Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

tercie
14. pro 2009

Šarlot no, na veřejnosti je mi to jedno, ale toho tchána ani omylem 😀

Holky dneska končím, mějte se, papa zejtra. Jdu koukat, koho nám dneska zase vyhoděj... 😝 😀

mimina321
14. pro 2009

tááák sme nakúpili skoro všetko....okrem hračiek.....
ked sme prišli musela som si trochu schrupnúť 😅 minuli sme kopec peňazí,a som spokojná 😀

strouzek
14. pro 2009

tercie jo tak téma kojení to je pro mě dost velká krize, nejen že jsem stydlivá jak ty, nejsem schopná si představit nakojit malou i před svojí vlastní mamkou natož někde jinde a před někým. navíc mám ke kojení docela divný vztah,jakože mě ta představa hodně děsí,já nejsem kojená, nesnáším aby se mi prsou dotknul i manžel, fakt trpím i v sexu jakobych to řekla tak že mám pocit že prsa nejsou moje jakože k nim nemám vztah, nemám v nich cit rozhodně to není pro mě erotogenní zona a představa kojit je pro mě noční můra už dlouho takže fakt nevím jak to bude. mám v sobě takový divný blok, ale jak jsem zjistila je pár holek na koníkovi co tento problém má taky, některé to řešili tím že mlíko mimču odstříkávali tak jsem zvědavá co budu dělat, pořád doufám že to naskočí automaticky a bude se mi kojení líbit ale když ne a prostě nebude mlíko a nebo budu psychicky při kojení trpět a budu vynervovaná tak prostě to nebudu lámat přes koleno jsem tak domluvená i s manžou, důležitější je aby bylo mimi v pohodě spokojené, já abych nebyla hromádka nervů protože to je horší pro to malou víc než to že jí kojit nebudu.

strouzek
14. pro 2009

šarlot no já chodila ještě na základce do tý rodinný výchovy jako každej a to mi šlo, pamatuju si i to koupání jak to chytnout aby nevyklouzlo ale panenka je něco jinýho jak mimi. 😅 to samý říkal i manža že vůbec neví co my s tím mimčem budeme dělat, ani jeden neměl nikdy v ruce miminko, vždycky až větší, vůbec o dětech moc nevíme, třeba já jsem vedle jak ta jedle jen v nákupu dětský kosmetiky stojím v drogerce a nechápu co koupit co vlastně to mimčo potřebuje přijdu si jak krypl. nejhorší jak vás tu čtu jak se tu řeší kloboučky, mastičky, nemoci a nevím co a všechny co už děti máte tak všechno máte tak v malíčku a já si přijdu jak z marsu, já ti povím všechno o kočičích konzervách pro olivera ale čím namažu Neluš prcinu to fakt nevím 😅

strouzek
15. pro 2009

brý ránko holky, ty bláho dneska jsem tu první?? 😕 to už se dlouho nestalo 😀

mar26
15. pro 2009

Ahoj holky,

stroužku jak jsi psala včera ty své obavy,tak věř,že u svého je to úplně jiný,než chovat cizí miminko...nebudeš se tolik bát,protože prostě bude tvoje...věř mi,měla jsem to podobně
a než sis pořídila Oliverka, tak si o kočičkách už všechno věděla? Protože se fakt neboj, prostě s miminkem na to vše postupně přijdeš,sžijete se a uvidíš, co bude potřeba a co ne.

jinak Kačka ještě včera psala,že má zákrok za sebou a že doufá,že se ode dneška už bude moct normálně o malého postarat. Taky všem děkuje za pozdravy a už se na všechny těší.

vlastovka385
15. pro 2009

Strouži neboj, to se naučíš, zas taková věda to není, já jsem o tom před porodem vůbec nepřemýšlela, prostě tě to hodí do vody a musíš plavat 🙂 . S tím kojením, já nejsem nějaká zuřivá propagátorka kojení, kojit jsem chtěla, ale říkala jsem si, že když to nepůjde, tak se to nepos..., prostě bude na flašce. Ale ze zkušenosti můžu říct, že je to fakt hrozně pohodlný, ušetří ti to spoustu práce s vyvařováním lahviček, hlavně v noci, prostě vytáhneš prso a je uvařeno 🙂 . A pro to mimčo je to taky dobrý, že ho to chrání pře infekcema. Já jsem měla koncem září takovou tu střevní virózu, jeden den jsem byla KO, fakt jsem jenom blila a srala, křeče v břiše úplně šílený, naštěstí jsem byla u mamky, která se postarala o Tibora a nosila mi ho jenom na kojení. Největší strach jsem měla, aby to Tibiš nedostal, měl 3,5 měsíce a při představě, že by se mi to malý miminko takhle poblilo a zprůjmovalo, mi fakt dobře nebylo. A nic normálně, nedostal to, připisuju to fakt tomu kojení, že dostal ode mě protilátky.

vlastovka385
15. pro 2009

Spíš se holky připravte na to, že nebudete spát, to je pro mě nejhorší, na to mě nikdo nepřipravil a zvládám to celkem těžko. V postatě jsem 6 měsíců nespala jedinou noc v kuse. Jako tělo so zvykne, ale občas padám na hubu.

strouzek
15. pro 2009

ahoj holky, mar no věděla, u našich jsem měla kočku 13 let takže vlastně jsem si to jen zopakovala akorát teda jsem udělala sek v tom že jsem koupila ten sek s tím sprejem na blechy jak jsem ho přiotrávila a skoro nám umřel, z toho mám právě strach že udělám stejný sek u mimča ☹
vlašti no já vím že je kojení pohodný a hlavně levný ale já jednak mám ten blok v sobě a i kvůli štítky se bojím, beru po operaci fakt hodně těch hormonů tak se bojím aby to spíš neškodilo. i dr. říkal že vlastně mi až po porodu řekne jak jsem na tom jestli to zase nevyletělo a řeknou mi jestli můžu kojit dál nebo ne. můj manža chtěl hrozně abych kojila, pořád nechápal že mám z toho strach ale pak zjistil že ani on není kojení a viděl na mě jak jsem z toho hotová jen z té představy jak se toho bojím (prohlížela jsem si totiž jedno album na slovenském koníkovi kde jsou fotky jak kojit a i fotky jak může vypadat zanícená bradavaka a začla jsem brečet) tak sám mi řekl že je to na mě, že fakt nechce abych z toho měla trauma i tak se mnou budou v šestinedělí hormony mlátit. tak ale já stejně furt doufám že to naskočí samo a že mi to pak ani nepřijde a budu kojit jak ďas, ale když ne tak prostě budeme na UM a hotovo. jediný čeho se bojím té reakce lidí, už mi to potvrdilo tolik holek že když nekojili tak na ně ty kojící propagátorky koukali jak na krkavčí matky, vždyť já ani neporodila a už se mě každej 3. člověk ptá na kojení, jakoby neměli nic jinýho na práci.

strouzek
15. pro 2009

vlašti tak na to se připravuju od chvíle co jsme si přinesli domů olivera 😀 s ním je zcela normální že vstávám co 3 hodiny, když byl malej tak byl hodnej ale zase pil kočičí sunar tak jsem k němu v noci vstávala a pak chodila do práce, teď zase má pubertu a choutky takže v noci chodí řve, minulý týden jsem 2 dny po sobě spala hodinu 😝 dneska jsem sice spala vkuse ale vzhůru jsem od půl 5 😝

jaspina
15. pro 2009

Bré ránko holky 🙂 U nás je kosa jak v ruské pohádce 😖
Jinak já to mám s miminkama přesně jako stroužek - taky malé miminko nevezmu do náruče - a když už mě ho někdo fakt vnutí, tak leda v zavinovačce. Před rokem jsem byla za kamarádkou v porodce i s její ségrou a mamkou a ony mi prostě malého vnutily. Jako já jsem si musela první sednout, nainstalovat ruce a pak jsem ho měla asi půl hodiny, protože si ho nikdo nevzal a já ho neuměla někam položit nebo někomu předat. Bála jsem se si i ruce přehodit, tak jsem seděla jak kdybych měla v rukách granát a po zádech mi fakt tekl pot z té hrůzy 😀
Prostě pokud si mrně nedrží hlavičku, tak já se bojím, že ho blbě podepřu a nějak mu zlomím krk..nevím.
Jo a bavila jsem s kámoškou, co dělá na gyn. oddělení kam asi půjdu na laparku a teda nemine mě prý ani klystýr ani gyn. vyšetření tam.. Já nechcíííí 😝 Strouži, kdyby se ten tvůj sen vyplnil a já tam nemusela, tak tě asi miluju! 😀 😉
Jo a Šmajdík je ve fináááále! 😵

strouzek
15. pro 2009

jaspi ahoj 😀 😀 😀 tak to přesně jsem já, mě i když dá někdo do ruk 3 měs. mimi tak sedím ruce nainstalované a ani se nehnu 😅 nejvíc mě děsí že i manža jak se to blíží začal mít takové myšlenky co my s tím mimíšem budeme dělat až tu bude 🙂 už to vidím holky, stojíme oba nad postýlkou a přemýšlíme jak to mimčo zvednou a vykoupat 😀
jaspi klystýru se já taky bojím u porodu ale říkám si už jsme přežily horší věci tak nás nějaký průplach nerozhodí no ne? 😉 ale moc bych ti přála aby si měla vánoční překvapeníčko a na laparku vůbec nemusela.
jo a šmajda jo tak toho jsem nesnášela na začátku ale teď je super, ale stejně furt miluju chodůra 😉

mar26
15. pro 2009

jaspi pročpak před laparkou musíš mít klystýr?
mě teda laparkou operovali to mimoděložní těhu....brali vejcovod,na sále jsem byla přes hodinu a půl a klystýr teda nebyl...tak právě přemýšlím,proč ho někdě dávají

vlastovka385
15. pro 2009

Holky klystýru se nebojte, to fakt nic není, vůbec to nebolí, já jsem to při porodu pomalu ani necítila, chvilku ležíš a jak se ti začne chtít jít na velkou, tkad jdeš, to je všechno.

Tak to máš strouži dobrou průpravu s Oliverem na mimčo. Mně dneska Tibor v noci půl hodiny řval, prso nechtěl, nosit nechtěl, už jsem byla fakt vzteklá, že nevím, co s ním budu dělat, to bylo v jednu, pak usnul a spal do čtvrt na šest a zas řev, a pak teda milostivě ještě zabral do půl sedmé, kdy se doštrachal manža pro věci do skříně. Můj manžílek totiž spí v obýváku, protože on se musí vyspinkat do práce, chudáček. On je jinak zlatej a pomáhá, ale tohle mi na něm štve, on se musí vyspat, takže v noci je to na mně.

strouzek
15. pro 2009

vlašti no to jo, já jen doufám že se po kastraci zklidní, sice asi bude vstávat brzo furt ale snad už nebude řvát u dveří celou noc. fakt jsem poslední týden už seděla na posteli a brečela jen z představy že bude malá a do toho kocour že to asi nedám. naštěstí teď poslední 3 dny spal lépe, no ne super ale pár hodin se aspoň vyspím
s tím manžou to máme stejný, můj ještě chrápe takže spí už od svatby v obyváku, teď se taky snažím aby se vyspal a neslyšel olivera

andara
15. pro 2009

Dobre ranko holkyy 🙂
Tak ja teda musim ric,ze na klystyr jsem se tesila 😀 ja mela totiz v tehu tak silenou zacpu,ze jsem i na wc brecela (zlatej porod) 🙂 dokonce mi na to Dr predepsala Yal, pac mi projimadla nezabiraly, ale mam ho porad doma nepouzitej, sem si rikala, ze si u porodu uziju normalni klystyr a holkyyy oni mi ho nakonec zapomneli dat 😀 Takze ani nevim jaky to je 😅 .

Ad kojeni - je lepsi spokojene dite a kdyz nekdo koji za kazdou cenu a dite rve hlady, to neni dobry. A propagace kojeni je fakt des, na me taky vsichni misto pozdravu hned vychrlili:"kojis?" 😝 Takze Strouzi uvidis jak to pujde a kdyz ne, tak to opravdu nelamej pres koleno 😉 Akorat nechapu pripady, kdy matka prestane kojit jen aby mohla kourit a pit kafe atd. 😠

strouzek
15. pro 2009

ahoj andar díky napsala jsi to přesně, propagace kojení je fajn ale někdy je to jak sekta. když to nejde tak to nejde,určitě je to zdravé ale já říkám lepší spokojené mimi na sunaru než řvoucí z hladového mlíka a že takové maminy znám co si to prosazují za každou cenu, jedné dokonce i sám dr. řekl přikrmovat a ona dostala hysterák že chce kojit tak nechala to bobátko řvát hlady jka dlouho a radši ho kojila snad co hodinu a mimčo stejně furt řvalo. hm to je pak hrozně super mateřský mlíko 😠 matka vynervovaná, mimčo uřvané a nervy má i zbytek rodiny.
mě to právě štve že každej se hned při pohledu na mimčo ptá na kojení, ježiš ptám se jich já na čůrání nebo sex? co je komu do toho, jako zeptat se a okej ale když mi někdo začne vykládat ty kecy z příruček jak bude moje mimi alergik nemocné a nebo nedej bože mi řekne že moje mimčo nepocítí tu mateřskou lásku tak to bych vraždila.
nejvíc se mi líbila jistá osoba v mém okolí, šla na potrat když se jí dítě nehodilo, druhé už si nechala ale valila do sebe kafe, jídla z bufáče atd. takže dítě řvalo jak tur, celé osypané, dneska má alergie snad na vše, atop. ekzem atd. tak k čemu jí to "zdravé" kojení bylo a po mě ječela že jsem špatná matka když už dopředu nechci kojit. já neřekla že nechci jen že prostě se toho bojím 😠

jaspina
15. pro 2009

Mám tu šéfa, tak sem nebudu nějakou dobu moct.. 😠 Ale byla tu teď za mnou ta sousedka s prckem - dnes má 10 dní a je nádherný 😵 Ale teda podržet jsem jí ho fakt nechtěla 😀 Ještě jí ho rozbiju! 😖
Mar já nevím proč to dávají. Já na tom vlastně ale taky byla, když mi dělali laparku dávno - ale to mi při ní brali slepák.. teď to moc nechápu, ale hlavně že po ní necévkují jak někde 😖 To bych asi podepsala, že to nechci. Už jsem si to užila tak 10x a stačilo. A zjišťovala jsem si ty pokoje, tak normální jsou po 4 a je tam jen umyvadlo. WC ani sprcha ne.. No a pak nadstand. a tam je i WC, sprcha, telka a lednice, přípojka na net.. A jsou to buď 1 nebo 2 lůžkáče. Ale ten 1 lůžkáč je furt plný, tak si dám asi ten pro 2..

vlastovka385
15. pro 2009

Strouži moje řeč s tím kojením, taky mi ty dotazy lezly na nervy.

strouzek
15. pro 2009

jaspi dvoják bude dobrej,klid ale i si s někým pokecáš. jak dlouho se tam musí ležet?

holky teď jsem zjistila jak úžasně mě poslouchá můj muž 😠 s údivem na mě hleděl když jsem mu dneska řekla že si vyberu stavebko které mám 6 let, že on nic neví že ho mám přitom jsem doma o stavebku mluvila snad milionkrát. no teď mu zase říkám v kolik zítra ten odvoz do práce (jedu do práce s chlebíčkama se rozloučit) a on na mě hledí že neví že mám zítra rozlučku a že mě odvést nemůže že má audit. no super nemá on alzheimra?? v nedělu byl se mnou objednávat v kauflandu chlebíčky na středu a ještě jsem se ho ptala jestli mě odveze do tý práce a on jo jasně není problém. tak jsem blbá já nebo on? 😠

vlastovka385
15. pro 2009

Strouži, to je normální, oni to filtrují, buď tě vůbec nevnímá nebo na to okamžitě zapomene, protože myslí na něco jinýho. Oni nejsou schopní myslet na víc věcí naráz. Můj muž mě totálně vytáčí, já se ho třeba zeptám, chceš kafe nebo čaj, a odpověď je jo. Musíš občas položit kontrolní otázku 🙂 .

strouzek
15. pro 2009

joooo tak odpověď jo to miluju 😀 😀 jakobych slyšela svýho muže

mar26
15. pro 2009

Kačka všechny pozdravuje,
moooc gratuluje mimi ke // a má radost a prý možná s Tádíkem zítra půjdou domů. Mají hodně plnou porodnici. Už ho má pořád u sebe a snaží se často přikládat,aby se udělalo mlíčko,protože pořád padá na váze.

jaspina
15. pro 2009

Tak šéf na chvíli odjel, ale mezitím jsem tu měla zas návštěvu a ještě jsem i vlítla na pilates..
Strouži - jako bys psala o Jarkovi. Je to u nás přesně tak a pak se ještě durdí, že mu nic neříkám..

mimina321
15. pro 2009

ahoj kočky 🙂
tak krv mi nezobrali,až budúci týždeň v utorok na utz nebolo ešte nič-čo mi bolo jasné,ale dr to chcel vidieť
test ocikaný dnes pred chvílkou je zase o trošinku tmavší snád ms nedorazí

mimina321
15. pro 2009

a idem vás dočítať 🤐 😵

papua
15. pro 2009

ahooj kočky moje!
Mimi ahoj moja: myslim ze uz nedorazi 😉, na to, aby bolo vidiet je skor , u mna este nebolo nic 🙂

papua
15. pro 2009

mimi: prosim ta minule si mi neodpovedala, kde si bola na iui?

mimina321
15. pro 2009

papu v car dr.alexander piešťany sú velmi zlatý
ako sa máš teda máte?

papua
15. pro 2009

Mimi: vy take mate v piestanoch? super!!!!! tak si nemusela daleko apson chodit...
My sa mame normalka, unaveno ako vzdy, bojujeme so stresom pred amnio atd...., ani sa mi to nechce hovorit....Niekedy mam pocit, ze uz nikdy nebudem kludna...furt sa niecoho obavam a to neni dobre.....Okrem toho ma uz 3 dni boli hlava a uz nevladzem.....v noci nespim, cez den musim robit, do toho stres pred vianocami a tak 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru