Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
21. črc 2009

strouži,
to máme občas každá, hlavně že dnes už je líp 😉 🙂 🙂

evanek77
autor
21. črc 2009

farmi,
to je mi líto, doufám, že už je líp 🙂 😉

farmarska
21. črc 2009

evi už je 🙂 ale ještě mám před sebou týden braní antb. tak doufám, že to stihnu dozobat do ovulky 😅
chtěla bych se začít snažit zase co nejdřív, ale uvidím co mi řekne v pátek doktor, co uvidí na ultrazvuku 😕

strouzek
21. črc 2009

jé ahoj marode 😵 angína no potěš koště, v takovém počasí to musí být peklo ☹ já třeba angínu neměla nikdy fakt ani jako děcko tak nevím jaký to je ale umím si to představit 😖

farmarska
21. črc 2009

strouží no to si děláš srandu!! 😠 já mám angínu, třikrát do roka 😝
mám slabou imunitu, jsem alergik a mám debilní velké mandle, které rády stávkují 😠
uvažovala jsem o jejich vytrhnutí, ale doktor mi řekl na rovinu, že se mně to bude chytat stejně, akorád to půjde hlouběji do krku, nebo níž, na průdušky 😠 tak si vyber vid 😒
a co jinak stroužku co nového, jsme spolu dlouho nemluvily 😀
co Oliver?

jaspina
21. črc 2009

Tak jsem byla v té zelené lékárně a tam byly nejvíc pro gynex.. tak ho asi vyzkouším a když nebudu spokojená, objednám femigard. Přijde mi to dost podobné.. Na ten Sarapis jsem tam úplně zapomněla! Ale kdyby o něm začaly ony, tak by mě to ťuklo.. 😅

strouzek
21. črc 2009

farmi ne fakt v životě jsem jí neměla 😅 zato moje máti je asi jako ty, 2x do roka ale já? já nikdy nic, ale zato mám v prdeli krk ze štítky tak to máš nastejno. Asi mám dobrý mandle nebo nevím, třeba po tý operaci mě všichni upozorňovali že nebudu moc polknout , že to bolí jak těžká angína no a já druhý den po operaci do sebe ládovala segedýn s velkýma kouskama masa a krk mě teda nebolel vůbec spíš záda z ležení. Proto mě taky pustili z JIPKy o 2 dny dřív než mojí spoluležící štítkařku co byla na operaci zároveň,prej to vypadá trapně že jsem na JIPKU až moc živá. 😀

Jinak co olivek? Jednou ho zabijufakt že jo. ráno měl zase svůj den, shodil hrnek ze stolu všude střepy, rozkousal odpadkový sáček nachystaný na vynesení, shodil sušák na prádlo, po celém obyváku rozhrabaný kočkolit a ještě mi ukradl náušnici a lítal s ní po bytě. 😠 je to boj, říkáme s manžou že ho dáme do tý polepšovny mazlíčků co ukazují v telce páč jsme jaksi nezvládli jeho výchovu 😀

jaspina
21. črc 2009

Strouži - na kočkách je super to, že je nikdy nevychováš 🙂 Ony si vždycky prosadí svoji povahu a když se chtějí mazlit, tak budou a když ne, tak bude prostě po jejich. Je to sice paráda, ale občas na zabití. Dobře si ještě pamatuju, jak uměl můj kocour trucovat a když se cítil ukřivděný, klidně si našel moje nové tričko a provokativně si o něj brousil drápy - dovedeš si představit co z něj zbylo.. 😝 Z toho trika myslím 😀

evanek77
autor
21. črc 2009

tak koukám, že mne nemusí bavit, že mám na kočičky alergii 😀

jaspina
21. črc 2009

Evi, přijdeš o spoustu nezapomenutelných zážitků 🙂 😀

strouzek
21. črc 2009

jaspi to je pravda, kočka je osobnost a tu nezměníš, akorát že mám často pocit že když jsme si ho brali domů bylo to milé kotě ale od chvíle co byl u toho veterináře jak se otrávil dali nám nazpět ďábla. Jestli mu napíchali steroidy nebo co ale fakt od toho dne se mu podřídila celá rodina. 😀

jaspina
21. črc 2009

Strouži, taky tím, že je to kocourek a ti čím jsou starší, tím jsou dominantnější.. jako u psů.. Dá se to regulovat kastrací, ale to mě přišlo zbytečné. Až bude dospělí, může ti na různá místa stříkat trochu moči - označují si území - proti tomu je pak právě ta kastrace.. ale může z něj pak být hodný kocour a to já jsem nechtěla. Já měla skoro pitbula 😀

mar26
21. črc 2009

farmi hlavně,že je ti líp,v životě jsem neměla angínu ani chřipku...nemívám teploty, jen vždycky bolení v krku a šílenou rýmu.

Porod jsem dneska popisovala v Termín srpen...jestli někdo chcete,můžete si to přečíst nebo to sem překopíruju,jestli chcete.

Tak jsem vážila malou v dupačkáchh před kojením,měla 3270 a po kojení 3320....prý jedlík ...za chvíli to bude snědla mámu,snědla tátu.
Taky dostala očkování na TBC..jsem se na to koukat nemohla a radši bych to nechala bodnout do sebe.

strouzek
21. črc 2009

jaspi my ho kastrovat nechat chceme, jednak se trošku zklidní a taky to očůrávání nechci. dr. říkal že někteří kocouři to dělaj trošku ale někteří strašně páchnou a začnou být agresivní když mají ty touhy, takže to teda nechci. jasně trošku zlenivý ale moc ne, naši měli taky vykastrovaného kocoura a ten byl i tak živej až moc akorát teda vážil přes 8 kg 😀

mar zkopíruj to 😵

já taky nejsem moc nemocná , max jedna chřipka ročně a nevím jak to dělám vždy na valentýna. 14. únor je pro moje tělo kritický, manža si z toho dělá srandu ,neboť posledních 5 let jsme každého valentýna prožili zábalama na moje horečky 😀

strouzek
21. črc 2009

mar s tím očkováním to ti věřím, já to jednou budu těžko snášet, mě stačí jít na veterinu naočkovat kocoura a mám fleky z nervů, nemůžu se na to dívat jak ho to chudáka zabolí

jaspina
21. črc 2009

Farmi - já jednu dobu hrozně trpěla na angíny, měla jsem třeba 4 po sobě a to tak, že kde nebyly mandle bílé od čepů, tak byly od krve. Nevím proč, ale byly prostě krvavé a šíleně to bolelo.. Už jsem byla úplně hotová ze všech atb, tak jsem si koupila echinaceu na imunitu a valila ji ve velkých dávkách denně. A taky jsem se naučila odstraňovat si ty čepy sama - špilkou. Je to k zblití, ale já si nikde nenechám šáhnout do krku.. No a jednoznačně se mi osvědčila jako kloktadlo Lesana. Je to tak silné, že to spálí všecko.. Hned jakmile cítím nějaké škrábání, tak ji vytáhnu a fakt mám klid.. Jo a taky se dá kousat šalvěj (čerstvá) a ta šťáva z ní je taky na krk léčivá..
A tuším že Ba tady psala o listu z ostružiny, tak zkus..

strouzek
21. črc 2009

ježiš já se napít kloktadla tak se pozvracím, kloktadlo a takové jiné věci nesnáším odjakživa 😖

strouzek
21. črc 2009

co to je čepy??

sarlotta
21. črc 2009

Ahojky holčičky🙂 Tak jsem tu.

Ve čtvrtek mám operaci kýly..23.7.09... držte palečky🙂)) snad mě v pátek pustí domů 😎

Mar🙂)) 18.7. je tak náááááádherné datum🙂 NATÁLKA JE ŠIKULKA.... moc blahopřeju. 😉

strouzek
21. črc 2009

ahoj šarlotko, teda ty už jdeš na tu operaci?, to sis brzo vyběhala, budu na tebe myslet, jak dlouho to trvá ten zákrok??

sarlotta
21. črc 2009

strouži 15-30min... včera sem byla v poradně .. doktor sympaťák.. zak mi to napsal na čtvrtek.. že to bude dělat on🙂))

farmarska
21. črc 2009

stroužku čepy jsou takové bílé hrudky čehosi usazené v mandlích 😝 😝 😝

jaspin já kloktám tantumverde kloktadlo a taky docela dobrý.., ale tentokráde nějak selhalo 🤐 a tu echinaceu užívám taky, ale ted jsem jí teda dobu neměla, bo jsem byla těhu,tak jsem nevěděla jestli se v těhu může, tak jsem jí vysadila a pak po potratu jsem si na ní ani nevzpoměla, vysadila jsem i těhu multivitamíny a šup angína tu byla jak nakoni 😅
jinak ty čepy si odstranuju už pěknejch pár let taky sama, pomocí seřízlého brčka 😅

hele a kde se kupuje ta Lesana, v lékárně, nebo co je to?

to já se snad nepobliju už po ničem.. je fakt, že mne taky občas natahuje, ale když prostě krk bolí tak, že je utrpení polknout každou slinu, tak zkouší člověk cokoliv. Já si tentokráde dávala teplou hodně slanou vodu.. no lahůdka 😀

mar26
21. črc 2009

tak tady je slíbený průběh porodu

v pátek 17.7. ještě asi ve 23h nám odjížděla návštěva a říkala jsem jim,že porodím tak za týden. Šli jsme spát a ještě s manžou dělali plány na víkend,co budeme dělat a že tuhle noc se ještě uričitě vyspíme.
V 1:34...ještě si to pamatuju přesně jsem šla na záchod a divně mě bolelo břicho..ale říkala jsem si,že je to jako předtím, posíčci. Chtěla jsem to zaspat,ale přišel další a další a zaspat to nešlo,tak jsem si to psala, po jaké době to je. No a pak už jsem byla naštvaná,že se nevyspím a šla jsem do vany...manžu jsem vzbudila,aby se nevyděsil,že se jdu tak pozdě koupat,že to asi nic nebude,odcházela ze mě zátka,ale to jsem si říkala,že to může. Nejdřív se zdálo,že to ve vaně přešlo,ale nepřešlo. Kontrakce byly nepravidelný po 6-12 minutách. Manžu jsem nechala ležet,ale když viděl,že to nepomohlo,tak se nastartoval a šel si dát taky sprchu na probuzení. Já zatím seděla v obýváku a zapisovala kontrakce. Pak jsem vstala a najednou jako bych se počůrala ,tak jsem se lekla,jestli třeba nekrvácím, koukla a vychrstla na zem voda s krví....tak mi bylo jasný, že určitě pojedeme.
V klidu jsem se oblékla,dobalila vše potřebné a asi po 4 jsme vyjeli směr porodnice. Kontrakce byly pořád zvládnutelný lehoučkým prodýcháním a mezi nima mě humor neopouštěl. Do Neratovic jsme dorazili asi v 4:45 a při příjezdu mi začaly kontrakce do kříže..zatím to ale šlo. Nejdřív jsem šla na monitor...kde činnost dělohy i při kontrakci byla teba 0,tak jsem si říkala, hm tak to vypadám jak blb-nejvíc jsem měla snad 10.
Měla jsem ale vložku,tak na ní PA nalila nějaký rostok a zabarvilo se to do modra,tak věděla,že fakt mi odtéká plodovka a zavolala Dr.,aby mě přišel vyšetřit. Byla jsem oteřená na prst.
Dali mě na pokoj-nadstandart nebyl volný,ale dali mě na 4lůžák,kde nikdo nebyl,tak že dobrý...manža byl pořád se mnou-od příjezdu. Tak jsem si tam skákala na míči a tak a čekala, dostala jsem ATB kvůli streptokokovi do kapačky. Kontrakce pořád docela v pohodě, že Dr. když mě chodil kontrolovat,tak říkal,že jak se ještě usmívám,tak je to dobrý. Volala jsem svého Dr.,tak nevěděl,jestli to stihne,ale přijel ten jeho kolega...fakt super doktor!! Jak mi to šlo do kříže,tak jsem z toho šla 2x na záchod,pak si sice dala yal,ale to už bylo skoro i zbytečný. PA říkala,že kdo trpí na zácpu,je fakt lepší klystýr,ale když jsem jí řekla,že jsem byla 2X,tak byla naprosto v klidu a ať si dám yal. ATB mi pak dali znova za 4 hodiny,ale už jehlou do kanyly.
To bylo půl 1 a byla jsem otevřená na 3-4cm. Kontrakce se ale docela zhoršily-Dr. konstatoval, že s těmi křížovými bolestmi,mě může jen litovat. Manžel poctivě každou kontrakci masíroval a docela to pomáhalo. Šla jsem do vany, kde jsem byla asi 45minut, kontrakce už byli asi po 3 minutách a docela hnusný. Pak když už jsem to nemohla vydržet,tak jsem šla za Dr. a zjistil,že už jsem na 9cm...tak že vana to úžasně urychlila a šlo se už na sál.
Dr. udělal utz,řekl,že je malá v ideální poloze,ale museli jsme čekat ještě na dorotování hlavičky. Kontrakce byly fakt už docela k nevydržení a to nutkání na tlačení hooodně velký,ale člověk by tím mohl miminku ublížit a zkomplikovat si to,tak fakt zatne zuby a dýchá jak magor . No už jsem pak upřímně prosila i o epi...ale po té vaně už stejně bylo pozdě a spíš to byl jen pokus o útěk ..protože jsem zkoušela i císaře ...ale nic mi z toho neprošlo....on Dr. byl vtipálek,tak jsem se snažila taky.
Dostala jsem jen slabou směs čehosi-dolsin a nevím,ale na bolest to nezabralo, spíš v té krátké době mezi kontrakcema jsem si víc asi odpočinula.
No a pak jsem už fakt nemohla a řekla,že fakt už musím tlačit...no poslední přípravy a konečně mi to odmávnuli.
Tak jsem do toho šla z posledních sil...asi po 3 kontrakci už Dr. řekl,že vidí hlavičku..píchli mi oxytocin a na další kontrakci byla hlavička venku..před tím mi teda trošku nastříhl hráz,ale vůbec to nebolelo..jen jsem viděla ty nůžky. A PA říkala, už je venku hlavička, teď ramínko, druhé...už vidím ručičku...no hodně to pomáhá.
No a když byla už malá venku,tak hrozná úleva...hned jsem jí dostala na břicho..a já byla fakt šťastná. Hned se nerozplakala,tak to vypadalo,že jí budou muset odsát vodu...ale nakonec jo. Po dotepání pupečníku ho Dr. přestříhnul...manžel nechtěl...trošku se bál,ale jinak mi tam moc pomáhal, mluvill na mě, držel za ruku..hrozně podporoval a chválil.
Pak s malou odešel, na mytí, vážení atd.
Dr. mě opíchl mezokainem a zašil..asi 3 stehy,jen venku,tak to bylo rychlý. Pak se čekalo na placentu,tak jsem malinko zatlačila a byla venku..celá a já už to měla vše za sebou!
Odvezli mě na pokoj, malou přinesli na přisátí,pak si jí na dvě hodiny odvezli a já po těch dvou hodinách šla do sprchy a tak a pak už mi jí přivezli na pořád k sobě. Manžel mohl na pokoji být pořád s námi a slíbili,že nám tam nikoho nedají,tak že tam i spal a druhý den už jsme šli na nadstandart,tak super!
Tak to je asi v kostce vše....holky, bolí to,ale každý to může mít jinak a rozhodně to stojí za to!!! A porod od první kontrakce za 12,5 hodiny na prvorodičku prý normální,ale ten čas utekl rychle...fakt!
A můj monitor byl i při těch nejhorších kontrakcích na sále max. 40 a to jen výjimečně a to proto,že to šlo do kříže a ne do dělohy...tak že nějakých 80-100 jak se říká,že je před porodem,to bych se nedočkala.
Malá je jinak zdravoučká a po dnešní vizitě se uvidí,jestli půjdeme domů už dneska.

mar26
21. črc 2009

šarlotko děkuju 😵

a tobě držím palce ať je operace bez problémů a máš to rychle za sebou 😵

farmarska
21. črc 2009

sarlotko budu na tebe myslet a držet ti moc moc palce!
holka jedna statečná drž se!
a neboj všechno to krásně zvládneš a pak už bude dobře 😵
pořídíš si nového prďolku do bříška a budeš šťastná! 😵 😵

mar překopíruj nám to prosím 🙂

sarlotta
21. črc 2009

Mar tak jsem si početla... no měla jsi to ukázkové.. jen ty kontrakce na tlačení jsou hnusné, že... taky jsem je měla... a ty byly nejhorší.... ale ten uzlíček Ti všechno vynahradí🙂))))))))))))))))))))))) jste šikulky.

sarlotta
21. črc 2009

Farminko tak je to v plánu🙂)))))

evanek77
autor
21. črc 2009

á martinko, tys to zkopčila a já už si to zatím četla v srpnovkách 🙂 😉
a krásné fotečky v albíčku, malá je fakt pusinka 🙂

tercie
21. črc 2009

Mar gratuluju osobně 🙂 Natálka je krásná holčička, a takový porod můžem jen závidět 🙂 až na ty křížovky teda, ale jinak super průběh 🙂

evanek77
autor
21. črc 2009

šarlotko, tak ve čtvrtek moc moc držím palce 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru