Vitamíny v době plánování. Stačí kyselina listová?

anabella_lee
20. čer 2011

Ahojky, můj gynekolog mi předepsal kyselinu listovou 10 mg, abych jí užívala jednou týdně.
Mám docela slabou imunitu tak bych ráda doplnila i nějakým dalším přípravkem, na to mi řekl že je to zbytečné...
Až tolik ovoce a zeleniny nesním, tak 4 krát to týdne asi něco, z hodně věcí mi je špatně.
Uvažuju o Calibrum Babyplan.
Jak zjistím že se podaří chtěla bych užívat GS Mamavit Prefoli + DHA
Co myslíte?
Co jste užívaly vy či užívate. Díky moc za rady a tipy

janaj0
20. čer 2011

@anabella_lee já užívala kyselinu listovou, po prvním trimestru jsem užívala GS Mamavit, ale z celého balení asi jen 15 tablet, podle mě je to taky zbytečné - pokud máš pestřejší stravu. Mě Dr. tvrdila, že vitaminy jsou potřeba především pro sociálně slabší, kdy si nemohou koupit čerstvé ovoce, ale ti si pak nemůžou koupit ani ty vitaminy - paradox

kami77
20. čer 2011

Ahoj,ja jsem v tehotenstvi uzivala jen kys.listovou a magnesium,nic dalsiho jsem nesnesnal,po vsem se mi delalo zle.Gynekolog mi taky doporucil Folgravid ( je to kombinace DHA a kys. listove),ale tech pripravku je na trhu hrozne moc,slozeni maji podobne a taky kazde muze vyhovovat neco jineho. 🙂 Osobne si ale myslim,ze je to zbytecne a u dalsiho tehotenstvi to vyresim stejne.

karol84
20. čer 2011

já měla od gynekologa také kyselinu listovou 10mg před otěhotněním + 1. trimestr, od 1. trimestru mi navíc doporučili, abych užívala obden nějaký přípravek, který obsahuje selen, zinek a jód + k tomu vypít tak 2 sklenice mléka/kefíru denně.