Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

strouzek
7. lis 2009

monkul asi tak nějak, manža se hodně změnil po tom co se nám stalo, dřív byl takový rozlítaný s kamarádama na pivko nic neřešit ale od revize se uzavřel do sebe, teď už je to teda lepší ale s kamarádama už teda nechodí vůbec, max s kolegou na pivko jednou za čas když ten kolega slaví narozky, sám říkal že si prostě s nima nemá co říct, nikdo z jeho party nemá tuhle zkušenost, buď to jsou kluci co akorát tak honí holky a nebo už třeba i děti mají ale prostě ty děti prožívají jinak, měli je hned bez snažení a bez problémů takže to vůbec neřeší a porod spíš berou jako šanci se ožrat.většina jeho kolegů a kamarádů nenosí v peněžence ani fotky živých dětí a můj manža tam nosí fotku z utz

strouzek
7. lis 2009

jo tak to propichování uší jsem četla dneska na jedný diskuzi že někdo šel hned s měsíčním mimčem jiný až v půlroce. no teda já nevím ale mám pocit že to psychicky nezvládnu ani s tříletou holčičkou. u kocoura nás teď v nejbližší době čeká kastrace, zatím se u něho sexualita neprojevuje ale lepší dřív než začne doma značkovat ale máme z toho s manžou nervy, vůbec si neumím představit jak to chuďátko malé povezeme k veterináři na narkozu, asi se budeme muset oba nadopovat něčím na uklidnění, máme ho jak mimčo.

monkula
7. lis 2009

Hmm.. toto je ťažké....
Niekedy tá druhá strana nevie, čo povedať....
keď som čakala Chiaru, tak susedka mojich rodičov otehotnela... a termín mala asi tri mesiace po mne....
Najprv čakla dvojičky, ejdno odumrelo a potom jej okolo 20-ho týždňa zomrelo aj to druhé dieťatko....
No a keDˇsa narodila chiarka, tak sme boli u našich a mama mi hovorí, nech idem ukázať malú susedom.... Vieš, ani som nechcela ísť... čo jej poviem? Bála som sa, že sa rozplače, čo potom? Aké slová útechy použiť?

teraz majú dcérku,a le aj tá sa narodila prečasne, a bez žlčníka, takže ju museli už operovať....

monkula
7. lis 2009

ja som dalá prepichnúť ušká v dvoch mesiacoch.... natreli jej ušká masťou na znecitlivenie a po polhodine jej ich prepichli.... plakala, nebudem klamať, ale nie z bolesti, ale bola nervózna, že jej držali hlavičku.... lebo keď jej lekárka zalepila ušká a obliekla čapičku, tak som si ju zobrala na ruky a ona hneď zaspala.... ani envedel,ako som ju obliekla a dala do kočíka... ale nebolo mi všetko jedno....

strouzek
7. lis 2009

monkul no tak na jednu stranu to chápu jakože často je opravdu těžké pro ty druhé jak se k tobě mají chovat, já měla problém jak se chovat ke kolegyni co se stala vdovou a tak jsem se jí trošku i vyhýbala, ale u manži si myslím že to není tento problém. spíš jde u jeho kamarádů o to že prostě jsou jinde, manža měl někdy stavy že by si o tom asi potřeboval promluvit a se mnou nechtěl a u kamarádů to prostě nešlo protože oni to brali jako blbost, jednak jsou to chlapy a pak taky kdo to neprožije nepochopí. to jsem tak měla i u sebe a svých kamarádek, hrozně mě tehdy zamrzelo chování mé kamarádky, známe se od školky, spolu jsme vyrůstali, prožili první lásky , svatbu atd. no a když jsem já potratila tak jsem prostě chtěla se někomu vypovídat ale kamarádka tehdy poprvé zklamala,zrovna v tý době měla novýho přítele pár týdnů takže čerstvě zamilovaná a prostě jí moje starosti nezajímali, napsala mi pár dnů po zákroku že přijede do města a jestli půjdem nějak zapařit. tak jsem jí napsala že nejdu jsem na nemocenské, jsem ráda že žiju a nemám náladu někde trdlovat, tak mi odepsala že to moc prožívám však si udělám nový dítě a vlastně tohle ani dítě nebylo jen shluk buněk. pak jsme se nějaký čas neviděli a když jsme se pak potkali tak to bylo stejné, řekla mi že to moc řeším, a radši řešila to že jí její miláček nenapsal smsku. takže jsem to přestala zkoušet se jí vypovídat nikdy bychom nenašli společnou řeč a tak i proto jsem byla ráda za koníka že se tu člověk může vypovídat

strouzek
7. lis 2009

no mě třeba uši boleli, jako dítě to si nepamatuju ale pak jsem si nechala v pubertě píchat druhé dírky a to fakt mě bolelo hodně asi 2 dny, třeba díru do pupíku tak ta mě nebolela vůbec tak si říkám co když to miminko to bude bolet stejně.

monkula
7. lis 2009

Aj keď som našťastie takéto niečo nezažila, myslím si, že to človeku zmení všetko.... pohľad na svet, na životné hodnoty, na to, čo je a čo nie je dôležité.... a naozaj, keď to človek nezažil nepochopí.... mne pri oboch deťoch hrozil potrat, predčasný pôrod, nemocnice, magnéziové tabletky, pri chiare aj infúzky, každé tri hodinky, potom jej predčasný príchod na svet, ako sa po narodení nehýbala, omotaná šnúra okolo krku aj s uzlom, žĺtačka....

A preto možno trochu viem, čo prežívate...a tá Tvoja "kamarátka".... ja som oplakala každý váš príbeh.... a aj každý váš pozitívny testík, aj každé miminko, aj keď som neprispievala, chodlia som kontrolovať....

sarlotta
7. lis 2009

stroužku v práci je hlavně zima 😅 😉 takža marůdkujem... ale nic hrozného, jen takové malé nachlazení.... příští týden zase makám...

strouzek
7. lis 2009

monkul to je pravda, po této zkušenosti se změní v životě vše 😔
jseš moc hodná že to s náma tak prožíváš a držím nám všem palečky

šarlot koukám že chřipajzny a nachlazení jsou všude. já mám naštěstí v kanclíku teplíčko, doufám že do pondělka to nějak doléčím protože už do práce musím.

no nic holky jdu spinkat, doufám že se zase nebudu v noci dusit, už hodinu větrám ložnici takže je tam zima jak sibiři ale není tam suchý vzduch 😉

kackark
8. lis 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Murynka..... 2.11. porodila holčičku Sofinku
Evanek........čeká chlapečka 9..11. - KO a rozhodnutí o způsobů porodu
Dracek........čeká chlapečka KO v Motole 12.11.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 12.11. a 1. monitor, 27.10. nástup na mateřskou
Strouzek.....čeká holčičku - velký ultrazvuk 10.11., KO - 27.11.
Tercie.........našla // - KO 9.11., 12.11. genetika
Papua.........našla // 11.11. - odběry
Farmi..........našla //
Mimina........................27DC
Sarlotta.......................9DC
Jaspina........................4DC

kackark
8. lis 2009

Krásné dobré ráno 😵
Mimi, se přiblížilo testování, kdepak jí máme? Já bych jí tak // přála 😵

evanek77
autor
8. lis 2009

krásné nedělní ránko vlaštovičky,
my stěhujem byteček, tak nenakukuji, jen hlásím, že nerodíme 🙂 🙂 🙂
zítra vás dočtu a nahlásím, kdy se tomík narodí, jdu na osmou na monitor 😉 😉 😉 Akorát minule to bylo do 11h, holt čekání v nemocnici ☹ .
Mějte se krásně, pa

kackark
8. lis 2009

Evi, já si to říkala, že asi pracujete 😵
Zítra na tebe budu moc myslet a jsem zvědavá na zprávičky 😉 Jen musím být v 11 hodin na rehabce, tak snad si to přečtu dřív, než odjedu.

My se nakonec včera vydali jen na oběd, nakupovat se nám nechtělo. Tak jsem naplnila ty košíčky a dělala o prádle. A asi začíná hnízdící instinkt, protože pořád někde běhám a něco otírám 😀 😀

papua
8. lis 2009

Ahojte holky, len na chvilku nakukujem, chcem na zajtra popriat Evicke...
Evinka: vela stastia a drzim palce, nech sa dozvies dobre spravy 🙂, som zvedava 🙂))), krasny vecer este vsetkym!

tercie
8. lis 2009

Ahoj holky, přeju krásnej nedělní večer, a taky se řidávám k držení palečku Evince, těším se na krásný zprávy 😉 a zítra se ozvu, až budu mít po kontrole. Jdu na 11, tak sem dojdu někdy odpoledne.
ZAtím papa, opatrujte se 😉

mimina321
8. lis 2009

ahoj moje zlatíčka 🙂 😵
bolo velmi vela práce,po večeroch som vás perčítala ale už som nepísala-bola som unavená a vy ste už spali 😵
//nebudú, testila som v sobotu,aby som mohla prestať užívať utroš,ale moc dakujem za palčeky 😵
zajtra ideme na genetiku 🙂 ked prídeme tak napíšem 🙂

kackark
9. lis 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Murynka..... 2.11. porodila holčičku Sofinku
Evanek........čeká chlapečka 9..11. - KO a rozhodnutí o způsobů porodu
Dracek........čeká chlapečka KO v Motole 12.11.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 12.11. a 1. monitor, 27.10. nástup na mateřskou
Strouzek.....čeká holčičku - velký ultrazvuk 10.11., KO - 27.11.
Tercie.........našla // - KO 9.11., 12.11. genetika
Papua.........našla // 11.11. - odběry
Farmi..........našla //
Mimina........................28DC
Sarlotta......................10DC
Jaspina........................5DC

kackark
9. lis 2009

Krásný nový víkend, ve kterém se narodí určitě další miminko 😵 Evičko, jsem moc zvědavá na zprávičky.

Terci, držím pěstičky na kontrolu.

Mimi, v sobotu mohlo být na testík ještě brzy 😉

kackark
9. lis 2009

Jejku, píšu to ale blbosti, krásný nový týden 😵

kackark
9. lis 2009

Kdepak se mi dneska všechny touláte 😲 😕 Už mám vyžehlené dvě pračky prádla (zase na týden pokoj 😵 )

mar26
9. lis 2009

Dobré ráno,

Kačko ty si pilňoučká já jsem totál rozlámaná a unavená
u nás nejhorší noc snad co je Naty doma 😖 , vzbudila se v 0:17...a pak po hodině do 4:30,dostala nutroš a pak teda konečně spala v kuse do 8...tak nevím jestli měla hlad už dřív...to první buzení se rozbulela,ale ty další jen tak hučela,stačil nahodit dudlík,ale pořád se mlela. Manžel teda taky nemohl spát a na větu co já mě rozesmál,když se malá budí,jak můžu jako spát 😀 ...no tak jsem to pak trošku dospala,ale nic moc 😝

terci držím palečky na KO

Evi už se to blížííííííííííííííííí, to budu mít zase husinu a slzičky,až se tady objeví zprávička že je Tomášek na světě 😵

kackark
9. lis 2009

Marti, já měla taky šílenou noc. Tvrdlo mi břícho, nemohla jsem zabrat a když jsem konečně zabrala, tak se mi zdály hrozné sny ☹ Ale prádlo za mě nikdo neudělá a nemám ráda, když je to tu roztahané. Jinak jsem taky totálně bez energie. Dneska dorazí manža z práce až večer a vyškemral si opět langoše 😀 Tak se musím šetřit, abych na ně měla večer sílu.
No snad se Natynka umoudří a bude mít klidnější noci 😉

A ani nevíš, jak se těším já na zprávu o Tomáškovi, vždycky to šíleně prožívám 😵
Když mi volala Murynka, že rodí, tak mi připadalo, že jsem mnohem nervoznější než ona 😀 😀 😀

jaspina
9. lis 2009

Ahoj holky, jdu jen pozdravit - koluje mi tu šéf a navíc jsem nachcípaná, tak tady od ráda kašlu a nadávám si, že jsem si nevzala volno.. 😠

papua
9. lis 2009

Ahoj zlaticka! Tak co, Evicka tu este nebola? asi nie....som zvedava 😉

Kaci ahoj: ty si fakt pilna vcelicka!!!! Inac ja tiez nemozem spavat skoro vobec, uz od zaciatku tehu, hrozne...Mala som to aj predtym a mam to zase 😠 , aj tie sny sa mi snivaju hrozne tiez ...☹

Tercie: drzim palce na zajtra!!!!!

kackark
9. lis 2009

Ahojky jaspi, tak ať je co nejdřív lépe 😵
Papu, já tohle měla taky skoro celé těhu, myslím že kolem 20tt se to uklidnilo, ale to jsem zase měla ty šílené bolesti zad. A teď se vrátily i bolesti zad, i ty šílené sny ☹ Ale nedá se nic dělat, musíme to nějak vydržet.

Tercinka jde na KO už dnes 😵

kackark
9. lis 2009

Tak já frčím na tu rehabku 😵

Vzkaz pro Evičku, pokud se ti bude chtít a napíšeš mi sms, jak jste dopadli a co si na vás nakonec vymysleli, budu moc ráda, jsem šíleně zvědavá 🤐 😀

papua
9. lis 2009

Kaci tak peknu rehabku 🙂, jeeej ja som sa pomylila, tak drzim palce na dnes Tercke 🙂

evanek77
autor
9. lis 2009

krásné dopoledne vlaštovičky moje, už jste mi chyběly 🙂

evanek77
autor
9. lis 2009

😀 takže dnesšní monitor +kontrola, opět u jiné lékařky než minule 😀 :
jsem otevřená na prst, je tedy šance, že nebudu muset dostávat nic na dozrátí porodních cest. Bude to tedy tak, že ve čtvrtek ráno na sedmou nastoupím v porodnici, tam mě znova vyšetří, rozhodnou, v jakém stavu jsou porodní cesty a buď se jim pomůže, nebo se rovnou vyvolá porod. Zkusí se epidurál a klasický porod, kdyby to nešlo, mám počítat, že by se udělal císař. Každopádně Tomík se narodí někde mezi čtvrkem večer (optimistická varianta), nebo spíš v pátek ráno.

mar26
9. lis 2009

jéé Evi to už je tak blízo 😵 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru