Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
31. črc 2009

krásný pátek vlaštovičky,
jů, děkuju za držení palečků, ale snad je všechno na jedničku, malý si kope jak se mu zlíbí, hodně a často 🙂
přidávám se k držení palců jarušce, snad tu bitvu s danečkem zdárně vybojují.... a už mám zas slzičky v očích, ach jo, hormony ☹
jaspi,
k tomu jiskření, také někoho takového znám, dokonce jesm s ním rok a půl chodila, i když on byl v té době v paříži (ale jinak brňák jako já) a tak jsme se za tu dobu viděli 42x (jsem úchyl, psala jsem si každou schůzku do deníčku). když se konečně vrátil, byla s ním těhotná úplně jiná slečna ☹ 😔 😔
dneska má čtyřletého syna a já se mu pořád vyhýbám, i když to není můj styl a jinak jsem s expartnery v pohodě a klidně jdeme na pivo....
marti,
malá krásně nabírá, za chvíli ji neuneseš 😉 🙂

evanek77
autor
31. črc 2009

jo a na kontrolu jdu 10.40, tak za chviličku 😀

jaspina
31. črc 2009

Evi - tak to byl od něj teda fakt hnus! 😝

papua
31. črc 2009

Ahoj holky!
Eviii: drziiiim placeky na kontrolu !!!!!

evanek77
autor
31. črc 2009

jaspi,
zpětně je to asi je to to nej, co se mohlo stát, nikdy v životě jsem tak "nepoblbla", bych se s ním utrápila. S manželem jsem šťastná, miluju ho a hlavně si perfektně rozumíme.... tam to byly jen spalšené hormony 😝
papu,
dík 🙂

evanek77
autor
31. črc 2009

jaspi,
no vidíš, vzpomenu si a už píšu nesmysly, chtěla jsem napsat splašené... 😀

evanek77
autor
31. črc 2009

tak já mizím...

papua
31. črc 2009

pa evi 🙂

farmarska
31. črc 2009

ahoj holky 🙂
sem dočítala to vaše jiskření 😎
i já to znám. Člověk si nemůže pomoct, prostě je tam mezi tím člověkem a mnou ta elektrika, takže opravdu lepší je ukončit setkání, nevidět, neslyšet se, zapomenout, že ten člověk existuje, páč přesně jak psala kačka, proč pokoušet osud, kuli chemii, když manžela miluju a i do budoucna chci mít spokojenej domov 🙂 😉 🙂

Marti, nádherně jsi to s maličkou zvládla, jste už obě kráásně sehranej tým 😵

prosím tě, hele a to když jí dáváš pít normálně z flašky, tak to ti pak chce i sát z prsu? Pořád nad tím dumám, bo si pamatuju, že doktorka mi kdysi říkala, když byl náš mladej malej, že jak dostane z flašky z prsu už nebude chtít 😖 tak jsem mu i ten čajík dávala po lžičkách. Ale doba už pokročila, třebo jsou ted nějaké jiné-nové savičky... 😕

farmarska
31. črc 2009

holky jinak se musím pochlubit, že včera odpoledne to vyšlo 😵
manžel se asi nějak pochlapil, dokonce jsem ho nemusele ani nijak uhánět, ani překecávat 😅 on chtěl sám a dobrovolně! 😀 dokonce s tím i začal on 😎
tak jsem zvědavá jak dopadnu příští měsíc 😕 už abych šla pomalu kupovat testíky 😉 , takovejch 10-15 jich pro začátek bude stačit 😀 😀

jaspina
31. črc 2009

Farmi ona existuje i taková nádobka na mlíko (tu máš nějak pověšenou u krku) a z ní vede malinkatá hadička a tu si maminka přilepí k tělu tak,aby její konec byl na bradavce - že ji miminko vezme do pusy i s bradavkou. No a tak pije sice z láhve, ale nepřijde o sací reflex a zároveň stimuluje tvorbu mlíčka - chytrá věc. Ukazovali nám to tehdy při školení a je to myslím od Medeli - ale už nevím jak se to jmenuje..

farmarska
31. črc 2009

no to jsou vynálezy, nestačím se divit 😕 no ale asi je to fajn 🙂
a nevíš, todleto má i Marti pro Natálku? Mě by totiž zajímalo, jak dopadlo odskoušení v praxi 😨

Jsem blázen, nejsem ještě ani těhotná a už se zajímám o případné náhrady kojení 😀

sarlotta
31. črc 2009

Ahojík holčinky hlásím, že sem novopečená teta 😎
Malá Sophie se narodila včera odpoledne 3,6kg a 50cm v Chicagu 😀 😀 😀 😀 😀 😎 😎 😎

jaspina
31. črc 2009

Sarlotko gratuluju - škoda jen, že je tak daleko že? 😉
Farmi - to nevím..

evanek77
autor
31. črc 2009

farmi,
teda, držím všechny palce so mám, ať najdeš za dva týdny // 🙂
šarlotko,
to je krásné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
kontrola OK, ale jsem Rh- a tím si tvořím protilátky na miminko, které je po manželovi Rh+, tak mne teď budou víc sledovat, protože se mi protilátky zvedli dost. O test na cukrovku jsem si musela říct, mám se objednat do fakultky. Prý na něj standardně těhule neposílají... ale my máme cukrovku v rodině, tak mi to napsala.
jinak paní doktorka dnes měla mlčenlivou náladu, tak nic jiného nevím 😀 😀 😀 😀 Ale dík těm zvednutým protilátkám mi udělala ty průtoky, co tu někdo popisoval, jak na Uz svítí modře a červeně. Ale beze slov ☹

farmarska
31. črc 2009

evi jak se dá zjistit to Rh, co jsem já a co manžel? Zrovna ted mi známá říkala, že její kamarádka měla taky tenhle problém, a nemohli počít druhé dítko (stejně tak jako my) kuli ňákejm těm protilátkám, který jí utočily pokaždé na ten zárodek v břuchu. Tak se bojím abych nebyla stejnej případ 😨 Asi si zajdu příští týden k doktoroj a přeptám se ho na to 🙄 Jen aby mne vzal, on má ted pořád tak plno 😝 😢
jo a díky za ty palce! 😵

sarlot sluníčko gratuluju! 🙂 A co ty, jak se máš, co dělá bříško??

jaspina
31. črc 2009

Holky já si dnes často vzpomenu na Adajar, i když ji neznám - jen vím, že sem chodila když já jsem jen občas nakoukla.. Moc jí držím palečky - teď je každý další den, který se podaří hrozně moc důležitý..

sarlotta
31. črc 2009

farmi RH faktor musíš mít zjištěný z předchozího těhu... zeptej se na gyndě jestli máš + nebo -...pokud + tak se nic neděje, nic se neřeší, Pokud mínus, tak by museli Tvému manžovi dělat krevní testy už u malého, když si byla poprvé těhu... takže pokud on nemusel nikam na krev tak máš určo +. ))))

Já mám taky RH- ale manža taky... takže u nás je to ok... i když jsme docela raritka, že jsme se našli🙂)) RH- moc lidiček nemá.

Evičko, to bude všechno ok, neboj🙂)))

evanek77
autor
31. črc 2009

farmi,
Rh- je jen asi 10% populace 😉
a už by ti to řekli u prvního mimča, ségra rodila před 20lety a už tehdy ji hlídali. Já prostě po každém zákroku, jako je 2x plodovka, porod, mimoděložní a tak dostávám injekci protilátek, aby nedošlo k imunitní reakci, ale stejně trošku došlo... ale já už toho měla vcelku dost... normálně by k imunizaci mohlo dojít až u porodu po prvním mimču

farmarska
31. črc 2009

tak už to o tom Rh vím, sarlotka mi vše na zamlklinkách vysvětlila 🙂 takže ted jdu zjišťovat, jestli jsem plusák, abych měla klidný spaní 😉 😵

jaspi, já jí osobně neznám, ale taky na ní často myslím 😕 včera naštěstí murinka psala, že je snad zatím relativně v pořádku 🤐

evanek77
autor
31. črc 2009

šarlot, já se nebojím... volám na tu cukrovku a to číslo neexistuje, je to stará žádanka.... tak jdu pátrat pod nemocnicema 😀

sarlotta
31. črc 2009

To je dobře Evi🙂 tak ať Ti i ten cukr vyjde dobře. 😎

evanek77
autor
31. črc 2009

chá chá, naše zdravotnictví, jsem našla jiné číslo a tam mne lékařka či kdo sprdl, že sestra z objednávek je asi na obědě a ať to zkouším tam... 😀 😀 😀 😀 😀

jaspina
31. črc 2009

Farmi já jsem právě naposledy četla, že už to asi na dlouho doktoři nezastaví, že to vypadá na porod.. ale možná jsem něco přehlédla?

mar26
31. črc 2009

šarlotko gratuluji k "tetování" 😀 ,malá Sophinka má krásné míry 😉

farmi děkuju, je vidět,že se to fatk lepší....už docela kouká, nepláče...dokonce před hodinkou usnula,tak jsem stihla uklidit myčku, udělat maso do trouby, oškrábat brambory,dala si hovězí polévku co jsem včera dělala a teď si dávám těstovinový salát a budu relaxovat 🙂. Odpoledne půjdu ven s kočárkem.
A je dobře, že se včerejšek povedl a budu celých 14 dní držet palce 😵,aby jsi pak našla //

Evi-že mě to ani nepřekvapuje 😅

na adajar taky myslím 😔 a věřím,že to dobře dopadne 🙂

mar26
31. črc 2009

farmi to co popisovala jaspi to nemám,prostě normoš kojím a pak jsem třeba včera těch 20ml dávala ze stříkačky a večer těch 30ml z flašky a dneska vypila z flašky taky 20ml ..prso si pak vezme v pohodě. Lahvičky mám Aventky a jednu od Chicca,ale má úplně stejnou savičku jak Avent...mě přijde,že s tím má větší práci to vytahat než z prsa...že tam udělá 30ml rychleji. a ze stříkačky je to fakt na dlouho 😒

sarlotta
31. črc 2009

Holky já měla v porodnici taky na rozkojení u prsa nalepenou tenkou kanylku napojenou na stříkačku s mlékem a fungovalo to perfektně.
Flašku mi malý do pusy nevzal- hrozně brečel... tak to prostě je... musí se to vydržet a sladit se🙂))
Nesedět doma a místo uklízení odpočívat🙂))

maova
31. črc 2009

Ahoj holky, já jen nakukuju a vidím, že myslíte na adajar. Píšu si s ní, tak vám chci jenom napsat, že je v pořádku, zatím se porod nerozjel a kortikoidy už má všechny píchnuté. Dostane nějaký gel s antibiotikama, jako prevenci. Taky na ní moc myslím, zítra už bude 25+0, tak to už je trochu lepší, snad ještě nějaký ten den vydrží.

mar26
31. črc 2009

Marti ahoj, děkujeme za zprávičku, věřím,že to ještě vydrží a ne nějaký den,ale nějaký týden 🙂

evanek77
autor
31. črc 2009

marti,
jsi hodná, že nám neseš nové dobré zprávičky o jarušce, snad se jí to podaří 😉 🙂
jak se máš?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru