Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

mar26
8. črc 2009

Kačko no jo,chlapi to prostě většinou i berou jinak. Manža se mě kolikrát ptá,proč mi ženský vlastně brečíme (vím,že on třeba brečel loni, když jsem potratila,ale jinak to oni moc pláčem neřeší). Tak mu říkám,že nevím,že to jde prostě samo.
Oni prostě nechápou,proč když máme nějaký starosti,smutky,proč nepřijdeme a na rovinu to neřekneme.

kackark
8. črc 2009

Marti, já svýho manžu neviděla brečet ani jednou, a přitom vím, jak se trápil, když jsme ztratili Natálku. Ale nadruhou stranu se mi do teď občas stane, že se třeba při nějaké písničce rozbrečím, že si na Natálku vzpomenu a když se zeptá proč brečím a já mu to vysvětlím, tak to nechápa. Podle něj se těhotná, tak bych měla být šťastná. Ale já to mám tak, že můžu mít 10 dětí a na Natálku nezapomenu nikdy.

mar26
8. črc 2009

Kačko to je jasný, jedno miminko nemůžeš nahradit jiným, Natálka byla prostě jen jedna.
Já myslím,že on by to i pochopil,ale spíš to chápat nechce...chce na to asi ne úplně zapomenout,ale dát to někam dozadu a být prostě jen obyčejně šťastný s Tadeáškem.

kackark
8. črc 2009

Když mu říkám, že na Natálku přeci nikdy nezapomenu, tak on řekne, že to chápe, a že na ní taky nikdy nezapomene, ale asi je bezradný, když mě vidí brečet a je rád když nebrečím. Tak když je nejhůř pobrečím si třeba při sprchování, uleví se mi a on se netrápí.

mar26
8. črc 2009

Kačko já ho taky neviděla brečet,ale vím že brečel,ale nechtěl předemnou,protože prostě se mi snažil být oporou,ale pak mi to jednou řekl....

jaspina
8. črc 2009

Oni totiž chlapy mají oproti nám strašně zjednodušenou komunikaci - řeknou to. co považují za nutné a zbytek neřeší - ale my všechno rády rozebíráme, což oni nesnáší.. Třeba ten můj prostě nějaké detailnější debaty není schopný když je problém - buď se naštve a odsekává nebo mlčí a hledí třeba na telku a dělá že neslyší... kdežto já to chci rozebírat a dostat se k problému..Fakt jiný vývojový stupeň 😀 A taky si myslím, že chlapy děsí ženský pláč, protože oni nějak v tu chvíli ztratí i těch pár slov, co používají a prostě neví, jak utěšit.. A děsí je ta bezradnost. Aspoň mě to tak přijde, že v tu chvíli říkají nějaké fráze, ale to co člověk chce slyšet, tak ze sebe nevydolují.. 😒

kackark
8. črc 2009

Marti, prostě chlapi, viď 😉 Já se budu snažit učit Tadeášku, že za přiměřené slzy, ať už ze smutku nebo radosti se stydět nemusí. Ale už slyším manžu, jak mu říká, že chlapi přeci nebrečí 😀

mar26
8. črc 2009

Kačko tak se uvidí,koho poslechne 😀 jestli maminu a občas si popláče nebo tatínka 😅

jaspi já musím říct,že můj manža je docela dobrý utěšovatel 😅

kackark
8. črc 2009

Jaspi, popsala si to naprosto dokonale.

Marti, tiše závidím 😀

mar26
8. črc 2009

Mám já doma vůbec chlapa? 😀

kackark
8. črc 2009

Máš doma moc hodnýho chlapa 😵

Holky jedu na narozeninovou návštěvu, tak zatím pá a mějte se tu krásně 🙂

mar26
8. črc 2009

pa Kačko a hezky si to užij 😵

strouzek
8. črc 2009

no teda koukám všude je to stejný. my pocity zrovna řešili minulý týden, taky jsem měla depku a manža se furt debilně ptal co mi je, já vlastně ani nevěděla co ale bylo mi smutno, tak jsem mu to řekla a on mě pak seřval že jsem magor co depkuje ani neví proč a že s takovou nebudu těhule nikdy. no z blbosti vznikla hádla ale v závěru se to vyřešilo, manža se pak sám přiznal že ani on sám z toho není moc v pohodě a jen předemnou hraje drsňáka a já mu zase řekla že já jsem zase na nervy z něho protože si s ním chci o všem popovídat a on je hrozně uzavřený a já když vidím že mu něco je a nevím co tak si pak myslím že mě nemá rád, že by mi prostě pomohlo kdyby říkal co cítí a jak mu je. no hold to jsou chlapy ☹

sarlotta
8. črc 2009

Ahojík holky zdravím...tak mám výsledky genet. testů.

Karyotyp je v pořádku 46XX a 46XY 😀
Trombofilní mutace leiden je v pořádku
Trombofilní pro faktor II v pořádku

No ale mám heterozygot pro mutaci C677T v lokuse MTHFR 😠

Je tu někdo s takovým problémkem ?

Doporučují mi jen zvýšit přísun listovky a vit B

No nic jdu pátrat jak se věci mají.

strouzek
8. črc 2009

jo holky přesně, jako můj manža je schopnej brečet u kreslenýho filmu ale co se týče problémů a smutku po ztrátě mimča to je tvrdej jak skála a drží to v sobě a to mě děsně štve

strouzek
8. črc 2009

ahoj šarlot gratuluju k výsledkům i když ten heterocosi ten moc dobrý není ale hlavně že se to dá léčit

strouzek
8. črc 2009

tady jsem něco našla tak jestli ti to pomůže

http://www.repromeda.cz/genetika/cs/index.php?l...

mar26
8. črc 2009

šarlotko napiš do téma ve snažilkách trombofílie,tam bude určitě některá se stejným problémem. Důležité je,že se přišlo na to,co ti je a dá se to vyřešit 😉

jaspina
8. črc 2009

šarlot - já tomu vůbec nerozumím ☹
Jinak já moc nemívám nějaké smutné nálady, ale spíš nasrané 😀 A to tak, že mě štve z ničeho nic celý svět a všechno mi připadá na h.... a kolikrát ani sama nevím příčinu a když se pak přítel zeptá, jestli jsem naštvaná a proč, tak je mi blbé říct, že jo - protože nevím proč.. A úplně nejlepší je, když řekneš - ty to máš dostat ne? Tak to bych ho zabila!!! Já v tu chvíli vidím rudě - i když má pravdu - tak týden před MS je lepší se mi vyhýbat - jsem protivná i sama sobě 😝 Jinak u nás on až takový drsoň, že by nikdy nepustil slzu není - jako u kravin ne, ale třeba když to kdysi vypadalo, že to skončíme, tak brečel on.. Já to mám spíš tak, že se zaseknu a řeknu si, že se vyřvu až mě neuvidí - že když se rozcházíme, tak se neponížím tím, aby mě viděl, že kvůli tomu bulím - blbec, já vím.. ale prostě to tak mám. My máme skoro všecko jaksi opačně.. On vaří a já zařizuju a domlouvám řemeslníky, hádám se když je potřeba atd. Přítel by neposlal do..... snad nikoho nikdy. Až mě to někdy vytáčí, jak si nechá nas...na hlavu 😠

zuzicka26
8. črc 2009

Ahoj Sarloto, tvoje vysledky su priam ukazkove. Mutace genu MTHFR C677 - heterozygot, neni zadna tragedie...ma to hrozne moc lidi, ani o tom nevedia. Ja tiez 🙂.Ani sa to nijak nelieci. Problem by mohol nastat pri extremnom nedostatku kys. listovej a to, ze by si mala sklon k zvysenemu zrazaniu krvi a teda riziko trombozy...Takze si OK 😉

jaspina
8. črc 2009

Strouži to ten můj bude taky chodit klidně furt nešťastný, ale že by přišel a řekl - tohle mě trápí, tak to nikdy 😠 Oni jsou prostě ti, co nemůžou mít problém a už vůbec ho někde rozebírat..

sarlotta
8. črc 2009

zuzička děkuju...našla sem, že to má velké procento-40% populace a ani o tom neví. Já mám zdravého syna...to jsem jedla listovku půlroku dopředu a pak calibrum a vše bylo ok.
No a teď jsem taky jedla listovku...ale asi to bylo málo...navíc v Zimě,bylo mi hodně zle..nějaká zelenina nepřipadala v úvahu....
Snad mi pomůže Femibion. Ještě se poradím s doc z genetiky co mi přesně doporučí.

strouzek
8. črc 2009

jaspi to mám taky, ale většinou mi pak z té nasrané nálady vznikne smutná nálada. takže přes den nesnáším lidi v práci, v obchodě... doma pak řvu po manžovi kvůli blbině ani nevím proč a pak večer sedím v koupelně a brečím. jsem magor. s tím "máš krámy nebo co" ježiš to bych ho taky zabila. ¨

jinak jaspi koukám máme stejné chlapy,mě přijde že můj umí být hnusný akorát tak na mě ale na jiné ani náhodou. takže hádky se sousedy, lítání po úřadech aj. musím zařízovat já a on je se všema kamarád 😠 nejvíc mě se.. že on ví že jeho rodiče jsou nesoudní a v mnoha věcech ho využívají ale on umí tak akorát na ně a na segru nadávat doma ale když má přijít na věc zase jim tam jede dělat na barák a nechá se vodit za nos. nebo co byste řekli chlapovi kdyby jeho otec mu každý víkend naporoučel program, manža k nim jede 40 km daleko, otec mu mezi dveřma dá seznam co má dělat a oni sedí na terase nebo jedou na výlet,jenom ho buzerují , manža jim tam dře na baráku ale oni nám s bytem nepomohli vlastně u nás za ty roky ani nebyli, prý nemají potřebu k nám chodit, nebo nám třeba řekli když jsme jim tam jak idioti makali na baráku že jsme si neodpracovali ještě oběd. a manža? sere ho to ale nic jim neřekne, chovat se tak moji rodiče ke mě tak už dávno bouchnu do stolu a něco od plic řeknu

strouzek
8. črc 2009

šarlot tak si kup nějaké takové ty prášky s listovkou, nemyslím femibion nebo calibrum, jsou přímo jen s listovkou stojí pár kaček a je na tom napsané že se to dává v takových případech kdy je potřeba zvýšený přísun listovky třeba po operacích nebo v těhu.

strouzek
8. črc 2009

už jsem to našla, tohle jsem měla a je to prý nějaká silnější listovka nebo co

http://www.docsimon.cz/zbozi/acidum-folicum-drg...

zuzicka26
8. črc 2009

Sarlotto, myslim, ze problem nebol v nedostatku kys. listovej. Ja som 2x prisla o miminko a nad MTHFR sa nikto ani nepozastavil. Odporucaju u heterozygota uzivat 1mg kys. listovej denne, u homozygota 4 mg. Existuje aj Acidum follicum, kt. ma 10 mg,( je len na predpis.).No dr. ti urcite nieco poradi.

januliak
8. črc 2009

sarlotko ja som tiez heterozygot MTHFR, len faktor mam V Leiden. Cez tehotenstvo som mala zvysenu davku kyseliny listovej a zeleza(co nebolo moc fajn, ked zelezo ma aj negativny vplyv na travenie, teda vylucovanie) a musela som si pichat injekcie na riedenie krvi. Vela stastia s dalsich tehotenstvom 😉

jaspina
8. črc 2009

Přesně tu listovku mám - je na předpis. Já ji mám od gastroenterologa, ale asi to písne i praktik..

mimina321
8. črc 2009

sarlott na toto je presne femibion 😵
bambulky moje tak teraz si s vami dám kávičku-oprala som,očistila som 2 košíky hríbikov a rozložila na sušenie,prevliekla som teraz budem chvíločku oddychovať
mm bol na hríbiky,teraz ich naozaj vela rastie doniesol kopec dubáčikov,tak máme o kapusnice postarané
no raz je to tak že ženy sú iné v niektorých veciach,presne toto sme včera preberali s kamarátom a jeho snúbenicou a vznikla z toho poriadna výmena názorov a k tomu hromadná,potom sme sa na tom trochu posmiali a bolo zase všetko ok
včera bol spln 😅 tak sa vyhovoríme nato 😅

januliak
8. črc 2009

ja som brala presne to co napisala zuzicka Acidum follicum 10mg 😉 Vsetko mi davala hematologicka, ku ktorej som chodila kazdy mesiac aj na krv.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru