Vhodná doba k otěhotnění po vysazení antikoncepce

ladygodiva
3. črc 2012

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká doporučená doba, kdy je dobré počkat a pročistit si tělo po vysazení antikoncepce snažením se o miminko?

julie89
11. říj 2013

Ja prave taky, proto jsem vsude mozne vyzvidala, mam v planu si to koupit. Teprve se snazime tyden a ted jsem to dostala tak nic.. Je pravda ze ty nemoce jsou hrozny, ale leto taky neni extra super.

ladygodiva
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ladygodiva
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janinkapet
12. říj 2013

@julie89 tak to jste se opravdu začali snažit...já jsem tak na začátku ovu testy nepoužívala, ale asi jsem měla, protože bych aspoň zjistila, že žádná ovu nebyla ☹ já jsem se jen snažila naplánovat snažení okolo 14.dne cyklu....tak ty si je kup zrovna a budeš vědět, jak jsi na tom 😉

janinkapet
12. říj 2013

@ladygodiva díky za ten odkaz, jinak pokud chcete mimi, tak bych to neodkládala o několik měsíců jen proto, že možná v zimě dostanete nějakou rýmu...i v létě může člověk dostat angínu-jednu jsem měla 😖

kettynka1234
12. říj 2013

Ahojky, před otěhotněním doporučuji brát vitamíny pro plánování těhotenství ( hlavně kyselinu listovou). Lékaři doporučují alespoň 3 měsíce před plánováním.
*Při prvním těhu jsem vitamíny brala, až jsem otěhotněla ( šla jsem jsem na plodovku)
*Při druhém těhu jsem je také začala brát, až jsem otěhotněla ( šla jsem na plodovku)
*Při třetím těhu s dvojčaty jsem brala vitamíny asi půl roku, než se zadařilo a vše ok.
To samé měla šavagrová
*Při prvním těhu brala vitamíny před těhu a vše ok
*Při druhém těhu měla vit až v těhotenství a šla na plodovku.
A pokud jsi nemocná, pořiď si vitamín Cé 1000 s pozvolným uvolňováním ( doporučila mi to gynekoložka )

julie89
12. říj 2013

@ladygodiva
Dekuju, zrovna jsem na ne dneska koukala kolik to cca stoji. Od toho maxe je to super cena za 7 ks v baleni. To si tam zajdu ja jsem nasla docela drahy a to si rikam jestli to neni uz zbytecne takhle predrazene. Je voravda ze ono nic neutece,ale ja uz to odkladat nechci pripravila jsem na to celou rodinu co mame v planu a jak se znam tak bych se zas v lete vymlouvala ze ted neni vhodna chvile ze mam praci a zas praci.

julie89
12. říj 2013

@janinkapet
Uvidime , myslis ze se da verit tem testum?

julie89
12. říj 2013

@kettynka1234
Jak jako na plodovku? Jako ze byl naky pochyb?

kettynka1234
12. říj 2013

@julie89 Na odběr plodové vody ( v 16tém týdnu se odebírá krev na genetiku a výsledky nebyly v rozmezí. Ono stačí, aby se krev brala v jiný termín než 16tý týden, nebo stačí nachlazení. Ale s těmi vitamíny to mám takto vyzkoušené.
Na plodovce jsem byla 2x a vše v pořádku. Na výsledky se čekalo skoro měsíc. Měsíc plný nervů, obav,....

kettynka1234
12. říj 2013

@julie89 A co se týče ovulačních testů, nekupuj si je. Budeš zbytečně stesovat ( věř mi, vlastní zkušenost) Když plánujete miminko, nech tomu volný průběh. Když si budeš dělat testy, budeš partnera nutit do styku a není to vončo. Pak čekáš na menzes a když máš den spoždění, už jsi netrpělivá, pak se dostaví a jsi sklamaná. Hodněkrát jsem to obrečela. Zbytečně jsem se stresovala. A jsou to zbytečně vyhozené peníze.

julie89
12. říj 2013

A jak je to s materskou?

janinkapet
13. říj 2013

@julie89 já myslím, že se těm testům dá věřit..asi tak, jak těm těhotenským-oboje fungují podle vyloučených hormonů do moči, ale ověřené to nemám 😎 a co bych chtěla vědět o mateřské?

pesinka
10. led 2014

Dobrý den chtěla jsem se zeptat vysadila jsem antikoncepci před měsícem a přítel už to do me 3 vypustil je možnost ze bych mohla byt tehotna ? Ale menstruaci bych mela dostat az tedkon.Chtěla bych jenom vědět jestli je tam nějaké procento ze by to mohlo vyjít jsem hrozné netrpělivý člověk a nevím jestli ma cenu si udělat test už ted.Menstruace se mi opozdila teprve o par dni a vim ze to může byt i tím ze jsem vysadila tu antikoncepci.

daja24
20. led 2014

ahoj!po sedmi letech zhruba jsem vysadila prášky!nejdřív jsem je tedy začla brát někdy v sedumnácti,bralal jsem je zhruba půl roku rok brala,ale jelikož jsem s erozešla s přítelem,tak jsem je vysadila a po půl roce jsem otěhotněla,ale jelikož mi zbývalo pár měsíců do vyučení byla jsem na miniinterupci!pak jsem tedy znovu antikoncepci nasadila a zhruba po šesti letech jí vysadila,protože plánujem mimčo s přítelem!vysadila jsem jí v srpnu!asi tři měsíce nepravidelná menstruace!první měsíc po vysazení asi jen dva dny slabé!další tři měsíce už pravielná stejný datum!a pořát nic takže už je to půl roku po vysazení!před vánocemi jsem nějak onemocněla a asi řtyry týdny se to semnou táhlo!může to být nějaký problém,nebo se mi pořád vyrovnává ovulace?myslíte,že bych to měla ještě zkoušet anichž bych musela chodit k doktorovi na nějakou injekci?děkuji!u každé je to opravdu jiné a ikdyž si počítám podle netu ovul.kalendáře plodné dny nevím zda s emůžu na to spolehnout!nevím si rady a bazální tepplota se mi moc nechce měřit!je to takové zdlouhavé!

daja24
20. led 2014

@kettynka1234 Ahoj!asi tak nějak jsem na tom stejně nebo si říkám,že je ještě pořát brzyy!také je možné,že jsem poslední dobou hodně ve stresech,unavenější a hodně oslabenou imunitu po nemocech! já už nevím,asi je fakt nechat tomu volný průběh,ikdybych měla čekat rok!

molly20
18. únor 2014

Ahoj
Je mi 20 let, uz od zacatku mam problemy s menstuacemi mela jsem je nepravidelne kdyz jsem byla starsi chodila jsem na injekce na vyvolavani menstruaci chodila jsem na gynekologii byla mi 18 a menstuace stale nebyla pravidelna mela jsem starsiho gynekologa ktery stat za prd misto toho aby zjistoval z jakeho duvodu se nemuze dostavit mi pichal injekce pak mi rek ze mam stitnou zlazu a to ma jev na menzes ale na zadne vyetreni me neposlal tak jsem navstivila praktickeho lekare a pozadala ho o vyetreni zadnou stitnou zlazu jsem nemela kdyz jsem to sla zdelit gynekologovy rekl mi ze mi je zase neco jineho a tale nic nedelal. Tak jsem vyhledala noveho gynekologa a ten hned po prvnim vysetrenim mi rekl ze mam vice muzskych hormonu nez zenskych vzhledem ktomu ze jsem byla mlada predepsal mi hormonalni antikocepci cim starsi sem byla tim vic jsem premyslela zda vubec se mi podari otehotnet antikocepci jsem dobrala a uz ji brat nechci chci se zeptat jestli nekdo o tom neco vy kazda rada je k necemu dobra
Mockrat Dekuji

cahlinda
18. bře 2014

Chci se zeptat když jsem vysadila antikoncepci můžu nějak na svém těle poznat ovulační dny aniž bych si dělala nějaké testy nebo něco podobného, dělala jsem si jen vypočty na ovulaci podle menstruace ale nevím kdy je možné otěhotnět, můžete mi někdo poradit jestli víte? Děkuju

marketa11112
23. bře 2014

ahoj, ani nevite, jak jste me potesily🙂)) prave dobiram poslední antikoncepci a radi bychom s manželem miminko. to, ze nemusim cekat az se telo ,,vycisti´´, je super. nevadila by mi ani dvojčátka--mozna naopak. bylo by to moc krasne. navíc manzel je z dvojcat. nekde jsem také cetla, ze i po třicítce je vetsi pravdepodobost dvojcatek ( je mi skoro 31). myslite, ze mam vetsi sanci, ze se nam dvojčátka zadari ? dekuji za odpovedi 🙂)

sobtice
24. bře 2014

@eficenka Ahoj, to jsi četla v nějaké odborné literatuře? Myslím tu úspěšnost. Díky 🙂

summer18
25. bře 2014

Ahojky, před rokem mě chytli mateřské pudy. A já strašně chtěla, přítel byl zdrženlivější, ale minulý týden přišel a řekl mi, ať si další prášky nekupuji. Takže v sobotu byl poslední prášek. Tak počítám od soboty ze mě bude snažilka. Tudíž se k vám připojuji!!! 🙂

malkapalka
25. bře 2014

Ahoj, já jsem přestala brát HA 27.8.2013 (moje narozeniny) a poslední MS jsem měla 24.10.2013 a od té doby už jenom miminko 🙂, brala jsem ji skoro dva a půl roku, nízkohormonální, ale přeci... je to svinstvo, ale v mém případě se tělo očistilo opravdu překvapivě rychle a to mi po potratu řekli, že budu mít náročné otěhotnění a než se se mnou můj přítel seznámil, tak 16 let kouřil, takže jsme byli opravdu nepravděpodobní budoucí rodiče, ale je to tak 🙂

malkapalka
25. bře 2014

@marketa11112 já osobně si myslím, že po třicítce je větší pravděpodobnost dvojčátek hlavně kvůli IVF, ale pokud je máte v rodině, tak je ta šance také dost vysoká 🙂

malkapalka
25. bře 2014

@cahlinda těžko říct, máš pravidelný cyklus? já jsem otěhotněla až po ovulaci (slovy mého doktora), vypočítavala jsem plodné a neplodné dny (matika nikdy nebyla moje silná stránka 😀 a bum bác a stejně to bylo prd platné, ale jsme moc rádi zpětně, jen je to úsměvná historka 🙂)

malkapalka
25. bře 2014

@pesinka ano, můžeš být těhotná

mereni_iq
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cahlinda
25. bře 2014

Holky můžete mi poradit který těhotenský test je podle Vás opravdu nejlepší? zkoušela jsem si obyčejný papírkový ale nic ale dneska je mi nějak divně tak nevím jestli je to od nervů nebo jestli můžu být těhotná. Bolí mě záda, je mi blbě, jakoby na zvracení ale zvracet se mi nechce, nemám totálně chuť na žádné jídlo a MS má dostat ve čtvrtek. Tak nevím co si myslet. Ale dneska jsem zjistila že zrovna teď by se mi těhotenství nehodilo. Vyskytl se mí totiž další závažný problém. tak mi prosím poraďte. Díky a všem krásný den. 🙂 😀

cahlinda
29. bře 2014

Holky můžete mi poradit? dělala jsem si těhotenský test ale je negativní ale vím že u první dcerky mi test ukázal těhotenství až někdy v 5 týdnu. Ale 27.2. jsem měla MS, znovu jsem ji měla dostat tento čtvrtek a nic. Zatím nic. Antinu jsem si vzala naposledy 26.2. občas mě bolí v podbříšku a jsem nějaká nafoukla, zvětěšuje se mi bricho a přitom jím tak nějak normálně. Myslíte si že bych mohla být těhotná? Máte prosím někdo podobnou zkušenost. Na nettu jsem totiž vyčetla že těhotenský test ti potvrdí pozitivní výsledek nejdřív ve 4 týdnu, dokud nebude vyšší hladina hcg. Tak nevím. Ale aní nevím jestli zrovna teď chci miminko. Poradíte mi prosím. Díky

makis2
9. dub 2014

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, brala jsem 6 roků antikoncepci a ted jsem s ní konečně skončila, za jak dlouho je možné otěhotnět?

85jana85
9. dub 2014

@makis2 možný je všechno někdo to má hned a někdo musí počkat rok,dva.. jo není to jednoduchý a nedá se to naplánovat.