Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
24. čer 2009

Marti, díky 😵
Dr. to taky říkal, že to mám z počasí 😖

mar26
24. čer 2009

vydrž Kačko, zítra má být trošku líp a od pátku ještě líp 😉 ...taky už se těším,tohle je těžce na depku 😠

murynka
24. čer 2009

kači to říkám počasí ☹ já už depku pomalu mám je to hnus 😖 🙄 🙄

kackark
24. čer 2009

To jo, počkej až budeš rodit Natálku, tak budou vedra 😉

evanek77
autor
24. čer 2009

kači,
gratuluju ke kontrole 😉 😉 😉 neboj, miminko je velké akorát, každé miminko roste jinak 🙂
já i loni čekala macíka, máme to s manželem v genech, oba jsme měli 4,5 kila 😀

tercie
24. čer 2009

Ahoj holky, jsem tu na chvilku. Kačko prď na tabulky, ty jsou jen k vzteku, mimís je v poho, a bude. Kdyby nebyl, už by ses to od dr dozvěděla, tak o tom nedumej 🙂 Takže to shrnu, gratulace ke kontrole 🙂

Já už se taky těším, až bude lepší počasí, teď pořád jenom prší a to mě neba...

jaspina
25. čer 2009

Dobré ráno vlaštovičky 🙂
Kači mě taky včera dost bolela hlava, fakt blbé počasí.. Ty si můžeš když tak vzít Paralen nebo Panadol že? Mě třeba pomáhají prášky, ve kterých je kofein, ale ty je teď nemůžeš. Tak si zkus udělat kafe - stoupne ti tlak. Teda otázka jestli máš vysoký nebo spíš nižší. Pokud nižší, tak to zkus.
Jinak jsme se včera "dohodli" že si vezmem ještě těch 200tis, půjčku na okna a kuchyň. Přítel z toho moc šťastný není,ale já myslím ,že to není žádná extra vysoká splátka - spousta lidí je na tom hůř.. a hlavně, než bude mimi, chtěla bych mít aspoň relativně opravené bydlení. Než pak ten bordel ze všeho..prach. Máte vy veliké půjčky, hypotéky atd?

evanek77
autor
25. čer 2009

jaspi,
nová okna udělají fakt zázraky, mě je měnili v bytě, co pronajímám 2 roky zpátky a najednou tam bylo ticho a čisto 😉
Zato já bydlím ve starém cihláči a prach tu mám co dva dny, o hluku nemluvě 😝

jaspina
25. čer 2009

Evi taky si to myslím - hlavně se těším, až to bude všecko nové a voňavé 🙂 Musíme ještě některé zdi odvlhčit, udělat novou elektřinu, podlahy...tu koupelnu, kuchyň a okna. Jo a podlahy - takže v podstatě všechno že? 😀

evanek77
autor
25. čer 2009

Jaspi,
teď splácíme tak 10tis/měsíc, od května 2010 to bude min. 20tis (ale jen 5 let) pokud zůstaneme v Brně, jinak asi 25tis (na 25let) pokud půjdem do Prahy, ale to už se fakt bojím, že je to moc... navíc manžel dělá v oboru,, který krize postihla hodně drsně a neví dne, kdy může přijít o místo 😔

evanek77
autor
25. čer 2009

podlahy máme zrenovované a jen setřít, to je luxus 😉

kackark
25. čer 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Inneska......čeká chlapečka
Mar........... čeká holčičku - kontrola 25.6., 2.7. a 14.7. (den před TP ..doufám,že už nebude)
Ba..............čeká chlapečka Od 4.6. mateřská. Kontrola 1.7.
Dadunka.....čeká chlapečka
Kristynaw....čeká holčičku
Nanai..........našla//
Evanek........čeká chlapečka - velký UZ 14.7.
Murynka......čeká asi chlapečka - KO 30.6. 17.7 velký UZ v Gennetu
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 24.7. plus velký ultrazvuk
Nella......................39DC
Tercie....................15DC
Jaspina...................14DC
Strouzek.................14DC
Papua......................6DC
Mimina.....................4DC
Sarlotta...................čeká na 2.MS a výsledky gen.testů

kackark
25. čer 2009

Ahojky sluníčka moje,
dneska jsem se nějak nemohla vykopat z postele, hlava už je lepší, ale zpustila se mi šílená rýma a ta mě donutila zase zvracet 😖 Ale já se jen tak porazit nenechám.

Díky za gratulace ke kontrole 😵

evanek77
autor
25. čer 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Inneska......čeká chlapečka
Mar........... čeká holčičku - kontrola 25.6., 2.7. a 14.7. (den před TP ..doufám,že už nebude)
Ba..............čeká chlapečka Od 4.6. mateřská. Kontrola 1.7.
Dadunka.....čeká chlapečka
Kristynaw....čeká holčičku
Nanai..........našla//
Evanek........čeká chlapečka - velký UZ 10.7.
Murynka......čeká asi chlapečka - KO 30.6. 17.7 velký UZ v Gennetu
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 24.7. plus velký ultrazvuk
Nella......................39DC
Tercie....................15DC
Jaspina...................14DC
Strouzek.................14DC
Papua......................6DC
Mimina.....................4DC
Sarlotta...................čeká na 2.MS a výsledky gen.testů

evanek77
autor
25. čer 2009

jsem si tam změnila datum UZ, když už mi ho paní doktorka tak ráda mění...

evanek77
autor
25. čer 2009

kači,
ono zas něco kvete ne? Manžel je jak mrtvolka, náš tip jsou lípy, ale nevíme, co mu to dělá...

kackark
25. čer 2009

No a teď jak to máme my s půjčkami, za koupelnu a kuchyň splácíme 300 tisíc celkově to bylo myslím na 6 let, takže ještě pět a půjčku na auto něco kolem 100 tisíc, to nevím přesně a tu jsme měli na tři roky, takže ještě něco málo přes dva.

Bylo by potřeba do baráku investovat mnohem víc peněz (můj odhad je minimálně půl milionu - okna, podlahy, zdi, elektřina, topení, zateplení, fasáda) a to nepočítám střechu, která je z hnusného eternitu. Ale já pořád manžela přemlouvám, abychom postavili do budoucna nový baráček, tak jak bude vyhovovat nám a on začal souhlasit, tak jsme další investice do tohodle toho stopli a žijeme tu spíše v provizoriu, kdybychom stavěli, tak chceme začínat s čistým kontem a nejlépe něco našetřeno, tzn. že dřív jak za pět let to rozhodně nebude. A taky to souvisí samozřejmě s dědou.

kackark
25. čer 2009

Evi, je to možný, že něco kvete, ta hlava asi včera bolela z toho, že jsem měla rýmu zaraženou a přes noc se spustila. Ale na zvracení mi bylo už včera a cítila jsem, že to je jiné, než těhotenské. Ale migrénu jsem nikdy neměla, tak nemůžu posoudit, co to bylo.

jaspina
25. čer 2009

No my jsme si taky původně radši chtěli našetřit..ale pak jsem zjistila, že bychom furt jen šetřili a na konci života si možná něco pořídili.. Jak jsme půjčili 400tis na střechu, tak jsem myslela, že zbude víc - ale zůstalo jen 60tis a ty budou na koupelnu..Takže vezmem ještě 200 na okna a tu kuchyň. To je děs - přes půl mega a to jen na něco. Stejně bude furt kam investovat. Ale máme to rozložené na dlouho, takže minimální splátka bude 4200 měsíčně. Co když vidím, kolik platíte Evi vy, tak je minimum. Z toho už bych měla hrůzu..i když mi by jsme si takové splátky ani nemohli dovolit..

jaspina
25. čer 2009

Kači migréna je, že tě bolí většinou jen v půlce hlavy - třeba pod obočím a je to taková hrozná tepavá bolest.. Můžeš mít i auru - třeba vidíš jiskřičky, nebo záblesky světla.. a bývá u ní špatně od žaludku. Ale to je jen to vystupňování bolesti, kdy už je bolest prostě tak veliká, že s ní zvracíš. Je to jako když fakt hrozně bolí zub a ty už nevíš co dělat, člověk by si rozbil hlavu, jen aby to přešlo. nebo jsem schopná si ji celou natřít pálovou mastí, která když začne štípat do očí, tak na chvíli nevnímám tu bolest hlavy, ale jen těch očí.. Šílené, já vím - ale fakt člověk udělá cokoli..

kackark
25. čer 2009

Jaspi, no já to s tím našetřením taky nevidím moc optimisticky, bude dobré, když začneme s čistým kontem a novou hypotékou. Ale ty tvoje částky se mi zdají úžasné, my za koupelnu dali něco přes 160 000 a to samé za kuchyň v kuchyni ještě asi 30 000 přípravné práce předem, bylo tu vše v děsném stavu. A rozhodně si nemyslím, že bychom měli nějaký přepych. Takže těch 300 000 na to nestačilo a musela jsem dotovat ještě já ze svého stavebka.

kackark
25. čer 2009

Jaspi, já to včera přesně takhle říkala, že bych dala cokoli za to, kdyby mi tu hlavu někdo usekl. Bolela hlavně v okolí spánku a trošku míň dutiny. A napadlo mě, že by to mohl být náběh na migrénu, podle toho, jak mi bylo na zvracení 😖

jaspina
25. čer 2009

Kači - já taky ještě nevím, jestli nám to vyjde 😀 Ale Jarek dělá spoustu věcí sám - třeba kuchyň obkládal mozaikou atd.. A brácha je instalatér, což se při koupelně bude dost hodit. Jarkovi při něčem bude pomáhat kamarád - zedník. Tak snad..

kackark
25. čer 2009

Jaspi, tak to je jiná. Nám dělala vše firma, prostě manžel tak zručný není a je pravda, že si instalatéři v koupelně řekli o 80 tisíc, ty tam jsou zakopané a ani nejsou vidět 😖

jaspina
25. čer 2009

Tý brďo--tak to je darda! Mě bude brácha dělat v novotě i kus topení a říkal ať počítám tak 200,- za metr - za ty trubky.. Co bude chtít za práci nevím, ale asi nic tragického. Když jsem dělali tu střechu, tak jako taky bylo o něco víc za práci než za materiál - což při sumě 340tis nebylo málo..ale člověk by to prostě sám neudělal a je fakt, že byli šikovní.

evanek77
autor
25. čer 2009

jaspi,
říká se, že bezpečná půjčka je do 30% platu, tu už by nám ta Praha nevyšla. Ale zas chápu argumenty manžela, že on je tam stejně skoro celý týden, tak nás tam chce mít s tomáškem také. Manžel teď pracuje pro brněnskou firmu, ale bussines je prostě koncentrován v praze, takže tam musí jezdit. A kdyby o práci přišel, šel by pracovat do prahy rovnou, v jeho oboru v brně nejsou nabídky... A narovinu, i já bych v praze měla dvojnásobný plat....

kackark
25. čer 2009

Jaspi, je to tak. Dneska se šikovní lidi můžou mít dobře. Já neměla kontakty na nikoho a manža tu chtěl bydlet co nejdřív, tak nám nic jiného nezbývalo.

jaspina
25. čer 2009

Tak to je Evi teda ta naše fakt bezpečná 🙂 No kdybych počítala jen sebe, tak už je to horší.. Ale to snad nebude potřeba i když člověk nikdy neví že?

evanek77
autor
25. čer 2009

jaspi,
bere se společný příjem 😉 🙂
kdybych těď neplánovala dvě děti po sobe, tak se nebojím, ale takhle budu s příjmem z kola ven...

jaspina
25. čer 2009

Právě jsem se nacpávala slunečnicovým chlebem a na něho jsem si namatlala bylinkový tvaroh. Kupodivu mi to i chutnalo, ale dala jsem si ho tam takovou hromadu, že mi to kydlo na zem 😎 Tak jsem to tu měla jak prase 😝 Ale vzpomněla jsem si na pohádku Lotrando a Zubejda - jak tam valili ten chleba s tvarohem 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru