Vhodná doba k otěhotnění po vysazení antikoncepce

ladygodiva
3. črc 2012

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká doporučená doba, kdy je dobré počkat a pročistit si tělo po vysazení antikoncepce snažením se o miminko?

kajjjla
3. lis 2015

Kdyz to tu tak procitam, tak sem zvedava na sebe.. pres rok jsem brala HA evru a pred 14dny vysazena 🙂 MS se dostavila po sundani naplasti a ted teda uz jen budem cekat a zkouset 🙂

bodu
29. únor 2016

@vanesinka1 Ahoj, jsem na tom stejně, vysadila jsem a nedostala další,... zatím čekám, těhu testy negativní, zpoždění asi týden,...

byra
1. bře 2016

Můj dr. mi řekl, že on nějakému očišťování těla po vysazení nevěří, prý jsou to babské řeči 😒

bodu
22. bře 2016

Ahoj Holky, 1.2. jsem vysadila a v neděli 20.3. // ;)

ukeke
22. bře 2016

já si poslední prášek vzala 25.9.2015 (HA jsem užívala 12 let) a otěhotněla jsem podle výpočtů 14.10.2015.....

byra
22. bře 2016

já vysadila po 11 letech v srpnu 2015, MS chodí každý měsíc, ale zatím nic - tj. 7 měsíců ☹

kacasv
31. kvě 2016

@julie89 Mě právě bylo 24 a s přítelem jsme se před týdnem začali snažit o mimčo. Antikoncepci jsem vysadila v březnu. Já mám názor,že věk 24 je úplný ideál. 27 a víš už je pro mě ,,pozdě". Dnešní trend mít první dítě ve 30ti odsuziji. Pak si ženská může nadávat, když jim to nepůjde. Může na to mít vliv věk a taky nemusí. Na internetu jsem se dočetla, že nejideálnější věk pro mimčo je 25, že je na to nejlíp ženské tělo připravené. Ale toto je dle mě individuální vše. Každopádně můj názor je,že ve 24 je opravdu čas pomalu začít. Nač čekat? 🙂

misina01
1. čer 2016

Vysadila jsem 28.2., chránili jsme se doteď kvůli práci, byla jsem nastydlá, navíc mám teď dvoje antibiotika na zánět zubů a hned po dobrání se chceme taky začít snažit naostro,tak snad to půjde.
Jinak mně osobně se cykly vůbec nechtěly ustálit a po vysazení naskočit ☹ po 66 dnech jsem dostala agolutin a ted na 10 dní i duphaston 😒 k tomu jsem si koupila bylinky a zkusím se jimi pořádně nadopovat a ono to půjde 😀 bazálku měřím už od toho února, ale vůbec se v ní nevyznám, ovulační testy se mnou moc nespolupracují. Stejně silnou čárku jsem na nich neměla snad nikdy, co to zkouším. 😔 ale s těmi rozházenými cykly se ani není čemu divit.. snad mi pomůže duphaston a bylinky 😝 hodně štěstí všem

kacasv
1. čer 2016

Tak já mám zatím cykly v pohodě. Měla jsem ale zatím jen 2 od vysazení antikoncepce. Jeden jsem dostala po 29 dnech a druhý po 26. To zas není taková hrůza si myslím. Doufám, že vše bude v pořádku a mimčo se povede. Bazálku také měřím, ale zatím jen druhý týden. Teplotka zatím nestoupá, takže asi ovu ani nebyla :( Asi to bude tím, že jsem 5 let brala antikoncepci. Někde jsem četla, že po vysazení s tou ovulací chvíli může být problém. Tak snad se to časem vše srovná. I tobě 🙂 Přeji ať ti snaha o mimčo vyjde 🙂

jk1990
11. čer 2016

Moc Vás zdravím a měla bych na Vás dotaz, chtěla bych vysadit antiko kroužek Nuvaring, s tím že bych chtěla co nejdřív otěhotnět. Jaká je doba od vysazení kdy je možné otěhotnět? Je potřeba čekat na měsíčky po vysazení a pak to zkusit? Nebo je to jedno. Bylo by to naše první miminko a první vysazení antiko tak informace by se hodily. Děkuji předem za odpověď od kohokoliv 🙂 😉

simkrk
11. čer 2016

Ja teda nevim jaka vhodna doba..=D ja brala prasky 7 let,vysadila jsem je minuly rok někdy v červenci a ted jsem už 12.týden tehotna =) nechali jsme tomu uplne volny prubeh,nepocitali jsme zadny ovulace atd. a nejak se hrozne moc snazili =) proste když se chtělo tak se chtelo =D a proste to prislo 🙂

andreaandrejka
11. čer 2016

@jk1990 Je úplně jedno kdy. Otěhotnět můžeš hned, nebo taky za rok. To je dost individuální 🙂

katuskastbk
11. čer 2016

Já jsem dobrala poslední HA na konci listopadu 2013. Předtím jsem ji brala cca 15 let. První MS 17.12. a taky poslední 🙂 a už mi běhá doma 21 měsíční dcerka. Teď dobírám poslední platíčko HA při kojení a snad se nám to povede zase takhle rychle 🙂, už jsem postarší kus mámy 😀. Takže doufejte ženy 🙂

petra1612
6. srp 2016

Ahooj, chci se zeptat.. 🙂 První dítko máme neplánované, otěhotněla jsem při braní antikoncepce, podle zpětných výpočtů gynekologa jsem otěhotněla v době, kdy jsem měla dostat ms.
Teď se snažíme o druhé, vysadila jsem v červenci, dneska je to 17. den od prvního dne ms a ovulační testy zatím těžce negativní. Myslíte, že to bude zase až někdy koncem cyklu? 😕

shega
7. srp 2016

@misina01 podívej se na internet v článcích je hezky popsáno jak BT funguje. Není to složité.

kacasv
11. srp 2016

@petra1612 Já bych hlavně asi ovulační testy neřešila a nechala tomu volný průběh 🙂 Taky jsem to tak řešila,podle všeho jsem ovulaci neměla a stejnak jsem otěhotněla 🙂 Asi to tělo bylo ještě rozhašené po vysazení antikoncepce 🙂

petra1612
12. srp 2016

@kacasv Asi to tak udělám 🙂 Dopotřebuju těch pár co tady mám a nechám to na přírodě. Díky 🙂

misina01
12. srp 2016

@shega děkuji, už jsem ani nemusela BT řešit 🙂 díky bylinám přišla po půl roce od vysazení moje první ovulace a hned se zadařilo 🙂

danna89
14. srp 2016

Ja som otehitnela hned po vysadeni na prvy sup a zatial klop klop je vsetko ok.

kacasv
22. srp 2016

@petra1612 Tak to bude opravdu nejlepší🙂 Stejnak to člověk nijak neovlivní jak rychle se to povede. A nějaké lákadla na prášky které tomu mají údajně pomocí tak to jsou blbosti jen na vytažení peněz ze zoufalých lidí.

jeanette46
10. říj 2016

Ahoj, chteli bychom se s pritelem pokusit koncem rijna o miminko a jiz 6 let uzivam HA. Od kamaradek a jejich doktoru jsem slysela, ze je nejlepsi na "to vlitnout" hned po prvni menstruaci, protoze jsou hormony udajne splasene a jde to hned. Jenomze muj doktor mi rekl, ze by doporucil se chránit cca dva ovulacni cykly a pote to zkusit. Protoze pokud pry nedam ovulacni cykly do "normy" hrozi mi mnohocetne tehotenstvi. Navic moje mamka je z dvojcete. Co si o tom prosim myslite vy? Vice jak jedno dite soucasne nechci. O terminu posunuti o dva mesice neuvazuji z mnoha duvodu,tak mi toto reseni nepiste. Diky za rady 🙂

krtikkrtovaty
10. říj 2016

@jeanette46 Může to tak být a nemusí. Kamarádka otěhotněla hned po vysazení a opravdu má dvojčata. Já si dala 3 měsíce po vysazení pozor a pak se zadařilo napoprvé a čekáme jedno.

jeanette46
10. říj 2016

No tak to uvidime. Jeste premyslim, jak to vyresit s vysazenim HA. Chceme aby bylo miminko v prelomu cervenec/srpen (pokud se zadari, bylo by to super). Ted jsem 12 den platicka. Melo by nějaký velký vliv na ovulaci a celkove cyklus pri nedobrani celeho platicka? Diky

dlucka
5. led 2018

Dobrý den. Omlouvám se že píši do téhle skupiny,nic jiného se mi nepodařilo najít. Snad mi i tak prosím poradíte. 🙂
Chtěla bych po 4 letech vysadit antikoncepci yaz,protože by jsme s přítelem chtěli mít miminko.Jenže známý mě straší s tím,že hned po vysazení antikoncepce není dobré se začít snažit,že při otěhotnění by mohl nastat potrat. ☹
Tak se ptám prosím Vás,jestli je to mýtus nebo mám na nějakou dobu nechat tělo "odpočinout".
Předem děkuji za odpověd. Hezký den 🙂

susenka77
5. led 2018

Dobrý den,já otěhotněla hned první měsíc po vysazení HA,brala jsem ji několik let.A syn je naprosto zdravý,dnes už má 7 a půl roku😉A druhé těhu třetí měsíc po vysazení a opět všechno v naprostém pořádku 😉 Takže za mně nečekat a hupsnout na to😂

kajsaka
5. led 2018

Taky jsem otěhotněla po první ms,očistu prosazují Ti,kterým to hned nejde 😉