Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

mar26
20. pro 2009

Dobré ránko,

nene, nedostává nic jinýho. Dr. zase říká,že kvůli aletgiím je lepší počkat,tak že začínáme první týden v lednu,už jsem nakoupila skleničky 🙂

mar26
20. pro 2009

Jani myslíš ukončený 6m podle původního TP? Jinak teď už ukončený 6m má...nebo ty musíš věk korigovat? Asi jo, viď?

jana.jaro
20. pro 2009

Jo Mari od TP,počítá se do roku všechno i to co má dělat či ne.Ale Emičke je trochu dopředu.
Se mě zdá, že každá dr, má na to jiný názor. Chodila jsem do kurzu výživy a tam nám říkala, že kojené s příkrmem od 6m a nekojené od 4m. Kojit nejlépe do 14m s tím že po tu dobu si střeva teprve zvykají na příkrm. Začít se má týden jednodruhové zeleniky a to jen 4žličky denně. Masíčko a žloudek nejdřív v roce. Sladit vůbec.
No a dr na rizikovým kam musím s Emičkou chodit a pediatrička zase tvrdí, že se už může od 4m kojené i nekojené. Když jsem se ptala jako proč, tak mě řekli, že jsou tet nový studie kdy se alergie na potraviny měsícem nepotvrdily a prej mezi 4m a 6m je hluchý obdobý, kdy si dídě lépe zvyká.
Hlavně na rizikovým byla na mě dr dost nepříjemná, jako že to nevím. Jsem si připadala jako špatná matka co dítě špatně stravuje. Přitom kojím ,tak nechápu ,proč na ten příkrm tak spěchají 😒 A ještě mě dorazila tím, že mě vyloženě řekla:,,tento měsíc začnete se zelenikou, příští měsícn ovoce a pak přijdet na kontrolu". Jsem na ni koukala jak blázen, že jem se nezmoha ani odpovědět. Jo a to bylo před měsícem, takže Emča mněla konec 4m.
No zkusila jsem to tento týden s mrkvičkou 4lžičky a fakt mám pocit, že se chuděra nemůže vykadit.Plače a má tet zácpu. Tak asi počkám do toho konce 6měsíce, to bude kolem 20.ledna

monkula
20. pro 2009

jani, ja som Jarka ako nedojčeného prikrmovala od 4. mesiaca a Chiaru ako dojčenú od 7. mesiaca...
Lekárka mi Chiaru schválila, lebo mala som začať od pol roka, ale akurát sme išli an takmer 3 týždne do Poľska, tak som ju nechcela nejako traumatizovať, že bude mimo svojej postieľky a ešte aj menej ceci am 😀
Kľudne počkaj, ešte je malinká... 😉 ešte sa tej stravy inej naje dosť... 😝

vlastovka385
20. pro 2009

Ahojte holky, moc vás zdravím. Včera jsem tu měla mamku a ségru, tak mi pomohly s malým, já jsem si skočila pro nějaký dárky a složila jsem sporťák, Tibuš se už do hluboké korby nevejde.
Jani s tou mrkví je to pravda, že dělá zácpu. My s tím máme problémy, přikrmujem třetí týden a Tibor taky hůř kaká, má prdy a bolí ho v noci bříško. Teď jsme dvě noci vstávali každou hodinu, včera jsem měla fakt dost, naštěstí na dnešek spal pěkně, vzbudil se až před pátou na kojo. Ještě mám teorii, že je to možná kaší, dávala jsem mu rýžovou a myslím, že po té je mu špatně, včera jsem dala Sunarku kukuřice + rýže, a bylo to lepší, tak uvidíme dneska. Ze zeleniny dávám nejvíc brambůrku s cuketou, pak jsme taky papali dýni, mrkev mu vůbec nedělala dobře. Zkoušela jsem ještě brokolici, ale jenom kousek, protože nadýmá.
Jinak je s ním sranda, začal se stavět na čtyři a houpe se u toho dopředu a dozadu, za chvilku fakt poleze, abych sháněla ohrádku.

evanek77
autor
20. pro 2009

Holky to je nádherný, jaké ty vaše mimča dělají pokroky, za chvíli fakt budou první krůčky 😉 🙂 🙂

jana.jaro
20. pro 2009

monky a vlastovno díky 😉
vlastovko tiborek je šikula 😀 ,Emička zatým leze jen nožkama a ručky ji neposlouchají. Jinak přišla na to jak se dá přemístit .....koulí se po pokoji jako sud 😝 😀 tak snad jí to nezůstane a bude se pokoušet taky lozit rukama.
Evi a jak je ti v Praze? Zvykla jsi si? 😅

evanek77
autor
20. pro 2009

Jani,
je fajn, hlavně mám konečně manžela na noc doma, to jak dojížděl bylo blbé... ale ještě spousta věcí není vybalená, nějak radši trávíme čas jinak 😉 🙂 😀

andara
20. pro 2009

Ahojky Vlastovicky,neco pro vas: http://img42.imageshack.us/i/pf2010.jpg/ 😉

kackark
20. pro 2009

Holky, nemám moc času, ale přidala jsem vám pár foteček 😉

kackark
20. pro 2009

Andar, nádhera 😵

Evi, taky moc krásné přáníčko 😉

murynka
20. pro 2009

kači nádhera 😵 😵 😵

máte stejný kočárek??? 😕 😕 my máme také černý s kytičkami přesně takový jen autosedačku máme jinou,,.ale kočík stejný jako vy autosedajdu?? 😕

andar krásný 😵 😵

také jsme přidala fotečky 😵

kackark
20. pro 2009

Mury, krásné 😵 , škoda, že nemáme takový talent na focení jako ty.

kackark
20. pro 2009

A kočárek máme stejný jako autosedačku 😉 V cross 😵

Holky, co máte větší děti, poraďte v čem je máte přes den. Nevím co pořídit, když vyrosteme z kolíbky a košíku. Nebude to dlouho trvat 😀

murynka
20. pro 2009

kači aha tak dělá to samý jako náš dor jan 😉 mě to překvapilo 😕 😅

kackark
20. pro 2009

Mury, já přišla na to, že oni ty barvy nabízejí snad všechny kočárky. Jako by byl jeden vzorkovník. Protože vždycky když manža vidí někde kočár stejných barev, tak hlásí V-cross a ono to je většinou úplně něco jiného.

murynka
20. pro 2009

kači fakt?já že tento neviděla u jiný značky 😉 a jak je maminko????

andara
20. pro 2009

Murynko-to jsou krasny fotecky,mala je kouzelna, pekne pozuje 🙂 ty cernobily jsou nej. 😉

kaci-ja ji mam v cestovni postylce 😉

jaspina
21. pro 2009

Dobré ránko 🙂 Okoukla jsem vám všecky nové fotky a je to nádhera!

kackark
21. pro 2009

Krásné dobré ráno 😵
My měli snad nejhorší noc, co jsme doma, ale doufám, že se to maličko zlepší. Mám pocit, že mě jednou malý vypije celou. Kojím klidně po hodině a nevím si moc rady co s tím 😒

Andar: to já nemám prostory na rozkládací postýlku, potřebovala bych něco co by se dalo dobře přenášet z místnosti do místnosti.

kackark
21. pro 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Murynka..... 2.11. porodila holčičku Sofinku
Evanek.......13.11. porodila chlapečka Tomáška
Dracek........30.11. porodila chlapečka Lukáška
Kačka.........12.12.porodila chlapečka Tadeáška
Strouzek.....čeká holčičku
Tercie.........čeká chlapečka
Papua.........našla //
Farmi..........našla // - 21.12. UTZ
Sarlotta.......našla//
Mimina.........našla // moc gratulujeme
Jaspina.......................15DC

kackark
21. pro 2009

Farmi, držím pěstičky na kontrolu 😵

Holky, jak dopadla papua na testech, nevíte?

mar26
21. pro 2009

Dobré ráno,
Kačko ono se to kojení upraví,ale trvá to než se udělá režim
papu myslím že měla teprve teď nějak krevní testy....že jí je dělali i když je prcek pořád o cca týden mladší
jinak ono asi něco jako košík pak na větší dětičky není, já přenáším v lehátku...pak má hrací deky na zemi (puzzle a na tom mám jednu povlíknutou peřinku a třeba ještě deku)

farmi pěstičky na KO 🙂

jaspina
21. pro 2009

Kači to je jak z Otesánka - Sněd jsem mámu, sněd jsem tátu..

kackark
21. pro 2009

Jaspi, přesně. Ale když máma nemá čas se mezitím ani pořádně napít, tak nevím z čeho se tomu mýmu chudáčkovi vytváří mlíčko. Právě tatínek drží nad odříhnutí. Jinak bych neměla šanci psát.

Marti, díky za vyčerpávající info. U nás zem je nereálná kvůli Bessince, to až taťka slíbil, že udělá ohrádku.
S kojením si taky říkám, že se to snad upraví, hlavně, že mlíčko je.
A na papu moc myslím 😉 😵

mimina321
21. pro 2009

ahoj bambulky 🙂
hlásim sa po desnom víkende 😝 zo zuba čo mi minulí týždeň rozvrtala moja zubárka bola nočná mora 😝 😠 od soboty ma to bolelo až hrôza a včera som musela na zubnú pohotovosť,musel mi to celé otvoriť lebo sa mi chytal zápal okostnice,no des ☹ ☹ ☹ a nemôžem nič proti bolesti ☹
ale už je trochu lepšie len líce mám opuchnuté ako škrečok 😖
andar krásne vienočné prianie 😵 velmi pekné sú fotky aj ostatných lastovičiatok 🤐 🤐 🤐

andara
21. pro 2009

Ahojky.
Mimi - dekujeme 😉 a zuby, to je des-ja taky byla nedavno na pohotovosti, fuj, uz nastesti OK, tak at to je brzo dobry 🙂

Kaci-tak ja ji prenasim v tom polohovacim lehatku 😉 Treba kdyz se jdu sprchovat, tak ji tam postavim s tim pred vanu, dam hracky a ona na me kouka a ja ji mam pod kontrolou. 🙂

sarlotta
21. pro 2009

ahojky holčičky🙂
Kači zítra mám utz🙂
Kojeníčko se upraví, koj dál jak si malý řekne a střídej prsa i polohy, aby Ti mlíčko nezatvrdlo-teď se ho bude dělat moc, ale ono se to spraví🙂 Klidně 15x denně. A skleničku vody si postav vedle sebe a pij při kojení 😉
Jste šikulky🙂

sarlotta
21. pro 2009

Mimina ooo jéééé, to je mi líto, chuďátko. Drž se. Třeba si to aspoň vyplachuj něčím na zklidnění-to by nemělo vadit.

papua
21. pro 2009

ahoj zlaticka !!!
Tak som si vsetko prestudovala🙂
Kaciiii: maly je uuuuuuuuuzasnyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!!!!! Krasne fotky !!!!!!!!
Evi: je to neuveritelne ako to leti, ze 5 tyzdnov, ste krasni vsetci 🙂
Mimi: drzim palce nech ten zub prejde rychlo, to si ani neviem rpedstavit, ze by ma este aj zub bolel, staci mi hlava ...☹ 😠

Kaci:Co sa mna tyka ja stale nemam vysledky tych afp, vraj to trva tyzden v nemocnici u nas...Ani sa nejako neponahlam ich vidiet, bojim sa, nechcela som na ne ist povodne....Najneskor v stredu by som ich mala mat...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru