Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
19. zář 2009

tady je seznam z nějáké diskuze:
•župan
•3x noční košile (rozepínací)
•3x tlustý ponožky (kdyby mi náhodou mrzly nohy)
•pantofle + pantofle do sprchy
•3x síťový spoďárky (ty z lékárny, fakt je to výstřel módy) + radši i nějaký obyč. bavlněný
•2 podprsenky (jedna kojící s odepínacími košíčky, druhá normální bavlněná rozepínací vepředu)
•vložky do podprsenky (mám od 3 různých firem, tak to nějak nakombinuju, abych to otestovala)
•silikonové kloboučky na kojení a odsávačka (kdyby byly potřeba), jo to ještě musím vyvařit!
•4 látkové pleny (nevím přesně na co, ale neztratí se)
•pro miminko asi 20 plínek jednorázových (Pampers-newborn, kdyby nestačily denní příděly)
•osuška, ručník na prsa, ručník na ruce a několik ručníčků na rodidla (všechno radši v tmavších barvách) (mimochodem Medvídě, díky za nápad s buničitou vatou, já mám koupený přímo nastříhaný obdélníky asi 20x35cm, takže je určitě pak doma využiju)
•vložky pro sebe (koupila jsem ty porodnický, ale asi je nechám doma připravený a kdyby byly třeba, tak je manžílek doveze později)
•doklady a drobný na pitíčko a příp. dobrůtky z automatu
•křížovky, walkmanna (kdybych se náhodou nudila, hihi) bloček a tužku, mobil+nabíječka
•vitamíny (beru Mamavit)
•lahev vody bez bublin (další mi bude dovážet manžel později)
•kartáček + zubní pasta
•jelení lůj
•krém na ruce (jsem pořád jak vysušená treska)
•pleť. mléko, denní a noční krém (spotřebuju takový ty reklamní vzorky z časopisů)
•šampón (taky z rekl. akce)
•tělové mýdlo
•kartáč na vlasy
•odlič. tampóny a "štětky" na čištění uší (bez těch se nehnu)
•spona do vlasů (na porod se skřipec asi nehodí, člověk se zřejmě bude i válet a to se skřipcem nejde)
•Bepanthen (na bradavky)
•gel z dubové kůry (na příp. hemoroidy)
•papírové kapesníčky (radši v krabičce)
•antiperspirant (radši roztírací než stříkací)
•manikúra (vždycky si někde zatrhnu nehet, když jí nemám)
•fén
•toaletní papír (člověk nikdy neví...)

seznam bych doplnila ještě o:

•vhodné projímadlo, pokud nebudete chtít nálev ? nechte si poradit gynekologem
•telefonní kartu, mince na telefon, pokud nebudete mít mobil a nabíječku
•fotoapatár a videokameru ? to hlavně ať vezme s sebou tatínek k porodu
•dudlík - šidítko a hračky pro miminko
•ponožky pro miminko (v řadě nemocnic se nepoužívají dupačky, miminko se balí do látkové plínky a zavinovačky a má pak často studené nožičky)
•hodinky ? ať máte přehled jak často miminko kojíte
•pokud potřebujete, pak brýle
•léky, či mastičky, které pravidelně užíváte ? jejich užívání konzultujte v porodnici s lékařem, jak s gynekologem, tak s pediatrem (zda můžete užívat během kojení)

Jinak každá nemocnice poskytuje v rámci standartních služeb jiné potřeby ? ručníky, vložky, toaletní papír, plínky pro miminko atd.
Je proto vhodné se informovat přímo ve vybrané porodnici, co si vzít s sebou. Jinak nemusíte nabalit vše najednou ? třeba brát hned několik ručníků ? pokud tatínek nebo někdo z příbuzenstva bude chodit často, nejlépe denně, pak může potřebné věci donést a vyměnit.

S sebou si určitě neberte velkou hotovost a šperky.

Dále nezapomeňte na doklady pro vystavení rodného listu dítěte (jsou požadovány před porodem):
•těhotenskou průkazku
•občanský průkaz
•průkaz zdravotní pojišťovny
•oddací list u vdaných, rozhodnutí u rozvodu u rozvedených, doklad o určení otcovství a rodný list u svobodných maminek
•lístek se jmény dítěte

Tašku s věcmi pro miminko nachystejte zároveň s tou svojí, nechte ji ale doma ? doveze vám ji tatínek, až si pro vás pojede do porodnice.

evanek77
autor
19. zář 2009

kači,
hezky posané je to tady:
http://www.babyportal.cz/vybava-do-porodnice

kackark
19. zář 2009

Evi, si zlatíčko, než jsem se stihla osprchnout, tak už vím, co s sebou 😵
Já mám ještě pár restíků v praní a žehlení, ale už se snad taky blížím do finále 😉

kackark
19. zář 2009

Evi, a balení máš v plánu kdy?

murynka
19. zář 2009

ty jooo toho je 😲 😲 😀 😀 😀

ahojky kači 😵 😵 nstíhám peru plenky a uklízím 😝 😝
už mám skoro vše pro Sofinku vyprané 😵 😵 😵

kackark
19. zář 2009

Mury, to jsi rychlík, a to si nedávno říkala, jak nemáš nic 😉
A jak se cítíš a co záda?

mimina321
19. zář 2009

ahoj 🙂
kačka prosím daj do tabulky 2dc 😵
bola som 2 dni bez netu strážili sme psíka a rozhrýzol nám kopletne káble k pc 😠 dnes mi to mm opravil

evanek77
autor
19. zář 2009

mimina,
to je mi líto ☹ 😔 snad to brzy vyjde 😉
kači,
nevím, jsem shnilá něco dělat, není mi nějak dobře. Ale jak bude líp a čas, tak to proberu (teď mám vyprané a vyžehlené 0-3 měsíce, tj. od vel 50 do 68) a zařadím do skříně a do porodnicové tašky 🙂 🙂 🙂

kackark
19. zář 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka - KO 2.10.
Murynka......čeká holčičku - 22.9. KO a velký ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 2.10. a velký ultrazvuk
Strouzek......našla// 24.9. KO
Tercie.........našla // 24.9. odběry a průkazka, 5.10. KO
Farmi.........................31DC
Papua........................25DC
Jaspina.......................15DC
Sarlotta......................12DC
Mimina........................2DC

kackark
19. zář 2009

Mimi, je mi to líto 😔 , moc jsem věřila.
Evi, tak to já mám v podstatě věšinu věcí jen na mimi miminkovaté, zbytek budu kupovat postupně, ikdyž jestli Táďa bude takový macek jak se tváří, tak mě ty nákupy budou čekat dřív, než jsem si myslela 😲 Mě se taky nic nechce. Jsme na tom stejně. Pamatuješ, jak jsem minule psala, že jsem za jeden den prala 6 praček, tak od té doby peru první pračku až dnes 😝

murynka
19. zář 2009

kači děkuji za optání záda bolí ale už jsme si zvykla 😅

jinak bříško už tolik netvrdne 😎 sice někdy večer docela často ale už mě to neděsí 😅

no dala jsem se do toho protože sluníčko to krásně vysuší a provonní 😵 😵
a pak nás čeká zařizování tak abych to měla pro sofinku hotové 😉

co ty jak se cítíš???

mimi to je mi líto ☹ ☹ ☹

evanek77
autor
19. zář 2009

kači,
já sice peru každej den, ale nejjak se nemůžu donutit to malému probrat... ale asi je to i to vědomí, že manžel už by to klidně zvládl sám, kdyby to byla rychlovka předčasně. Má to na jednom místě, vyprané, vyžehlené, tak by holt koukl, co je malinké a to dovezl 😀
ještě jedna tisková oprava, jak jsem psala, že děláváme kuřecí maso zapečené s rajčaty, nejak mi až to dnes dělám došlo, že jsem nenapsala, že to chce i několi sušených v olivovém oleji, ony tomu teprv dají tu správnou chuť 😉
mury,
to je moc dobře, že je líp, já docela s těmi svými poslíčky skučím, už jsem zapomněla, jak bolestivý měsíčky jsem mívala ☹

murynka
19. zář 2009

evi to je mi líto ☹ a co ti na to řekl dr.je to normální je mít takhle brzo 😕 😕

evanek77
autor
19. zář 2009

mury,
se mne ptala, jestli mi tvrdne břicho, tak jsem jí řekla, že né, jen mě tak 3-5x za den chytají ty jakože menstruační křeče, nato mi řekla, že to je tvrdnutí a já jsem radši víc nediskutovala. Takže tak...

evanek77
autor
19. zář 2009

mně loni břicho tvrdlo u malého a to teda bylo úplně jiné, to jsem fakt měla pocit, že je z dělohy kámen a že se ani nepředkloním... teď mne to naopak nutí lstulit se do klubíčka...

murynka
19. zář 2009

evi no mě bylo řečeno že jsou asi 3 druhy tvrdnutí 😅
mě jak se dělali ty boule na jedné straně tak jsme si myslela že je to malá třeba zádíčka nebo prdelka ale oni mi řekli že to je tvrdnutí takže ono nemusí ztvrdnout celé břicho jak jsem si myslela ale to co máš ty vypadá fakt na poslíčky 😕 menstruační bolest tak to všichni popisují 😒

farmarska
19. zář 2009

ahoj holky,hezké poledne 🙂
koukám kači, že tu po mě byla scháňka
😉
my byli dopoledne ve městě a až ted jsme se doplazili domů, jsem utahaná jako čokl 😝
sem koukala že se tu řeší věcičky, co do porodnice a tak..
ono opravdu hodně záleží na tom kam jdete a zjistit si to před tím v tý daný porodnici, bo třeba moje kamarádka co ted rodila, sebou skoro nic neměla, bo oni vyloženě nechtěli aby si něco maminy braly. Třeba nemohla mít ani svou košili, páč chtěli, aby měli jen ty erární.

evanek77
autor
19. zář 2009

aha, to jsem nevěděla... jinak mně se také boulí jedna strana, to není prdelka?

murynka
19. zář 2009

evi ne není také jsem si to myslela jo pokud je to rychlý pohyb a ta boule rychle zmizí je to miminko ale pokud je to 20vteřin a déle je to tvrdnutí,když mi točili ten monitor zrovan se mi to udělalo a ty hodnoty děloží činnosti stouply takže tvrduntí 😒

evanek77
autor
19. zář 2009

aha mury,
no, já tam tu "prdelku" mám skoro pořád a když malej kope, tak ho cítím jen na druhé straně, takže to prdýlka asi není... no, jsem zas chytřejší

mar26
19. zář 2009

Kačko Natálka spinkala asi od 21h a vzbudila se až v půl 8 ,tak že paráda,ona má ty noci vážně zlatý,vůbec nepláče 🙂, tak že jsme večer měli čas s manželem i na sebe ..výjimečně jsem fakt nebyla unavená.
Dneska má Naty už 5 den za sebou super,dopoledne ještě na půl hodinky usnula,tak jsme se stihli s manžou vypravit na nákup, tam byla hodňoučká, pak jsme zašli na zahrádku na obídek a domů dorazili před druhou,dali Naty do kočárku na balkon a spinkala do teď.
Já stihla upéct,vyžahlit a na chvíli se natáhnout.

Kdybyste chtěly,hodím sem pak můj seznámek do porodky,ještě jsou fajn rukavičky pro mimčo,aby se nepoškrábalo...využili jsme

evanek77
autor
19. zář 2009

marti, tak ťuky ťuky, aby to natynce vydrželo, to je nádhera, takováhle noc 😉 🙂
seznámek klidně hoď, rukavky jsou fakt, mám 4x tenké a jednou tlusté naven

mar26
19. zář 2009

evi já to taky hned zaťukala 😀
jinak si myslím,že bys tvrdnutí poznala, jestli to je zadeček nebo jen stah dělohy..teda já to poznala...při tom tvrdnutí je jako by celé to břicho tvrdý a je to nepříjemný...když vyboulí zadeček,tak sice je tvrdý v tom místě,ale ne jako by celé.

evanek77
autor
19. zář 2009

marti,
určo mne to neobtěžuje 😉 🙂

murynka
19. zář 2009

marti ale já měla je tvrdé to místo ne celé břicho a tvrdnutí to bylo... 😒
zaznamenal to i ten monitor....

mar26
19. zář 2009

mury jj může to být třeba místo,ale je to nepříjemný, když se vyboulí zadeček,tak je to prostě jiné a podle mě se to rozeznat dá

murynka
19. zář 2009

marti já to fakt nerozeznala 😅 😅 vlastně jsme to tvrdnutí měla od 23tt ale jen tak jednou denně pak ale tich 6 krát za hodku tak jsme jeli......a tam mě uzemnili že to fakt miminko není 😅 😅

mimina321
19. zář 2009

farmi to je super 🙂 a to si lamentovala,že tento mesiac z toho nič byť nemôže 😵 😵 moc držím palce kočka 😵
kačenka neboj na depkovanie nebolo času a vzdala som to po tom negatívnom tehuteste-jednoducho sme mali na návšteve šteniatko z nášho odchovu a narobilo tolko škody ako po tornáde vrátane tých rozhryzených káblov k netu 😠zase sme ho museli učiť cikať vonku 😠a to sme ho predávali už naučeného hygiene,je nenormálne rozmaznaný,som rada ked sa majú naše šteniatka dobre ,ale aj dobrého moc škodí a toto je jasný prípad
a ani neviete ako ste mi chýýýbali 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

mar26
19. zář 2009

mimi téda takhle jste dali krásně naučené štěňátko a takhle dorazilo na návštěvu jo? To chápu že to je blbý,takhle ho "zkazit". Nemáš fotečku?
Taky tu chybíš 😉 a budem držet s Naty palečky na tenhle měsíc 😵

farmarska
20. zář 2009

ahoj vlaštovičky, takže nic no 😢 hold mi osud není nakloněnej
a ty příznaky...možná to byla ještě ta odcházející střevní chřipka, nebo jsem opravdu už magor

achjo sem byla už ták natěšená a ted takovýhle sklamaní
já jsem debil, takhle se předem radovat, přísahám, že to už nikdy neudělám ☹

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru