Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
16. říj 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš tak jsem našla, že CS 2 je:
rozvinuje dolní segment
Dilatace (rozšíření) hrdla > 1,5 cm
Zkrácení čípku > 50 %
Konzistence čípku měkká

murynka
16. říj 2009

evi grtauluji ke kontrole 😵 😵

jiankt o enchápu to s tou dovčou?? 😕 😕 já vím že mám nárok po mateřské na 22 dní....

strouzek
16. říj 2009

ježiš holky já tu úplně zaostávám za váma, já nevím vůbec nic o mateřský max to že už na ní chci být, nic o nároku na dovču, a už vůbec nerozumím těm zkratkám o čípku,já jsem až teď nedávno pochopila proč mi tam dr. při každé kontrole strká prst 😅 ale zato jsem expert na testy 😀 😀

kackark
16. říj 2009

Evi, a to přesněji znamená co 😕 Říkala Ti dr. kdy máš porod očekávat, jestli je to v rámci několika dnů, a nebo spíš ještě těch týdnů? Ale tobě už zítra naskočí 36tt, viď? Letí to neuvěřitelně. Jen pár dní a máš devátý měsíc. Mám radost za tebe 😵

evanek77
autor
16. říj 2009

mury máš nárok na letošní a ná tu 2010, takže kolem 40dnů
kači, řekla mi, že už můžu rodit kdykoli, že malej bude v poho a ať se hlídám a kdyžtak hned do porodnice

murynka
16. říj 2009

evi mi nikdy neměli 40 dnů 😅 😅
máme nárok na 25 dní a 3 už jsme si vybrala 😉

evanek77
autor
16. říj 2009

Normální čípek je tuhý, uzavřený v celé své délce 2-4 cm, směřuje dozadu = CS 0. Čím blíž je porod, tím více se čípek posunuje do středu, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Stav čípku se hodnotí bodově: malá změna je hodnocena 1, výraznější 2. CS je jejich součtem. Počítá se při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do sloupku označeného příslušným týdnem těhotenství. Dole je vyznačena kritická hranice v jednotlivých týdnech. Její překročení znamená varování, že hrozí předčasný porod či potrat. U donošeného těhotenství informuje CS o připravenosti porodních cest. Pokud je hodnota CS vyšší než 7 bodů, lze uvažovat o indukci porodu = umělém vyvolání porodní činnosti.

evanek77
autor
16. říj 2009

mury znova, budeš mít nárok i na celou za rok 2010, tj. 25 za 2010 + 23 za 2009 (ty ti případně pokrátí o 1/12 co sto dní, to nevím)

murynka
16. říj 2009

evi a jak je to možné??jak můžu mít nárok na dovču když jsem na mateřské 😕 😕

evanek77
autor
16. říj 2009

protože mateřská je jako výkon práce. A když odpracuješ 60dnů (tj. 60 dnů mateřské), máš nárok za dovču za celý rok

murynka
16. říj 2009

evi podle mě u nás to tak nebude 😒 prý mám nárok na 22 dní a ty vyberu po mateřské....

evanek77
autor
16. říj 2009

mury,
zamestnavatel nemá důvod ti to radit, ušetří na tobě. Ze zákona na to nárok máš

andara
16. říj 2009

Ahoj holky.
Mury-fakt krasnej pokojicek pro Sofinku,ted jsem jukala 😉

Jinak mne jednou na UTZ rekla doktorka, ze mam malo plodovky, ale priste uz to bylo zase OK. A od 16tt jsem mela CS1 a nakonec jsem jela s prasknutou plodovkou a CS3 😉 Ale me po prasknuti te vody kontrakce vubec neprisly, museli mi je po 15h vyvolat. Ale az sem cumela, kolik te vody je, tekla mi curkem az do porodu (21h) a to porad tvrdila PA,ze je to jen predni voda a ze ta zadni co ma mimco kolem sebe a za sebou odejde az pri porodu 🙂
Plodovku bysme asi poznaly holky, je mazlava (ja po ni malem uklouzla) a je trosku citit jako sperma 😅

Dracka moc zdravim a drzim jim palce 🙂

evanek77
autor
16. říj 2009

andara,
myslím, že když hrkne naráz, je to jasné.... loni jí byl po provalení vaku blan přes litr. ale pokud by takto odtéh´kala jen občas, tam už asi ta barva a konzistence může být ovlivněná porodními cestami a doktor nemá hned jasno 😉 😝

andara
16. říj 2009

Evi-asi jo,mne taky kdyz Dr rekla,ze mam malo plodovky, tak se ptala jestli nejak nepozoruju unik a rekla at priste prijdu s vlozkou, kterou budu mit pres noc a udelaj ten test,ale nebylo potreba pac to pak bylo zase dobry 😉

mar26
16. říj 2009

holky s tou dovčou pak se krátí o 1/12 za 100 dní a pak za každých dalších 21 o další 1/12....tak že ti tu dovču vlastně pak hodně pokrátí....ale mzdovky tu dovču vypočítá spravedlivě,nebojte..většinou to dělá PC automaticky a nemůže to změnit 😉

evanek77
autor
16. říj 2009

marti,
naše účetní právě dnes byla zlaťoučká, proto sem píšu o tom roce 2010, mne upozornila sama, abych o to nepřišla 😉 🙂 Ale počítat to prý bude ručně, jsme se dnes bavili

mar26
16. říj 2009

evi pročpak bys o to měla přijít? Já myslela,že si dovču budeš čerpa po konci mateřské...tak by ti přeci řekli kolik máš nárok ne? Nebo jsme asi dělala vždycky ve firmách,kde jsme dávali lidem fak full service

evanek77
autor
16. říj 2009

marti,
u nás si musíš písemně zažádat a tudíš tam musíš mít uveden rok 2010... a to mi řekla, že jsem oblíbenec, kolegyni ta dovča propadla, neřekla jí totiž nic

evanek77
autor
16. říj 2009

martinko, když tě tu mám, pokud jsem byla na PNce 153 pracovních dnů, nárok na dovču je 25 dnů a vyčerpáno mám 5, tj. zbývá 20, tak ta 1/12 se bere z 25/12?

evanek77
autor
16. říj 2009

to by bylo 25:12=2,08 x 4( poprvé po 100, pak 3x po 21) , tj 8,5 dne...

evanek77
autor
16. říj 2009

no, po těch 21 by to možná bylo jen 2x, když zbývá 53 dnů, tak nevím, jak se to bere...

mar26
16. říj 2009

Evi ano z 25. Od kdy jsi na PN?

mar26
16. říj 2009

Holky teče nám střechou do baráku a mě chytly šíleně záda,skoro nemůžu chodit..to je den. Na pohotovost nemá asi cenu jet,jako kojící mi toho stejně nebudou moct dát 😢
Ještě jsem se pohádala s manželem.

evanek77
autor
16. říj 2009

marti,
to je mi líto, asi skříplý nerv 😝 😔 obstřik mi na neurologii doktorka říkala, že v těhu můžu (mezokain), takže bys asi mohla i u kojení, co zkusit do nemocnice zavolat?
A víš jak, je pátek, manža toho má hodně, ty ještě víc a do toho bolesti, určo se brzy usmíříte 😉 🙂 🙂 🙂

evanek77
autor
16. říj 2009

já jsme na Pnce od 17-26.3. a pak od 1.4.-11.10... tj. 153 pracovních 148 pracovních dnů, psala jsem 153, ale to je blbost, omylem jsem tam v říjnu připočetla víkend

mar26
16. říj 2009

to znamená,že by se ti měla krátit 3x 1/12, to znamená 6 dní...a jestli máš 5 vyčerpaných,tak ti ještě za 09 zbývá 14 dní dovolené

Evi a děkuju, do nemocnice zavolám když to nepřejde 😒 ,zkusím dát teplou vanu

murynka
16. říj 2009

jejda to jsou počty 😝

tomu nerozumím ☹

andaro omoc děkuji 😵 😵 😵 však vaše malá je kouzelnáááá 😵 😵 😵 a určo to má také krásné 😉

marti ajaj ☹ to je mi líto a ty záda z ničeho nic 😕 mě boleli také ted tak jsme na 2 hodky usnula 😅
a smanželem se to urovná 😉

evanek77
autor
16. říj 2009

marti,
moc díky za radu, už jsem si ten tvůj vzoreček poznamenala, kdyby pak v dubnu u žádosti ve firmě něco nesedělo 😉
ten mezokain by fakt neměl vadit, mně ho zvažovali píchat do pánve, to by bylo úplně u dělohy 🙂
mury,
tobě se to bude krátit míň, jsi šla až od června, né?

evanek77
autor
16. říj 2009

kamošce to u mimča dělalo, vždycky se jí ta záda zasekla tak, že se chudina nemohla pohnout, jen jí tekly slzy. Šli jsme třeba na procházce s kočárkem a najednou se nemohla hnout 😝

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru