Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

jaspina
27. led 2010

Mimi to mě mrzí, snad to bude brzo v pořádku!
To je pravda, že v Chorvatsku se dá aspoň domluvit. Akorát když jsme chodily na nuda pláž, protože jedině tam bylo míň lidí, tak jsme dělaly ,že nerozumíme, když nám vysvětlovali, že se musím vyslíct 😀 Ale jinak nádhera.. 😵 Fascinuje mě ta neskutečná pohoda. U nás i v létě je večer kosa a tam si v 9 večer jdeš na procházku podél moře jen v šatech na ramínka.. Nikdo nikam nespěchá.. Bomba! Já chci takýýýýýý 🙂

strouzek
27. led 2010

jaspi přesně to já říkám furt že jak mě nesl čáp tak si spletl klimatické pásmo a kontinent možná rovnou já se určitě neměla narodit v česku,nesnáším české počasí, jak zimu tak podzim, v létě je buď hnusně vedro nebo prší, nikdy není tak hezky aby člověk mohl jít večer v šatičkách a pohoda tu teda není vůbec. právě to na dovolených miluju, člověk je tam sice na dovči ale stačí vidět ty zaměstnance hotelu, u nás v hotelu přijde recepční nasraný jak pes a tam? opálenej vysmátej chlápek který si v pracovní době pouští na plné perdy ty jejich chorvatský písničky, o polední pauze to zalomí nebo jde k moři, manažer hotelu chodí v pantoflích a kraťasech a prostě pohoda jazz ne jak tady 😝

jaspina
27. led 2010

Přesně tak.. Oni si dají na obchodě přes poledne 2-3 hoďky siestu a jdou se vyčachtat do moře.. 😵
Strouži přes co sháníš tak levné zájezdy? To jsou fakt bomba ceny. Já bych chtěla na Lefkádu a jednou do Dominikány.. ale to jdou jen sny. Teď bych vraždila i za Bulharsko 😀

mimina321
27. led 2010

mám vysoké hodnoty FW až 140 ale to je v pohode anb.sa to porieši,aj som si myslela,že tam bude nejaký zápal lebo ma to pichá....
no my sme sa rozhodli,že na dovolenku každopádne tento rok ideme aj keby čo....splácali sme hypotéku ako draci nikde sme neboli a po tých rokoch konečne treba niekam vypadnúť 😉

sarlotta
27. led 2010

Ahojík holčinky tak jsme zpět z kontroly ouška a je to v pořádku)) doc mě potěšila, druhénouško má taky dobré. zkoušela i jak slyší, takže ok

Akorát jsem trochu naštvaná- jsem se byla mrknout v obchodě s kočárky a ta nová kolekce x-landeru teda nic moc... barvy jsou uplně jiné než na netu. Bílá je spíš krémová žlutá, tmavě šedá je černá... no a prý to nejde na xt2005 nasadit... tak nevím.

mimina321
27. led 2010

šarlot tak kontorla na 1 🙂
no ten kočiarik,to je škoda tir fotky niekedy nenormálne skreslujú

sarlotta
27. led 2010

kači čím menší miminko na dovolenou tím líp🙂 My byli s malým když mu byli 2 a nikdy více 😅 😠 😀
Bylo by ale fajn abyste tam byli aspoň 14dní- kvůli teplotním podmínkám ... dítěti trvá déle než se adaptuje. Po cestě prostě budete často zastavovat. Vem si velký ručník, plenku na okno kde bude malý sedět. Proti sluníčku a taky se to dá namočit aby tam měl lepší vzduch, když bude teplo.
Jé taky bych jela.
Překecávám manžu na Tatry ještě letos v červnu někdy🙂))

sarlotta
27. led 2010

strouži s tou krví ... no šidit doktora je hezké, ale moc Ti to nepomůže, jemu je to nakonec jedno jaké máš hodnoty. Ty musíš vědět co jíš. já jsem chodila roky k jedné doc a měla jsem furt kolem 6 cukr a teď jsem změnila doktora a mám 4 ... má nejmodernější vybavení - el. glukometr a je to perfektní sympaťák. tlak tam mám 110/70... jinak mám i 150🙂)) u doktora🙂)
testování na cukr z moči neuznává - že je to zastaralé.

strouzek
27. led 2010

už jsem tu,trošku jsem uklízela 😅

jaspi no dřív jsme sháněli zájezdy na netu ale pak jsme si zvykli zajít do fischera přímo na pobočku do ostravy(v těch pobočkách zprostředkovatelských na malých městech mají jen ty ležáky zájezdy) a zjistili jsme že tam mají ty nejčerstvější nabídky které se ještě nestihli dostat ani na net, třeba tu krétu jsme sehnali tak že jsme tam šli jen tak se mrknout co mají a ona nám ukazovala zase malorku a pak jí přišel email že teď před 10 minutama se objevil volný zájezd na krétu za takovou cenu takže jsme to okamžitě vzali. jsou to jakoby last minute ale my tu kupovali 3 týdny před odjezdem takže dobrý čas na to zařídit si vše doma, nabalit se atd.
no a do chorvatska jsem jednou sehnala zájezd úplně stejně a to už v březnu s termínem na červen. do hotelu, cesta busem, plná penze a v ceně 2 lodní výlety sakup mikum 5 tis/os 😀 😀 pokaždý jsem byla spokojená, servis super, hotel krásný čistý vždycky jsem byla spokojená a hlavně jsem měla dobrý pocit že jsem utratila tak málo 😀

sarlotta
27. led 2010

mimi ta krev mě mrzí čoveče, tak to poleč.

s kočárkem je to naprd.. sme se natěšila a houby. 😠 Tak mám po malém trojkombinaci KID červený... ale je to těžký kočár 20kg, málo skladný. Jako pro mimísko je pohodlný, prostorný, na Zimu dobrý. No a pak má sporťák x-lander.. ale ten můžu vytáhnout až tak v únoru/březnu další rok, aby mělo mimi půl roku, nejsou tam úplně rovné záda na ležení.

strouzek
27. led 2010

mimi určitě to je dobrý nápad , vypadnete pročistíte hlavu a ozdravíte i tělíčko. já bylaletos, no vlastně už loni rozhodnutá že pojedu i kdybych měla na tu peníze ukrást protože jsem to fakt potřebovala, no a pak buch v pátek jsme měli jet do ostravy koupit dovču a já ve čtvrtek odpoledne našla// 😀

šarlotko dobře že ouška jsou v pořádku. s tou diabetikou , no já ti to řeknu tak, kdyby byl doktor normální tak bych to neřešila a nic nešidila ale já vím že dietu se snažím fakt dodržovat hodnoty mám vždycky max kolem 8, když mám 9 a víc tak to fakt zhřeším ale jestli je to 2x do týdne tak je to moc a hlavně je to většinou kvůli toho že jím něco nového co si vlastně teprve zjišťuju jestli mi to sedne nebo ne. asi před 14 dny jsem měla vysokou hodnotu ze špaget ale to jsem prostě podcenila to že v omáčce je cukr, sýr a těstoviny taky něco mají a snědla jsem toho asi víc. takže já si myslím že to je stále v té normě protože si často čtu diskuzi pro holky s těhucukrovkou a tam teda mají hodnoty někdy i horší a každou chvíli někdo píše že to porušil dal si zákusek šlehačku atd. takže proto mě štve že mě pokaždý dr. seřve přitom jiná holka s horšíma hodnotama dostane pochvalu. ptala jsem se navíc na toho dr. i švagrovky, dělá vrchní v nemocnici a dověděla jsem se na něho ne zrovna dobrý věci, prý je hrozně na prachy, nasazuje inzulín zbytečně atd. jediný důvod proč neuvažuju jít jinam je v tom že jinam ani není kam jít, jsme malý město a hlavně ten měsíc a něco už to nějak doklepu ale prostě když můžu dneska trošku tu krev zlepšit tím že se dneska nebudu přežírat ale fakt todneska dodržím hezky bilýjogurtek, tmavý pečivo , čistá voda tak to udělám protože fakt inzulín nechci.
no a když krev bude i tak špatná tak aspoň budu vědět že fakt něco nefunguje a inzulín si vemu kvůli malé, ale jestli to bude dobrý tak je jasný že není potřeba a jen je prostě potřeba nehřešit a dávat si bacha na porce jídla.

strouzek
27. led 2010

jinak cukr jsem měla pokaždý kolem 4 a to i ve chvíli kdy jsem ještě ani dietu nedržela a šla jsem k diabetologovi poprvý takže dle mě není moje cukrovka taková hrůza abych musela dostat inzulín. jinak cukr v moči mi snad ani nikdy nikdo netestoval,snad loni před operací teď jen z krve a mám el. glukoměr doma

sarlotta
27. led 2010

strouži jo já to moc dobře chápu. proto píšu že se mi ten Tvůj doktor nelíbí 😒
A Ty buď v klidu, máš to fakt za pár. Akorát uvažuj o někom jiném. protože po porodu půjdeš ještě na kontrolní testy a bylo by fajn to mít v pohodě, aby si Tě tam pak nedržel jen na body, víš. 😉

jaspina
27. led 2010

Strouži tak snad to bude v pořádku a žádný inzulín nebude třeba 😉 A ty zájezdy, to máte super 😵

strouzek
27. led 2010

jj pak už ho ale prdím a nechodila bych, já tu cukrovkářkou dietu dodržuju jen kvůli malé, kdybych měla cukrajdu jen já tak na to prdím a baštím koláčky ve velkým jak můj taťka 😀 podle mě je to fakt jen těhucukrovka a snad po porodu zmizí, říkám si že půlroku před otěhu když jsem šla na operaci mi dělali komplet vyšetření i na cukrovku a nic nenašli takže se tím trošku uklidňuju že je to otázka pár týdnů a normálně se nažeru bez výčitek 😀 jsem fakt zvědavá co ukáže krev a co mi řekne dr. na nový zápisy hodnot protože tentokrát jsem se podle mě ještě zlepšila a a nejvyšší hodnotu po jídle za posledních 10 dnů zhruba mám 8,2 jinak většinou kolem 6-7, takže jestli mě zase řekne že je to moc tak ho zasi zabiju 😠

strouzek
27. led 2010

mimi snad se ta krev brzo zaléčí, do března máte čas a pak hurá na miminko 😵

s tím kočárkem sice xlandery moc neznám ale co tak se koukám na kočárky z nových řad 2010tak mi přijde že skoro všechny značky jsou horší než bývali. třeba janečko, barvy i konstrukce 07 až 09 super zato kolekce 2010 šílenost jak vzhledem tak barvama. to samé i jiné kočárky takže podle mě by se ti výrobci měli chytnout za nos a trošku zlepšit ty barvy. jinak ono si nevybereš, já koukala na barvy našeho na netu jak dlouho, jela jsem i do obchodu to omrknout naživo a pak jsme si objednali kočár z netu a přišla zase úplně jiná barva, sice odstín jen o chlup ale rozhodně to nebyla ta samá oranžová jako v obchodě tak nevím ani jaká je opravdová barva našeho kočárku protože 3 pohledy a pokaždý jiný odstín 🙄

jaspina
27. led 2010

Strouži ale pokud ji má taťka, tak k tomu máš předpoklady.. A kašlat na dietu při cukrovce je blbost. Můžeš mít hypoglik. šok a vidím v práci, jak se tomu ty lidi kolikrát smějí a pak sem chodí brečet, že jim odchází oči a řezání prstů ani nohou není nic moc.. Kdysi jsem viděla kolem toho nějaké materiály, kde to bylo nafocené a málem sem se pošavlila.. Jako je mi jasné, že někdy se člověk prostě neudrží a zhřeší, ale dělat to záměrně fakt nééé 😉

strouzek
27. led 2010

jaspi no u nás to má v rodině skoro každej, děda měl cukrovku 30 let a dožil se 93 let, má to taťka slabší ale má, teta si píchá inzulín.takže já tak tuším že tu stařeckou jednou dostanu protože je to hold genetika. neříkám úplně nedodržovat dietu ale rozhodně bych při pokračující cukrovce nedělala to co teď. opravdu skoro nic nejím, bojím se i kouknout na sladkou věc. určitě bych se nepřežírala čokoládama ale myslím že bych si při cukrovce dala aspoň občas normální jídlo napila se sladkýho džusu atd. teď žiju o suchých rohlíkách a vodě a to normální rozhodně není.

strouzek
27. led 2010

navíc rozdíl mezi tetou cukrovkářkou a mnou je i v tom že ona si dá dietní snídani na oběd se normálně nají a večer jak kdy, někdy to dodrží někdy ne ale rozhodně si odpoledne dá kafe a k tomu diaoplatek. no a mě bylo řečeno že tyhle diaprodukty nesmím že to není dobrý tyhle sladidla pro těhule takže já nejím ani dia ani sladký ani nic a pak jdu do obchodu uvidím koláček a řvu jak tur 😔

jaspina
27. led 2010

Strouži tak to jo, tak se dlouho vydržet nedá.. Chtělo by to kvalitního doktora nebo dietologa, který by ti poradil jaké jídla můžeš a jaké ne. Abys měla víc možností. Když tě jen hodí do vody a plav.. a ty nevíš jak, tak je to dost na prd ☹

strouzek
27. led 2010

jaspi no právě, jako dali mi kontakt na nějakou dietní sestru v nemocnici jenže to bylo 3 dny před vánocema takže stejně bych nic nevyřídila když ta paní má volno a tak mi řekli ať mrknu na nějaký odkaz na netu že tam je detailně popsáno co můžu a co ne. hm tak podle toho je cukr i v kedlubně, hrášku i mrkvi takže teda jsem z toho dost zmatená. doktor mi řekl ať zkouším co mi sedne a co ne, takže to tak dělám, zkouším těstoviny jestli sednou a jaké množství ale než to vychytám tak je jasný že se tam ty vyšší čísla objeví, protože to dopředu nevím a nevážím si to kolik ks špaget a lžič omáčky můžu no ne? takže proto nechápu jak mě dr. pucuje když vlastně dělám to co říkal. teď už vím že na oběd mi 3-4 brambory jako příloha nevadí ale než jsem na to přišla tak hold bylo vyšší číslo.

jaspina
27. led 2010

Strouži já mám tu alergii na fruktozu (to je cukr v ovoci) a jako moc jsem ovoce nejedla a pak mě doktor vyvedl z omylu - prý to je skoro všude a moc je ho v hřibech.. Tak na to kašlu. Mám léky, které mi to dost regulují, tak jím fakt všecko. Maximálně mám občas křeče v břiše, ale furt je to lepší jak nemít co jíst..takže tě chápu.

strouzek
27. led 2010

alergii na fruktozu no teda to si neumím představit ovoce miluju proto mi teď tak vadí ta cukrovka a zákaz mandarinek 😀 přesně jak píšeš občas zahřešit je podle mě normálka, kdyby měl dr. cukrovku tak jí taky nedodržuje mě stačí ho vidět, mladý chlap ale v obličeji pořádně vypapkaný a káže o dietě, zabila bych ho 🙄 takže jestli budu mít cukrovku dál happy z toho nebudu ale pak už na nějaký extra dodržování kašlu protože na totální dietě se žít nedá.

strouzek
27. led 2010

jaspi změna téma všimla sis že naše "oblíbenkyně" rimmel si už přepsala svoji malou svini v pasu?? 😀 jsem v šoku z čeho nejsem v šoku je to že dneska otevřela téma daruji oblečení na mimčo, ehm nápad pěkný ale v jejím případě mě to irituje k tomu že zase chtěla být zajímavá protože darovat mohla v bazárku, nebo to odevzdat charitě a nemusela otvírat novou diskuzi stylu koukejte jak jsem štědrá 😝

jaspina
27. led 2010

Strouži já jsem už hodně dlouho nebyla v těch tématech dole, kam ona chodila.. Mě úplně znechutila psát kamkoli, kde je ona.. No vidíš jak je hodná - a my jsme se v ní spletly! 😉 😀

strouzek
27. led 2010

😀 😀 😀 taky se vyhýbám tématům kam chodí, no ono stejně není o co stát většinou jsou to hádací témata které pak admin zavře 😅

tercie
27. led 2010

Ahoj holky 🙂
Přišla mi sada po postýlky,tak jsem si hrála a zkusila to "nainstalovat" 😀 Mrkněte,jestli chcete:
https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

Koukám že se bavíte o tý dobrodějce rimmel... Strouži nevím,jestli pojmenování Šušeň je lepší než malá svině 😀

jaspina
27. led 2010

Přesně.. Tý jo, já mám za hodinu padla a vůbec se mi do toho mrazu nechce.. 😝 🙄

strouzek
27. led 2010

no šušeň je furt lepší než svině i když co my víme, jak jsem se dověděla děcko nemám tak mám držet hubu 😀

tercie na postýlku jsem koukala krásná, četla jsem že řešíte nebesa na zamklinách, já nebesa mám taky u každýho povlečení je to útulnější myslím že se mimčo cítí bezpečněji mám jedny šifonový a druhý látkový, prach neřeším, prát a převlíkat stejně budu furt tak co 😀 taky se těším až to nainstaluju nanečisto i když já než bude dodělaná ložnice už to asi budu instalovat načisto podle tt 😀

jaspi já jsem nebyla venku od neděle,zazimuju doma u topení 😀

strouzek
27. led 2010

holky dneska jsem si z nudy četla diskuzi o porodech , no ty bláho nechcete někdo odrodit za mě? 😀 jak slyšímslova typu klystýr, vakupumpa, nástřih, přirostlá placenta aj. tak mám osypky. radši už nebudu nic číst a budu žít s představou že mám odrozeno za hodinu 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru