Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

strouzek
5. lis 2009

ahoj holky hlásím se opět z práce po dvou dnech v posteli 😉

jaspina
5. lis 2009

Dobré ránko, tak já hlásím 1DC. Ale už jsem to čekala po testu, tak nesmutním 😉
jinak doma už žádné těhu testy nemám a ani nebudu kupovat - jen kdybych byla tak 34¨DC a nic - jinak se nestresuju! Ani ovutesty - stejně chodím na UTZ a po Pregnylu má // každá..
Holky proč se při stimulaci na IVF musí navodit ten přechod jak psala wrtulka? Já tomu nějak nerozumím..
Teď letím nechat si udělat na neurologii výpis z karty - kvůli té akupunktuře. Ale snad budu zpátky brzo a budu dočítat 😉

kackark
5. lis 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Murynka..... 2.11. porodila holčičku Sofinku
Evanek........čeká chlapečka
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 6.11. a 1. monitor, 27.10. nástup na mateřskou
Strouzek.....čeká holčičku - velký ultrazvuk 10.11., KO - 27.11.
Tercie.........našla // - KO 9.11., 12.11. genetika
Papua.........našla //
Farmi..........našla //
Mimina........................24DC
Sarlotta.......................6DC
Jaspina........................1DC

strouzek
5. lis 2009

tak jsem to prolítla moc jsem to nečetla ale vidím Evička a dráček ještě včera koníkovali takže jsou zatím 2v1 obě 😵

Kači jinak dopis přišel v pořádku, je to moc a moc krásnýýýý
jinak holky nachlazení x těhule to je mazec, já včera slítala celý město, šla jsem na štítku tak se ptám štítkaře a on že ať se zeptám v lékárně. jdu do lékárny tam mi řekli že mi dají plno věcí ovšem bez záruky, tak jsem šla na gyndu, tam jsem vzbudila rozruch až jsem si přišla že jsem snad jediná těhule s nachlazením u nich protože hledali někde hluboko v šuplíkách knížku "léky v těhu", listovali tím, pak někam telefonovali, hrozně se ten člověk na telefonu vyptával v kterém tt jsem, nejdřív mi řekli že můžu mucosolvan ale pak řekla sestra že jsem ve 22 tt, tak to změnili že můžu jen sirup Hedelix, do nosu jen pinosol to mi zdůrazňovali a na cucání do krku jen nějaký bombony s isladských lišejníkem, hlavně nic se šalvějí a ještě čímsi takže takové ty běžné čaje a věci při nachlazení rozhodně zákaz. tak jsem šla se seznamem do lékárny tam jsem nechala pár stovek a šla dom 😀 ale je fakt že je mi líp, kašlu sice ještě ale je to fakt lepší

kackark
5. lis 2009

Ahojky strouži, tak snad na tebe bude dneska čekat balíček 😵

Jaspi, Vánoce jsou tvoje 😵

Musím se jít strojit, mamka je za chvilku tady 🙂

strouzek
5. lis 2009

ahoj jaspi to je škoda že 1 DC , no neva ježíšek to jistí 😉

mar26
5. lis 2009

stroužku ty js nezmar 😉 ,neměla si ještě ležet? A jak ti je?

kačko jj,musí to mít pevný podklad,aby to fungovalo jak má
kojo mě mrzí,ale už jsem se s tím srovnala, párkrát to obulelala,ale Naty je spokojená i tak 🙂

kackark
5. lis 2009

Marti, a to je přeci to nejdůležitější, že je Natynka spokojená a vyrovnaná princezna 😵

strouzek
5. lis 2009

Kači jj už ho mám na stole, však jsem taky šla do práce hlavně kvůli němu 😀

Mar no jo já vím ale nikdo to tu za mě neudělá, je mi dobře teploty nejsou ani nebyli jen ty hlasivky jsou děsný mluvím šíleně tak jsem všem napsala na icq v práci ať na mě nemluví že jim nehodlám odpovídat 😀

s tím kojením nesmutni, jsou horší věci, hlavně že je malá spokojená. kojení je třeba dobrý ale já už viděla případů kdy to bylo na úkor mimča jen aby si mamina něco dokázala. třeba jedna známá, mimčo nepřibíralo, řvalo dnem i nocí prostě bylo jasný že mlíčko nestačí i doktor té mamině řekl ať přikrmuje ale ona prostě kojit chtěla tak to nebožátko nechala přes týden v tomhle uřvaném stavu až tatínkovi rupli nervy a šel koupit sunar nebo nutrilon či co se to teď dává a od tý chvíle to bylo to nejspokojenější miminko, krásně přibíralo, tatínek spokojenej a mamina i když jí trošku pracovali hormony tak nakonec taky. důležitý je fakt aby bylo miminko a maminka v klidu ať už kojí nebo ne na tom svět nestojí, já kojená nejsem a mám 180 cm a 90 kg takže fakt žádnej drobeček 😀

evanek77
autor
5. lis 2009

krásné ránko, no tady to žije....
jaspi,
je mi to líto....
kači, marti,
on se monitor nedává na matraci pod prostěradlo? On se dává až pod matraci na rošt? A to pak snímá, když mám dítě ještě i v oteplené zavinovačce?
marti,
no jo, když měla natynka bolení, to je jasná, že na něj nechtěla být sama 😉 🙂 Snad se brzy všechno vrátí do normálu...
strouži,
tobě pojedu dát na prdel, že se neopatruješ, jak máš....

mar26
5. lis 2009

Evi to by pro mimčo bylo pěkně tvrdé mít to pod prostěradlem 😀 ...dává se to na rošt, na nějakou pevnou plochu...máme karton...mám matraci kokos-molitan-kokos, ještě docela silný chránič matrace od emitexi a prostěradlo a snímá naprosto bezproblémově 🙂

strouzek
5. lis 2009

ahoj evi 😀 no jo no já jsem špatnej pacient 😅 jinak ten monitor já ho dala pod naší matraci na to peřinu a nahoru kocoura a v pohodě takže u mimča myslím nebude problém 😵

jaspina
5. lis 2009

Mě říkala známá o jedné holce, která měla psychické problémy a kvůli těhu vysadila léky a zvládla to, ale rodina ji po porodu tlačila do kojení, že jak je to důležité atd. Přitom ona měla po porodu nasadit ty léky - jak klesá hladina hormonů.. No ukecali ji a teď je v blázinci a 2týdenní malá doma s prarodičema co tak potřebovali aby byla kojená - tak teď do ní sami lejou Nutrilon.. Takže ono to s tím kojením taky není jednostranné. Určitě je dobré,ale ne za každou cenu 😔

evanek77
autor
5. lis 2009

marti,
no já si říkala, že ta deska nic moc, ale pak také to, že mimi je tak zababuškané v dupačkách a zavinovačce, že mu to vadit nebude... ale dík za radu, karton máme, tak dáme 😉 🙂
strouži,
hele, to je výmluva, miiminko potřebuje klid a basta. A ty mamko klidně trp, že nemůžeš lumpačit, ale buď v klidu!

papua
5. lis 2009

Ahoj holky!
Idem dnes na kontrolu, tak mi drzte palce prosiiiim 🙂!!!! ☹

strouzek
5. lis 2009

jaspi no teda chudák, to je hrozný. no něco podobnýho teda ne stejnýho ale na téma tlačení do kojení jsem slyšela už mnohokrát. já osobně nevím jestli budu kojit kvůli štítce pořád mi to lítá a beru dost hormonů ale nevím to stejně ani z osobního hlediska, prostě mám z kojení strach a neumím si představit ten pocit ale snad se to změní. určitě to zkusím ale ať si mě nikdo nepřeje jestli mi bude pak někdo vykládat o chuďátku nebožátku podvýživeném na nutrilonu co bude furt nemocné a vlastně ani nepocítí mateřskou lásku když není kojené tak jako mají takovou potřebu vykládát to maminám určití lidi 😠 moje máti z toho prý kdysi když měla bráchu jako první dítě zralá na psychinu, babky co načumovali do kočáru a dělaly ty utrápené pohledy na mimčo že není chuďátko kojené. to mi potvrdila i kolegyně když měla malého, prý každý kdo za ní přišel do porodky už mezidveřma řešil jestli kojí nebo ne, když řekla že prostě nemá mlíko tak většina udělala ten vyděšený výraz jakoby snad spadl meteorit nebo co 🙄 prý z toho měla takový šílený stavy že jen řvala což vynervovaná mamina v porodce když na ní sestřičky tlačí že se málo snaží a vyhrožují že jí nepustí s mimčem domů dokud nezačne kojit fakt potřebují 😠

strouzek
5. lis 2009

Evi však jo, do práce jsem jela autem kolegyně mě vyzvedla před barákem, teď sedím v kanclíku je tu teplíčko, piju čajík a je mi dobře. Jen ten kašel mě chvílemi popadne ale žádná hrůza, to já tak mám vždycky, po nemoci mi to vždycky sedne na hlasivky a průdušky a pak chodím ještě 14 dnů a kašlu. Uvidím jak po obědě ale asi pojedu i dřív domů si zase lehnout. Doma bych dělala to samé, seděla u netu no a to dělám tady taky akorát místo pyžama mám svetr 😀

strouzek
5. lis 2009

papu tak to držím a v kolik jdeš?? pak hned napiš jak jste dopadli ale určitě na jedničku 😉

evanek77
autor
5. lis 2009

papu, jasan, držím a nepouštím, dokud nenahlásíš dobré zprávičky při návratu 😉 😉 😉 😉 😉
strouži, tak to jo, ale fakt se opatruj, mimčo za to stojí 🙂

papua
5. lis 2009

Evi: tak citam akurat, ze este neni stale rozhodnute? mas sa sama rozhodnut ako teda? No ja neviem, ale ja si uprimne myslim, ze sekcia je lepsia ako vyvolavacka..... Ale to je naozaj len moj pocit,pri pomysleni, ze nezabere skoro a rodila by som 2 dni :-/.... 😝 ☹ . Ale naozaj sa musis rozhodnut sama.....

strouzek
5. lis 2009

Jo jinak holky jsem vám zapomněla jak mě včera pobavili na štítce, když jsem odcházela sestra mi hledala další termín na kontrolu že teda v lednu tak jí říkám že je mi to fuk v kolik hodin že v lednu už budu doma a doktor i ona vyvalili oči že prej „vy chodíte do práce v těhu?“ tak jsem řekla jo akorát dneska mám volno bo jsem nachlazená a oni no teda vy jste unikát, pracující těhuli s břichem to už jsme v ordinaci dlouho neměli.tak jsem si připadala jak exot 😀

mar26
5. lis 2009

papu mos držíme s Naty palečky 😵 a těšíme se na dobré zprávičky!

stroužku tak ono už ti to v práci uteče a budeš si užívat pohodičky doma 😵 ...zase když se cítíš dobře,tak proč být doma 🙂,já bych měla v práci akorát nervy,tak jsem byla od začátku ráda doma 😀 ..včera to byl přesně rok,co jsem nastupovala na nemocenskou

evanek77
autor
5. lis 2009

papua,
jak píšeš, bude to v pondělí na porodnici. A jestli oni budou tlačit do rozhodnutí mě, včera jsem se bavila s manželem a ten je pro sekci v celkové narkoze, sekci kvůli zdraví malého a celkovou kvůli mým zádům, aby mi při špatném zavedení kanyly do páteře nezpůsobili promlémy na pár měsíců. Já si včera o epidurálech hledala info a je tam i u zdravé pánve riziko, že pánevní svaly nebudou fungovat jak mají a miminko nepomohou otočit správně, tj. porod se zastaví a mímo zůstane uvězněné v porodních cestách. No a pak ho tahají kleštěmi 😔
Sekce má rizika pro mě, ale malému maximálně zkomplikuje kojení.... a my chceme jeho maximální bezpečí.
Ale uvidím, co řeknou v porodnici 😉

papua
5. lis 2009

Mar: dakujem, idem asi o jednej...
Evi: jasne, ale neboj, to kojeni sa nakopne......Ved kolko zien malo sekciu a kojilo krasne.....Neboj, to zvladnes 🙂, ty si velka sikulka a pre Tomaska to bude ovela bezpecnejsie ako hovoris...

evanek77
autor
5. lis 2009

papua,
obě moje kamošky po sekci kojí 🙂, další kamoška rodila normálně a mléko měla 3týdny... já vím....
jen je takové blbé rozhodnout se sám, když nejsem odborník. Ale manžel má pravdu, že je to kocourkov a každý doktro říká něco jiného, což znamená, že sami moc neví.... každopádně jsem tu měsíc dva zpět řešila, že moje gynekoložka mě do císaře tlačila také (já to pak pustila z hlavy, že rozhodně ne), tj. asi trochu ví, co dělají

strouzek
5. lis 2009

Mar no já jsem zase ten typ co se líp cítí v práci, jakože neříkám že mě to tu neštve ale zase taková hrůza to není, není to náročná práce na psychiku tak to jde, já bych asi trpěla doma, jednak bych se nudila, jsem zvyklá na lidi a kolektiv, rychleji to utíká to těhu a není čas myslet na blbosti, no teda jako neříkám že na ně v práci nemyslím a že si před každou kontrolou nevymýšlím šílené scénáře ale není to tak hrozný jako by to bylo doma, stačilo když jsem měla v létě v 1. trimu 14 dnů celozávodku to jsem byla zralá na psychinu. Hrozně jsem se pozorovala ještě víc než než normálně, seděla jsem u netu a četla smutné příběhy co se komu stalo, sám manža mi říkal ať jdu do práce že jsem na zabití.

Taky je fakt že chodím do práce i kvůli peněz, nemocenská je malá a taky šéf mi dal pěkné premie když tu budu do konce roku tak aspoň je víc prašulek na výbavičku, samozřejmě že na sebe dbám, jezdím autem s kolegyní, no někdy busem ale to když musím na bus jedu později do práce abych nejela s tím školním autobusem plným děcek, těhu zatím probíhá bez problémů, žádný špinění, bolesti, čípek krásně drží prostě po tělesné stránce bez problémů takže si myslím že není důvod být doma. Já si fakt myslím že kdybych seděla doma tak možná po tělesné stránce je to ještě lepší než teď ale po psychické by to byla asi hrůza, hlavně teď v zimě, stačilo poslední dva dny co jsem byla doma, manža měl školení tak jezdil později a já se doma nudila hrozně a jenom jsem lítala od okna k oknu kdy už přijede.

mar26
5. lis 2009

Evi kamarádka rodila ve 29tt dvojčátka a do teď je kojí a to byla sekce a ještě dlouho byli v inkubátoru na RESu a pak JIPu..tak že fakt i po císaři můžeš kojit v pohodě 😵

strouzek
5. lis 2009

Evi já vím že je to těžký rohodnutí ale popravdě jsem asi stejnýho názoru jako papu, radši sekci než aby se něco zkomplikovalo a nebo abys rodila v bolestech několik dnů. Moje švagrová měla bezproblémové těhu, šla rodit a v půlce porodu najednou se něco podělalo, vyhnali bráchu ze sálu, lítali tam doktoři, malá se sekla někde v půlce tak jí rvali kleštěma, vytáhli ji přidušenou a hned odvezli aniž by jí ukázali rodičům do Olomouce, kde jí měli kolik dnů a dělali testy jestli nebude mít následky, švagrovka byla celá roztrhaná ale ještě hůř na to psychicky, naštěstí vše dopadlo dobře ale radši než riskovat tohle tak rovnou na císaře. Mě se zase dr. ptala na velký děti v rodině, no jsme všichni já i manža jsme měli velkou porodní váhu i mimčo už od začátku vypadá větší tak mi říkala že je možný že třeba by mi museli vyvolat porod dřív nebo císaře protože pro prvorodičku mimčo přes 4 kg je riziko a já s tím souhlasím, prostě hlavně ať je mimi v pořádku

papua
5. lis 2009

Evi: takze pondelok je ten den "D" ???Budem velmi na teba mysliet!!!!!! A uvidis ze sa rozhodnes spravne a vsetko dobre dopadne 🙂 !!!!

evanek77
autor
5. lis 2009

holky díky,
já jsem tááák proti řezání, pořád si pamatuju, jak císaře rozebírali na vejšce v gynekologii (ale je to 10let)...ale je pravda co píšete, nemá smysl dělat hrdinu a pak si trhat vlasy, že se něco podělalo

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru