Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

sarlotta
21. kvě 2009

kači když jsi zaměstnaná...i kdyby Ti končila smlouva... a omarodíš a pak přejdešrovnou na MD tak máš nárok si vybrat délku RD🙂)) akorát pak po skončení si musíš najít novou práci...ale co....určo najdeš lepší🙂)))
Navíc nevíš jaké dítko bude..jestli mazlík nebo nebojsa🙂)))) Jak to bude zvládat ve školce a vůbec..to je daleko.

kackark
21. kvě 2009

Evi, víme o tom své, viď. Ale neboj boží mlýny melou. I když někdy hodně pomalu, tak na ně věřím. Stejně jako věřím, že se Ti vrátí vše co myslíš a děláš dobře, tak i to co není úplně čisté.

kackark
21. kvě 2009

Sarlott, mě smlouva k poslednímu červnu právě končí. A s tím RD jsem si myslela, že se to váže na výdělky, tak jsem ráda, že u varianty na tři roky to tak není 🙂

mar26
21. kvě 2009

Kačí, jestli jsi to dostala opravdu za 3 dny,tak jsem to vypočítala a přesně to vychází jako průměr 155Kč, což odpovídá hrubému měsíčnímu příjmu 4.715,-. Těch 155 se ti redukuje na 90%, což je 139,5 a za 15. - 30. den nemoci je to 60% z těch 139.5...tedy 84 Kč na den a 3x84=252Kč

Podle mě ti v práci vyplnili blbě ty příjmy co odeslali na socku a podle toho ti to teď budou pořád vyplácet.
Asi bych zavolala na sociálku nebo do práce.

Na 3 roky RD podmínky nejsou 😉 , jen na tu zrychlenou variantu 🙂

Je možné,že to máš jen za jeden úvazek....já bych na socku zavolala a zeptala se jich. Jinak to odpovídat nebude, jen do toho 30. dne nemoci,pak budeš brát do 60.dne víc a od 60.dne nemoci nejvíc.

kackark
21. kvě 2009

Holky, hádejte co dělá děda. Spí u televize, to se někdo má, co 😀 😀 😀
Už se tomu směju, ten hysterický amok mě s vámi opustil 😀 😵

evanek77
autor
21. kvě 2009

no včera jsem zjistila, že jedna z těch kolegyň, co mne pomlouvali na firemním skypu dala výpověď, druhá je odvolaná z pozice vedoucí... jim už za to domlelo. Ale mně z toho líp není, mrzí mne, že vůbec někoho baví škodit, navíc když to není pravda...

kackark
21. kvě 2009

Marti, přesně ty částky co píšeš, byly i v tom elektronickém výpisu. Vypadá to, že to odpovídá, jen tomu jednomu úvazku. Já měla problém s červenou neschopenkou, nebylo na ní razítko dr., tak jí účetní dala dýl na socíalku, ale i tak jí slibovali, že to stihnou doručit, ale asi nestihli, tak jsem se uklidnila. Bude to určitě ono.

mar26
21. kvě 2009

Kačí smlouva ti končí? Pak budeš teda marodit z ochranné doby a na MD musíš nastoupit do 180 dní od ukončení PP,ale to ti asi vyjde ne? Jinak na MD nárok mít nebudeš ani si nebudeš moct vybrat délku rodičáku a automaticky se dává 4 roky.

mimina321
21. kvě 2009

no poviem vám aj ja ked som sa vrátila po pn do práce tak som bola hotová z tých vzťahov ☹
som s nimi dohodnutá na výpovedi ked sa vrátim.chvílu budem doma a potom chcem rozbehnúť podnikanie
mar ty si ale hlavička učtovníctvo je pre mňa španielsko 😅

kackark
21. kvě 2009

Evi, přesně tak. Mě se neuleví nikdy a v životě nepochopím, jak mi někdo v tak životně těžké situaci (ztráta mimi) dokázal ještě hodit klacek pod nohy a shodit úplně na zem. Ale vím, že se na tu kolegyni taky možná něco chystá, co se jí líbit vůbec nebude a v podstatě příjde o místo, co mi sebrala, ale finančně na tom bude pořád stejně dobře. Jen si z toho všeho beru ponaučení, jak se vše vrací. A i proto se třeba já nechci s tím dědou dohadovat. Ani s tou kolegyní jsem si to nevyříkala, ikdyž by si to možná zasloužila.

kackark
21. kvě 2009

Marti, tak to je pro mě teda bomba, to jsem ani v nejmenším netušila a nepočítala jsem zda mi to dá. Zkusím to vypočítat. Říkam to je dneska den.

mimina321
21. kvě 2009

kači jedna moja suseda velmi škaredo okomentovala stratu mojho bábenka odvtedy ju nemôžem ani cítiť.
z niektorých ludí je človeku ťažko

kackark
21. kvě 2009

Marti, v den předpokládaného porodu je to od konce smlouvy 161 dní, tak by mělo být alespoň tohle v pohodě. A pak místo mateřské dostanu ty 3 800 nebo kolik to je?

kackark
21. kvě 2009

Mimi, to se ndivím.

evanek77
autor
21. kvě 2009

kači,
já jsem ráda, že jsem za manažerkou šla si to obhájit, jinak by mi nikdo to, v čem mne pomlovaly, už neodpáral. Takhle mne sice asi pomlouvají ještě víc, ale manažerka ví, jaká je pravda a ony dvě, že se umím bránit. Ale měla jsem štěstí, že to dokázat šlo a to neprůstřelně. Jen je mi jasné, že to teď není o tom, jít na pobočku ukázat bříško, protože jejich verze asi bude úplně jiná... Ale to je život. Mně už se něco podobného kdysi stalo a tenkrát jsem se nebránila. Proto jsem se tomu teď na radu manžela postavila a jsem ráda. Zlu se nesmí moc dlouho ustupovat 🙂

evanek77
autor
21. kvě 2009

tý jo to je drsné s tou končící smlouvou, to dřív nebývalo né? to je od letoška?

kackark
21. kvě 2009

Evi, víš bránila bych se taky, kdyby nepracovala v kolektivu dalších dvou kolegyň, které mám hrozně ráda a za nimi do práce chodím. Nechtěla jsem tam rozházet vztahy a pak mi bylo jasné, že bych přišla i o ty dvě, když s ní jsou každý den a musí s ní vycházet a spolupracovat. Obě je to zarazilo, jak se zachovala. Ale chápu, že to víc řešit nemohly.

Teď mi volala ta účetní, že tu druhou neschopenku tam nesla až v pondělí, takže to budou peníze určitě jen z té jedné. A že na MD mít nárok budu, protože stihnu těch 180 dní, což já od Martinky prvně takhle nepochopila. Jsem dnes prostě mimo 😅

mimina321
21. kvě 2009

kačka to je ten nedostatok spánku.to by chcelo k dedovi pri telku doniesť niečo čo robí hluk,aby v noci spal 😵

evanek77
autor
21. kvě 2009

Kači,
tak to je dobře, že na ni máš nárok, já to také předtím pochopila blbě 😒
a já to měla v práci snadné, loni se komplet obměnil kolektiv a já přišla po porodu mezi nové tváře.

mimina321
21. kvě 2009

evi tak možno po materskej prídeš zase do nového a lepšieho kolektívu 😉

kackark
21. kvě 2009

Mimi 😀 On tvrdí, že neslyší 😀
Evi, já dost uvažuji o tom, že bych si udělala na konec VŠ jiného směru než speciální pedagogika a prostě po mateřské bych zkusila něco nového. Ikdyž svojí práci moc miluji.
Holky mějte, se tu hezky, už vážně jedu. Možná budou už i třešínky. Mňam 😵
Tak odpolko 🙂

evanek77
autor
21. kvě 2009

kači,
u nás na thu včera už třešně byly 🙂

evanek77
autor
21. kvě 2009

mimina,
manžel se chce kvůli práci přestěhovat blíž k Praze, aby byl víc s námi, tak se do práce vrátím asi úplně jinam 😀 😀 😀 On je takhle většinu týdne pryč a už ho to jeno manželství stálo, tak to chce řešit. Protože ale bydlíme v městském bytě, o který se soudíme s jeho ex, je to trochu složitější, už se snažíme dohodnout 3 roky. Manžel sem nainvestoval bezmála milion, který splácí a poslední jednání je, že by nám jeho ex dala alespoň půlku a my bychom odtud odešli. Už chceme alespoň něco, když už z ní nemůžeme dostat celý dluh, jak ho v rozvodové dohodě podepsala. Se soudy je to totiž na léta, stačí když se nedostaví a odročí to o dalšího půl roku ☹ ☹ ☹

mimina321
21. kvě 2009

evinka tak to je naozaj komplikované 😒 aspoň,že vám dá niečo späť

sarlotta
21. kvě 2009

🙂 kači stačí 180dní od konce smlouvy do nástupu na MD..a to je 6-8tt před termínem porodu..čili 56dní před TP. To máš určo míň než 161 ne ?

Mě to teda vychází na chlup 179dní 😲 😀 smlouva mi končí 31.5.-nástup na md 26.11. tj 179dní. uff.
Ale kdoví jak se změní zákony do té doby,že.... když tak si 3letou vyriantu vybere manžel 😉 Všechno jde.

mar26
21. kvě 2009

Kačko já tu teď nebyla,ale je to přesně tak, je to 180 dní do nástupu MD...nějak jsem byla líná to počítat a nevěděla zda ti to vyjde,ale vyjde,tak je to pohoda a můžeš jít na tu tříletou 😉

sarlott jo když tak manžel...ale i tam je to od nového roku trošku s komplikacema 😠

evanek77
autor
21. kvě 2009

mimina,
vůbec nevíme, jak to dopadne, jestli tuhle nabídku vezme, vzala si čas na rozmyšlenou. Zatím se domluvit nikdy nechtěla a hrála na čas, ale teď se vrátila po rozchodu s přítelem do Brna a bydlí v podnájmu, tak třeba se konečně domluví. Ale netroufám si nic odhadovat...

sarlotta
21. kvě 2009

vím,mar musí se udělat smlouva o převzetí dítěte do péče.....byrokrati...čerpám info na www.aperio.cz

mar26
21. kvě 2009

sarlot taky když nevím,tak koukám na aperio,ale hodně toho vím z práce.

sarlotta
21. kvě 2009

tak já kdyžtak dojdu na radu potom mar🙂)))
Tak přemýšlím jak to řeknu v práci...určo až po první kontrole 1.6. do té doby si nechám neschopenku co mám teď....ale stejně už vidím ty protáhlé obličeje.......chjoooo ještě aby se člověk obhajoval že je těhu.....

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru