Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
2. říj 2009

Evi, s tím útlumem to je přesný. Já jsem jako bych se vrátila do I. trimestru, naštěstí bez zvracení.

Tak to víš o Anlece asi něco víc než já. Je mi líto, že nevíme, jestli třeba už konečně potkala to svoje štěstíčko, tak moc bych jí to přála.

evanek77
autor
2. říj 2009

jaspi,
holky mají pravdu, jestli jste si nebyli jistí, přijde něco lepšího 😉 😉 😉
kači,
tvůj manžel je s tím srazem dobrej, to má hooodně idilické představy 😀
můj drahý by po mně odvoz nechtěl ani netěhotné, aby nebyl za podpantofláka, že ho vyzvedává manželka. Navíc, když se baví, nechce se mu odejít a už se párkrát stalo, že jsem ho vyzvedávala a zůstali jsme tam oba až do rána 😀 😀 😀
dneska jede na rozlučku s bývalou prací cca 50lidí na vysočinu, radši se neptám, kdy zítra dojede 😀 😀 😀 😀
jsem ho lákala, ať mne vezme také, ale jen z legrace, myslím, že některé akce mají manželé absolvovat odděleně 😉

kackark
2. říj 2009

A dráčkovi jsem psala, ale zatím se neozvala, doufám, že jsou v pořádku.

kackark
2. říj 2009

Evi, to on by asi za mnou radši dojel taxíkem k té kamarádce, než abych ho vyzvedávala, ale on si jinak představuje, že fungují jako před tím, s jediným rozdílem, že s sebou navíc tahám těch 11 kil. A jinak jsem nikdy z Brna k nám neřídila, mám najetou až cestu ze Svitav, kde mám babičku, v noci se společensky unaveným partnerem v 34tt by to byl asi opravdu zážitek. A korunu tomu dodal, že si možná vezme jako řidiče mého taťku, a že by bylo úplně ideální, kdybych v tu dobu porodila. Chudáček se toho porodu asi vážně bojí a středeční epizoda seriálu Přešlapy mu asi moc na odvaze nepřidala 😀

Mě třeba už včera dal zabrat pořádně nákup, hodinu jsem bloumala po Tescu, než jsem naplnila košík, stejně jsem pár věcí zapomněla, když moc chodím, potřebuji často čůrat, pak to dát do auta, z auta domů a vybalit a pro mě to už je téměř nadlidský výkon.

evanek77
autor
2. říj 2009

kači,
tak Přešlapy měly na manžela opačnej vliv, pořád mi opakoval, že je dobře, že od ledna budeme všichni pohromadě v praze, jeho totiž nejvíc vzal Matásek, jak ho syn doma skoro neviděl 😉 🙂 🙂
jinak od svitav na Brno už je to pohůdka, nejhorší jsou ty dědinky od svitav k vám 😝 😝 😝 😝 😝
já do rychnova jezdila 4 roky víkend co víkend s expřítelem, tak si to pamatuju 😉 😉 😉
a o nákupech mi nemluv, jezdíme do tesca, záchod před odjezdem, pak za 15 min v tescu, pak nákup, znova záchod v tescu a vynesení věcí z auta+ doběh znovu na záchod... doma pak nejdu třeba šh, ale ten pocit venku "co kdyby", ten je děsnej. No a po nákupu tak 2h ležím a je mi blbě 😝

kackark
2. říj 2009

Evi, přesně, doma je to s tím záchodem úplně jiné, než když někam vyrazím.
Já vím, že cesta ze Svitav do Brna už je v poho, ale nevím, jak bych se vymotávala z Brna, když ho moc neznám a manža by byl třeba nepoužitelný.
Jinak na malého se těší moc a už plánuje co všechno s ním bude dělat, jen má strach, že mě uvidí zase jak trpím bolestí, a že to nezvládne a omdlí a já ho pak zabiju 😀 😀 😀

evanek77
autor
2. říj 2009

kači,
nezabiješ, až se probere, tak mu řekneš, že je táta a on se koukne takovým pohledem, že mu odpustíš i tchýni 😀 😀 😀 😀

kackark
2. říj 2009

Evi, tak teď si mě fakt pobavila 😀 😀 😀
Ale pro upřesnění, já nepsala, že ho zabiju, já psala, že se bojí, že ho zabiju 😀 😀 😀 😀 😀

evanek77
autor
2. říj 2009

aha, tak to mne vůbec nenapadlo 😀 😀 😀 😀
já to manželovi podala tak, že po tom, co viděl ve dvou porodnicích u našich prvních těhotenství je jasné, že to tam sama neohlídám, takže tam má důležitou funkci dozoru, aby našemu pokladečku nikdo neublížil zanedbáním péče. A manžel je hrdej a všude vypráví, jak je tam ten otec důležitý, že ta máma má co dělat sama se sebou a on tam bude hlídat, aby všechno šlo hladce 😀 😀 😀 😀 😀

strouzek
2. říj 2009

hoj holky jsem zpět, drbala jsem jinde a vy toho tolik popsaného.

snad je dráček v pořádku, pořád nedočkavě čekám na další zprávu

kači neboj nezabiješ 😀

strouzek
2. říj 2009

evi já zase dala manžovi za úkol vzít při porodu fix a hned jak vykoukne hlavička mimíška tak ho musí nějak označit aby nám ho nevyměnili 😀

kackark
2. říj 2009

Evi, máš doma zlatíčko 😵

Strouži, živě jsem si představila chlapa, jak označuje hlavičku 😀

evanek77
autor
2. říj 2009

strouži,
aby ti tam neomdlel, já manželovi pro jistotu pořád opakuju, že nic neuvidí, že bude stát u hlavy a zbytek bude přikrytý a mimčo mi dají na prsa, takže si ho chytneme oba a nemusí se bát, že by mu malý spadl 😀

strouzek
2. říj 2009

kači já už si to taky představila 😀
třeba můj brácha když se jim teď narodilo druhý mimčo tak byl totálně mimo při tom označování, sestra mu říkala označte si vaší klárku, no a brácha furt nechápal co tam napsat jestli jako "naše KLárka" nebo jenom "klárka" sestra na něho pořád mluvila on mimo no až pak pochopil že se musí podepsat příjmením 😀 😀 u svého manži jsem si absolutně jistá že si v tu chvíli ani nevzpomene jaké má příjmení 😀

kackark
2. říj 2009

Je to roztomilé, když ti chlapi dělají takovéhle seky 😀

kackark
2. říj 2009

Holky, za chvilku by měl dorazit manža a vyrazíme. Malý řádí, jakoby se těšil 😀

evanek77
autor
2. říj 2009

Kači, vědělas tohle?

V rámci jedné rodiny nelze pobírat současně PPM a RP. Přechodný měsíc (měsíc, ve kterém končí PPM a začíná RP) zákon upravuje tak, že nárok na dávku RP vzniká pouze tehdy, je-li RP (nebo jeho poměrná část v daném měsíci) vyšší než PPM

strouzek
2. říj 2009

teda tak z toho moc moudrá nejsem , to jako znamená že je možný že jeden měsíc budeme bez peněz? 😕

evanek77
autor
2. říj 2009

strouži, jj, pár dnů v tom koncovém měsíci třeba nedostaneš nic 😝 😝 😝

evanek77
autor
2. říj 2009

včas si spočítej, jak ti to k datu porodu vychází a nastup podle toho mezi 6-8tt před tak, aby ti to v tom 28tt končilo na konci měsíce 😉 🙂

mar26
2. říj 2009

Evi mám rádost,to jsou krásné zprávy z KO 😵

o Anelce-Anetce taky nic nevím, 20. jdu ke kadeřnici,kam taky chodila,tak se zeptám,jestli tam náhodou nebyla...

Evi tak to jsou nic moc zprávy s tím RP...to je docela nespravedlivé,ale co taky čekat,že? Tak že v prosinci budu mít jen 14dní mateřské a jinak nic 😝 ...ale co,musím si zvykat na těch 7 tisíc že?

evanek77
autor
2. říj 2009

marti,
prosím prosím, netušíš, jestli je problém, že ty papíry k mateřské odevzdám o 4 dny později a před víkendem, takže vlastně o týden?

evanek77
autor
2. říj 2009

marti a tu mateřskou, na to jsem narazila náhodou, přijde mi to uhozené, nechápu, proč to nemůže navazovat

evanek77
autor
2. říj 2009

tak už mi psala naše firemní účetní, že to neva, tak bezva 🙂

mar26
2. říj 2009

Evi vadit by to určitě nemělo 😉 ,hlavně když to není na přelomu měsíce a to nebude,tak že to účetní vadit nebude 🙂

mar26
2. říj 2009

jo vidíš,ti odpovídám a ty to už víš 😀

evanek77
autor
2. říj 2009

marti,
moc děkuju 🙂

kackark
2. říj 2009

Holky, tak teprve jsme dorazili z kontroly, dopadla dobře. Malý má vše tak jak má mít. Jen mě pan doktor trošičku postrašil císařem, protože jsme stále o tři týdny větší a už máme 2060g. Tipoval to na porodní váhu 4500g. Ale pořád lepší, když je větší, než kdyby byl maličký 😉
Evi, u mě je bohužel pravděpodobné, že kdyby se ta mateřeská vyplácela po novém roce podle nového i nám, tak jí budu mít menší než RP, takže to vlastně ani moc neřeším.

kackark
2. říj 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka - KO 16.10.
Murynka......čeká holčičku - 6.10. KO a velký ultrazvuk, vypsání mateřské
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 23.10.
Strouzek......našla// 27.10. KO, velký ultrazvuk 10.11.
Tercie.........našla // 5.10. KO, 13.10. NT screening
Papua.........našla // 6.10. ultrazvuk
Jaspina.......................28DC
Sarlotta......................25DC
Mimina.......................15DC
Farmi.........................12DC

mar26
2. říj 2009

Kačko to jsem mooc ráda,že je vše v pořádku 🙂 a že je Tádík větší nevadí...myslím,že by si zvládla i tohle 😉 ...přeci jen si zase vyšší 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru