Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
25. lis 2009

Holky, já zase sotva chodím, dole to mám tak opuchlé, zarudlé a nateklé 😝 Už ani ten canesten nezabírá. Dneska tomu dr. řeknu, že prostě na to něco chci, jinak stropím hysterickou scénu, vážně se to nedá vydržet, a představa s tímhle rodit? 😕 😝 A už mě chytají i křížové bolesti, takže si užívám jedna báseň.

strouzek
25. lis 2009

kači no teda co je to za doktora že to furt neřeší 😠 takhle přece nemůžeš existovat celá bolavá oteklá

papua
25. lis 2009

Kaci: moja urcite mi to povedz, inak sa odtial nehni 🙂, musi ti nieco na to dat, ved mas dost 5 minut pred porodom jak sa citis, nie este aj toto mat 😠

jaspina
25. lis 2009

Kači promiň že píšu až teď - byla jsem na poště..
Ty punčochy máme od podpůrných (70'DEN) přes 1 kompresi (140DEN), 2. kompresi a teď jsou nové ty stahovací - ale je na nich napsáno : Primární prevence. Já ti písnu co je na letáku k nim:

Kompres. bandáže jsou specielně konstruovány jako součást léčby gynoidní obezity, zejména při použití ultrazvuku na rozrušení tukových buněk. Výrazně podporují a zesilují účinek lymfodrenáže a lze je užít zejména při prevenci lymfedémů a celulitidy.
Dodávají se v tělové nebo černé barvě v provedení s bavlnou (57% polyamid, 19%bavlna, 24%elastan - které se vyznačují termolabilitou, prodyšností a vzdušností) nebo z broušeného mikrovlákna (49% elastan, 51% polyamid - multi - mikrovlákna, které poskytuje maximální komfort a pohodlí při nošení - pouze černá barva.

Zkusím, jestli na ně někde nenajdu odkaz.

kackark
25. lis 2009

Jaspi, zlatíčko, díky moc 😵

Teď jsem si napustila trochu vody do vany a jen tak tam půl hodinu seděla, protože nevím co jiného už dělat. Manžovi jsem brečela do telefonu, že chci, aby se malý už dneska narodil, že to asi jinak nevydržím. Mám totiž strach, aby to nebyla nějaká infekce a on to při procházení nechytl 🤐 Podle mě to tenhle dr. neřešil, protože si říkal, že to mám za pár, a že to jsou jen kvasinky a po porodu to přejde - to tvrdili i mamce v lékárně. Ale představa dvou týdnů, že se ani pořádně neobleču 😝 Myslím si, že nějakou bolest vydržím, ale tohle je fakt moc a budu na něho tlačit. Manža jde každopádně se mnou, tak myslím, že mě jen tak nedá, taky je nešťastný, když mě vidí trpět a nic se mnou není. Tady je hrozný bordel a já se na to můžu jen koukat 😠

strouzek
25. lis 2009

japsi já vždycky nevím proč jsou napsaný na krabičkách punčoch ty dny, protože mě silonky vydrží asi tak 2 hodiny než se objeví díra takže když jdu v sukni a silonkách tak mám plnou kabelku náhraních silonek na převlečení 😀

kackark
25. lis 2009

Strouži, taky jsem si dřív naivně myslela, že ty DNY by mohly odpovídat dnům nošení. Teď už si laicky myslím, že odpovídají pružnosti a pevnosti materiálu.

vlastovka385
25. lis 2009

Ty jo Kači, ty mě děsíš s tím zánětem, to by se fakt mělo zaléčit, vždyť máš chvilku před porodem, a nemůže to být nebezpečný pro mimčo, kdybys rodila s takovým zánětem? To je vůl ten tvůj doktor, fakt, a to nemlluvím o tom, jak se ti takhle budou hojit poporodní stehy, to fakt není sranda....

Jinak děcko překvapilo dneska, dala jsem ho okolo desáté spát a probudil se o půl jedné, šla jsem ho po hoďce zkontrolovat a vytuhla jsem tam s ním 🙂.

Evi, já jsem v šestinedělí cvičila ty cviky, co mi doporučili v porodce, hlavně pánevní dno, na břicho jsem začala až po šestinedělí.

strouzek
25. lis 2009

no taky si to myslím že to odpovídá hrubosti, ale dle mě tam můžou rovnou napsat že hrubost neodpovídá normě od stroužiny, hrubé tenké díry tam mám aj tak 😎 když mi silonky vydrží 2 dny tak to je zázrak a silonky které by byli pohodlné, měli krásnou přirozenou barvu, splňovali všechny mé požadavky a ještě nedělali díry tak ty neexistují

kackark
25. lis 2009

Vlaštovko: on se minule na ní ani nepodíval, a já kráva si asi dostatečně nestěžovala, tak si říkal hold hysterka s kvasinkama ☹ Teď se vážně nedám a za ten týden se to moc zhoršilo. Dokonce ikdyž mi mazal manža ten canesten, tak jsem pak musela jít omýt jak to pálilo, a to by přeci nemělo.

kackark
25. lis 2009

Strouži, a počkej až ti poroste bříško a budeš chtít mít na sobě šaty. To je teprve se silonkama zázrak 😖

kackark
25. lis 2009

Evi, nevím jestli ti to někdo řekl, ale často si lehej na bříško, pomáhá to zavinovat dělohu 😉 😵

kackark
25. lis 2009

Jo, a jaspi, teď jsem nad tebou hodně přemýšlela a opravdu si myslím, že budeš velice brzy těhulinka a víš proč? Začínáš se ubírat i jinými směry než těhulením a hlavně si myslím, že na tebe má dobrý vliv ta cvičitelka pilates. Mě takhle pomohla a pomáha ta dr. na rehabilitaci co k ní chodím, je to moje dobrá duše. Po porodu mi právě pomáhala, aby se mi rychle svinula děloha a já mohla brzy otěhu 😉

jaspina
25. lis 2009

DEN - udává sílu vlákna 😉 Když si koupíte 15DEN - tak jsou jemňounké a hned se rozervou. Většinou dělají 20ky a to taky nic nevydrží. 70DEN - to už má nějaký stah na nohu - používají se třeba když dlouho cestuješ proti tromboze, pak 140ky - ty se dávají třeba po tom vypichávání jemných žilek a 2- komprese, to už je na křečáky, aby to nohu stáhlo a neotékala. Ty kalhoty jsou vedené jako kompresivní bandáž Deona medshort, ale na jejich stránkách jsem je nenašla.. Mají je teprve chvíli..
No a s těma kvasinkama - to musí být děs, mě fakt tehdy Jarek vezl na gyndu na pohotovost v sobotu. jsem myslela, že zdechnu. Navíc mě to furt nutilo lítat na WC 😠 Kači když jsem měla dřív problémy po zánětech močáku - měla jsem jakoby bolesti a bodání v močové trubici a hrozně to tam dráždilo, tak mi pomohlo dát teplou vodu do lavoru a tam jsem přidávala přesličku. Koupila jsem ji sypanou a vždy velkou lžíci zalít vodou z konvice a nechat 15 minut - pak ten výluh nalít do lavoru a sedět v tom - fakt to zklidňovalo. Nebo tuším mi kdysi říkala lékárnice, že ženské po porodu používají na sedací koupele řebříček? Myslím, že jo. Ale každopádně doktora donuť, aby ti něco dal! Jinak že tam vlítnu!! 😠 😠 😉

strouzek
25. lis 2009

kači šaty tak ty neplánuju oblíct, víš jak je zima chtěli jsme jít na ples ale manža nechce, no je fakt že je tam vždycky nával lidí, hluk a že bych to teď asi nezvládla podle toho stavu jak jsem poslední dobou vyřízená. já teď žiju v teplákách a pyžamu 😀 😀

jaspina
25. lis 2009

Kači to by bylo super, kdybys měla pravdu - ale fakt se to snažím neřešit.. Už mě nebaví být furt zklamaná, tak teď se víc věnuju sobě. V pátek mám tu lymfodr. na zkoušku a pak tu kineziologii - fakt jsem zvědavá jaké to bude!
No a v sobotu jedem vybírat věci do koupelny a domlouvat se stolařem kuchyň - aby to nacenil.. A na 11.12 plánuju volno a nájezd do Brna na hadry 😉 Už jsem se doma ptala, jestli můžu utratit mooooc 😀

kackark
25. lis 2009

Jaspi, a jakto, že mi teda nejvíc nohy natékají, když mám třeba ponožky? To jsou ty otlaky veliké. Tak si neumím představit, kdyby mě teď svíraly nějaké spešl punčochy, že by to otokům bránilo 😲

Z bylinek mám teď před porodem docela strach, napadl mě i heřmánek, ten tu mám. Ale za dvě hodiny tam jedeme, a když mě odbyde, tak pojedeme do porodky, protože se opravdu necítím dobře a i otoky jsou horší. A neumím si představit, že by se teď broučkovi něco stalo 🤐 Radši, ať se rozplynou veškéré mé představy a přirozeném porodu a udělají mi císaře, než by to mělo ohrozit malého.

kackark
25. lis 2009

Strouži, já jsem teď úplně nahatá, je mi tak momentálně nejlíp 🤐 A je mi už i jedno, jestli mě náhodou někde někdo neuvidí. A ples bych teď v tom chřipkovém období radši neriskovala, nemá cenu si přidělávat starosti 😉

Jaspi, já cítím, že ses dostala do fáze, ve které jsem byla já těsně před tím, než jsem otěhu. Teda popravdě, po téhle fázi přišla ještě krizička, ale hned ten měsíc jsem otěhu 😉 Ta cvičitelka musí být super baba.

kackark
25. lis 2009

Strouži a šaty občas oblíknu, když nechci být jen v riflích a taky se mi nechtělo kupovat dvoje, tak když jsou v pračce a já někam musím, tak nic jiného nezbývá.

vlastovka385
25. lis 2009

Přesně tak Kačenko nenech se odbýt, přece se nebudeš takhle trápit, ať ti udělá stěr a zjistí, co je to za potvoru, ať se můžeš léčit cíleně. Fakt s Tebou cítím, protože si to pamatuju, jakej je to hnus, a ještě v těhu, to musí být hrozný. Jinak já jsem celý těhu odchodila v jedněch těhuriflích a v teplákách.

jaspina
25. lis 2009

Kači ponožky to dělají proto, že se ti zařízne gumička, tak to dráždí na otok.. Ale ty punčochy se dávají ráno, než vstaneš z postele - kdy je noha nejtenčí a musíš mít takovou velikost, že tě to prostě do otoku moc nepustí - a navíc nekončí na tak blbém místě jako ponožky, tak nemáš zařízlý okraj.
A ponožky jsou fakt nejlepší na tohle Dia Comfort od Loany - distribuuje MTE- akorát nevím, jestli je někde u vás mají. Ony mají ručně naplétanou špičku a vaflový lem - nesjíždí, ale nezařežou se a navíc obsahují mikrogranulky a ty zabraňují zápachu, plísním atd... Ale třeba my je máme za 80 kč - ale sama je nosím,jsou super.

A ty punčochy - třeba firma aries je má napuštěné mentolem atd., takže ti navíc tu nohu chladí.

kackark
25. lis 2009

Vlaštovko, právě že mi ho asi před třemi týdny dělal a byly tam jen ty kvasinky, tak asi usoudil, že se to za ty tři týdny nemohlo změnit ☹ To mi dal jiný dr. čípky pimafucinu, to zabralo, pak je pravda, že jsme jednou spali s manžou (tomu to dost přisuzuji 😔 ), za dva dny se to vrátilo a od té doby jsem bez léčby a je to děs 😠 Na druhou stranu si myslím, že kdyby mě manža nakazil něčím horším, tak by se to neprojevilo hned za dva dny, ale asi se tím ty kvasinky tak šíleně rozbláznily 😒

vlastovka385
25. lis 2009

Jaspi, správnej přístup, nakup si, co se ti bude líbit, nijak se neomezuj, máš super chlapa, můj furt kafrá, když si chci něco koupit, jako něco navíc, co nutně nepotřebuju, je fakt ,že když jsem teď potřebovala boty na zimu, tak mi vnutil dvoje a jedny skoro za 3 tisíce, takže on není jako lakomej, ale rád utrácí peníze cíleně, když jsem třeba v obchodě a já řeknu, že to je hezký tričko, tak on opáčí, ať se podívám do skříně, kolik tam mám triček, to je pravda, ale on nechápe tu ženskou potřebu koupit si něco jen tak pro radost.

kackark
25. lis 2009

Jaspi, to já bych za ponožky klidně dala, kdyby mi ta noha nenatékala a cítila jsem se pohodlně. Teď používám sprej od FOOT, myslím, že je dobrý, ale stejně ponožky schazuji, jak jen to je možné a chodím doma bosa.

kackark
25. lis 2009

To mě včera manža docela mile překvapil, když viděl, jak jsou moje vlastní nehty opravdu šílené, a že bych mohla malého poškrábat, tak jsme se domluvili, že si na jaře zase nechám udělat gelovky (ty on dříve považoval opravdu za zbytečnost a platila jsem si to sama). A taky si všiml, že mám mnohem méně bot, než on, tak mi slíbil, že hned jak odrodím pojedeme na nákupy a něco s tím uděláme. On je moc hodný. Je to jen o tom, že jsem byla zvyklá si takové věci kupovat sama a nějak neumím a nechci somrovat peníze od něj, ale budu si muset zvyknout.

kackark
25. lis 2009

Jste tak hodné, že si tu se mnou píšete, alespoň tolik nemyslím na tu bolest.

jaspina
25. lis 2009

Vlaštovko tak to ten můj mi většino řekne: Tak si to kup a já pak argumentuju, že né, že je to drahé. Ale kupovat pro něj 😠 On by chodil furt v jednom a nic zásadně nezkouší - tak mu to musím nosit domů až pod nos..

Kači, našla jsem že MTE je prodává i napřímo a mají je za 60Kč, což je fakt dobrá cena. Dám ti odkaz.. Tady si je kupují nejen diabetici, ale i doktoři kvůli pohodlí a chlapi, aby jim nesmrděli nohy.

kackark
25. lis 2009

Jaspi, tak to budeš hodná. A měla bych zase tradiční dárek pro manžu 😀 😀 Teď je na tom s ponožkama na štíru.

Pamatuji si, jak si popisovala nákupy pro miláčka 😀 Ale tebe to asi štve, viď. A do Brna pojedeš alespoň s nějakou kamarádkou?

kackark
25. lis 2009

Jaspi, to vypadá moc dobře 😉 Jen mě překvapilo, že mají takové univezrální velikosti, manža má velikost 42, což je přesně na hraně a nevím, jaké bych mu měla koupit. A jaký je rozdíl mezi dámskými a pánskými? Máme totiž stejné číslo 😀 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru