Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
11. pro 2009

Tak už mám zase všechny těhu věcičky vyžehlený, tak se může jet rodit, abych nebyla v porodnici za šmudlu 😀

Holky, teď mám úplně, ale úplně pitomej dotaz, tak se nesmějte. Řeším, když pojedeme na to vyvolávání, tak jestli se mám malovat 😕 Nejsem moc zvyklá z domu vycházet bez namalování, ale zase s rozmazaným make-upem taky moc sexy u porodu nebudu co 😅

A ještě se mi něco motá, že dr. říkal, že mám přijet na lačno, ale nevím, zda to říkal mě, nebo té paní co se s ní do telefonu bavil u porodu. Nevíte náhodou jak to je?

murynka
11. pro 2009

kači kámoška se malovala 😀

strouzek
11. pro 2009

vlašti jo však jo, já nekupuju jen nový, to si nemysli hadříky kupuju furt v sekáči na netu nebo v bazarku atak. nebo v tescu za dobrý ceny,povlečení mám čtvero, dvoje nové krásné s nebesy a dvoje ještě po mě kdyby fakt byla malá nemocná. mě spíš šlo o to že ta kámoška nekupuje vůbec, třeba až do poslední chvíle neměla fusak přitom věděla že rodí v prosinci, ještě v listopadu neměla ani povlečení ani matraci což mi přišlo dost divný když už byla v 9 měs. a mohla rodit kdykoliv!!! ona spíš řešila pořád kde bude rodit techniky porodu ale vypadalo to že mimčo ponese domů v igelitce. oblečky má právě taky málo a fkat to u ní není o penězích. že prej bodýček má asi 8 různých velikostí, dvě mikinky atd. tak mě to fakt přišlo hrozně málo právě proto že to mimčo je furrt špinavé a člvoěk nestíhá prát

kackark
11. pro 2009

Tak se taky namaluju 😀 Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo to řeší. Kdyby mě to chytlo dřív, tak budu stopro nenamalovaná, protože se nikam nechystám, a takhle to tady rozebírám 😀 Musím si něčím tu hlavu zaměstnat 😅

Mury, já jsem myslela, že je to třeba dobrý, když není, že mu tam strčím ruku a bude klidněji spát, ale vůbec se mu nebráním, uvidím, co přinese praxe. No a nebesa se mi líbí moc, ale přišlo mi to dost penízků, třeba dostaneme nějaké dárečkem 🤐 A kolotoč taky nemám, protože ho dostanem na Vánoce od ségry, tak to bude muset brouček těch pár dní bez něj vydržet.

kackark
11. pro 2009

Mury, ty fotečky jsou krásné 😵

evanek77
autor
11. pro 2009

ahoj,
jdu zas nakouknout jak tádík spěchá 🙂 😉
kači,
já bych se určo bych nemalovala, ale na druhé straně na odmalování budeš mít dost času, určitě budeš mít k dispozici sprchu 😉
a mně skrz vyvolání řekli, že lehkou snídani můžu 😉 🙂 A být tebou se najím, v nemocnici už ti nedají...

evanek77
autor
11. pro 2009

jinak my dnes máme 4 týdny, 4430g a 54 cm 😀

kackark
11. pro 2009

Evi, no právě, já mám strach, že budu pak třeba 30 hodin hladovět, což ten dr. nastínil, že to tak trvat může, když by byl stejný nález. Ale já nevím, jestli to nechtějí kvůli braní krve, kdyby mi třeba museli udělat císaře, že je malý, velký. No zaúkolovala jsem mamku, ať mi zjistí, jak to chodí u nich, a když se mi to nebude zdát, tak si do té porodky radši zavolám. Mám nastupovat v sedm.

strouzek
11. pro 2009

mury však já si to taky myslím, je to krásnýý ty nebesa a taky si myslím že to třeba chrání i před průvanem. prostě je to čačaný a mantinel to bezvýhrad potvrzuju. je to krásný a ještě je to k užitku,já vůbec nevím jestli bych měla radost z chystání pokojíčku kdybych měla postýlku od někoho kterou mi dali tchánovci bez toho abych jí viděla prostě jí prý zavolali chceš postýlku ona jo a má jí doma, prej neřešila jestli je polohovací, jestli má stahovací bok atd. povlečení prý koupila taky první co viděla a to ještě je fakt jen polštář a peřina , kolotoč prej taky kupovaný narychlo první co viděla tak já nevím ale já bych si to těhu vůbec neužila . to samé se hrozně divila že já vybírám měsíc matraci, ale mě to přijde důležitý když jsem jí psala jakou koupí tak ona prej matrace je matrace tak já nevím ale dle mě není 😅třeba já žiju jenom tím že jak bude po vánocích začnu prát a v únoru už složím postýlku načechrám to všecko, těším se na to neskutečně tak si to jako neumím představit že bych to brala takhle letem světem 😅 v tomto jsem asi fakt jiná

kackark
11. pro 2009

Evi, vždyť jsem to říkala, jaký Tádínek bude škvrně, teda alespoň věkově, oproti Sofince a Tomáškovi.

evanek77
autor
11. pro 2009

jo a jak jsme se bavili s jaruškou, že miminko se nemá přikládat častěji jak po dvou hodinách kvůli míchání čerstvého a natráveného mlíčka, tak paní doktorka dnes říkala, že to nemám řešit, že to tak není... jsmem si zapisovala kolikrát kojíme a je to 11-14x/den, přičemž saje 20-35min... ale prý to tak může být, mám mu zkusit dát převařenou vodu, že má možná žízeň.

strouzek
11. pro 2009

ahoj evičko, no teda tomášek je pořádný chlapisko 😵

kači 😅 to malování mě taky napadlo, i umývání hlavy a tak. já se asi malovat nebudu ale hlavu si umyju vyfénuju ale makeup takovej ten krémovej tonovací si asi do porodky vemu protože nechci až přijdou návštěvy vypadat úplně šíleně.

kackark
11. pro 2009

Evi, a jak je jinak? Chybíš nám tu, ale chápeme, že maminkovské povinnosti, jsou maminkovské povinnosti 😉

evanek77
autor
11. pro 2009

kači,
počkej počkej, věkově to dožene, já byla tááák opožděná, že ještě v 17ti jsem byla nepolíbená 😀 😀 😀
a váhově? no, já ti tádíka hádám kolem 4 kil 😉 😉 😉 Jste vysocí 😉

kackark
11. pro 2009

Evi, to jsem na sebe zvědavá, když vidím, jaká to je věda to kojení 🤐
Mě žádný návštěvy nepřijdou, tak se malovat nemusím. Ale malování si s sebou asi vezmu a alespoň na odjezd se namaluji, aby neměl malý maminku strašidlo 😀

kackark
11. pro 2009

Evi 😀 😀 😀 Jinak je mi to celkem fuk, hlavně, aby byl zdravý. Pamatuji si, jak jsem tu kolem 20tt psala, že mám strach z předčasného porodu a slibovala, že když budu přenášet, že si nebudu stěžovat, tak se to snažím splnit 😵

kackark
11. pro 2009

A taky mi teď došlo, že budu muset někde pochrastit druhý foťák, aby vám mohl dát manža fotky malého do alba a já si ho zároveň mohla fotit v nemocnici 🤐 Nevím, jak fungují MMS, ale klidně bych se mohla pokusit některé z vás nějakou poslat 🤐 😉

evanek77
autor
11. pro 2009

kači,
já prostě ráda spím a s malým jsem jak mátoha, přiznávám se bez mučení... takže mi všechno trvá dýl a do toho pořád něco vyřizuji a zařizuji... teď naposled se nám na poště ztratily fotky, no, žádná nuda 😀 ale jak mi malej začne spinkat alespoň 2-3h v kuse, tak bude líp... Je poznat, že jsem na něj celý den sama, manžel chodí po 19h nejdřív a když dojde, je mrtvý... do toho chodí navštěvy, cca 1-2/týden, což je uklidit, nakoupit a nachystat pohoštění, a ono to s prckem trvá... už si ani nepamatuju, kdy jsme se s manželem měli čas přitulit 😔

evanek77
autor
11. pro 2009

kači,
uvidíš, že všechno půjde jako po másle, to zlé už se vybralo loni 😉 😉 😉 letos máš anděla strážného 🙂

strouzek
11. pro 2009

holky já byla taky opožděná ale já na to mám i papír. když jsem přecházela od dětskýho doktora k dospělýmu tak mi dali kartu poprvé v životě do ruky, tak jasně že jsem si vše prohlídla a tam jsou zprávy od narození i z porodky atd. no ty jo to byl mazec, nejlepší byli zprávy jak chodila dětská sestra domů tak tam byla jakoby tabulka s hodnocením rodičů tak jak ve škole, jakože jak se chová mamka, jestlimáme doma čisto atd. (no komunismus to víte) a máti měla ze všeho trojky přitom jsem 4. děcko. no a pak je tam karta jak jsem rostla a tak, no a je tam napsaný že se jevím opožděná nebo něco v tom smyslu že nereaguju, pořád nezvedám hlavičku atd. pak až někdy v půlroce nebo kdy je zpráva v kartě dohání opoždění 😀 😀 😀 😀 no jo no já byla lenivý dítě a jsem doteď, bez důvodu se nehnu 😀

kackark
11. pro 2009

Evi, úplně tě chápu a navíc do toho v novém bytě, máš vážně můj obdiv.
Co včera říkal manža na ohlášenou x neohlášenou návštěvu?

kackark
11. pro 2009

Strouži, hlavně, že jsi to dohnala 😉 🙂

strouzek
11. pro 2009

evi přidávám se ke kači, máš můj obdiv, nervíky s ex, tvoje mamina ti taky nepomůže,manža hodně pracuje, v novém bytě a i tak vše krásně stíháš. já budu zabydlená manža bude doma ale určitě nebudu nic stíhat.

kackark
11. pro 2009

Evi, snažím si to nepřipouštět, ale vám se narovinu přiznám, že někde v hlavě ten červíček je, co když něco přehlídli na srdíčku, atd. 😔 Ale určitě jste si tím prošla každá, protože prostě tu zkušenost máme.

kackark
11. pro 2009

Strouži, to budeš mít max. jen pocit, ale zvládat to určitě budeš, neboj 😉 Mám pocit, že nikdo nebyl připravenější na těhu, než ty 😅

strouzek
11. pro 2009

jo tak na těhu to je pravda,v teorii testů jasně vedu to bych mohla vyučovat akorát že ten porod a mateřství tam jaksi pokulhávám. hlavně když vidím už ty maminy co ty děti mají jak rychle přebalují, stíhají všecko, vyznají se v plínách, příkrmech aj. tak si říkám holka co ty budeš dělat až se malá narodí to nevím, asi si sedneš a budeš bulet nad postýlkou 😅

kackark
11. pro 2009

Nebudeš, budeš se dojímat nad svým pokladem, milovat ho a obskakovat, věř mi 😵

farmarska
11. pro 2009

ahoj holky, tak jsem nazpět od doktora. Normálně mi neměli dělat ultrazvuk, ten mám mít až 21.12. , ale já si postěžovala panoj doktoroj, že mne občas bolí podbřišek, tak říkal, že se na to raději kouknem, abychom byli klidnější a já se nebála 😉 Mám ho ráda, za to jak je pečlivej 🙂
No a tak jsme se koukli, všechno v naprostém pořádku, malej už má 5.5cm a mrskal sebou jako blázen. Mudr říkal, že to bude asi nějakej závodník 😀 A jinak říkal, že placentu mám na přední straně. Znamená to pro mne něco?? Je to dobře, nebo špatně? 😕 No špatně snad ne, to by mi asi řekl a on dnes vše jen chválil. 🙂
Jo a fotku z dneška nemám, ale příště toho 21. mi maličký nahraje na flešku 😵 😵
holky já jsem zase tááák šťastná 😵 😵 😵 😵 😵
(jen ten ultrazvuk, bych pro klid v duši, chtěla mít doma vlastní 😀 bych se ultrazvukovala 3xdenně 😅 😀 )

farmarska
11. pro 2009

kačko, co to mé oči nevidí 😕 😕 😕 ty jsi pořád ještě v celku!!! 😀 😀 😀

kackark
11. pro 2009

Farmi, moc, moc, moc gratuluji, mám radost za tebe. Je to úžasný. Vidíš, už máš za sebou skoro I. trimestr a takovéhle krásné zprávičky 😵
Já mám placentu taky na přední straně, a podle mě to znamená jen to, že nemusíš ze začátku tak intenzivně cítit pohyby, ale pak si to vynahradíš, neboj 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru