V kolika letech jste měly první miminko?

luciestancova
10. srp 2013

ahojky, možná tu už nějaká diskuse na toto téma je z dřívějška, nicméně jsem je opravdu neprocházela všechny.
Beru antikoncepci už skoro 8 let. Nejenže to pořád zdražují a zdražují (stavíme domek a každá kačka se hodí), žádné problémy jsem s ní neměla, vyzkoušela jsem dvě různé a vše ok, každopádně mám teď ant na 3 měsíce a říkala jsem si, že bych ji už konečně po těch letech vysadila. Nevím, zda jsem ale připravená na miminko, kdyby náhodou přišlo.. v září mi bude 24.. Někdy si říkám, že ho chci, pak zase že je brzy, třeba to nebude hned po těch letech braní ant.
V kolika letech jste měli první miminko? jak jste to zvládali? jaká byla podpora partnerů? Měli jste taky takový strach?? 🙂 děkuji za komenty 🙂

demian
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciestancova
autor
10. srp 2013

díky 😀
@demian

novynka
10. srp 2013

mě je letos 27 a pro mimčo jsem stále 100% rozhodnutá nebyla... po studiích jsem sotva začala vydělávat, tak jsem si chtěla třeba ještě našetřit na auto 🙂 nicméně jsem se v 25 dala dohromady s klukem, o kterém jsem od začátku věděla, že po dítku touží (teď mu je 31), takže jsme se před rokem vzali, v tu dobu jsem vysadila antikoncepci, kterou jsem brala 9 let v kuse, takže abych se trochu pročistila, a řekli jsme si, že to letos začnem zkoušet s tím, že to určitě! hned nevyjde 🙂 mezitím jsme si naplánovali rekonstrukci chalupy, ve které jsme bydleli, a ejhle, pozitivní test byl hned napotřetí :D takže jsme šupem sbalili fidlátka, nastěhovali se k rodičům, a začali (bohužel mimo mě) makat na chalupě, kterou ale víme, že stejně do porodu nestihnem udělat :/ takže tím chci říct, měli jsme to taky naplánovaný krásně, a nakonec přivedu mimi do domu rodičů, to co jsem stihla do dneška uškudlit vrazím do mimča, a nedávno jsme podepsali hypotéku... opravdu, v dnešní době není nikdy ta správná chvíle, kdy přivést dítě na svět, a radši otěhotnět v méně vhodnou chvíli, než se pak nedočkat ;( ty jsi ještě docela mladá, ale pokud máte kde bydlet, máš hotové školy atd., a oba tak trochu po mimču toužíte, klidně do toho jdi ;) kolem mě je teď hodně kámošek těhotných a všechny jsou mladší než já :D strach budeš mít pořád, ale ono to pak tak nějak vyplyne samo... já jsem v 6. měsíci a "mateřské" city se u mě pomalu pomaličku projevují teprve teď 🙂

sarkad2856
10. srp 2013

@luciestancova Já mám teda 28 o mimi jsme přišly a ted bohužel nic 😒 moc bych dlouho neváhala.Co se týká partnera každý je jiný 😉 já mám třeba štěstí že má rád děti a chce je.A taky není nikde napsané že otěhotníš hned 😉

luciestancova
autor
10. srp 2013

@novynka my právě teď dostavujeme domek, práci máme taky oba, ale mám pořád takový obavy (blbý 😀), manžel by ho klidně chtěl, děti miluje, dokáže se s nima taky vyřádit 🙂 je to ohromná odpovědnost, starost, zároveň je to určitě radost.. 🙂 právě si říkám, jestli nejsem ještě moc mladá, co jsem ale četla nějaký recenze na netu a u lékařů, nejlepší věk je kolem 25, navíc pracuju na státní sociální podpoře (rodičovský příspěvek, přídavek na dítě) a tam chodí i maminky 19, 20 let, a není jich málo 🙂 Asi bych se o něj dokázala postarat, ALE .... 😀

luciestancova
autor
10. srp 2013

@sarkad2856 tak to mě mrzí ☹
manžel taky miluje děti a i mi říkal, že by už chtěl mimčo.. takže v tom mám taky štěstí, snad ho to nepřejde, když náhodou mimi přijde 😀
jestli se mohu zeptat - miminko bylo plánované? 🙂

sarkad2856
10. srp 2013

@luciestancova děkuji,ano plánujeme již skoro 5 let,takže plánované, ted jsem po operaci a můžeme jít zase do toho,jenže cele znova 😒 pokud se za rok nepodaří tak další kolo vyšetření ☹ je to šílené,proto bych neváhala bohužel už mám 28 a věk stoupá ☹
chtěli bychom aspon jedno společné,jinak přitel má 2 děti s manželství

tehulatko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
odavika
10. srp 2013

Já jsem poprvé rodila právě v těch 24 letech. Za mě ideální věk 🙂 Každopádně, když se na to necítíš, nebo si nejsi úplně jistá, přestala bych brát hormonální antikoncepci a aspoň půl roku se chránila nehormonálně. Zaprvé se ti vyčistí tělo a zadruhé si za ten čas ujasníš, jestli mimčo jo, nebo počkáš ještě pár měsíců (či let) 😉

dreana
10. srp 2013

Tak my se začali snažit před pár měsíci, mě je čerstvých 25 let a manžílkovi 26 let. MYslím že je to ideální věk a moc se těšíme až se k nám kulihrášek rozhodne dorazit 😀

sarkad2856
10. srp 2013

@dreana Tak to gratuluju 😉 taky se těšíme snad to už bude brzy 🙂

acla88
10. srp 2013

mě je 25 přítelovi je 30, antikoncepci neberu už cca 3 roky...nejprve jsme se chránili kondomem, potom přerušovaná soulož...no a já moc chtěla dítě 🙂. Partner se na to ještě necítil pořád jsem ho přemlouvala, prosila, brečela, dělala scény..no nic nepomohlo...Tak jsem se na to vykašlala. Asi za měsíc přišel za mnou partner, že jeho kamarád má bulku na varleti (naštěstí nic vážného) a dr. mu řekli, že strašně hodně dnešních mužů kolem 30 let má rakovinu varlat a že o ně příjdou a děti pak mít nemůžou. Přítel má děti rád jenom si pořád na ně připadal mladý :D. No tak jsme si řekli, nebudem se chránit a děj se vůle božíííí 😀 . No já byla přesvědčená, že to bude tak rok trvat - já kouřila on taky, žádný extra zdravý životní styl...a ejhle..napoprvé 🙂 - miminko čekáme v únoru 😎

paaajka
10. srp 2013

Mě je 25 let, antikoncepci sem vysadila někdy v lednu tohoto roku, jednak jsem se chtěla pročistit, taky jsem ji už brala 8 let, představa že bych do sebe měla ještě dál cpát nějakou chemii... prostě jsme se s přítelem rozhodli, že to necháme na náhodě, až to přijde tak to přijde. Slyšela jsem spoustu příběhů, kdy holky nemohly přijít do jiného stavu díky tomu, že braly spoustu let prášky. No prostě zcela naivně jsem předpokládala, že to může tak cca rok trvat 😀 měla jsem to hezky naplánovaný - při práci studuju dálkově VŠ, tak jsem si říkala "když to přijde během příštího školního roku, bude to tak akorát..." V květnu jsme se s přítelem rozhodli, že letos nebudem investovat do žádnýho moře, koupíme si kola a uděláme si aktivní dovolenou, projedem Čechy, ... no a najednou jsem nedostala menstruaci, která byla na den přesná. Udělala jsem si testy, pro jistotu dva a nebylo pochyb, že jsem těhotná 🙂 Jelikož při potvrzení těhu mi doktor zakázal jízdu na kole, z mýho vysněnýho kola se stal okamžitě nejdražší věšák na hadry 😀 no a teď doufám že se příští školní rok vejdu do školní lavice s pupíčkem 😀

nininka23
10. srp 2013

My se 4 roky "chránili" přerušovaně...v dubnu jsme se brali a dohodli se, že tomu po svatbě necháme volný průběh🙂 Jelikož jsem moc nevěřila, že by nám to za ty čtyři roky nikdy neujelo, tak jsem si myslela, že mimi hned tak nebude. Nakonec jsme se do toho pustili dva dny před svatbou a za 10 dní jsem měla pozitivní testík 🙂

claire90
10. srp 2013

Nejsem si jistá, jestli člověk v jakémkoli věku může na 100% říct "konečně jsem připraven", je to vstup do neznáma a nikdo neví jaký bude vychovávat toho svýho tvorečka. Toť můj názor. Letos mi bude 23 a malá je tu, vždycky jsem chtěla mimčo brzo, vždy jsem se těšila a přesto mě během těhu občas přepadly myšlenky typu, jestli se o ní opravdu dokážu pořádně postarat, dát vše co bude potřebovat.. Ale je to zlatý miminko a zatím vše zvládáme na 1, hlavně díky taťkovi, opravdu hodně pomáhá jak s malou, tak s domácností 🙂

misha83
10. srp 2013

Bude mi za dva tydny 30, o mimco jsme se snazili od 25.

januzza80
10. srp 2013

@luciestancova ja jsem mela prvni mimco ve 24letech a byla jsem moc stastna.Manzel je o 13let starsi a ja chtela i on.Podpora byla velka a nelituji,ze jsem mela ve 24letech miminko.Myslim si,ze je to idealni vek.Hlavne,jak se citis ty,jestli jeste uvazujes jestli jo nebo ne,tak jestli jetse nejsi pripravena.Snazte se o mimco,az ho opravdu budete chtit oba dva.

luciliamord
11. srp 2013

Upřímně, já moc děti nemusím, stačilo mi si půjčit na pár hodin synovce nebo jít s kamarádkou na procházku, cizí mi vadili vždy, protože mám blbý zkušenosti s nevychovanými dětmi a nafrněnými matkami. Říkala jsem si, je mi 26, mám dost času. Přítel na tom byl stejně. Chtěli jsme ještě dva roky cestovat, najít si své bydlení a urovnat vše, co je třeba a pak teprve uvažovat o rodině. Ideálně začít pejskem.
Pak jsem dostala zánět, oba jsme dostali antibiotika a sotva jsem je dobrala tak měsíc na to jsme měli pozitivní test. Dost šok pro oba. Nemyslela jsem si, že jsem připravená, ale ani ve snu by mě nenapadlo jít na potrat. Od chvíle, co jsem prvně ucítila jak mě nakopl jsem ho zbožňovala a přijde mi, že mě to k příteli táhne víc než kdy předtím. 🙂 Porod máme na září a i když mě to děsí, tak vím, že člověk nikdy není stoprocentně připravený, ale dozraje, když to přijde 🙂

kronecka007
11. srp 2013

Mě je 25, letos mi bude 26 a s přítelem jsme 9 let. Minulý rok jsem dokončila vysokou školu, oba pracujeme a máme byteček na hypotéku. "Choutky" na mimčo jsem začala mít už minulý rok, kdy otěhotněla švagrová a poté se jim narodila krásná holčička. Nicméně jsme vždycky preferovali nejdřív svatbu a pak mimčo. Přítel v únoru přišel s prstýnkem, za měsíc bude svatba a mě zbývá poslední plato prášků 🙂 Pak se začneme snažit a děj se vůle boží 🙂 Mysím, že v dnešní době není nač čekat, samozřejmě také mám pochyby, zda to člověk zvládne a jestli budeme dost zodpovědní atd., ale myslím, že člověk se nikdy neprobudí s pocitem "tak teď jsem připravený/á na dítě".

kackabo
12. srp 2013

Já měla Matýska v necelých 22 letech, narodil se v květnu a já měla v září narozky 22. Teď mu jsou 2 roky a 3 měsíce a chce se začít snažit o druhé mimi, taky bude stavět baráček zatím bydlíme u manželových rodičů, máme to tu malinké ale stejně nám to v tom druhém mimču nezabrání chceme ho co nejdříve dokuď je manžel ještě mlaďoch přeci jen je o 8 let starší jak já. Manželé jsme už 3 roky, brali jsme se hned jak jsem zjistila že jsem těhu s Matýskem.

pejsanek
12. srp 2013

U nás jsem byla "brzda" já, která měla čas a dítě zatím nechtěla. A teď jsem čerstvě těhotná a v době narození miminka mi bude skoro 33 😀

annesiria
15. srp 2013

mě se synek narodil když mi bylo čerstvě 19, ted mi je 23 a s přítelem se snažíme o druhé mimčo 🙂

selverin
26. srp 2013

já otěhotněla ve 28, rodit budu ve 29. Mimčo bylo neplánované, samotnou by mě to ještě ani nenapadlo, tak příroda rozhodla za mne a už se nemůžu dočkat 😉

radkatatranka
26. srp 2013

@nininka23 Po pěti letech přerušovaného sexu jsme tomu s manželem dali volný průběh a vyšlo to napoprvé. Příroda je úžasná. Mysleli jsme, že to bude trvat dlouho a přišlo to hned 🙂

evulinkab
26. srp 2013

@luciestancova Já taky myslím, že člověk není nikdy pořadne připravený na to mít miminko.At je ti 20 nebo 30...Kdo chce, vždycky si najde argument proč jo a proč ne...Já prvního synka porodila, když mi bylo čerstvě 23, nyní čekám druhé mimco a je mi 27.U prvniho jsem si připadala dost nepřipravená, navíc to bylo neplánované(jsem na tehotenství asi dosti chytlavá 😀 , jelikož i ted podruhé jsem otehotnela v naprosto neplodné dny 😀 ), nicmene tech 9 mesicu te psychicky připraví..A i ted podruhé když jsem zjistila, že jsem těhule, tak jsem byla jeste dlouho v šoku a říkala jsem si zda to zvládnu a jestli vubec chci..Ted jsem přesně v polovine a vím jedno-MOC se na miminko těším....Takže v konečném dusledku je to jen na tobě-chceš miminko?Dokážeš si sama sebe představit žít život zodpovedné maminky a mít zodpovednost za dítko?Nebo chceš jeste mít volnost, bavit se, chodit mezi lidi bez toho, aniž bys musela shánet hlídání, cestovat, apod....

aneta0707
26. srp 2013

@luciestancova ahoj, poprvy sem rodila v 19-ti a potom v 21. je to troch zahl, ale zvladam to. kolikrat si sah na dno a rikam si, ze sem deti mit nemela, ale potom to zase prejde a je to dobry. jsem stastna za to, ze je mam a nemenila bych. domek taky nemame dostaveny, ale i tak se to da. brzo bude vsecho hotovy a zase to bude o kousek lepsi. mam teda o hoooodne starsiho manzela, ktery se stara a pomaha mi, o to to mam lehci 🙂 obe holky byly planovany a mozna za 10 - 15 let si poridime jeste chlapecka 😀

hopeful
26. srp 2013

@luciestancova Jak uz rekly holky prede mnou, na dite neni clovek nikdy pripraveny, vzdycky ho neco brzdi, at uz to jsou emoce, finance atd. Mne je ted 32, prvni miminko se mi narodilo loni.
Vzdycky jsme chteli tri deti (jsme spolu uz devet let), ale manzel se necitil pripraveny. A kdyz se nam male narodilo, nebylo od te chvile dne, kdyby bychom si rekli, ze jsme jeste meli pockat. Naopak, manzel se me porad pta, proc jsme nemeli deti driv (za coz bych mu nejradsi dala na kokos).
Pokud oba chcete, jdete do toho. Ono taky neni nikde psano, ze to bude hned. I kdyz vetsinou je to tak, ze kdyz se clovek predem smiri s tim, ze to nebude jen tak, je to hned. 🙂

PS: A s financni pripravenosti - uvidis, ze se kolem najde tolik dobrych dusi a nadsenych pribuznych a pratel, ze nakonec nejvetsi vydani bude za tehotenske testy, ktere jsou ze zacatku vysoce navykove 😀

terunka88
26. srp 2013

Mně je 25 let a doufám, že ve 25 budu mít první dítě (což jsem si vždycky tak říkala, že by bylo ideální 😀), ale už mám na to jen tenhle a příští cyklus, tak snad to dopadne 😀 Jsem vdaná 2 roky, oba máme práci a teď jsme koupili byt na hypotéku. Dítě jsem začala opravdu chtít až před několika měsíci a teď už se vyloženě nemůžu dočkat 😀 Přijde mi, že jsme si už užili dost, máme hodně pocestováno a teď už by to chtělo posun dál 🙂 Navíc v okolí má víc a víc našich kamarádů děti, takže to je takový přirozený vývoj.. Ale je to podle mě dost individuální, já si třeba neumím představit, že bych otěhotněla před rokem - to jsem se na to ještě vůbec necítila..

monikabie
26. srp 2013

3 dny po porodu mi bylo 34🙂 Druhé v 37🙂

sarkabou
26. srp 2013

měla jsem L ve 24 letech.. podle mě není člověk nikdy 100% na vše připravený.. jsou věci, které tě zaskočí, at je ti 20 nebo 40.. oboje má své výhody.. 😉