Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

monkula
31. říj 2009

po slabikách a pozom ich spájajú...ale niečo už prečíta aj bez slabikovania....
Čo dnes varíte? Mne už dochádzajú nápady... 😝

monkula
31. říj 2009

aj ty si učiteľka?
aj aj som chcela študovať pedagogiku, ale moja mama mi povedala, že mi VŠ platiť nebude a bola som vybavená.... 😔

kackark
31. říj 2009

My budeme mít stehna kuřecí na žampionech a nějakou luštěninovou polévku s vdolkama (ještě nevím jakou).
To mi připomínáš, že bych se měla pomalu odebrat do kuchyně 😀

kackark
31. říj 2009

Monkul, to je teda smutný. A neuvažovala jsi o dálkovém studiu, vím že by to se dvěma dětmi nebylo snadné, ale člověk by si měl plnit sny.

Já jsem pracovala s dětmi s postižením (jak lehkým, tak těžkým), ale školu nemám a chci si speciální pedagogiku dodělat. Měla jsem štěstí, že se hned po gymplu naskytlo tohle volné místo.

kackark
31. říj 2009

Ale zatím nemám moc jasno, kdy začít studovat, myslela jsem si, že bych to zkusila hned příští rok, a manža si zase přeje, že až budeme mít dvě děti (vlastně pořádný důvod ani nevím), tak uvidíme. Ale ta prácně mě moc naplňovala, a popravdě si zatím nedokáži představit, že bych dělala něco jiného.

monkula
31. říj 2009

ja som dostala vnuknutie na rajskou, maso a knedlík.... jarko schválil, tak pôjdeme nakúpiť... 😀
Nie, už to nechcem študovať..... mňa veľmi láka bytový design, ale neviem kresliť... takže nato môžem zabudnúť... 😝 bavil by ma aj personálny manažment.... 😵
ja som sa teraz začala učiť taliansky, ako som už písala, tak by som potom možno skúsila nejakú štátnicu, ak sa bude dať.... ja nerada zaháľam.... ja aj pri pozeraní TV musím niečo robiť, skladať ponožky, alebo si čítať, písať... 😀

monkula
31. říj 2009

no, ideme nakúpiť, vonku je hrozná mlha.... 😝

jaspina
31. říj 2009

Zdravím všechny- lítám tu jak hadr na holi 😒 Před chvilkou mi volal chlápek od izolací, že by nám zítra přijeli podřezat tu vlhkou zeď - vede mi přes všecky místnosti, tak vyklízím co se dá.. Musí být z každé strany místo 1,4m na tu řetězovou pilu nebo co a Jarek spal dnes u jeho mamky, tak nevím kdy dojede..
Ale zas jsem moc ráda, že to bude.. A taky se snažím nenápadně Jarka ukecat, aby jsme na jaře mohli udělat kuchyň- on má totiž peníze na stavebku, které mu naskládala jeho maminka a on si to nechce vzít.. No, ale byla by z toho komplet kuchyń, tak třeba si to rozmyslí. Snad... to už by jsem měli hodně věcí udělaných a byla by to paráda.. Protože i když člověk něco šetří, tak stejně - tam se koupí nějaká blbost, tam jiná.. a má pocit, že třeba 150litrů na ni prostě nenašetříme.. Tak třeba si to rozmyslí 😵
Zítra mi držte palce, ať se tu z toho nezblázním - jen jsem vyuklízela bordel po oknech a hned zas tohle. \to bude ten drobný prach úplně všude 😠 Ale zas nás to brzdilo v malování a ve všem..
\Tak se mějte a já jdu zas rozklízet - už to nemám kam dávat..

kackark
31. říj 2009

Tak už čekám, až se obídek dovaří a půjdeme jíst🙂 Ale to vaření mě docela už zmáhá, ty dvě hodiny na nohách je dost.
Rajská, dobrá inspirace, mňam. Nechte si chutnat 🙂

Jaspi, tak snad se ti povede broučka ukecat a ty budeš mít novou kuchyňku, věř, že se to hned jinak vaří 🙂
A jakpakto, že spíte každý jinde😲

mimina321
31. říj 2009

ahoj 🙂
evinka gratulujém 🙂 😉
kači ten dedo by si zaslúžil.... 😠

murynka
31. říj 2009

jaspi ajaj ☹ to ti nezávidím ten bordýlek sama to znám ted jak jsem dělala ty okna byli od toho prachu zadělaný žaluzie jeden tah černý hadr 😒 fakt na prd ☹ tak at to brzo udělají 🙂
a na novou kuchyni držím palce co s penězi ty se mají užívat ne 😝 😀 a ne na nich hajat 😅 😅
a musím říct že nová kuchyně je prostě radost 😵 těším se až v ní něco uvařím 😵 😵
tak hezky vyklízej ale nezapomen odpočívat 🙂

kači copak jsi vařila??já dělám jen kuřecí na přírodní s bramborem nemám sílu vařit 😅

a co budete dělat odpoledne??já čekám mamku s babičkou na návštěvu 😵 😵

jaspina
31. říj 2009

Kači on tam občas spí - bydlel jinde než já a má tam kamarády..Tak někdy zajdou do hospy a pak tam přespí..
Mury on ty peníze nechce držet, on si je nechce spíš vzít.. Je mu to blbé, že to našetřila jeho mamka a ne on..

jaspina
31. říj 2009

Já jsem 27DC a ještě beru utroš a začala jsem teď špinit - nevíte čím to může být? 😖

kackark
31. říj 2009

Jaspi a nemohlo by to být uhnizďování? 🙂
Já se lekla, jestli jste se náhodou nepohádali 🤐
A ten úklid Ti teda vůbec nezávidím ☹

Mury: dělala jsem čočkovou polívku s vdolkama a kuřecí v žampiono-smetanové omáčce. Vy jste měi taky dobrůtku 🙂

Teď jsem dodělala ty košíčky, a musím si jít zase odpočnout. Tátínek řádí.

kackark
31. říj 2009

Tatínek neřádí, ale Tádínek jo :- D

monkula
31. říj 2009

kači a mohla by si mi poslať recept na košíčky? ja ich milujem, robievala ich manželka môjho nebohého strýka a boli perfektné.... kúpené sú hnusné.... 😝
rajská sa mi veľmi podarila, po manželovi nebudem musieť tuším ani tanier umývať 😀 😀

kackark
31. říj 2009

Monkul, to jsem ráda, že obídek takhle chutnal, a jdu pro recept a hned ti to opíšu 🙂

monkula
31. říj 2009

Ďakujem Katka.... 🙂 🙂 🙂

sarlotta
31. říj 2009

ahojík holčičky, tak já hlásím 1DC dneska... dle očekávání a přesně jako hodinky🙂

monkula
31. říj 2009

ahoj sarlott.... 🙂

kackark
31. říj 2009

Šarlottko, ale prosinec už je doufám Tvůj 😵

kackark
31. říj 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka - KO 2.11. v nemocnici a 1. monitor
Murynka......čeká holčičku - KO 5.11. v nemocnici a 1. monitor, 16.10. nástup na mateřskou
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 6.11. a 1. monitor, 27.10. nástup na mateřskou
Strouzek.....čeká holčičku - velký ultrazvuk 10.11., KO - 27.11.
Tercie.........našla //
Papua.........našla //
Farmi..........našla // - KO 3.11.
Jaspina.......................27DC
Mimina........................19DC
Sarlotta.......................1DC

sarlotta
31. říj 2009

no jistěěěě 😀 😎

kackark
31. říj 2009

Košíčky:

50 dkg hladké mouky
10 dkg moučkového cukru
25 dkg másla
2 žloutky

To je základ - já ještě přidala oříšky cca 3 dkg. A jak jsem těsto zadělala, tak jsem si jej rozdělila na polovinu a tu jednu ještě obarvila kakaem. Z této dávky mám skoro 80 košíčků.

monkula
31. říj 2009

a krém? A teda nechcem vypadať blbá, ale to sa pečie v takých formičkách, však? A koľko cesta tam približne dávaš? myslím do tej jednej formičky... ja som to nikdy nevidela, ako to teta robila... bola som ešte malá, ale na tú chuť si pamätám... 😵

kackark
31. říj 2009

A krémů mám víc, napíšu dva. Sama ještě nevím, jaký budu nakonec dělat 😀

250 g másla
30 g kakaa
150 g moučkového cukru
1 žloutek
půl balíčku piškotů
rum
a jsou možné i oříšky

a druhý:
30 dkg moučkového cukru a
2 lžíce kakaa se dají do kastrolu a za stálého míchání se zahřeje na plotně, když je teplé, odstaví se a přidají se 2 vejce a hodně se tře, až do studeného se utře 25 dkg másla.

Já budu dělat asi ten první, je to míň pracné a tmavé košíčky naplním světlým krémem (vynechám kakao a posypu jen oříškama - umletýma), no a světlé košíčky naplním tmavým krémem, poleji čokoládou a navrch dám třeba mandličku, nebo oříšek 🙂

kackark
31. říj 2009

Přesně tak, musíš si koupit ty košíčkové formičky (doporučuji tu menší velikost - vypadají líp) a těsta se zdaleka nedavá tolik jako na pracky. Musíš jen trošičku, aby si pak měla kam ten košíček plnit.

kackark
31. říj 2009

Nějak mě zlobil koník☹

Přesně tak, musíš si koupit ty košíčkové formičky (doporučuji tu menší velikost - vypadají líp) a těsta se zdaleka nedavá tolik jako na pracky. Musíš jen trošičku, aby si pak měla kam ten košíček plnit. A hlavně se vyklepávají hned, jak je vyndáš z trouby.

kackark
31. říj 2009

No a loni jsem dělala ještě jedny, byly výborné, tak si můžeš vybrat:

Těsto:
25 dkg hladké mouky
10 dkg moučkového cukru
15 dkg tuku
1 lžička citronové šťávy

A pak náplň, která se plní ještě do neupečených košíčků a peče se i s ní:
200 g ořechů
250 g másla
150 g moučkového cukru
2 lžíce polohrubé mouky
2 bílky

Košíčky pečeme dlouho na 180C a tyhle se musí vyklepávat až vychladlé!!!

kackark
31. říj 2009

A ty první košíčky jsem pekla cca 12 minut na 180C 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru