Vhodná doba k otěhotnění po vysazení antikoncepce

ladygodiva
3. črc 2012

Ahoj! Chtěla bych se zeptat, zda je nějaká doporučená doba, kdy je dobré počkat a pročistit si tělo po vysazení antikoncepce snažením se o miminko?

eficenka
3. črc 2012

nejlepší je začít ihned po dobrání... první 3 měsíce po antiko sou nejvíce úspěšné... čištění těla je nesmysl....

aideen
3. črc 2012

já otěhotněla asi dva týdny po vysazení a odmenstruování 😀 a to mi taky všichni říkali, jak se bude tělo čistit a kdesi cosi. Blbost ... malá je zdravá, těhotenství bylo bezproblémové. Pokud chcete miminko, nepřemýšlet o tom zbytečně moc, vysadit a milovat se a milovat se a milovat se 🙂

ladygodiva
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
werumka
3. črc 2012

@ladygodiva Tak nejčastějším problémem po vysazení antikoncepce je to, že nenaběhne ovulace. Takže pokud naběhne, tak není důvod čekat. Hormony se z těla dostanou velmi rychle, ty se "čistit" nepotřebují. Jde spíš o ustálení cyklu.

ladygodiva
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
camelinka
3. črc 2012

presne tak, cekat "nez se telo vycisti" je podle me blbost, otehotnis az bude telo ready 😉

werumka
3. črc 2012

@ladygodiva No tak je několik možností - pozná to doktor na ultrazvuku, dále můžeš měřit bazální teplotu anebo zkusit ovulační testy. Pokud ovulace neprobíhá, tak se často hodně prodlouží celý cyklus a oddálí se menstruace. Ale také to může být tak, že než se vaječníky znovu "zrevitalizují", tak ta ovulace může přijít až kolem 20. dne cyklu, což je taky normální.

aideen
3. črc 2012

@ladygodiva pokud normálně odmenstruuješ, není důvod. Tělo je navíc podle mě i víc nabuzené, takže otěhotnění je většinou snadnější. Ale nejsem doktor, jenom píšu, jak to bylo u mě. Navíc většina kamarádek otěhotněla do dvou měsíců od vysazení. Ty co ha neměly, tak těm to trvalo dýl. Pouze zkušenosti 🙂

romca13
3. črc 2012

Není třeba čekat po vysazení HAK,, 3 měsíce po vysazení je největší pravděpodobnost otěhotnění,,, hormony jsou prý v těla pouze 24 h a pokud proběhne po vysazení menstruace, tělo je dostatečně připraveno na otěhotnění,,,, Mudr mi dokonce říkal, že pokud někdo dlouho nemůže otěhotnět, je možné mu nasadit na nějakou dobu HAK, aby po vysazení byla větší pravděpodobnost,,, prý je škoda plýtva vajíčkama po vysazení 🙂)

majka1976
3. črc 2012

Já vysadila antikoncepci před 2 léty v srpnu, v září jsem hned otěhotněla a v říjnu jsme o miminko přišli. Doktorka mi řekla, ať se nedivím, že při otěhotnění hned první měsíc po vysazení antikoncepce je nejvyšší "ztrátovost", že je lepší chvíli počkat.

ivaanka
3. črc 2012

Ja jsem vysadila prasky, dostala menstruaci a dalsi uz ne 😉 Mela jsem bezproblemove tehotenstvi a mam zdraveho chlapecka. Vetsina mojich kamaradek otehotnela do 3 mesicu od vysazeni a u toho zbytku se pozdeji ukazal nejaky problem.
Taky mi dr rikal, ze nekdy leci neplodnost tak, ze nasadi HA a pak za 3 mesice vysadi a ze s tim uspechy. Takze zadne cisteni, proste jen s chuti do toho 🙂

martina12226
22. čer 2013

také mám podobnou otázku antikoncepci jsem vysadila před 4 měsíci a stále nic ☹Už mám dceru je jí 5 ale to druhé na sebe nechává nějak čekat

lady_giraffe
29. čer 2013

Docela mě překvapuje, jak jsou na stejnou věc tak rozdílné pohledy.. Ptala jsem se doktorek (v ordinaci se mi střídají dvě) a obě mi sdělily, že nějaký pročišťování organismu je spíš mýtus, že se na to může po vysazení hned hupnout 😉

bejb86
17. črc 2013

Dobrý den,mám možná trochu zvláštní dotaz.Brala jsem teď antikoncepci pouhé 3 měsíce,dobrala jsem poslední platíčko-vyždy mi trvalo tak 5 dní,než jsem dostala menstruaci.Během těchto pěti dní jsem prášky nebrala,ale den před menstruací jsem spala se svým přítelem,který zůstal ve mě.Druhý den jsem menstruaci dostala,trvala cca 4 dny,pak týden pauza a znovu jsem krvácela-tady už jen jeden den.Je možné,abych takto otěhotněla?Děkuji za případnou odpověď

sarkad2856
17. črc 2013

@lady_giraffe mám stejný názor i má doktorka mi tohle říkala že tam je spíše důležité zda je nebo není ovulace 🙂

kureeli
17. črc 2013

Po dvakrát jsem prostě vysadila a nechala vše plynout - a mám dvě krásně dcery - žádné nervy, počty, stres..... Jednoho dne to prostě bylo a bylo to až kolenapodlamující zjištění 😀 A co se očisty týče - té se meze nekladou - od jedno až 5 denních očistných kůr založených na změně jídelníčku, trocha pohybu (s navýšenou tepovou frekvencí) aby se tělo dostalo do kondice (bude ji potřebovat) až po bylinné kůry - základ kopřiva, třezalka (pozor na slunce) jako krevčistící a .. 😎 Kontryhel - blahodárný vliv na ženské orgány, dbát na PITNÝ REŽIM, nekouřit, nepít alc ... Mám i recepty na bylinné směsy na plodnost, správnou fci žen. orgánů .....

ladygodiva
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vanesinka1
18. zář 2013

@eficenka před měsícem a něco málo sem vysadila antikoncepci a stále jsem Menstruaci nedostala má cenu se snažit o miminko?stalo se to už někomu?

elastiq
25. zář 2013

Obecně na detoxikaci organismu je z přírodních věcí dobrá šťáva z červené řepy, někdo s tím má problém, mě chutná, chuťově je ještě lepší zkombinovat ji s mrkví.
Jinak já jsem tři měsíce počkala, až se tělo "vrátí do normálu", ale je to asi na uvážení každého

julie89
1. říj 2013

Pekny den vsem, chtela bych se zeptat je mi 24 da se rici, ze dite bych chtela uz od 20 jsem 4 roky vdana a rikam si zda by nebyl uz cas, ale neustale si kladu otazku zda neni brzo? Prosim o vas naroz. Vic hlav vic vi 🙂 vim,ze zalezi na mem nazoru ale zajima me i vas.dekuji

miermi
9. říj 2013

pro julie89: Ahoj, já si myslím, že pokud miminko chceš, měla bys do toho jít (samozřejmě musí chtít i manžel). Napíšu Ti svůj příběh...Otěhotněla jsem v 16-ti, porodila v 17-ti a vdala se, můj manžel je o tři roky starší. V pohodě jsem dodělala střední a vysokou (bakalářské studium). Můžu upřímně říct, že jsem toho nikdy nelitovala, máme moc šikovného a krásného chlapečka. I když to ze začátku nebyl žádný med, nikdo z rodiny nám nic moc nepomáhal, našli jsme si podnájem, později jsme si vzali hypotéku na svůj byt....Teď je mi 25 a snažíme se o druhé dítko. Měla bych se snad sama sebe ptát, zda to není brzy? Dvě děti v 25 letech? Ne. Spíš si říkám, že jsme na druhém měli začít pracovat dříve. Tím vším chci říct, že každý to má nastavené jinak, někdo odkládá moc dlouho, někdo začíná moc brzy 😉 Ale důležité je, aby se vše dělalo s láskou 🙂 Jen jedna rada-nedej na názory ostatních a promysli to s manželem 😉

julie89
9. říj 2013

@miermi
Dekuju, urcite dan na rozum a srdce me a meho muze. Ale urcite dekuju moc za nazory! Jsem rada, ze mi nekdo odpovi a mam to komu rici. To muselo byt hrozne tezky!

miermi
10. říj 2013

@julie89 Starosti vystřídaly radosti 🙂 Mou velkou oporou byl a je manžel. A víš, jak to je: když se chce všechno jde 🙂

janinkapet
10. říj 2013

@ladygodiva, co já vím, tak dnešní moderní HA je tak dobrá, že se nemusí tělo po vysazení očišťovat...jinak měsíc nebo dva po vysazení je větší "riziko" mít dvojčátka, takže záleží jestli to riskneš, protože chceš otěhotnět co nejdřív, nebo si raději počkáš. Já osobně bych dvojčátka nechtěla 😒 , co ty?

ladygodiva
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
julie89
10. říj 2013

@janinkapet
Ja momentalne dvojcatka taky ted nechci, chtela bych si hyckat to jedno a pak druhe, kazde zvlast. Jonak myslis ze to ma na to vliv?

janinkapet
11. říj 2013

@ladygodiva já myslela, že se teprve chystáš vysadit...a co na to tvůj gynekolog? domlouvala ses sním, že budete třeba rok zkoušet a pak se uvidí, co dál?

@julie89 já jsem to pochopila tak, že když bereš HA, tak neovuluješ no a když ji vysadíš, tak se tělo probere, ale někdy tak moc, že se místo jednoho vajíčka v jednom cyklu nachystají hned dvě-to jsou dvouvaječná dvojčata...pak jsou i jednovaječná, kdy se jedno vajíčko rozdělí a vzniknou dva plody 😀

ladygodiva
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
julie89
11. říj 2013

@janinkapet

Tak to už chápu, i tak je to zvláštní. Je teda fakt, že u manžela jsou dvojčata.Dneska jsem to už pořádně dostala, tak musím počkat a jsem zvědavá na ten ovu test potom.

janinkapet
11. říj 2013

@ladygodiva já jsem teď měla rýmu 14 dní a byla to dost otrava, bohužel nás čeká podzimní období plné viróz, což není úplně ideální k těhotnění, ale pokud na virózy se ATB nedávají, takže to není taková hrůza, jak třeba angína

@julie89 jaký používáš ovu test? a jaké s tím máš zkušenosti? já osobně zatím žádné 😖