Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
5. říj 2009

papua,
já se do 30tt bála příšerně, teď je to sice fyzicky nepohodlné, ale už si tomíka užívám, že vím, že je v pořádku a když pominu běžná rizika, tak to máme za pár, aby spinkal v postýlce 🙂 🙂 🙂
a jsem moc ráda, že vás tu holky mám, tohle totiž bežnej člověk, který to za sebou nemá, nepochopí. Pro okolí jsme těhule, tak co ještě řešíme a chceme, že jo? Ale ten strach z každé kontroly 😔 😔 😔 😔 😔
A ono jak mi teď doktorka dala finální datum porodu 23.11. a malý měl loni to stejné, tak se přiznám, že si občas v noci popláču, že už by měl rok, že sice nejsem věřící, ale že je opravdu zvláštní, že se má narodit do roka a do dne a že tomík je třeba opravdu můj první chlapeček, který dostal druhou šanci... co my víme? Ale tohle radši nikomu nevykládám, by si lidé klepali na čelo 😝 a to už nemluvím o tom, že stejný den měl táta loni 70, on, který uznává jen kluky a bráchu pořád lituje, že má "jen" dceru, bude mít vnuka k narozeninám? I když jak zhodnotila moje sestra, pro tátu to stejně nebude jako by byl bráchův, protože tomík má příjmení manžela a né pana profesora 😀 😀 😀 😀

papua
5. říj 2009

Evinka: ja som tiez statsna ze vas man, lebo naozaj aj na mna kukaju kamaratky jak na debila, ked sa im snazim rozpravat o mojom rozhadzanom cykle a hormonoch 🙂. Naozaj nikto kto neprezil co my - nepochopi....
Je to naozaj zvlastne s tym tvojim datumom porodu..., ale asi to tak ma byt.... 😉

evanek77
autor
5. říj 2009

papua,
dostává mne takhle kamarád, který je super, empatický, hodný, všecko, ale neustále nám vykládá, ať na malého nemyslíme a neupínáme se k němu. Přitom sám se před skoro rokem rozešel se slečnou a doteď ji při každém našem setkání zmiňuje a řeší... takže je mi jasné, že až otcovské pudy zaklepou na něho, bude tisíckrát horší než my 😀 😀 😀 😀 😀 mu to pak pěkně připomenu 😀

papua
5. říj 2009

evi presne tak 🙂, tak je to vzdy.....

evanek77
autor
5. říj 2009

papua,
zítra touhle dobou se budeš šťastně usmívat a hladit bříško 🙂 😉

papua
5. říj 2009

Evi: ja uz ho hladim teraz 😉, verim ze je tam 🙂. Zajtra hned ako pridem, pisem....Rano idem asi...este budem volat dokimu.

mar26
5. říj 2009

papu moc se těším na zítřejší zprávičky 🙂

Kačko jak jsi chtěla info k tomu pojištění,tak jsem nechala udělat takovou spořící variantu,kde je pojištěná Natálka pro případ trvalých následků úrazu na 1mil., pak invaliditu následkem úrazu na 200tis, léčení úrazu 250Kč na den, pobyt v nemocnici 100 na den, já pokud bych umřela,tak dostane 200tis...ještě mám zvlášť životko na 700tis.. A za 26 spoření dostane cca 300tis....zvolila jsem vyvážené fondy...to jsou státní dluhopisy atd.,taková jistota,ale zase víc peněz než u konzervativního programu. Dá se to vypovědět už v 18-ti. Dá se tam pojistit i manžel,ale ten má pojistku zlvášť. A platí se za to 1000 měsíčně.

kackark
5. říj 2009

Evi, já jsem taky moc ráda, že vás všechny mám a vždycky vím, že ve vlaštovkách najdu pochopení, ať už jde o cokoliv. Taky se občas v noci budím hrůzou, že se malému něco děje, nebo stane, ale asi to prostě patří k tomu, co jsme si všechno prožili a teď už snad bude stát štěstí na naší straně.

Marti, díky moc za info, zní to velmi zajímavě, jen nevím, zda bychom teď tu tisícovku zvládli, počítala jsem tak s 500,-Kč.

kackark
5. říj 2009

Teď jsem si to spočítala a vy dáte za těch šest let jen o 12 000,-Kč víc než je těch 300 tisíc, což se dost dobře vyplatí, když máš hrazené pobyty v nemocnici a léčení úrazů atd. Myslíš, že by to s tou pětistovkou taky šlo, jen prostě s polovičníma úsporama atd.?

evanek77
autor
5. říj 2009

to zní fakt zajímavě 🙂 😉

evanek77
autor
5. říj 2009

manžel platí od r. 2001 690/měsíc a pojistka je na 200tis 😢 + nějáké kapitálové zhodnocení, ale to netuším výšku

mar26
5. říj 2009

Kačko ona jde i varianta jiná a namodelují tí to na 500...s tím,že pak nebude tolik naspořeno...oni ti pak rádi poradí až se Tádík narodí 😵 .Ještě jsem měla variantu na 700 měsíčně a ta naspořená částa byla zhruba lehce přes 150tis. Ale jdou dávat mimořádné vklady,které ti zhodnotí...podle těch fondů,kam to vložíš

kackark
5. říj 2009

Marti, jsi zlatíčko 😵 Díky za rady 😉 🙂

mimina321
5. říj 2009

ahoj lastovičky 🙂
tak som doma od dr,sliznica vôbec nenarástla a tento ciklus tutovo bez ovu ☹ čo už snád to clostil porieši
idem prečítať čo nové

evanek77
autor
5. říj 2009

mimina,
to je mi líto, já myslela, že to ty prášky ohlídají? aby narostla...

mimina321
5. říj 2009

evi prášky ešte neboli....ja som len dúfala,že aspoň trošinku narastie aj bez nich 😒 no a bez nich to nepojde
len aby pomohli-dnes som volajaká pesimistka 😝

evanek77
autor
5. říj 2009

holky,
já teď drsně narazila na svoji hrdost: mluvila jsem s bráchou, kterého vídám tak 2x za rok kvůli něčemu s mámou a dostala jsem kapky, že se budu stěhovat do prahy, jak tam budu sama (zato tady jsem sama nebyla, když loni umíral malej a brácha, co dělá o budovu vedle ve stejné nemocnici, kde jsem rodila, se nestavil a pak ze švagrové vylezlo, že tam mají na porodním spolužáka... brácha i švagrová jsou doktoři, máma se nestavila také a jediný, kdo mne podržel, byla po telefonu ségra, kt. nebydlí v brně).....no ale k věci, protože mne to s tou prahou rozbrečelo, tak jsem volala ségře a ona mi nezávisle na tom řekla, že jí volala švagrová, že brácha mi může domluvit protekční porod, protože jeho spolužák dělá na porodním primáře, ale v té druhé porodnici, kde jsem nebyla loni, ale předloni a je to tam dost hrozný. A že mi to brácha nenabídne sám, ale mám ho o to poprosit a on to pak domluví. No a já to prostě nemůžu udělat. Jako chci, aby byl malej v nejlepších rukou, ale po tom loňsku, kdy mi nepomohli to nějak letos nedokážu přijmout. Když mi to nabízel manžel, že mi to domluví (což pak nedopadlo), tak mi to nevadilo, je to sice nemorální, ale bohužel to tak v nemocnicích dneska je a tomášek je nejdůležitější, ale asi jako pro mámu pro mne tomík není tak důležitej, abych to skousla prosit po tom všem bráchu. Asi jsem divná.... měla buch umět skousnout a udělat pro něj to nejlepší, ale místo toho tu brečím a nemůžu 😝 😝 😝 😔 Asi nejsem dost dobrá máma 😔

evanek77
autor
5. říj 2009

mimina,
tak to jo, určo pomůžou, už se tu rozběhla nová těhu vlna, co vás zbylé snažilky smete a za rok na srazíku budem všechny s mimčama 😉 🙂 🙂 🙂

mimina321
5. říj 2009

evi 🙂 🙂
s tým sťahovaním je fakt dobrý 🙄 s rodinou si fakt nenavyberáš 🙄

kackark
5. říj 2009

Evi, už nikdy nechci číst, aby jsi byla, že jsi málo dobrá máma 😠 Jsi skvělá máma a není to o žádné tvé hrdosti, ale je to o tom, že sama víš a cítíš, co je pro Tomáška nejlepší. A ne vždy musí platit pravidlo, že známý primář (mimochodem z nemocnice, ve které ti šlo o život) se o tebe postará líp, než dr., který dělá svojí práci s láskou.
Udělej to, co cítíš srdíčkem, hlavně se nikoho nedoprošuj a uvidíš, že intuice Tě na to správné místo pro narození Tomáška zavede 😉 🙂 Mám Tě moc ráda, tak se prosím netrap, trápíš i Tomáška a to by se na nás určitě Tvůj manža zlobil, kdyby věděl, že jsme to dopustily.

kackark
5. říj 2009

Mimi, moc věřím tomu, že léky pomohou nastartovat cyklus a ty nejdéle v prosinci pod stromečkem zahlásíš // 😵

mar26
5. říj 2009

Evi prd že nejsi dobrá máma...s tím na nás nechoď !!! Jsi a ta nejlepší! A přesně jak píše Kačka,ne vždy je protekce to nej. Uvidí,že i bez protekce vše dobře dopadne! Vůbec neplakej, těš se na Tomáška a na stěhování do Prahy a nikoho se o nic nedoprošuj....uvidíš,že i tak to dopadne nejlépe jak může!!!

kackark
5. říj 2009

Marti, díky za podporu 😵 Mně i Evičky 😉 🙂

mar26
5. říj 2009

Kačko přeci nemáš zač 😉 ,ale vůůůbec

mimi taky věřím že do prosince budeme mít krásnou tabulku se samýma // nebo porodila 😵

mar26
5. říj 2009

holky já vám musím zase napsat,jak mám hodné miminko...je vůbec moje? To přeci není možné,že by bylo to samé jako před měsícem..mi ho musel někdo vyměnit 😅 ...ona je zase takové zlatíčko, spinakala od půl 10 do půl 11,od 12-13 a od 15h a ještě spinká,když nespala,vůbec nepláče...hrály jsme si,vykládaly,houpala se v houpačce,pořád se směje...no je prostě sladká! 😵

evanek77
autor
5. říj 2009

Holky moje vlaštovčí, vy jste moje zlatíčka.
Už jsem mluvila s manželem a uklidnil mně, že brácha do mne mže rýt s prahou jak chce, že tam budu sama, ale že kdyby to myslel upřímně, tak by řekl, hele, máš manžela pryč, tak kdybys začala rodit, volej a já tě odvezu do porodnice nebo něco takového. Že to je jen o tom, že ví, že takhle jsem to já, kdo má máti 15 min od baráku a když se odstěhujeme, bude to na něm, ségra bydlí daleko.
Manžel se zlobí, že pokaždé dostanu od rodiny kartáč, ale vlastně mi nikdy nikdo nepomohl. A s tím primářem má manžel pravdu, že bráchovi je 40 a kdyby to myslel jako pomoc, tak mi řekne na rovinu, hele, kdybyste chtěli, mám tam spolužáka. A né takovéhle 6 týdnů před porodem volání švagrové ségře, ségry mně a já bráchovi...
A především, kdyby někdy pomoc myslel vážně, měl pomoct loni, kdy jako genetik věděl, co se kolem nemoci malého děje, měl tam opět spolužáka a neřekl nic a nepomohl.
Manžel má pravdu když říká to co kačka, že letos je malý zdravý a není to tolik potřeba. A hlavně zase, kdyby chtěl pomoct, tak ty moje RH protilátky jsou opět bratrův obor a mohl se v tom angažovat a neudělal to, a to i přesto, že jsem se ho na to v létě na jeho 40cátinách ptala, že doktorka mluvila o transfuzích přes pupečník a že se o malého bojím. Prostě to manžel shrnul tak, že to je jen alibismus, kdyby se něco stalo, aby mohl říct, já jsem nabízel pomoc. Ale nastavil to tak, abych to nepřijala a ví , že to nepřijmu.
Ach jo, a já tu kvůli tomu hodinu řvu 😝 😔 😔

evanek77
autor
5. říj 2009

marti,
ale je ti jasné, že ti naši raubíři ti tu tvoji sladkou hodnou natynku budou kazit a tahat ji za copánky, nadzvedat jí sukýnky a strkat jí do kalužin???? Tak si pěkně užívej to krátké období, než ti naši kluci vyrostou dost, aby lumpačili 😀 😀 😀 😀 😀 Že jo kači?

mar26
5. říj 2009

holky ať si ty kluci vaši dají majzla...Natynka má totiž děsně hlídacího tatínka 😀 😀

Kačko a už neplakej,radši pohlaď bříško a mysli na to,že Tomášek bude brzy u vás doma v postýlce a budete ho mít zdravoučkého v náručí. A manžel má určitě pravdu v tom,že kdyby brácha chtěl,mohl pro to udělat něco sám,když už si mu o tom říkala,co se děje.

evanek77
autor
5. říj 2009

marti,
já budu mít nejspíš malého štíra a ti jsou děsní prevíti, kačka hodného střelce, to je manžel a jeho maminka a zlatíčka 😉 🙂
a kačenka neplakala, hysterka jsem tu já 😉 🙂 ale už dobré, asi jsem potřebovala od manžela slyšet to, co jsem sama cítila... nechci tomíka nějak ohrozit, ale on to šikulka zvládne i tak. Navíc jsem začala pít maliníkový čajík, takže porod bude pohůdka 😀 😀 😀 😀 😀 Když jsem loni rodila 3 dny a v papírech bylo, že do 24H bude povšem, tak letos to bude naopak, přijdu, zapíšu se a malej bude venku 😀 😀 😀

evanek77
autor
5. říj 2009

to abych už sbalila tu tašku do porodnice pro sebe, pro malého mám už týden 🙂
vlastně by byla sranda volat manželovi, že je už táta a rovnou míry žádné miláčku honem honem, ať to stihneš 😀 netuším, jestli by mi to věřil 🙂 🙂 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru