Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

jaspina
27. črc 2009

Evi já mám pocit, že čím je miminko tlustší,tak když vyroste je to naopak. Můj synovec byl úplně škraňatý a teď v pubertě je jako tyčka.

papua
27. črc 2009

Ahoj babulky! Ako s amate?

Holky od tabulky, prosim dnes som 4DC ☹

papua
27. črc 2009

Ba: Oliver je rozkosny, Mar: Natalka taktiez, krasne babatka tie nase vlastovcatka!!! Vsetky!

Evi: nadherne fotky!!!! No u mna ten kontryhel nejako nezabera 🙂

evanek77
autor
27. črc 2009

jaspi,
no, já manžel a náš kamarád všichni 4,5 kila a ani jeden hubení nejsme, spíš krev a mléko 😉 🙂

evanek77
autor
27. črc 2009

papua,
dík, ty víš, jak moc už bych ti to po roce a půl přála 😉 🙂 🙂

papua
27. črc 2009

Ahoj mimi, ako ide snazenie moja??? Ja som na dovolenke nemohla, lebo som brala hormony kvoli tomu pokaslanemu cyklu a cez tie sa nesmie snazit ☹. Mala som 19 dnovu ms, potom 2 tyzdne pauzu cez hormony a teraz od piatka mam dalsiu ms ☹. Za chvilu zbankrotujem 😀

kackark
27. črc 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....čeká chlapečka
Evanek........čeká chlapečka - KO 31.7.
Murynka......čeká holčičku - KO 11.8., 22.8 4D ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 21.8.
Nella......................??DC
Tercie.....................19DC
Jaspina....................18DC
Strouzek..................18DC
Farmi.......................14DC
Mimina......................9DC
Papua.......................4DC
Sarlotta...................čeká na 3. porevizní MS, výsledky gen.testů jsou v pořádku

kackark
27. črc 2009

Ahojky papu, je mi líto, že to pořád nevychází 😔

mar26
27. črc 2009

jste všechny moje zlaté vlaštovky, dneska asi zajedu na to převážení a uvidím, ještě mě mrzí, že Dr. tam má ještě týden zástup-má dovču 😒 ...jestli od pátku moc nepřibrala, tak asi fakt budu dokrmovat, než se to třeba upraví

mončo máš vzorné miminko 😵

evanek77
autor
27. črc 2009

marti,
ty také 😉 🙂 určo je to jen něco přechodného a pak bude natálka zas andílek 😉 🙂

sarlotta
27. črc 2009

Ahojky holčinky🙂 tak jsem zpět... o 2kila lehčí díky nemocniční dietce🙂))) a se zašitým břuchem.... Operace kýly proběhla v klidu..trvala 45min...včera mě pustili .. musela jsem je ukecat🙂)))) ve čtvrtek jdu vytahnout stehy. Manža je doma a vaří, uklízí a stará se odpolko o malého/dopol je ve školce/. Tak jen tak pochoduju nebo ležím. Hojí se to dobře, teplotu jsem neměla.
Upřímně ale narkoza byla fuj ble...s tou revizní se to nedá srovnat...a po injekci od bolesti se mi tak točila hlava, že sem celou první noc nespala... další inj. od bolesti už sem pak odmítla 😝 😎
Tak jak se dám víc dohromady tak Vám tu zase budu dělat společnost🙂)))

papua
27. črc 2009

Evi: ja viem, si zlaticko, dakujem, no ved uz by sa fakt patrilo, idem k dokimu v stredu, tak uvidim dalsi postup, ale asi mi zacne davat ten clostil na ovu...

jaspina
27. črc 2009

Natálka si musí zvyknout, že už to není jak v bříšku - že když chce papat, tak se musí sama snažit atd. - po tom vegetu v bříšku, kde si jen plavala se nedivím, že občas pláče - najednou je to všecko jiné a neznámé - světlo, zvuky.. Časem si zvykne, že to tak prostě funguje a že se nemá čeho bát a bude to jen usmátá a spokojená princezna 🙂 V takovém krásném pokojíčku to ani jinak nejde 😵

sarlotta
27. črc 2009

Mar... neboj se to se upraví- všechno... taky jsem to měla ze začátku divoké a dnes vím, že ty proplakané slzy nad vyvařováním flašky byly zbytečné... kojila jsem pak 2,5roku.... to jen potřebujete pár týdnů než se sladíte a mlíčka bude přesně tolik kolik maličká potřebuje. Prostě jen koj jak si řekne... klidně 10x denně. Zkontroluj si jak Ti teče mlíčko z kterého prsu, jeden může malé vyhovovat více. Když se bude budit často, tak koj 2 kojení po sobě z jednoho prsa a pak zase 2x po sobě z druhého. pokud hodně hltá tak jí dej odříhnout i během kojení/ i třeba 2x/ a pak ještě dokoj. Pokud Ti teče mlíčko hodně silně/,malá se pouští a brečí/ tak při kojení zatlač plochou dlaní na druhé prso- tím se stimuluje a zmírní se tok mlíčka z kojícího prsa. Pokud máš hodně nalitá prsa- tak před kojením lehce odstříkej,aby se malé lepší brala do pusinky. Hlavně musí mít v puse celou bradavku i s dvorcem a neodtláčet od nosíku, dítko dýchá bokem- má ho zploštělý🙂 Perfektní na kojení je kojící polštář- nebolí Tě v zádech a dítě na něm krásně usne.
po nakojení plenku k bradičce a vydrží Ti spát déle. Pozor na dudlíka... když nebudeš stimulovat prsa v noci nebude se tvořit tolik mléka. Když tak dávej dudlík přes den, ale v noci raději koj jak si řekne🙂))))))))))))
Tak třeba Ti něco pomůže... ale hlavně🙂 ona plače protože nic jiného zatím neumí a ono to na Tebe dobře funguje🙂)) to jsou hormony... vím dobře jak šílený je to pocit... je to tak... ale bude to lepší!!!!!! 😎 😀 😉

evanek77
autor
27. črc 2009

šarlotko,
jsi to mar popsala super na jedničku s hvězdičkou 😉 🙂
sama si to jdu uložit, až se mi to bude hodit 😉 🙂
je mi líto, že tě ta kýla tak potrápila, ale je super, že se to oběšlo bez tepot a že už je mnohem líp 🙂 🙂 🙂

evanek77
autor
27. črc 2009

já se do odpoledne loučím, jdu na srazík s kámoškou a pak na obídek a zákuseček 😀 😀 😀
mám nějáké zahrádkové období a pak se divím, že přibírám 😀 ale všera jsme se ze srandy měřili s manžele a pořád má v pase víc jak já 😉 🙂

sarlotta
27. črc 2009

mar.. každé miminko má jiný temperament🙂 kamoška má holčičku, která spala 4hodiny, pak jedla 10minut, pak spala 4 hodiny.. daly se podle ní řídit hodinky🙂 kamoška ji mohla nechat od miminka mamce na hlídání a jít si na ty 4 hodiny courat po městě. já jsem kojila 40minut, malý spal 30min.. pak sem to vzdala a vždycky ho po obědě naložila do kočárku a jezdila s ním i 5 hodin v kuse.. jinak prostě nespal... já zhubla 20kilo🙂 a malý byl spokojený.... 😅 😎

sarlotta
27. črc 2009

jo a v kočárku zabralo ho položit na bok a ze začátku moc nedrncat... první vycházku prořval komplet🙂))) myslela sem že půjdu kočár vrátit 😀 😀

mar26
27. črc 2009

šarlotko vítej zpátky 🙂
a děkuji, kojící polštář mám, na něm usne hezky, technika je asi taky ok, kojila jsem 7 minut včera na pohotovosti...zkusím to s tou plínkou. Na noc jí udlík nedávám...ani ho nechce a kojím fakt jak si řekne....tedy i 10x denně...věřím, že se to srovná
Prsa právě se mi ani nstíhají tolik nalít jak pije často,ale mlíčko z nich teče.

zrovna jsem jí zkusila dát do šátku, ještě musím vychytat úvazy

sarlotta
27. črc 2009

mar, ani nemusíš mít prsa nalitá jak kámen🙂)) / to ještě přijde🙂))/ je v nich dost mlíčka nic se neboj.. při kojení si nachystej sklenku vody na stolek a popíjej i při tom... musíš opravdu hodně vypít během dne.. mlíčko se tvoří neustále. Kojící čaje, meltu, vody bez bublinek, polévkové vývary. je teplo, malá má i žízeň, není to vždycky hlad. Opravdu ty začátky jsou jen kojení a přebalování🙂)) Co v autosedačce spinká ? když někam vyrazíte ? Udělejte si výlet a piknik v parku🙂)) ve stínu, tam bude dobře🙂))) Musíš myslet i na něco jiného🙂)) Taky jsem to měla na Kromcl.... všechno se spraví. Jsi šikulka a dobrá maminka 😉

mimina321
27. črc 2009

papu ahoj 🙂 snažíme sa,ale zatial nič.meriam bazálku použ.ovu testy-ovu mávam takže tam chyba nebude.snád sa to konečne podarí nám aj vám 😵 našla som si nového gyn.tak v septembri prestupujem,všetko sa u neho platí,ale ked pomôže tak dám aj posledné
ako bolo na dovolenke?
sarlott som rada,že všetko dobre dopadlo 🙂 pekne si to mar aj nám ostatným s tým kojením vysvetlila

mar26
27. črc 2009

sarlot to dělám , mám neustále po ruce flašku svodou bez bublin, konev fenyklového čaje, kojící čaj a nápoj pro kojící matky a piju meltu....v tom problém nebude
tež výletu nic nebude..sama zatím ne, počkám až bude manžel zdravý....cestou na pohotovost prořvala, jinak je v autě hodná....bude to naše uspávadlo...

papua
27. črc 2009

Mimi: bolo fajn az na to, ze som musela jest tie hormony a nemohla si to na plno uzivat, ale nevadi..... Ja som tiez zvedava co mi povie dr. , v stredu idem k nemu...Uvidim aky dalsi postup zvoli, ale uz fakt mam toho dost tiez....

mimina321
27. črc 2009

papu ja mám teraz záťažový test 😒 máme v rodine 2 čerstvé tehulky
tak sa utešujem,že to chytím od nich 😎 😀
my sme tiež mali ísť na dovolenku,nakoniec bude asi len chata ale teším sa konečne trochu oddychu a hlavne zmeny
ja som tiež zvedavá na nového dr. v auguste má dovolenku a potom ideme na chatu tak k nemu pojdem až v septmbri .vraj je velký pedant a robí všetky potrebné vyšetrenia 😕konečne budem mať hp

mar26
27. črc 2009

papu,mimi držím palečky,aby se to konečně někam pohnulo 😉 a brzy byly // 😵

mimina321
27. črc 2009

mar dakujem 🙂 vy všetky ste tu moc fajn dievčence a velká opora 😵 🙂
tak ahoj zase zajtra musím do práce

sarlotta
27. črc 2009

Ahoj mimi🙂 děkuji🙂)

Papu.... ono to přijde, musí.... 😎

Holkyyy nedepkovat....život je plný smutku, ale i štěstíčka... a ono se to prostě střídá.... někdy to trvá déle než čekáme, ale mezitím se vyřeší spousta jiných zdánlivě nedůležitých věcí a pak se to složí do krásné skládačky... když se člověk ohlédne zpět tak to pak lépe chápe.

Holčičky mizím, ale zase nakuknu... a // tu budou jistě už příští měsíc. 😉

papua
27. črc 2009

Holky ste vsetky velmi zlate, dakujeme za podporu!!! Uz som to potrebovala ako sol 🙂! Dlho som tu nebola 🙂

danfal
27. črc 2009

Ahojte všechny budoucí i už maminky. Já už mimčo mám a naprosto chápu zoufalství Mar, když malá brečí. Vojtíšek byl hrozně uplakané miminko, radili nám spoustu věcí, něco pomohlo něco ne, ale zabralo na když jsem seděla na balonu trochu jsem se pohupovala a on potom spal. Taky nám radili doržovat delší přestávky mezi kojením, ale otevřeně přiznávám to jsem sama nedokázala, musela jsem odejít a taťka ho nosil, povídal mu, hrál s ním hry.
Ono opravdu chvíli trvá než si ten drobeček zvykne na okolní svět a s mamkou se spolu sehrají. Budu držet pěsti, aby to bylo co nejdřív.
S tou pohotovostí - já byla nejčastějším hostem a paní doktorce jsem volala alespoň jednou denně 😀 . Přeju zdarvé a spokojené miminka. Ahoj Dana

ba111
27. črc 2009

Ahoj holky vlaštovčí! Tak my jsme dneska poprvé kočárkovali 😎 . Museli jsme totiž vyřídit porodné a taky nakoupit něco k snědku... holky, měly jste mně vidět jak jsem se s kočárkem"nesla" 😀 😀 😀 😀 😀 Oliverek celou dobu spinkal a když jsme přijížděli domů tak se vzbudil. Nakojila jsem jej a teď se žabička moje opaluje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - já si jdu zdřímnout. Nějak mně ta cesta vyčerpala 😕 ...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru