Velmi by som chcela dieťa, lenže nemám priateľa

hesloveslo
21. bře 2014

Ahojte dievčence. Založila som si tento nick kvôli anonimite. Chcela yb som počuť Váš nazor na moje rozhodnutie. Viem že mnohe ma za to odsúdite a určite poviete že som k....a a p.....a ale co už.
Velmi by som chcela dieťaťko, lenže nemám niekoľko rokov priateľa pretože nájsť v dnešnej dobe normálneho chlapa je problém. Mala som 3 ročný vzťah a keď som si už konečne myslela, že je čas na svadbu a založenie dieťaťa ma on poslal doriti. Bola som zufala. Verila som, že konečne budem mať dieťatko a moje biologické hodiny už dotikavaju. Som zúfala. Preto som sa rozhodla mať dieťa. A teraz môje rozhodnutie. Rozmyšlala som ako mať dieťa aby som nemusela riešiť take veci ako alimenty a aby som nemusela mať problémy s otcom dieťaťa. Rozhodla som sa loviť vhodného muža na dieťaťko. Asi si myslíte že som hlúpa ale bohužial som v takej situácii, že muží o ktorých ja mam záujem nemaju záujem o mňa a muži ktorý sa zaujímaju o mňa su úplni zufalci a debili a to fakt nemusím. Kedže nechcem skakať s postele do postele a skušať však sa možno zadari som sa rozhodla vytypovať si pár mužov ktorý by boli ako tak vhodny materiál na dieťa. Väčšinou soms a zamerala na uspešných, príťažlivých a inteligentných mužov o ktorých som si zistila či sú zadany. Samozrejme, že ženatých som okamžite vylučila. Momentálne mám vytypovaných dvoch. A teraz ide o to, že ich musím nejak dotiahnuť do postele 😀 lenže ako keď ja pre nich nie som vysoká štíhla a zaujímava to netuším asi použijem alkohol.
Zrejme ma mnohe odsúdite a povete prečo nejdem do spermobanky (preto lebo sa tam hanbím ísť a ani netuším kde to je) a adoptovať si v dnešnej dobe je ťažke papierovačky atd. bleeee. Ja len chcem že to dieťa bude zabezpečene po všetkých smeroch a otec dieťaťa sa to nikdy nedozvie, že ma dieťa. Proste sa chcem sústrediť len na to dieťa. Nič viac.
Tak a teraz do mňa
Som len zúfala a veľmi chcem dieťa

hesloveslo
autor
21. bře 2014

je moje rozhodnutie zvrátene? ☹

drakenn
21. bře 2014

Milá hesloveslo, nehodlám tě osuzovat za tvé myšlení. Tak to prostě máš. Jen ti sdělím můj pohled na věc, jako mamka dvou synů. Ano, jsi evidentně zoufalá a zoufale chceš dítě!! Ale pořád mluvíš o sobě!! S ohledem na dítě, které chceš přivést na svět. V první řadě bych si já udělala seznam, co mohu já sama nabídnout svému dítěti. A pak seznam, o co ho ochudím, když nebude mít tátu. Je dost možné, že zatím spoustu věcí nedomyslíš..
Já prožila cele těhotenství a první rok sama s prvním synem, takže si ještě pamatuji, co se mi honilo v hlavě a co jsem řešila. Pokud se budeš chtít zeptat na různé situace či rozhodnutí být sama s dítětem, napiš mi do schránky. Ráda se s tebou podělím, jak jsem to měla já. Ikdyž, já sama neplánovala tak to mít, situace mít dítě bez táty vyplynula sama..
Každopádně ti přeji nejideálnější vyřešení tvé situace..
Ještě jedna poznámka, tvořit dítě pod vlivem alkoholu není určitě ideální!! Pořád jsi budoucí máma, tak ti není jedno, za jakých okolností dítě vzniká, každá máma chce pro své dítě to nej..

yamdena
21. bře 2014

@hesloveslo, ja Tě nebudu nijak soudit ani Ti nadávat, proč taky. Jen bych Ti ráda doporučila, aby ses dříve než cokoliv podnikneš v tomto směru, obrátila na nějakého terapeuta, protože působíš opravdu zoufale a asi jen stěží můžeš dělat racionální rozhodnutí, i když Ti teď Tvoje rozhodnutí asi přijde logické. Zkus taky zapracovat sama na sobě, aby sis zvýšila sebevědomí - na postavě (těžko můžeš být vyšší, ale postavičky jako lusk možná dosáhnout můžeš 😉, na vizáži, vystupování, atd. změň nebo rozšiř okruh osob, se kterými se stýkáš - přijdeš taky na jiné myšlenky. Nemyslím si, že jsi zvrácená a nevím, kolik Ti je, což taky může hrát roli, ale možná se svým rozhodnutím připravíš o pěknou rodinu (alespoň pro začátek).

uztotakbude
21. bře 2014

Tohle musí být hloupý žert...

laurital
21. bře 2014

Neprijde mi to o nic horsi nez nedavna diskuze, kdy zena otehotnela s milencem a vetsina zen z MK ji radila, aby nechala manzela v iluzi, ze dite je jeho.
Zastavam nazor, ze mit dite jen proto, ze ja sama ho chci, protoze se citim osamela, je z meho pohledu sobecke.Ale neumim odpovedet na to, jak bych se v situaci, kdy mi biologicke hodiny tlucou, vek je hranicni a nemam partnera, zachovala ja.

caboonek
21. bře 2014

Docela tě chápu, mám kamarádky co chodí s ženáči a taky touží po dítêti, je to tomu trošku podobné. Jen jestli myslíš na to, až se tě dítě zeptá, kdo je otcem? Jseš si jistá, že zvládneš být na dítě sama? Je to naprosto odlišné od toho být samostatná a mít svůj prostor apod. Držím ti pěsti, ale raději bych počkala na správného partnera...

gepe
21. bře 2014

@hesloveslo kolik Ti je let? Nebude lepsi si pockat a misto darce si poridit psa? 🙂 ono vybrany darce nemusi byt tak dobry material, jak se mozna ted domnivas. Ony se dedi i povahove rysy, ktere se kolikrat projevi az po case, neznas rodinne predispozice aj. Zvaz moznost pockat si, aby nakonec z Tebe nebyla zoufala matka se zoufalym ditetem.

bonavoxa
Autor odpověď smazal
Zobraz
yamdena
21. bře 2014

No, zázrak spíš bude, když s dotyčným otěhotní na první pokus..

@bonavoxa možná tady téma o lítosti nad tím, že mám dítě, není, protože by to zakladatelka nemusela přežít 😅

atinkaa
22. bře 2014

zvlastny sposob ako prist k detom.....chapem chcem...chcem je dnes velmi silna vec, ja chcem a chcem...tak si to splnim...ked musis, musis - fidorka...🙂 len neviem ako neskor budes vysvetlovat detom ako romanticky mamka k nim prisla a ako z lasky tatiho vybrala a ako su pre oboch rodicov chceni a jedinecni...ano viem, kopa ludi sa rozvadza...kopa ludi ma deti exidently ....ale kedze toto je plan, tak pocitas i s tym ze raz niekto ho finalne bude sudit...a budu to tvoje deti co si budu zelat otca....myslim ze budu...neviem, mozno je to tym, ze mam babulky teraz chore a kym ja zehlim, tak vedla nich nas princ, lebo uz sme tu prenho tri spi a strazi mi ich...mozno je to tym ze ku zehleniu kukam rad Radom navzdy svoji a i ked so vsetkym co sa tam deje nesuhlasim tak i tak mi pride ako naj par zdenka s ondrejom ktora je uz dnes pomaly rozpravkova....a uz len preto, ze kazdy vzor potrebuje a kazdy sa na nejake upina, tak je fajn ked do Zivota tvoje deti dostanu hned dva majaky ktore ich mozu strazit, ktore im mozu svietit na cestu, ktore tomu celemu daju kus zmysel...mozno skusit ziadat o adopciu sama neviem ale o pestunstvo urcite je fajn i pre kontakt s realitou...jak co pece o dite znamena, tak o to spoznat trochu seba...to nie je nikdy od veci a najma ak mienis narusit pohodu a klud nielen sama sebe...lebo tie tvoje deti s tvojim rozhodnutim nemusia suhlasit a za seba si myslim, ze toto nie je uplne ok sposob ako k dietatu prist...kazdopadne prajem nech sa ti raz sen splni...nech nemas pocit ze dobry geneticky material si ta bez opitozy nevsimne....nech sa kus zastavis a kuknes na seba - i na to co si napisala, lebo ak sa ty nemas Rada, kto dalsi by ta mal mat rad? a ono je niekedy lepsie ako cez uspechy, hodinky a konta pozerat na hodnotu druheho cloveka aj inak...mozno ak by to bolo srdcom tak by si Bola prekvapena ako blizko fajn clovek moze byt....precitaj exuperyho maleho princa, skus zavolat na linku dovery a viac preber tu svoju viziu...premysli si to cele skor nez do toho spadnes...uz len preto ze padat nebudes iba ty sama....drzim palce a sendujem kus pozitivnej Energie tvojim smerom...ju a vytipovani su od slova tip ako v sportke...teda po slovensky furt makko pliz 😉 🙂

maikkynna
22. bře 2014

To mě zvedlo ze židle. Neodsuzuji lidi, ale ty by ses měla zamyslet. Mám jednu kamarádku, které ji podobně jednající osoba zničila vztah a život. Měla přítele a po čase se oba dozvěděli, že má dítě a to už se měli brát. Stejně si budeš dělat co chceš, ale zničíš život sobě, dítěti a muži, kterého oklameš. Pak ti můžou všichni gratulovat

hesloveslo
autor
22. bře 2014

Ja viem ze je to zle riesenie ale jednoducho ked stretavam svoje byvale spoluziacky kazda ma uz manzela a deti a ja nic. Moji rodicia by ssi uz priali vnuca a ja im ho chcem tiez dopriat. A mimochodom mam psa ale pes je pes. Mne sa jednocho nechce znova hladat chlapa a zas dalsie dva alebo 3 roky cakat ci si ma vezme. Jednoducho mi to pride nefer aby nejaky chlap rozhodoval o tom ci budem vydata a budem mat deti je to hnusne. Prezila som dost vztahov a vzdy ked sme uz dosiahli cas aby sa vyjadril ci ma chce za zenu zdupkal alebo si nasiel milenku. A zas nechat sa natahovat v dalsom vztahu o cas? Ja ho nemam gynekolog mi povedal ze je nacase aby som sa rozhodla bud budem mat teraz dieta alebo uz nikdy.
A mozno budem zniet ako svina ale kolki muzi si narobia deti a ani o nich nevedia? Moja mama vzdy zastavala nazor ze ak zena je matkou a nema otca ma sa starat o vychovu dietata a nie zhanat chlpov a ak by som dieta mala chlapi su mi ukradnuty. A co sa tyka mojej hlavy mam ju pokope. Moj doktor mi to schvalil a to sme hladali x sposobov.

pavelo
22. bře 2014

@hesloveslo Jdi do toho, jestli mas zazemi u tvych rodicu. Moje sestra to udelala uplne stejne. Mela romanek na jednu noc (mimochodem s Roznavanem) za timto ucelem. Ma ted krasnou 10ti letou bezva dceru. Tatu nejdrive zastoupil deda a pred asi 3mi lety si nasla kluka se dvema detmi a ziji spolu stastne. Ale musim rict, ze bez financni i jine podpory rodicu by to zvladala tezko.

espada
22. bře 2014

@hesloveslo Ačkoli chápu tvou touhu po dítěti, vyspat se s nějakým mužem za účelem otehotneni je zneužití a krádež. S tím zásadně nesouhlasím. Je to normální zločin. Říkáš, že do spermabanky nechceš a adopce je moc papirovani.Z toho mi plyne, že myslíš jen na sebe. Protože jinak bys byla ochotna to podstoupit, jestliže dítě tolik chceš. Promiň, ale to jsou způsoby, které jste s doktorem měli najit. Asi jsem jinak morálně založena, ale tohle je mi značně proti srsti. To je můj názor.

marecekavendulka
22. bře 2014

@espada tak v něčem s tebou souhlasím,hlavně s tím,že by dotyčná měla volit jinou cestu,než je vyspat se s kýmkoli jen at má dítě. Jako krádež bych to asi nebrala,ale nějaké zneužití důvěry onoho muže ano.

marecekavendulka
22. bře 2014

@hesloveslo milá zlatá,chápu,že chceš dítě,nedávno jsem si prošla trošku podobnou věcí.mám s nastávajícím manželem syna,je mu 5 let.nedávno jsem začala zmiňovat,že by bylo fajn,mít ještě jedno děťátko a můj nechtěl ani slyšet.strašně mě ponižovalo,když jsme spolu spali,že si dával sakra velký pozor,aby se nestala "nehoda".po kažém milování jsem brečela do polštáře.on pak zjistil,že je to opravdu vážné-víš jak-žena má orgasmus a vubec celej sex v hlavě.ale to sem ti vlastně sdělit nechtěla..chtěla sem ti sdělit,že když se plození druhého potomka tak vehementně vyhýbal,měla jsem opravdu prapodivné myšlenky...že mu zahnu,že ho opustím,že já nevím co-prostě posedlost dítětem byla veliká.Nakonec to dopadlo dobře-čekáme miminko.Netlačila jsme na něj,přišel si na to sám-s mou pomocí. 🙂 Ty partnera nemáš,ale v něčem to je podobné-z touhy po dítěti blázníš-promiň.A myslím si,jako jiní na diskuzi,že myslíš hlavně na sebe.O tom svědčí i ten hloupý nápad s alkoholem.

jjaanca
22. bře 2014

Píšete tu jak bude vysvětlovat dítěti proč je bez táty a jak to bude bez muže zvládat. Kolik ženských kterých přišlo do jiného stavu tak jak se má, jsou s tím mužem stále? Hesloveslo může klidně během těhotenství nebo během raného dětství ditěte na toho správného narazit a nakonec bude mít dítě harmonickou rodinu. To já nevím jak mám dceři vysvětlit proč tatínek odešel. Chlapi přicházejí a odcházejí, ale děti nám zůstanou.
Nevím jaké zákony jsou na Slovensku, ale ono nejde jen tak zajít do spermobanky když je žena bez partnera. Jen by mě zajímalo kolik je hesloveslo let.

espada
22. bře 2014

@jjaanca To máš pravdu. Já taky oyehotnela po domluvě s manželem a teď jsem sama, protože odesel za milenkou. Ale to přece je jiná věc. Nelze tím odůvodnit takové jednání. Vím, že ani spermobanka ani adopce není jednoduchá, ale alespoň bych se pokusila. Pokud dokáže dítě zajistit i jako svobodná matka, mělo by to být schůdné. Ale je to na delší dobu. Vyspat se s nějakým chlapem je jistě snazší. Zajímalo by mě, co by říkala zakladatelka, kdyby byla chlap a někdo na ni usil takovou boudu.... A co ririka dědičných predispozic? A co vysvětlování, kde je otec? No zkrátka, nejdříve bych se alespoň pokusila to vyřešit jak jsem psala výše.

jjaanca
22. bře 2014

Pokud je žena sama, nemůže adoptovat dítě. A pokud já vím, tak aby ti aplikovali sperma dárce, musíš mít neplodného partnera. Nebo je to jinak?
hesloveslo: ještě mě napadá - zkus do vyhledávače zadat "daruji sperma" najdeš jak články od žen které na inzeráty odpověděly tak hromadu inzerátů dárců. Jen to bude asi opruz prokousat se těmi neseriózními 🙂 Muži mají neodolatelnou touhu šířit svůj genofond. Viděla jsem o takovém dárci (co daruje přeš inzerát) pořad v televizi, vyznělo to docela dobře.

prapodivna
22. bře 2014

Píšeš, že chceš dítě, protože to vidíš u kamarádek a že rodiče by rádi vnuka. Ale opravdu to dítě chceš ty? (Já třeba chtěla dítě proto, že jsem chtěla jednak tak nějak zhmotnit lásku mezi mnou a partnerem a jednak proto, že jsem už roky uvažovala nad tím, jak bych chtěla přivést na svět osobnost-kombinaci mou a osoby, kterou nejvíc miluju a dát jí to nejlepší dětství a vidět jak se vyvíjí dál, být na něj pyšná a jednou být dobří přátelé-tak jako to mám já se svými rodiči)
Z těch pár vět se to nedá poznat, ale na mě to spíš působí, že jsi hlavně nervózní z toho, že nezapadáš do nějaké tabulky. Taky mě zaráží, že doktor ti říká, že dítě teď a nebo nikdy-to asi není jen o věku, co? protože tohle je dost zajímavé tvrzení... Ale dejme tomu, že to dítě opravdu chceš, a máš k tomu lepší důvody, než co jsi uvedla.

Ale popravdě, to, co si plánuješ je opravdu hnusné. Je jedno, kolik chlapů má někde děti a neřeší to, je jim to jedno, souhlasím s tím, že je to podobné krádeži, a to ještě toho nejsvatějšího, co snad existuje. Obhajovat si špatnost tím, že někde někdo jiný dělá ještě horší věci-to je cesta do pekla.

Proto jsem určitě proti tomu pořizovat si dítě natajnačku, založit to na obelhání chlapa.
Pokud to dítě opravdu tak strašně moc chceš, tak překážka, jako nalezení spermabanky a aspoň snaha si o tom zjistit konkrétní informace, by se mi zdála jako lepší důkaz. Rozuměj, máš v jednom příspěvku větu že chceš strašně zoufale dítě, ale kousek za tím je věta, že nechceš do spermabanky a ani nevíš, kde je. Takže jsi zoufalá, ale zas tak moc ne.

Je tu rada, aby ses pokusila si vylepšit postavu. Zní to možná jako povrchní rada, ale podle mě je pro tebe opravdu to nejlepší, zaměřit se na sebe a na zapracování nejen na svém vzhledu(který ti třeba otevře cestu k těm vysněnějším mužům). Jednak ti to zvedne sebevědomí, jednak to odvede pozornost od tikajících hodin a jednak u toho můžeš někoho nového poznat.

ilonne
22. bře 2014

@hesloveslo No myslím, že vše podstatné již bylo řečeno. Mě by spíš zajímalo, když jsi to probírala se svým doktorem a ten ti to schválil, proč ti tedy to dítě neudělá sám? Promiň, ale toto myšlení mi zavání Monikou Lewinskou.

hesloveslo
autor
23. bře 2014

Neviem prečo by som mala na sebe pracovať? Ja zastavam názor, že ak ma nejaký chlap chce bude ma chcieť taku aka som a nie aku si ma zidealizuje. Nebudem zo seba robiť niečo čo nie som. AK ma bude lúbiť taku aku ma spozná nemá potom čo po mne chcieť aby som zmenila.
A nerozumiem prečo všetky chlapov len obhajujete. X príspevkov je tu o tom ako Vás podvádzaju behajú za šlapkami a vy si mlatite hlavu o stenu a snažíte sa schudnuť. Chlap ma mať ženu taku aka je a nie ju stále meniť podla svojej predstavy príde mi to pvrchne.
A ja sa príznam v spermobanka je tiež niečo podobne ako vyspatie sa s cudzím mužom. Až na rozdiel že v spermobanke neviem o akého chlapa mám materiál. Nevidim ho nemôžem s ním hvoriť. Čo ked mi to vide a narodi sa mi dieťa z ktorého vyrastie enjaký uchyl alebo a nsilnik? Kedžto niekde vonku si môžem obťukať chlapa zistiť aky je a potom ísť do toho. Ja nehovorim, že prídem do baru vrhnem sa na prveho chlapa a odtiahnem ho do postele on si urobi svoju povinnost a vyhodim ho a poletím do lekarne zistovať či to vyšlo.
Ano mám to obmedzene vekom aj svojim zdravotným stavom a som v tiesni keď to premeškám jednoducho už na dieťa môžem zabudnuť a môžem si maximálne tak kupiť psa.
Viem, že mnohé z Vás to odsudia a čo ked sa stane že to nespravim iba sa s niekim zoznamim skončim v posteli chlap sa neozve a bum som v tom? To potom mám vylepiť po meste oznam, že váženy pán ten a ten som v tom ozvite sa mi?
Neviem neviem

prapodivna
23. bře 2014

@hesloveslo no to je právě, to, že se stávají nehody, to jde pochopit, ale že to někdo naplánuje-to je rozdíl. Obhajujeme tu ne chlapy, ale potenciální rodiče. Ten muž, který ti to dítě udělá je rodič stejně jako ty a měl by minimálně mít právo se k tomu nějak postavit. Představ si jejich situaci-máš někde dítě a nevíš o tom, přijde ti to fajn? Asi ne.

yamdena
23. bře 2014

@hesloveslo Ahoj, psala jsi, že "A teraz ide o to, že ich musím nejak dotiahnuť do postele, lenže ako keď ja pre nich nie som vysoká štíhla a zaujímava..." - proto jsem Ti radila, abys zapracovala na své postavě atd., neměla jsem v úmyslu Tě urazit.

Upřímně nevěřím, že Ti gynekolog schválil, abys někoho sbalila v baru 🙂 mám pocit, že překrucuješ fakta tak, aby Ti vyhovovala, ale uznávám, že máš omezený čas.

Nevím, jak to funguje ve spermabankách, ale zdá se mi, že to nevíš ani Ty - zkus si nejdřív ověřit svoje možnosti plus kritéria, podle kterých dárce vybírají, hlavně z hlediska testování dědičných nemocí, protože muž dle Tvého výběru může vypadat perfektně, ale může mít řadu nemocí dědičně přenosných, o kterých možná nevíš (leda bys ho na toto téma vyzpovídala) a o kterých třeba zatím neví ani on sám. To pokud Ti jde o ten nejlepší genetický materiál.

Také jsi psala, že sis vybrala muže, kteří nejsou ženatí. A co zadaní? Ustojíš fakt, že možná rozbiješ vztah - třeba i s dítětem? Nebo si odpovíš, že kdyby on sám nechtěl, tak by s Tebou do postele nevlezl..

Co takhle s nějakým mužem jednat na rovinu a říct mu o svém plánu? Těhotenství rozhodně není o jednom nechráněném styku (jako v "Musíme si pomáhat"). Tipla bych si, že některým mužům by Tvůj návrh lichotil 🙂 variantu sbalit někoho v baru si můžeš přece vždycky nechat v záloze.

gepe
23. bře 2014

@hesloveslo ptala jsem se, kolik je Ti let?

mataharyy
23. bře 2014

Tedy mě přijde ten styl toho jak je to napsané dost sobecký. Ano je spoustu dětí které vyrůstají bez jednoho z rodičů, protože se na ně ten druhý vykašlal, ale je otázka jestli to ty děti tak chtějí...? 😅

Další věc je, že to bereš v podstatě jako výběr zboží v obchodě, odhadla jsi si kdo by byl dobrý dárce genetického materiálu, ale co když po pár měsících/letech zjistíš že ten genetický materiál nebyl tak úžasný jak jsi si myslela? Dítě není stále jen hodné, má období kdy je vzteklé, kdy je protivné atp. co potom když odhalíš nějakou povahovou vlastnost, která ti nebude po chuti, budeš ho reklamovat...? 🤐 Když to pojímáš takto, proč tedy nenajdeš chlapa férově se s ním nedomluvíš? Každý má právo vědět že má někde dítě, nebo rozhodnout se že to dítě někde mít chce... A ohánět se tím že tu mnoho žen nadává na partnery, že je podvádí atp., toto nelze paušalizovat, každý je jiný a z pár diskuzí na internetu nemůžeš udělat ze všech chlapů na světě prasata co si jdou vrznout kamkoliv a kdykoliv kdy se jim zachce, to je dost ubohé tvrzení, ne?

Také je dobré se zamyslet nad tím, co budeš dělat, když se něco (nedej Bůh) podělá, nebo máš v plánu nevědoucího dárce spermatu podrobit dotazníku, zda mají v rodině takovou, či makovou nemoc. Nebo víš ty co bude zítra, co když se něco stane (tím to nechci přát ani přivolávat) a nebudeš mít dostatek financí, co potom budeš hledat chlapa který ani netuší že má dítě a žádat po něm nějakou účast? Nebo se s tebou něco stane, onemocníš a budeš potřebovat pomoc, na koho se obrátíš, aby se o dítě postaral? Samozřejmě nic z toho se stát nemusí (a snad se ani nestane), ale taky se to stát může a co potom, budeš pátrat po člověku, který si "jednou vrznul" a věřil tomu že se chráníš a chtít po něm aby se najednou postaral, co když tím následně zkazíš život nejen jemu, ale jeho potencionální ženě a dětem. Nebo co když si tvé dítě najde později partnera a bude to jeho sourozenec (jasně to už je trochu extrém, ale ne jednou už se podobná věc stala...). Ono to není jen tak šup na krávu a je tele a dítě je rozhodnutí na zbytek života. Poptej se holek které jsou na děti sami, ať už dobrovolně, nebo nedobrovolně, jsou to lidé nejvíce kompetentní, kteří ti dokáží říci proč by si tuto možnost ne/vybrali... Ono někdy už fakt padáš na tlamu a je fajn, když je vedle tebe někdo, kdo ti podá ruku a pomůže ti a nevěř tomu že pokaždé když budeš chtít vypadnout ze stereotypu, se najde někdo kdo ti pohlídá, většina lidí má vlastní starosti a život...

Touhu po dítěti chápu, ale bezohlednou vyčůranost opravdu ne a pořizovat si dítě proto že rodiče chtějí vnouče, nebo proto že kamarádky už děti mají, to je nejlepší cesta jak "snadno a rychle" udělat nešťastné minimálně dvě bytosti... ☹ Nejdříve se nauč vycházet a smířit sama se sebou, pak se teprve vrhni na děti.

Navíc pokud po něčem tak strašně toužíš, měla by jsi být ochotná tomu i něco obětovat/podřídit, pokud toho nejsi schopna teď, co chceš dělat potom? Já taky nejsem vysoká, hubená kráska a i přesto mám chlapa kterého mi závidí široké okolí, ono ne vše je o vzhledu, jde taky o povahu a přístup k životu... Mě je tě vlastně celkem líto, myslíš si že dítě je něco co ti přinese spásu a štěstí, ale dokud nezměníš své myšlení, tak ti ani dítě nepomůže... 😉

prapodivna
23. bře 2014

@mataharyy Přesně tak, souhlasím do posledního písmene. Ještě k těm chlapům-stejně jako nejsou všichni chlapi prasata, tak nejsou všechny ženy jen milé a hodné bytosti.

Ale stejně mám pocit, že nemá smysl to zakladatelce sem psát, první se tu ptá za názor a pak se jí nelíbí, že ji tu všichni nechválí, jak chytře to vymyslela.

laska.nezna.hranic
24. bře 2014

už tu podobná diskuse kdysi byla. jak jsem psala tam, vyřešila bych to jednoduše: dovolenka 😎 užiješ si bez stresů a spokojenost bude na obou stranách 😉

mataharyy
24. bře 2014

@prapodivna Ano, je to tak, když se člověk zeptá chlapa který se rozvedl se ženou a ta s ním vymete, tak taky bude tvrdit že ženský jsou svině... To jsou věci které nejdou paušalizovat, je to o osobnosti každého člověka. Stejně tak nejde říci že každá čivava je hodná a milá a všichni pitbulové žerou malé děti 😎

editah222
24. bře 2014

Pokud dítě chceš, a tím myslím hlavně ty a ne rodiče, tak bych do toho šla 🙂 Já bych to sice řešila tak, že bych si našla spermobanku, protože tvoje volba může být dosti riskantní. Nejen kvůli tomu, že otěhotnění se nemusí podařit, ale hlavně kvůli pohlavně přenosným nemocem. Řekla bych, že málo který chlap se s ženou pomiluje bez ochrany, ale možná jsem jen naivní 😀

Vychovávat dítko bez partnera je složitější, ale určitě ně nemožné, je takových matek hodně. Stejně tak jako je žen, které mají dítko a neví s kým nebo ví s kým, ale radši ho vymažou z života nebo se na ně partner vykašle už v těhotenství, takže bych moc neřešilo to co jednou dítku řeknu.

Kolik ti je let? Já jen, že pokud máš na "rození" biologicky ještě chvilí čast tak bych počkala, třeba potkáš toho praveho a mohlo by ti být líto, že máš dítě s někým jiným.