Vhodná doba k otěhotnění po vysazení antikoncepce

ladygodiva
3. črc 2012

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká doporučená doba, kdy je dobré počkat a pročistit si tělo po vysazení antikoncepce snažením se o miminko?

ninive211
9. dub 2014

@makis2 Možnost otěhotnět je samozřejmě hnedka po vysazení, sestra je toho důkazem 🙂 Ale někomu to trvá déle, třeba i půl roku, rok, než se srovnají hormony. Ale určitě není třeba na nic čekat.

teraolli
9. dub 2014

@makis2 Já jsem vysadila HA po deseti letech na konci roku 2013. No a 25.2.2014 jsem měla na testu II.
Je to hodně individuální. Držím palce 😉 .

lennaaa
10. dub 2014

@teraolli
@ninive211 to je teda štěstí. já vysadila loni v červnu a doteď nic 😒 teď vyzkouším ovu testy jestli to vůbec probíhá a za tejden jdu k mudr.

lennaaa
10. dub 2014

@85jana85 to je pravda...když jedna otěhotní hned, tak druhá prostě čeká....

cahlinda
28. dub 2014

Jo to s Váma souhlasím, ted už vím že nejsem těhotná ale snad se časem zadaří

cahlinda
15. kvě 2014

na tohle jsem se ptala doktora a ten mi na to odpověděl že některé ženské se to podaří hned a někomu až za dva roky pokud bereš prášky a vysadíš je. Dokonce prý není na škodu při touze po miminku mít styk obden. Já třeba osobně než jsem měla první dcerku tak jsem se s bývalým pokoušeli skoro dva roky, pak nastaly jisté problémy, tak jsme se rozešli a já už ani dítě nechtěla a nakonec jsem zjistila že jsem těhu, takže byla vlastně nechtěná, ale jsem ráda že ji mám, pak jsem brala skoro 5 let antikoncepci, bylo více druhů ale tu poslední asi 3 roky stejnou (název si už nepamatuju), vysadila jsem ju na konci února a teď se pokoušíme o druhé ale jak se znám potrvá to dlouho. dokonce mi i poradila kamarádka že pokud chci druhé at začnu užívat GS Mamavit že ten je fakt super. tak uvidíme co to dokáže. někdy mám depky že už nečekám druhé ale pak si říkám že není kam spěchat. každopádně já měla vlastně problém otěhotnět už poprvé. takže tomu moc nevěřím

terezahedynova
22. kvě 2014

Dobrý den, prášky beru dva roky Lindinete...ted se mi stala taková věc...v pátek sem si vzala posedni prášek a menstruaci sem dostala v pondělí..ve čtvrtek sem měla posední den menstruace takže sem už jen špinila...v ten den sem měla nechráněný sex ..další patičko sem si ještě nevzala...je tam nějaké riziko těhotenství? díky za radu

marketa11112
28. črc 2014

ja prestala brat antikoncepci a za mesic a pul jsem otehotnela --- v 31 letech a po 15 letech brani prasku. lekarka mi rikala, ze nejvetsi sance je prave hned po vysazeni.

maxpex
28. črc 2014

Jsem ráda za příspěvek @marketa11112. O mimi se budeme snažit cca za 2 roky a bude mi to vycházet stejně. 30/31 let a 13let braní prášků. Všude se jen píše, jak ženy nemohou otěhotnět a že tolik let braní je špatné, HA že je špatná...Pak nemáme mít v hlavě nahlodáno, že ještě než se začneme snažit, nepůjde to.

Jen tak si tady brouzdám, koukám na všechny Vaše krásná alba, ale odteď končím. Nebudu se dívat na diskuze typu "kdy otěhotnět", protože dle mého názoru je to věc má a mého manžela a půjde to tak, jak příroda uzná za vhodné. A podle mě je to velkou měrou dáno v naší hlavě.

terkvonhelvete
18. zář 2014

Ahoj. Chtěla bych se zeptat. V červenci jsem po menstruaci už nezačala brát antikoncepci, protože se snažíme o mimčo. V srpnu se mi zpozdila menstruace o týden, což jsem brala jako normální věc, která se po vysazení bere. Tento měsíc už mám ale zpoždění 14 dní. Dělala jsem si test a nic. Je to normální?

michaelazim
18. zář 2014

Já vysadila antikoncepci po sedmi letech a hned první měsíc po vysazení jsem byla těhotná 🙂

matyldej
25. zář 2014

mám dotaz vysadila jsem tablety před měsícem daisinette chceme miminko ale ještě jsem nedostala menstruaci ani nejsem těhotná je to normální děkuji

andelka
29. zář 2014

@matyldej po vysazení HA je normální skoro všechno. Klidně může MS přijít až za dva měsíce. Holt to někdy trvá než se tělo vzpamatuje a začne samo fungovat. Dej tomu čas.

vali1
29. zář 2014

@matyldej pravděpodobně máš delší cyklus u mě 32 dnů. Je to pak rozházené, ale otěhotnět se dá i v tuto dobu. Já jsem příkladem- 2 měsíce od snažení, 3 od vysazení jsem otěhotněla. 🙂

luciev22
8. říj 2014

Ahojte, zdravím vás všechny které tu píšete. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepční tabletky, které jsem brala 7 let, chtěla bych miminko ale mám i zdravotní problém mám docela nízko dělohu a mé povolání mi v tom taky moc nepomáhá. Slyšela jsem že ženy které mají nízko dělohu snadno potrácí a taky dost často mají komplikované těhotenství. Chci se zeptat jestli některá z vás má s tímto nějakou zkušenost. A už jen takovou maličkost můj přítel chce taky miminko ale ne ted nevím jak ho mám přesvědčit, moje kamarádky mi všechny radí at propichavam kondomy ale mě to vůči němu nepřijde férové. Miminko bych opravdu chtěla hodně a začíná mě to ubíjet to že on nechce a já se trápím. Děkuji za jakoukoli odpevěd

kace111
22. lis 2014

Holky, tak schválně jaký máte názor. Je mi 24 let a vždycky jsem byla proti otěhotnění. Pravidelně cca od 17 beru HA. Jenže teď mám přátele, který je pro mě "pan božský". Jsme spolu 2 roky a občas hádka je, ale vždycky jsme pak spolu a něco nás spojí. Viz to, že mám na čípku HPV virus. Začínám víc a víc přemýšlet o dítěti, taky mě dětí přitahují na ulici a culím se na ně :D myslíte, že to je nějaké znamení, že jsem na to připravená. Protože jsme se bavili s přítelem a říkali jsme oba, že kdyby se to stalo, tak se to stane, tak právě přemýšlím, že vysadím. Věříte na znamení, že to tak prostě má být ? Díky!

lstuchlova
9. pro 2014

Ahoj, plánuju vysadit antikoncepci půl roku před plánovaným těhotenstvím, aby se mi stihl srovnat cyklus (před HA byl nepravidelný). Myslíte, že je to tak akorát nebo stačí vysadit dýl? Děkuji 🙂

luciejancarova
9. pro 2014

Ahoj, já jsem vysadila HA v 7/2013 a v 5/2014 jsme se začali snažit - takže 11 měsíců bez HA. Cyklus se mi za celých 11 měsíců nesrovnal, ale naštěstí ovulace probíhala 😉

happylenulka
9. pro 2014

HA vysazena 9/2012, snažení od 9/2014, otěhotnění 9/2014... jsem moc ráda, že jsem vysadila tak brzy před snažením a vyčistila si tělo od těch hormonálních sr...k..... už bych nikdy HA nebrala....

lstuchlova
9. pro 2014

@luciejancarova Tak to dýl otálet asi nebudu... 🙂

luciejancarova
9. pro 2014

@lstuchlova Taky bych nečekala 😉 jen bych si hlídala tu ovulku...

luciejancarova
9. pro 2014

@happylenulka přesně, člověk neví co to s ním dělá, dokud jí nevysadí ☹

eileenk
9. pro 2014

@lstuchlova Zdravím, HA vysazena 02/2014, snažení od 07/2014 a hned otěhotnění.... 🙂 , mám dojem, že bych otěhotněla snad hned po vysazení...

happylenulka
9. pro 2014

@luciejancarova hlavně pracuju v obchodě se zdravou výživou a prodáváme tam i bylinné preparáty a tak a člověk by nevěřil, kolik mladých holek má po vysazení HA obrovské problémy otěhotnět .... a kolik jich je ve 30ti neplodných... ono se o tom těžko mluví, ale tam jich chodí opravdu několik denně a je to smutný pohled... ☹ prý se tělo těch hormonů opravdu zbaví až tak po 4 - 7 letech...
ono to chce vzít zodpovědnost za svoje ženství a nebát se dospět v ženu...

lstuchlova
9. pro 2014

@happylenulka Tak u mě to tak hrozný snad ještě nebude, HA beru teprv přes 3 roky...

aklin
9. pro 2014

@happylenulka nápodobně. HA jsem začala brát v 7/2007 mezitím půlroční přestávka, a nakonec jsem vysadila Ha v 2/2012, a otěhotnět se mi podařilo až 9/2014 a to ještě náhodně a nečekaně.. Rozhodně po porodu se nevrátím k HA, to raději budeme jistit kondomem. 🙂

eileenk
9. pro 2014

@happylenulka Je to určitě hodně individuální, HA jsem brala 14 let v kuse, vysadila jsem ve 30 a otěhotnění bez problému první měsíc snažení....a to jsem se přitom hodně bála, jelikož moje mamka se mnou otěhotněla po skoro 4 letech a s mladší sestrou po 2. Prostě každé tělo je jiné.

soleilll
9. pro 2014

@happylenulka Nestraš tady holky, prosimtě. Já brala HA od 15-ti let kvůli tomu, že bych jinak neměla cyklus a na to, kdy jsem otěhotněla, to vůbec nemělo vliv. Ve 30-ti není tolik "neplodných", ale víc párů má problémy počít. Je to i na straně chlapů a ti rozhodně hormony nebaští...
@lstuchlova Ber ty informace s rezervou, není to tak horký. A každej organismus je jinej. Pokdle mě, kdo má po vysazení HA problémy, měl by je i bez ní.

happylenulka
9. pro 2014

@soleilll nikoho nestraším, jen říkám fakta. A chlapi nebaští hormony? a co hormony v kuřecím mase, v potravinách, v pitné vodě,....? vždyť je to dnes skoro ve všem... do toho stres a jedno s druhým... místo celoplošného předepisování HA od 15ti let na všechny problémy by se měli holky učit zodpovědnosti za svoje chování a nenechávat to na prášcích, doktorech a ostatním.... 😉

happylenulka
9. pro 2014

@lstuchlova zkus se i nějak pročistit... dát si nějaký detox. např. super je vynechat aspoň na nějakou dobu mléčné výrobky ;) a cukr ;)
my se čistili oba s manželem ty dva roky ;)