Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
14. lis 2009

Ahoj Kači, tak už funguji. Včera jsem toho měla plné kecky a vypnula si mobil. Malého mi po 3,5h v inkubátoru dali už bez teploty na pokoj, tak už jsme 4x kojili. Je šikovný a hodný. Epidurál doporučuji, sice u mne šel jen 2Ah, ale nesrovnatelné oproti kontrakcím po těch 2 vyvolávacích tabletách. Jen v závěru se sešlo několik porodů a tak jsem tam byla jen s manželem, malý prošel čípkem a zůstal mi v pánvi, tlačil do místa, kde mě bolí ta blokáda kyčle a kostrč. Já se bála tlačit, dokud mi neřeknou a pak když manžel sehnal Pa, tak už to nešlo, nemohla jsem dát nohy od sebe bolestí a docela i křičela, že to nejde ať mi ho neudusí. Podařilo se mi otočit tak, že hlavou a zády mě zapřel manžel a PA zavolala 2 paní z dětského, už jsem měla horečku a celá se klepala a odmítala pohnout. Hlavička byla 20 minut prý krásně vidět, ale já přes tu blokádu nedokázala tlačit. Dnes už na to vzpomínám s úsměvem, ale včera jsem se hrozně bála, že to nezvládnu. PA udělala nástřih a vytáhly ho, nedýchal, tak hned kyslík...

kackark
14. lis 2009

...ale hned zabral, ukázali nám ho na moment a hned ho kvůli teplotě odnesli. Šití už byla oddechovka, sice 20 stehů, ale nic nenatrhl a šili mi jen zvenku. Jo a mít chlapa u porodu je úžasná pomoc, tu poslední hodinu bych bez něj nezvládla, hlavně přesně věděl, jak mi s tou pánví pomáhat, což PA netušila a manžel jí krásně naváděl. Měj se pěkně, zní to drsně, ale už od večera chodím sama, všechno fajn, včerejší bolest a panika zapomenuty. Už se těším na další vlaštovčí miminko. Je to nádherný 🙂

kackark
14. lis 2009

Ahojky Marti a Naty 😵

mar26
14. lis 2009

jejda já mám úplně husinu....krásně to ale zvládla a odměna je zdravoučký Tomášek!!
Moc Evičku a Tomíka pozdravuj.
A je super,že jí manžel tak pomohl...já si to bez manžela taky neumím vůbec představit.

kackark
14. lis 2009

Marti, to víš, že Evičce píšu, jak moc jí všechny pozdravujete 😉
Já samotný porod asi budu muset bez manžela zvládnout, ale snad to nějak dám 😔

mar26
14. lis 2009

Kačko určitě to zvládneš!! A třeba si to nakonec rozmyslí a půjde tam s tebou 😉

kackark
14. lis 2009

Marti, to on tam se mnou bude, jen na samotný porod si netroufá, taky v kotku dušičky si přeju, aby ho napadlo, že neodejde, ale to prostě budu muset řešit až na místě a uvidíme 😉

kackark
14. lis 2009

Jakoupak jste měli noc?

strouzek
14. lis 2009

ahojky holky

jé to jsou dobré zprávy od Evičky. muselo to být hrozný ta bolest a že malej zůstal viset, já bych se taky bála že se udusí ale krásně to zvládli a teď už bude jen dobře 😵

kači proč porod bez manži?? bojí se? lepší být bez něho než by z toho měl trauma či se mu to zhnusilo nebo by tam omdlel , můj brácha se tam prej složil, nezval si svačinu byl hladnej nervní tak ho začli křísit švagrovka řvala ať na něho kašlou že ona už má hlavičku venku 😀 😀

vlastovka385
14. lis 2009

Teda Evi, to je paráda, no hlavně že je všechno v pořádku. Kači, neboj se nic, můj manžel tam byl sice celou dobu, ale v té poslední fázi jsem nikoho nevnímala, byla jsem fakt ponořená sama do sebe a soustředila jsem se na tlačení, manžel tam akorát stál u postele, abych o něj mohla mít zapřenou nohu, vím že jsem měla zavřené oči a jenom jsem slyšela asistentku, jak mi říká, co mám dělat, jinak fakt nevím, nástřih jsem vůbec necítila, až pak mě probralo, že mi ho daly na břicho a já jsem cítila pod rukou tu kluzkou prdelku 🙂.

mar26
14. lis 2009

Kačko já to pochopila,že nechce až na finále...ale to už je většinou chvilka..to předtím je delší a tu pomoc oceníš víc 😉
u nás noc celkem fajn, zlatíčko usnzla už 4 noc zase sama..paráda a ve čtvrt na 9, tak že hezký večer pro mě s manželem. Pak jídlo ve 4 a v 7 vstávačka

sarlotta
14. lis 2009

Ahojík holčinky🙂))

Evičkoooooooooooooooooooo blahopřejuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Normálně tu bulím, to je krásnéééééééé.
Tomášek je ukázkové mimuško. Zvládla jsi to jak nejlíp to šlo, i když jsi to měla těžké 😒 😉 Ale te´d už bude všechno v pořádku. Kojte a spinkejte. 😀 😎

sarlotta
14. lis 2009

kači, neboj, přímo porod je otázka 5minut, to může být manža u Tvojí hlavy... myslím, že pak už nebude chtít odejít 😉 určitě ho to pohltí a zůstane, vůbec se tím netrap. Při porodu je člověk v takové euforii, v takovém transu trochu ... vnímáš díky hormonům jinak.

murynka
14. lis 2009

jééé po ránu nádherná zpráva 😵 😵 😵

EVIČCE moc gratulujeme a přejeme at malý roste do zdraví a dělá rodičů jen radost 😵 😵
u porodu si asi vytrpěla ale jak píše zapomene se to velice rychle 😎

vy jste toho včéra napovídali 😀

my měli včéra první vycházku malé se to moc líbilo 😵 😵

strouzek
14. lis 2009

ahoj mury zrovna koukám na fotky, první procházka paráda, malá vypadá v tom fusaku kouzelně, tobě to taky sluší jen je vidět ta únava

murynka
14. lis 2009

strouzek děkuju no únava je 😅 😅 protože v noci stávám po 3 hod.na krmení ale než nakrmím přebalím uteče hodka a spím v mezičase 2 hodiny 😅 😅 ale není to tak tragické 😵 😵 😀
spíše nejím atd a to se ukazuje 😒
koukala jsem jaký krásný oblečky má nelinka 😵 😵 😵

nám je vše veliké 😅 😅 i 50 🤐

strouzek
14. lis 2009

to je jasný, no já mám teď nácvik na ty probdělé noci, buď v noci kašlu a nebo mě budí kocour takže spím taky tak po hodince dvou prostě vůbec to není ten tvrdý spánek který bych potřebovala. jsem zvědavá co mi řekne mudra na váhu, už minule pindala a včera jsem stoupla na váhu a mám mínus 1 kg oproti době před těhu. no ale já to nevidím tragicky, pořád mám plno tukových zásob že zimu přežijeme v pohodě 😀

ty jo vel. 50 jo? ty jo já mám nejmenší 56 a to jen pár oblečků, nejvíc věcí mám ve vel. 62

murynka
14. lis 2009

strouzi tak se modli at máš donošený mimi s krásnou váhou 😀 😀 jinak nemáš šanci 😅 😅 já také za těhu nepřibrala moc na sále jsme nechala 5kg a zbytek šel dolů v porodce během 3 dnů 😅

strouzek
14. lis 2009

no snad budeme mít přiměřeného macíka, je teda fakt že furt mi říká dr. že je mimi na váze větší, no má po kom já i manža jsme měli kolem 4,5 kg při porodu takže já se spíš bojím aby nebylo moc velký a šlo dobře ven.

strouzek
14. lis 2009

dneska odpoledne asi objednáme z netu kočárek tak jsem natěšená, měli jsme jet ke tchánovcům se domluvit nebo spíš pořádat ofiko o ty peníze na něho tak ale jsem nemocná tak jel manža a prý jak dojede tak ho konečně objednáme. těším se jak blázen dovést si ho necháme rovnou ke tchánovcům na barák tak se tam budu chodit s ním mazlit 😀

tercie
14. lis 2009

Dobré ránko valštovičky, koukám, krásná zpráva od Evičky, až jsem měla husinu, když jsem to četla, ale zvládla to krásně a Tomášek taky, teď už bude všechno jenom krásný 🙂
My se o chlapech u porodu bavili zrovna na tom sedánku, co jsme byli od manži z práce, byly jsme tam jen 2 ženský a jinak samí chlapi, holky a úplně mi šly slzy do očí, když tam ti, co porod už zažili líčili, jak moc je to krásný a jak silnej zážitek to je, a jak cítí ten nával lásky k manželce, když přivádí toho drobka na svět... no krása, a já už se na to strašně těším. 😉
Teď jedu na nehtíky ale přijdu za vámi odpoledne 😉

Strouži my jedem pro kočárek v neděli 🙂

Tak zatím papa!!

mimina321
14. lis 2009

ahoj som len narýchlo,dostala som stimul.injekcie,budem ich brať až od pondelku aby nám neskreslila odber-musím ešte na krv
upzornili ma že štípu 😝 😝 😝 ale vydržím a kočky z čoho som vedla túto stimuláciu nám hradí sponzor tak nás výde len 50e 🙂 🙂 🙂 a to budeme platiť len pregnyl a iui

papua
14. lis 2009

Ahoj zlaticka!
Mam tiez husiu kozu ako citam spravvu od Evicky!!! Je velmi statocna, zvladla to krasne, este raz Eviiiii obrovska GRATULACIA !!!!Som tak strsne zvedava na fotecky Tomaska🙂!

Mimi je to skvele, ze sa to konecne takto pohlo, gratulujem !!!! Super!!! A teraz sa to uz urcite podaariiiiiiiiii!!!!😉

papua
14. lis 2009

Mury: mala je UZASNA!!!!!!!!!!! 😅 😅

Krasny vikend esteb zlaticka!!!!pa

jaspina
14. lis 2009

Moc gratuluju Evičce k tomu, že se z ní stala maminka 😵 Konečně zažívá ten pocit, na který tak dlouho čekala! 🙂

sarlotta
14. lis 2009

Holky je to fakt úžasné🙂 pořád mě to dostává... je to takové osobní, když jsme tady to těhulkování prožívaly s Váma🙂)) super. Tak ať dětičky rostou a jsou zdravé a šťastné.
A další těhulinky držím palečky na porod. 😎

mimina321
14. lis 2009

evinka hlavne,že je to za vami a máš tomíka pri sebe 🤐
mury krásne fotky 🙂

tercie
14. lis 2009

Ahoj holky, mimi, to jsou parádní zprávy 🙂 Hlavně ať to co nejdřív klapne, moc ti to přeju 😉

kackark
14. lis 2009

Mimi, gratuluji ke krásným zprávám, mám radost 😉 🙂 Věřím tomu, že budete mít velmi krásné Vánoce 😵

Jinak jsem holky dneska docela uklízela, a šla jsem si lehnout a najednou měla pocit, že mi kleslo bříško 😲 Jinak vše při starém a kdyby jste viděli manžela, jen jsem mu to řekla, tak se rozhodl, že musíme konečně urychleně zabalit tašku do porodnice 😀 😀 Alespoň k něčemu to bylo dobré 😉

kackark
15. lis 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Murynka..... 2.11. porodila holčičku Sofinku
Evanek.......13.11. porodila chlapečka Tomáška
Dracek........čeká chlapečka 19.11. KO v Motole
Kačka.........čeká chlapečka - KO 18.11. a 2. monitor, 27.10. nástup na mateřskou
Strouzek.....čeká holčičku - KO 27.11.
Tercie.........čeká chlapečka - KO 14.11., 17.12. 4D ultrazvuk
Papua.........našla //
Farmi..........našla // - KO 23.11. srdíčko krásně bije, HURÁ
Sarlotta......................16DC
Jaspina.......................11DC
Mimina.........................4DC

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru