Vegetariánka, spíše veganka a těhotenství

happylenulka
24. črc 2014

Prosím jsou tu nějaké maminky veganky? Jsem vegetariánkou již několik let a víceméně nejím ani mléko, mléčné výrobky a vejce. Nerada bych tu vyvolala diskuzi o tom, že to není zdravé apod., protože s tím nesouhlasím. Poté co jsem přestala jíst mléko, mléčné výrobky, vejce, tak se můj zdravotní stav zlepšil o tisíc procent.... cítím se plná energie, klidná, uvědomělá, zdravá, šťastná... to jsem jako masožravka nezažila roky.
Rádi bychom s manželem (vegetarián) miminko, nemyslím si, že bych něčeho měla málo pro miminko, spíš bych ráda nějaké info na co si dát pozor... jako třeba kys. listová, železo, jód, vápník, ... 🙂

Díky všem spřízněným duším za odpověď 🙂

kejtyna
24. črc 2014

Ja jim listovku, spirulinu a omega 3 kvuli DHA kyselinam. Naordinoval mi to bratr lekar, tohle je pry je dostacujici.. S tou omega 3 jsem teda udelala ustupek, ta samozrejme vege neni..

happylenulka
autor
24. črc 2014

@kejtyna tak to tě zajisté potěším.. kup si chia olej nebo lněný olej... ti mají nejvíce omega 3 a jsou rostlinné ;) ty užívám pořád i když těhotná nejsem ;) omega 3 reagují v těle protizánětlivě (narozdíl od omega 6 které působí prozánětlivě) a většinou máme nadbytek omega 6 (maso, mléko, živočišné produkty, tuky,...) a nedostatek omega 3... měli by být v poměru 3:1 a pak je tělo zdravé... 🙂 jím omega 3 oleje 3 roky a nebyla jsem nemocná (nepočítám 1 - 2 denní virózu)... 🙂

terezapetrova
24. črc 2014

@happylenulka mohu se zeptat uplne mimo ? 😒 když by clovek nemusel volit mezi oleji rostlinymi a zivocisnymi, není na omega 3 nejlepší rybi olej? Problém je, ze když je kvalitni je vždy citi rybinou mi prijde 😒 - Uz dlouho shanim nejaky pro synka co by pozrel tedy co by tolik nebyl citit tou rybinou 😒

terezapetrova
24. črc 2014

@kejtyna omegu 3, dha prijimas prosim v cem ? V jakem oleji?

killi
25. črc 2014

@happylenulka pokud máš pestrou stravu, tak jen B12 a železo. Listovky bys měla mít dost, záleží kolik máš syrové stravy ve svém jídelníčku od toho se odvíjí i železo a vápník. Skus mrknout na https://cronometer.com/. Tam si můžeš ověřit podle stravy kolik máš vitamínů a všeho. 😉 omega 3 jsou ve lněném, řepkovém oleji, dýňový olej , pak v dýňových, slunečnicových, konopných, lněných semínkách, vlašské ořechy, mandle a sezam. 🙂

happylenulka
autor
3. srp 2014

díky moc 🙂 na mimčo se teprve chystáme, tak nechci nic podcenit.... ale přijde mi, že mi čistě vegetariánská již nedělá tak dobře jako veganská se spoustou zeleniny, ovoce,... prostě když si občas dám mléčný výrobek nebo pečivo (jasně to nesouvisí s veganstvím), tak je mi pak blbě a necítím se nejlíp... zatím mi fakt nejlíp dělá veganská bezlepková strava ;) ale určo to znáte, všichni okolo šílí (kromě manžela, ten mě podporuje a je na tom stejně) a nehorázně do mě valí, že vegetariánská strava je nebezpečná atd... a nejvíc vtipný na tom je to, že do mě valí ti, kteří jí naprosto nezdravě a jsou prolezlí nemocemi ;)

novalee
4. srp 2014

@happylenulka Jsem laktovege a brala jsem před otěhotněním a během něj kyselinu listovou, B12, železo a jód = Vincentka. Dr. trochu hudrala, že aspoň žloutek bych měla - to nedopadlo dobře, odvyklej žaludek to vypudil a další dva dny mi bylo zle. Baby je ok, aspoň teda vypadá 🙂

Btw, taky by mě zajímalo, v jaký formě přijímáš tu omegu 3, protože v kapslích s rybím tukem to asi nebude 😀

happylenulka
autor
4. srp 2014

@novalee už jsem to tu psala... omega 3 - lněný olej, chia olej, lněná semínka, chia semínka, konopná semínka, konopný olej ;), ořechy atd 🙂

happylenulka
autor
5. říj 2014

tak se nám podařilo otěhotnět... na UTZ jdeme sice až 23. 10. , ale podle kalkulačky jsme v 5tt+3 ... snažím se jíst co nejvíce pestře... nyní už několikátý den čistě vegansky... jím denně řasy, obden umebošku (bývá mi ráno trošku nevolno), miso pastu. snažím se omezovat pečivo (1x denně, zásadně jen kváskové).
absolutně pasé je pro mě cukr v jakékoliv podobě, bílá mouka, maso,kofein, čaje (kromě Banchy a občas bylinkový např. fenyklový). Denně jím semínka - slunečnice, dýně, konopí, sezam a úplně nejvíc teď ujíždím na oříškách (nejvíc vlašské ze zahrádky) a hummusu... jím denně obilovinu i luštěninu, snažím se stídat druhy. teď v chladnějších dnech převažuje oves, pohanka apod. 🙂 Jinak jediné co beru v tabletách tak kys. listovou... ale tu doplňuji i ze zelené zeleniny, jím denně např. brokolici, květák, saláty,... takže tabletku dávám jen obden ;)

cl8ireh
8. led 2015

@happylenulka Ahoj, tak jak pokračuje veganské těhotenství? Právě začínám řešit podobné věci jako ty. Jsem veganka a taky se chystáme na mimčo. Vydržela jsi u toho a doplňuješ nějaké ty vitamíny? 🙂

happylenulka
autor
8. led 2015

@cl8ireh ahoj. no popravdě zařazuji občas mléčné výrobky. měla jsem na ně ukrutnou chuť... tak si občas dopřeju nějaký bio tvaroh, jogurt nebo tak něco ....
ale je fakt že mám od začátku silné těhotenské nevolnosti a proto jsem ráda, že vůbec něco sním.... kdybych nevolnosti neměla, tak určitě po mléku apod. nesáhnu.....

takhle díky tomu, že jím fakt málo, tak se snažím co nejvíc ovoce, zeleninu, ořechy, celozrnné pečivo, pohanku apod. k tomu občas ten mléčný výrobek. Jako doplněk jsem jedla do konce 4 měsíce listovku a teď beru Spirulinu, občas nějakou mořskou řasu (když to zvládnu sníst 🙂 )

keckemet
2. únor 2015

Zdravim holky a mamky....co Vam z vegan stravy pomáhalo na nauzeu v zac.tehotenstvi? diiiky moc

svoba
2. únor 2015

Já jsem vege. Chce to hlídat si pestrost jídelníčku a nebát se 🙂

happylenulka
autor
2. únor 2015

@keckemet nic.... u mě nevolnosti trvají od 7. týdne .... a to jsem už ve 22. 😀

keckemet
2. únor 2015

@happylenulka jej,toz to je blbe...mne pomaha jist,ale nechci pribirat,pac zavodim na kole...po porodu se chci brzy vratit do teamu,tak se mi nechce shazovat zbytecna kila...zatim mi docela funguji banany a mandarinky.Treba ze salatu,ktere miluju,se mi ted uplne navaluje.To same avokado....

whoknows
12. kvě 2015

Ahoj, je tady aktuálně nějaká maminka (nebo nastávající maminka), která je vegankou stejně jako já? Pokud ano, ráda si budu vyměňovat zkušenosti, případně recepty. Musíme se podporovat 🙂