Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
26. srp 2009

Mury, asi ano. On k tomu byl možná doma trošku i vychovávaný a teď to bude mít chudák takhle těžké. Možná se, iproto bránil tolik jet se mnou na tu krev do Hradce. Já doufám, že se mu to nebude opakovat bez příčiny, a když příčiny odstraníme, tak to snad bude dobré. A říkám si, že první dobu porodní se mnou nějak zvládne a zbytek bude na mně, nedá se nic dělat, ale nechci, aby zase prožíval to co včera.
A jinak ráno jsem měla tlak jen 104/58, tak to u těch dr. budu mít taky stresem a jak mi bole špatně po těch prášcích, tak to bylo zřejmně kvůli tomu, že mi ten tlak ještě rapidně snižovali.

kackark
26. srp 2009

Mury, je dobře, že to tvůj Jirka nemá od těch očí. A snad to bylo jen vedrem.

mimina321
26. srp 2009

kači to bol zážitok 😲 určite by som ho nahnala k lekárovi

murynka
26. srp 2009

kači to bych ho k porodu vážně nebrala ☹ jestli takhle snáší co se týče zdravotnictví a tak.....
zastávám názor je dobré aby to chlap viděl ale pokud sám chce a cejtí se na to rozhodně nenutit,to může vyvolat více škody než úžitku....

mimina321
26. srp 2009

kači ten tlak je skôr nižší ako vysoký 😕
ale aspoň ťa nebudú napchávať liekmi 😵

papua
26. srp 2009

Ahoj lastovicke moje!!!!

Takze hlasim, ze moj siesty zmysel nesklamal a dnes v noci dosla mrcha, takze som dnes 1DC ☹. Ale vsetko zle je na nieco dobree, lebo som zistila, ze ak som mala ovu az na ten 19 DC, tak dnes je presne 15. den odvtedy, cize som dostala MS presne 14 dni po OVU bez spinenia!!!!! hura!!!!! To znamena, ze sa mi snad upravuje ta moja hormonalna hladina v druhej faze cyklu, comu sa tiez velmi tesim....🙂

kackark
26. srp 2009

Mury, to určitě máš správný názor, ale on začal poslední dobou říkat, jak se těší, a že to určitě zvládne a teď ho tam paradoxně nechci já, nechci ho zatěžovat, a to si vem, jak musel mít obrovský tlak, když to ten měřič nakonec ani nezměřil a vyvolal si to v podstatě jen tím strachem. A co mi příjde absolutně jako paradox, že on chtěl, abych ho změřila, chápala bych, kdyby ho někdo nutil.
Mimi: já ho tam nedostanu ☹ , věřím, že to bylo jen tím stresem a tím, jak mu manžeta tu ruko odrvovala.

kackark
26. srp 2009

Papu: tak to je mi líto, ale hlavně, že víš, že tělíčko funguje, tak jak má 😉
Mimi: no právě, on to nakonec bude opravdu jen syndrom bílého pláště 😀 To víš, sice si nervozní nepřipadám, ale možná se vevnitř někde pořádně bojím, aby mi neřekli něco špatného o Táďovi, tak se to na tom tlaku asi projeví.

kackark
26. srp 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka - 18.9. KO s ultrazvukem
Murynka......čeká holčičku - 1.9. KO
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 11.9. s testem na cukrovku
Tercie.........našla //
Jaspina.....................20DC
Strouzek...................20DC
Sarlotta.....................16DC
Mimina.......................8DC
Farmi.........................7DC
Papua........................1DC

murynka
26. srp 2009

papua to je mi líto ☹ ☹ ale je dobře že je ta luteální fáze dobrá 😉 a tělo funguje......

jaspina
26. srp 2009

Kači tak pokud už se mu to stalo, tak to třeba fakt bylo jen, že omdlel. I když já jsem strašpytel a hrozně se o blízké bojím, tak hned vždycky všecko domýšlím do krajností. 😒

kackark
26. srp 2009

Jaspi, to já taky, já ho dokonce přemlouvala, že zkusím zavolat alespoň na pohotovost a přeptat se, zda ho nemám pro jistotu dovést, ale on nechtěl. Tvrdil, že to bylo stejné jako vždy při braní krve, tak snad to bude dobré.

mimina321
26. srp 2009

papua tak nabudúce,aspoň sa teda urovávajú hormony
kačka možno je to naozaj taký povedomí stres 😉 neboj Tadík bude zdravé krásne mimi 🤐

jaspina
26. srp 2009

Třeba mu dělal zle i ten stisk manžety - víš už reflex - při braní krve to taky stáhnou..

kackark
26. srp 2009

Jaspi, taky mě to napadlo. Doufám, že už to znovu nezažijeme.
Mimi, já tomu taky moc věřím, že všechna vlaštovčí miminka budou zdravá, spokojená a šťastná. Ani nevíš, jak moc se těším, až se z vás pár snažilek stanou těhulky, snad to bude brzy.

evanek77
autor
26. srp 2009

krásné dopoledne vlaštovičky,
vy jste tu tedy dnes stihly naštěbetet 😀
papua, ach jo ☹
ale máš pravdu, že je super, že se luteální fáze srovnala a miminko bude mít dost času na zavrtání 😉 🙂
kači,
je jasné, že se o manžela bojíš, ale já bych ho přesto k porodu vzala, víš, aby nenabyl dojmu, že mu tohle bojkotování doktorů příliš toleruješ. Už kvůli táďovi, pak vám třeba někde sjede za schodů nebo jinej "klučičí" úraz, kterým se u malého raubíře nevyhneš a manžel bude mít problém ho ošetřit, kdybys tam nebyla 😉
možná to zní krutě, ale manžel je dospělej a ono je to o tom, se snažit a trochu se překonat.
Já ještě 3 roky zpět také omdlívala při pohledu na injekční jehlu (po pěti letech lékařské fakulty a chození na sály a pitevnu 😝 ) a když jsme se začali snažit o mimčo a začaly problémy se spoustou odběrů, tak jsem si holt musela zvyknout. Bylo to jak popisuje mury, začne mi hučet v uších a přestanu vidět, pak jdu k zemi a nic si nepamatuju. Na ušním jsem takhle omdlela ještě než se mne dotkla 😀 Ale fakt se to dá překonat jen tím, že musíš.... Tím, že ti ostatní ustoupí se ten strach jen zvyšuje 😉

kackark
26. srp 2009

Jé, ahojky Evi, moc díky za pohled z druhé strany, tohle mne vůbec nenapadlo a ani jsem nad tím tak neuvažovala, ale je pravda, že když se jakýkoli strach nebo fóbie hýčkají, tak se to zhoršuje. Já si myslím, že o mě nebo o malého by se snad postaral, v sobotu mi ošklivě vyprskl olej na ruku a on to hned co jsem to ochladila mazal a kontroloval, dokonce se chystal i na propíchnutí puchýřů. Ani mu nevadilo, když mi vyndával to žihadlo a mačkal jed od vos. Má asi spíš strach o sebe. Každopádně na první dobu porodní jsme se domlouvali, že se mnou půjde a zbytek nechám asi na něm, možná, trošku spoléhám, že když uvidí, jak mi je, že mě nenáchá samotnou odejít. Asi to teď v těhu prožívám opravdu hysteričtěji a dnes už se k tomu nebudu vracet a nebudu ho rozmazlovat, máš pravdu, že bych ho v tom podstatě podporovala. A to, že jsem zažila několik ošklivých epileptických záchvatů a bylo to mnohem horší, ale jak je to blízký člověk, tak ten strach vleze úplně všude. Až se někdy tomu směji, že nemáme chvilku klidu a pořád se něco děje.

kackark
26. srp 2009

A holky, kámoška mi udělala obrovskou radost, půjčí nám kolíbku a mamka někde sežene na půjčení koš, tak Táďa bude mít nakonec vše, co jsem si přála, ale říkala jsem si, že to z finančních důvodů pořizovat nebudeme.

jaspina
26. srp 2009

Holky, tak kuchyň jsem otevřela - ale nedá se to vložit do alba, takže jestli ji chcete vidět, tak můžu přeposlat na mail.. Budu ráda za rady a připomínky 😉

kackark
26. srp 2009

Jaspi, no jasně, maila Ti hned písnu do IP 😵

evanek77
autor
26. srp 2009

kači,
no, holt mužští. mne takhle kdysi vyškolila manželova chřipka, doslova umíral, čaj pil ze lžičky, pořád vzdychal... no, byla jsem dost vyplašená. Načež jsem to chytla od něj, s o dost vyšší teplotou, než měl sám, jemu už v té době bylo dobře. A najednou jsem viděla, jak to úplně jinak bral u sebe a jinak u mne... Od té doby se o něj postarám a tak, ale vím svoje. Oni chlapi jsou schopní složit se ze zalomeného nehtu (vlastního)
A že táďa bude mít komplet výbavičku je paráda, moc ti to přeju 😉 😉 😉 😉
nám zítra dorazí známí s roční holčičkou a budou u nás spát do neděle, tak se zítra rozbalí postýlka a já ji konečně uvidím složenou a už mi tu zůstane do porodu 😀

jaspina
26. srp 2009

Kači už to to fičí 🙂
A s těma chlapama je to fakt. Ze strachu dělají hrdiny, jak doktory nepotřebují.. 😉

kackark
26. srp 2009

Jé Evi, to je dobře, že budeš mít rozptýlení v podobě návštěvy a jako bonus složenou postýlku 😵
Pokud to dobře dopadne, tak si v pátek taky pojedeme pro postýlku a objednáme kočárek, tak si myslím, že o víkendu nám to nedá a taky jí složíme 😵
Jaspi: jdu na to 😉

evanek77
autor
26. srp 2009

kači,
jo jo, jsou to pohodáři, moc se na ně tešíme 🙂
jů, tak v pátek? to je super 😉

kackark
26. srp 2009

Jaspi, tři modré šuplíky dle mého jsou v pohodě. Ale tu větší skříňku prosklenou jak píšeš, bych nechala dřevěnou, ale vyklápěcí nahoru, krásně se do toho skládají nádoby s moukou, cukrem atd. Mám takové skříňky jen dvě a brala bych jich klidně víc 😉 Ale trošku se mi nezdá ta lednička vedle trouby, jedno chladí, jedno hřeje, aby se to navzájem zbytečně neovlivňovalo. Já mám mezitím, takovou vysokou skříň, jakoby špajz.

evanek77
autor
26. srp 2009

kači,
my máme také lednici a troubu vedle sebe, vůbec to neva, ona je lednička na povrchu teplá, když si šáhneš 😉

kackark
26. srp 2009

Evi, původně jsem si myslela, jak tu cestu nezvládnu, že tam vyšlu manžela a jen jsem ty prášky vysadila, tak mi je mnohem líp 😉 Ze všech těch příznaků zbylo už jen brnění prstů na rukou. Tak se na výběr moc těším 😵 A nakonec bude kočárek asi oranžovo-šedivý, původně jsme chtěli oranžovo-černý, ale ten by nám nedělali na zakázku a mezitím ho ohmatala spousta lidí. Tenhle bude jen náš 😵

jaspina
26. srp 2009

Kači mě napadlo ty trouby mrsknout ještě vedle okna - mezi okno a sporák. A tu skříňku myslíš vyklápět jako tu nad ní? Že by byly 2 stejné nad sebou?

kackark
26. srp 2009

Jaspi, jj, klidně bych si ty 4 vyklápěcí nechala, ale příjde mi praktičtější, když jsou ve dřevě, než prosklené 😉 Ale to Ti budou strašně stínit a ubírat světlo z okna, to je škoda. Třeba to ničemu nevadí, že to je vedle sebe a je to jen můj laický názor, ale zkusím ještě zapřemýšlet, kam by to šlo dát 😵

evanek77
autor
26. srp 2009

kači,
šedá půjde líp k bledě modré, nebude tam takový kontrast jako u černé a navíc vám nevybledne 😉
a o těch prstech mi ani nemluv, dneska jsem to měla zas tak oteklé, že mi nešlo zavřít ruku v pěst, už pohyb prsty pěkně bolí. Jo a to to magnezium jím, takže zatím moc nezabírá 😝 Ale co, tři měsíce už to vydržíme, viď? Hlavně, ať to nezlobí po porodu, bych tomíka měla strach chytit, nemám v těch prstech pořádně cit, abych ho nějak neupustila...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru