Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
22. črc 2009

jo a včera jsem prala i kolotoč nad postýlku, který to ale vůbec nepotřeboval, takže jsem úchyláááák 😀

kackark
22. črc 2009

Evi, já to mám taky v plánu prát všechno. Ale i to co kupují na bazárku, dávám zatím do provizorní skříně, tak to neperu a chci to vyprat najednou, ale v zimě nevím jak to bude schnout venku 😖 Teď by to bylo krásně od sluníčka a větru voňavé 😵 Jen mi to příjde příliš brzo. A k té lowele už asi nedáváš žádnou aviváž, nebo tak něco, viď 😉

evanek77
autor
22. črc 2009

kači,
zatím ji nemám koupenou, ale i lowela dělá dětskou aviváž, tak až ji uvidím, koupím. My lowelu na praní kupovali v červnu v akci 8kg za 325, tak jsem vzala dvě balení 😀 😀 😀 jinak bych ji doma ještě neměla....

kackark
22. črc 2009

Tak to pak jo 😉 😵

dracekmracek
22. črc 2009

Dobré ráno.

kačenko ty potvůrko tak blízko ode mě a nedáš vědět 😀

co se týče praní já peru všechno hned už asi od 2.měsíce,kdykoliv otevřu skříň krásně to voní,mám totiž ve skříni mýdla od babičky 🙂 já se v tom vyloženě vyžívám 🙂 peru to jak v prášku tak v aviváži pro miminko.

ráno jsme si přivstali a jsem majitelkou kojícího polštáře,byl drahej ale Jirka mi chtěl udělat radost,tak budu mít na čem spinkat 🙂 teda takových věcí,jen mít milinony 😀

dala jsem do alba včera pár fotek 🙂 tenhle měsíc jsme toho koupili dost,oblečení už nenakupuju

farmarska
22. črc 2009

ta Lovela je dobrá, říkala mi to i naše doktorka, prala jsem v tom kdysi našemu synoj, když se narodil. Prala jsem v ní asi tak první rok, pak jsem postupně přešla na normální náš prášek.
Dětská aviváž? to snad tehndy ani nebylo 😕 prala jsem jen v tom prášku. škoda, aviváže miluju 😅 taky zbožňuju ten pocit, když otevřu skříň a krásně to v ní voní 🙂 a nebo když si vezme manža na sebe nějaký tričko a řekne hmm to krásně voní 😵 Asi jsem taky prací ouchyla 😀 peru denně 😅 a doma mám dokonce pračky dvě 😅 ale sušičku jenom jednu 😎

dracekmracek
22. črc 2009

farmi objevila jsem jí v kauflandu,moc nevoní nevydrží,je jemňounká,ale to oblečení je krásně hebounký i po žehlení 🙂

farmarska
22. črc 2009

no tož to já si jí musím ,až budu zase těhu, taky objevit a prubnout! 😵
a že zas tak nevoní, neva! Miminka voněj sama o sobě takovou tou krásnou miminkovskou vůní a to oblečení od nich brzy načichne 😵 hlavně že bude pěkně v měkkoučkém 😵 😵

dracekmracek
22. črc 2009

to je pravda 😵 jak jsme byli ráno v obchodě tak tam měla paní tak týdenní miminko holčičku ta byla tak krásná 😵 😵 😵

farmarska
22. črc 2009

mi povídej, já ted očima neprošvihnu snad jedinej kočárek 😅 když jedu do města. ty mimineška bejvají táák krásňounký, slaďounký, no k sežrání 😀 a když si vzpomenu jak krásně voněl můj chlapeček 😵 😵 😵 to už je ale tááák dávno 😢 pořád mi voní! 😀 😀 ale před tím to bylo ták hezounký, to miminečkovský 😵
holky já už chci taky chovat 😢 hormony mám totálně vyblázněný 😝

farmarska
22. črc 2009

ach jo, jak mne to štve, že to už podruhý dopadlo tak jak to dopadlo ☹ výbavičku už skoro mám, už jsme si i s manželem rozplánovali, kde mu postaví pískovišťátko, kde bude bazének... 😔
a místo toho mi teprve včera skončila mrcha a má největší starost ted je, abych byla tam ve vnitř dobře pročištěná 😒

farmarska
22. črc 2009

holky mám depku a depkuju vám tady a to se nedělá, kazit vám náladu, obzvláště těhulkám a v tak pěkný den, tudíž jdu radší něco dělat 😅
holky mlžu sekat, když beru antb. , ale namazala bych se a vzala si véélkej klobouk na hlavu?

jaspina
22. črc 2009

Holky já pro dnešek mizím. Musím si jet do nemocky pro výsledky, jak jsem tam byla asi před měsícem na testy na hematologii - když taťka dostal po 40ce plicní embolii, tak jestli k tomu taky nemám sklony nebo tak něco.. Ty první výsledky srážlivosti atd byly dobré, dnes jen genetiku ještě... Tak buď večer nebo až zítra. Tak si všechny užijte krásné sluníčkové odpoledne 🙂

mimina321
22. črc 2009

ahoj bambulky 🙂
ba tak už ste doma v pohodlíčku,moc sa teším na Oliverkove fotky 😵
bambulky ja som dnes taká unavená 😝 😝 😝 pojdem sa aspoň na pol hodinku natiahnuť
včera som chcela s vami pipísať a nešiel net 🙄 😠 inak v práci fajn len mi chýbate 😅

sarlotta
22. črc 2009

Ahojy.-) Tak já prala v Lovele.. aviváž nebyla už nutná- vonělo to dost. A nebo v persilu -sensitive. Nejlíp usušit na sluníčku.

No a na zakrytí v létě jsem měla háčkovanou dečku- vlastní výroby z vlny... s velkými oky, nebo tenkou deku, nebo jen obyčejnou plenku- podle teploty venku🙂 na matraci prostěradlo a ještě překryté obyčejnými plenkami- snadno se to pak vyměňovalo a bylo to příjemné na dotek.

Polštář má dítko určitě až cca od 2let nejdřív-- ani tehdy není kam spěchat.
Spí na rovné, mírně nakloněné matraci--. nejlíp když podložíte přední nohy postýlky.. třeba velkými knížkami.. v porodnici uvidíte jak velký ten sklon asi je. Spí na zádech nebo na boku, já dávala často na bok a pod pusinku plenku na slintíky a mlíčko.

Polštářky v setech do košíků a postýlek jsou spíš dekorační.. ale do postýlky s dítkem raději nedávejte.

sarlotta
22. črc 2009

Evičko- ad vyndávací šprušle.. malého napadlo přelézat postýlku až ve 2,5letech a spal v ní do 3,5... než jsme se stěhovali... ale on má teď 14kg🙂))) Jenže jsou dětičky, které přelézají mnohem dřív a pak je ta lozící mezera dost vhodná. úplně nejlepší je asi postýlka kde se dá oddělat celý bok a přirazit si ji k manželské posteli... aby se Ti pohodlně kojilo...
Prcek má teď svůj pokojík, ale stejně chodí někdy v noci spát za náma. 😎

mar26
22. črc 2009

Ahoj holky,

tak se hlásím po první noci doma..cestu z porodnice Natynka prospala...doma pak taky hned spinkal. Od půlnoci do dvou měla trošku hysteráček, pak teda usnula a další kojení v pět a pak spala do půl devátý...od půl 9 do 11 zase byla protivka,tak jsem neměla čas ani snídat...ale od té doby je hodňoučká.
Manžel jed dopoledne nakoupit a ještě koupit malé něco na sebe...je jí vše hrozně velké...jak má 50cm,tak v 56 pěkně plave a hlavně nemám tak malé spací overaly na spaní, což je fakt nejpraktičtější...odzkoušené z porodnice.
A sehnat něco byl teda problém, nakonec v mothercare. Tesco úplně vykoupené.
Už jsem vyprala věci z porodnice, zorganizovala to tady a teď odpočinek.
Jinak je to fakt přícucka a krásně pije.

Jinak jsem se teda vážila a nic moc...v porodnici jsem nechala 6,5 kila,tak ještě 5,5 mám,ale bříško jsem čekala horší a dneska už nasadila stahovací pás,ale je to to poslední,co by mě teď mohlo vadit 😵 . V porodnici mi říkali,že se děloha krásně zavinuje,hlavně díky plnému kojení.

Jéé ahoj ba,to jsem ráda,že jste doma a těším se už na fotečku Oliverka a popis porodu, Kačka psala,že jsi ho neměla nejlehči 😔 ,ale Oliverek ti to určitě vynahrazuje, viď? Není nic krásnějšího než se dívat na své miminko 😵

Jinak nemám čas moc dočítat,ale určitě se to zlepší 🙂

evanek77
autor
22. črc 2009

šarlotko,
děkuji, to bylo vyčerpávající, konečně mám jasno 🙂 🙂 🙂
marti,
to to natálka krásně zvládla, tolik nových vjemů 😉
a váha se ti upraví, je brzyčko. Z těch kamarádek, co kojily, jsou všechny štíhlunké. Hůř jsou na tom ty, co neměly mléko, těch se kilča drží 😝

dracekmracek
22. črc 2009

Ahoj Martinko ráno jsem si na vás vzpomněla jak jste to zvládly 😵 ukazovala jsem Natálku mamce tak se tak rozněžněla že si tu holčičku přeju fakt už jen kvůli ní.S váhou si nedělej starosti vypadáš výborně 😵
Já složila postýlku a koupila si barvu nezávadnou tak jsem jí hned natřela.Dám do alba co jsme pořídili 🙂 přišla jsem si v obchodě jak nějakej údržbář 😀 šroubovák,klíč,barva a už jsem jela 😀 😀 😀

jaspina
22. črc 2009

Tak zpráva z hematologie je všecko O.K akorát nějaké:
MTHFR (A1298C) - heterozg.
Na to akorát mám brát kdybych byla těhule 2x denně listovku.
Šarlot, nemáš to náhodou taky? Tuším, žes o tom psala..

vrbulka
22. črc 2009

...omlouvám se,že vám sem vstupuji...Jaspi koukni sem..tak trošinku v tomto oboru pracuji..
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kackark
23. črc 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....čeká chlapečka
Evanek........čeká chlapečka
Murynka......čeká holčičku - 22.8 4D ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka,24.7.kontrola+genetický ultrazvuk Gennet,4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 24.7. s velkým ultrazvukem
Nella......................??DC
Papua.....................34DC
Tercie.....................15DC
Jaspina....................14DC
Strouzek..................14DC
Farmi.......................10DC
Mimina......................5DC
Sarlotta...................čeká na 3. porevizní MS, výsledky gen.testů jsou v pořádku

evanek77
autor
23. črc 2009

krásný čtvrtek vlaštovičky moje 😉 🙂 🙂 🙂

kackark
23. črc 2009

Ahojky sluníčka,

dneska mě čeká další výlet a zítra už konečně velký utz, nakonec to uteklo 😉 🙂

Jaspi: listovku by si měla brát minimálně i tři měsíce před plánovaným těhotenstvím 😉 🙂

Marti s Natálkou jste velikánské šikulky 😵

evanek77
autor
23. črc 2009

kači,
no to tedy...
tak dnes krásné počasí, hodné lidi kolem sebe a zítra si snad umačkám palce 😉 🙂

kackark
23. črc 2009

Evi, ahojky 😵

farmarska
23. črc 2009

ahoj holky, hezké ráno! 🙂

kackark
23. črc 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....čeká chlapečka
Evanek........čeká chlapečka - KO 31.7.
Murynka......čeká holčičku - KO 11.8., 22.8 4D ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka,24.7.kontrola+genetický ultrazvuk Gennet,4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 24.7. s velkým ultrazvukem
Nella......................??DC
Papua.....................34DC
Tercie.....................15DC
Jaspina....................14DC
Strouzek..................14DC
Farmi.......................10DC
Mimina......................5DC
Sarlotta...................čeká na 3. porevizní MS, výsledky gen.testů jsou v pořádku

kackark
23. črc 2009

Jsem to ale trdlo, zkopírovala jsem před tím špatnou tabulku 😕

evanek77
autor
23. črc 2009

kači,
nejsi trdlo ale těhulinka 😉 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru