Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

sarlotta
18. pro 2009

Sem přešla k druhému doc-abych to měla blíž...a jsem úplně nadšená úžasný, mladý sympaťák, super sestřička. Říkal doc, že se nemám bát, že teď v 7tt už jsou ty nejdůležitější věci vyvinuté a teď jen budem ,,bojovat" aby mimís neměl třeba 6kg))) Ani si nemusím měřit cukr z moči, jak jsem dělala v minulém těhu-že je to zastaralé a že mě ke konci těhu kdyžtak půjčí glukometr. Fakt jsem nadšená.

kackark
18. pro 2009

Zdravíme s Tadeáškem u prsu 😵
Máte v albu aktuální fotečky.

Srouži jsem ráda, že si tu kastraci přežila 😉 😵 A bábě bezohledné bych teda nejradši dala 😠

Sarlottko, jakpak jinak se cítíš? Je fajn, že máš super nového dr. 🙂

tercie
18. pro 2009

Ahoj holky, Kačenko, fotky krásný, malej je fešáček 🙂

Strouži super, vidíš že to kocour zvlád, co jsem říkala, že dneska už nebude vědět, že kdy nějaký kulky měl 😀
Ty holt jsi i normálně nerves, a kor teď když jsi ještě k tomu přecitlivělá, to se nedá nic dělat, ale zvládlas to taky a teď už to bude všechno OK 😉

Šarlotko tak novej doktor je hodnej? To je fajn, tak ať se o vás hezky stará!!! 🙂

Jaspi to je pěkný, to mluvení ze spaní, taky bych byla naměkko 😅

Holky přijdu později, musím jít vyvenčit hafa a pobalím si nějaký věci co se musí ještě přestěhovat sem, ať můžu naplnit tu skříň 🙂

jaspina
18. pro 2009

Kači Táďa je krásný! Fakt pěkné fotečky 😵

strouzek
18. pro 2009

už jsem tu holky, manža si vzal dneska volno a okupuje počítač a můj noťas je furt v opravně 🙄

já vím holky jsem přecitlivělá ale co nadělám, po potratu jsem k tomu kocourovi tak přivykla že ho fakt mám jako mimčo.

šarlot jj o rohlíkách mi dr. říkala, to ovoce teda nic neříkala ale je fakt že ovoce baštím hodně, mandarinky banány atd. no jako zase tak to přehánět nebudu s tou dietou, protože to vlastně cukrovka ještě není a hlavně kdybych přibrala 20 kilo tak neřeknu ale já jsem ve 28 tt a mám nahoře kilo, sladké vůbec nejím, dneska jsem opět vyzvracela půlku obědu tak co by chtěl dr. ještě upravovat. jsem ráda že se vůbec někdy najím. spíš ale začnu asi jíst pravidelně, protože to je při cukrovce základ,jsou dny kdy totiž skoro nejím, nesnídám nikdy atd.

strouzek
18. pro 2009

šarlotko gratuluju ke kontrole i když zase já jsem asi jinýho názoru než dr., já měla ZP v 8 tt takže já si dávala bacha až do 12 tt ale tím nechci říct že se něco stane, nestane a hotovo, teď už budeme jen šťastné vlaštovky maminy. každopádně je super že je dr. příjemnej, to se hned lépe chodí k doktorovi 😉

strouzek
18. pro 2009

jéé tadeášek je krásný puclíček a zdá se mi že je ti podobný 😵

sarlotta
18. pro 2009

no strouži myslím, že u Tebe ten cukr bude spíš tím, že jíš málo 😉

Já mám nového gynekologa i dia doktora🙂) tohle říkal ten dia-že ohledně působení cukru je to už hotové.

strouzek
18. pro 2009

šarlot no taky si to myslím, říkala to i doktorka i sestra že většinou ty holky co mají to co já, nic nejí ,sladké blijou tak jim jakoby tělo začne šílet. no ale jak to mám asi udělat, buď budu jíst a blít a nebo nejíst a mít cukrovku . dneska jsem vyblila oběd 😔

sarlotta
18. pro 2009

jde o to kolik sníš najednou... jestli zboucháš 4madarinky a banán naráz tak je to hodně. chce to jíst po hodince po dvou.

strouzek
18. pro 2009

no to asi bude ono, ovoce je jediný co mi jede, hlavně večer si vemu 10 mandarinek a sežeru je

sarlotta
18. pro 2009

při vyšším cukru můžeš jíst neomezeně libové maso a zeleninu - tak to zkus nahradit🙂
Ale ono to nebude nějak tragické nebooj🙂

strouzek
18. pro 2009

no doktorka mi to říkala taky že možná že teď když budu vědět že nesmím sežrat kilo mandarinek najednou se mi to hned zlepší, jako ono to není tragický ani teď ale prej mě budou hlídat aby se to nezhoršilo

jaspina
18. pro 2009

Holky teď mi dorazily ty včera objednané parfémy a paráda! Byla to dobrá volba 😵

strouzek
18. pro 2009

jaspi jaké parfémy??

jaspina
18. pro 2009

Strouži Miss sixty elixír, Elisabeth Arden- Green tea a Dawidoff Cool water.. Objednávala jsem si je včera přes net..

strouzek
18. pro 2009

aha ten miss sixty mi moc nevoní ale arden, a dawidoff jo. já dělala jednu dobu prodejce těch imitací FM, no spíš jen tak pro sebe, rodinu a kámošky, takže jsem si očuchala plno parfémů ke kterým bych se nikdy nedostala.

jaspina
18. pro 2009

Strouži tak já zas dělala v parfumérce 🙂 Ale některé ty FM nebyly moc věrné - takže podle toho se moc soudit nedá.. Mě Miss sixty nevoní, ale ten elixír fakt jo. Do toho jsem se zamilovala na poprvé! 😵

strouzek
18. pro 2009

jaspi no to máš pravdu u někteých těch FM mi něco vadilo jakoby tam byla nějaká příměs navíc třeba u jednoho parfému se mi zdálo že tam dali navíc mandarinku nebo co.teď už je nedělám, mě nebavilo si furt přikupovat nové vzorky, byli jiné starosti.
jinak já miluju nejvíc kenzo a jadore

sarlotta
18. pro 2009

já momentálně ulétávám na U - od Ungara z avonu🙂 K jiným značkám se moc nedostanu...a ani finančně by se mi do toho asi nechtělo 😅 😉

strouzek
18. pro 2009

to ungaro mi taky voní , z avonu a oriflamu si kupuju hodně ale teď už sesnažím držet, nebudou prašule a hlavně už se prohýbá polička. sobě si kupuju ty levnější parfémy ale manža mi kupuje ty dražší na narozky, vánoce nebo ze služebek, teď mi přivezl to kenzo koupil to na letišti takový velký flakon stálo to 3 tis. ale měl diety tak to šlo, no a minule mi zase koupil parfém tchán za 4 tis. tak si je šetřím, takový drahý parfémy už skončí na hooodně dlouho a vonět budu akorát po dětským oleji 😀

monkula
18. pro 2009

Kačenko, gratulujem k Tadeáškovi 😵
Strouži, som rada, že ste dobre dopadli, ty aj kocour 😵
Noa parfémy, ajaj, to ste ani nemali začať túto tému 😀
ja mám od versaceho - red jeans, od Bruna bananiho - pure woman, potom od healing garden - white eta, ale to používan len v posilovni, potom od avonu - extra ordinary no a nakoniec, môj obľúbený Diesel - Fuel for life, milujem tú vôňu, eln bol dosť drahý, stál 2 a pol tisíca, tak som si ho nekúpila, ale MM mi ho kúpil min. rok pod stromček 😵
A ešte som zabudla na Ghost 😀

strouzek
18. pro 2009

ahoj monkul no co kocour ale já že jsem to přežila , manža na mě musel zařvat škaredě abych začla reálně uvažovat ale stejně se pak i on přiznal že byl z toho hotový a klepal se taky 😀 je to prostě naše chlupaté děcko,v noci jsme nad ním hlídkovali, dokonce jsem dala kocoura na nanny monitor 😀
jinak ty tvoje oblíbený vůně není můj šálek kávy, ghost mi nevoní, diesel mi smrdí , akorát ten bruno bymě sednul. ještě co miluju je ten parfém už nevím název od kate moss ten bych snad i pila jak mi chutná 😅

monkula
18. pro 2009

strouži, ty si teda číslo... kocúr na nanny monitoru 😀 čo to je za rasu? ja teda kočky nemusím, mali sme jednu, ale takú divú, len sa nažrala, a už skákala von oknom, a jedného dňa aj ostala vonku....
Ale musím priznať, že taká prítulná britská mačka 😅 😅 😅 ale zvieratá v byte, neuznávam.... my sme dosť tuláci, tak by ma dosť zväzovalo, byť doma kvôli mačke a nemôcť ísť niekam, lebo doma čaká zviera 😅 😅
tei vône, no, ja viem, že sú ťažké, ale mne sa páčia, hodiá sa ku mne, aj ja som ťažká 😀 😀 😀 ale nie....
mne sa páčia, voňajú mi.... švagriná mi napr. kúpila od Gucciho -Rush, nevoňal mi... 😝

strouzek
18. pro 2009

monkul pouliční šlechtic, matka štětka co se toulá rodí 3x do roka a otec neznámý 😀 aspoň jsem nanny vyzkoušela a funguje akorát jak se začal probírat tak z pelechu utíkal a nanny furt hvízdal 😀 já teda kočky miluju, víc než psy ale žádné zvíře jsem nechtěla kvůli tomu že je pak člověk upoutanej doma. jenže pak popotratu a když se nedařilo tak jsme zjistili že doma je smutno a já měla psychiku v háji tak jsme se rozhodli vzít si koťátko protože jinak by ho teta utopila. no tak ho máme,z koťátka se stal vyžranej romazlenec co terorizuje celou rodinu ale stejně ho milujeme 😀

vlastovka385
18. pro 2009

Holky, sory, že píšu až ted, ale dneska se všecho s..e, v noci jsme vstávali každou hodinu, bo Tibora bolelo břicho, taky aby dne, když dva dny kakal jenom malý bobky, zato dneska si to vynahradil, ráno pokadil všechno včetně mě a přebalováku a od té doby kakal už dvakrát, takže furt přebaluju. Navíc nechce vůbec spat odpoledne, jsem myslela, že trochu uklidím a půjdu s ním, protože melu z posledního, ale prdlajs. V nedělu měla přijet kámoška a zůstat s náma do pondělka, abych tu nebyla zas sama, ale nepřijede, bo je nemocná. A ke všemu sem chtěla dělat šunkofleky a zjistila jsem, že manža strčil uzený do mrazáku, takže je na kost 😠 . Tak su ke všemu ještě hlady.

monkula
18. pro 2009

strouži, aj toto bola taký pouličný miš - maš, manžel chodí na kick - box a tams a stále motala okolo kontajnerov, ako malé mačiatko, asi dva týždne, tak ju MM zobral k nám domov, my sme ju kŕmili, naučili sme ju nazáchod a ona nám za to všetko ošťala, chiara má dodnes jazvy na rukách 😠 ale nemala som to srdce ju len tak vyhodiť na ulicu, lebo jarko ju strašne miloval 😀 Potom sa začala pýtať von, tiež sme jej hovorili betty - štetka 😀 😀 raz prišla zbúchaná, no zo sme ju radšej ani nebrali domov, aby nám tu nevrhla mladé a raz prišla bez brucha a bola u nás tri dni a iba spala, a asi sa o svoje mladé ani nestarala 😔 krkavčia mať.... 😀
potom už neprišla vôbec a ani mi nechýba, jarko mal na ňu alergiu

kackark
18. pro 2009

Posílám popis a souhrn toho, jak to všechno bylo 😉
Snad vás stihnu někdy dočíst 😀

Tak jak to začalo? Ráno ve 4:18 mi rupla plodová voda, já v klidu, Zdenda značně nervozní jsme se vydali do Ústí, tam jsme dorazili něco po páté. Příjmuli mne a já byla otevřená jen na jeden prst, tak poslali Zdendu, ať se jde někam nasnídat. Byla jsem šťastná, venku byla ještě tma, svítil tam pod okny vánoční stromeček a já věděla, že se konečně dočkám, Tádínka v bříšku jsem hladila a snažila se si to užít. Dokonce dr. při jedné kontrole nálezu prohlásil, že smějící se maminku o porodu vidí málokdy (nebylo to tím, že by byly bolesti malé, ale tím, jak moc jsem se těšila). Celý porod si myslím, že jsem zvládala bez problémů, asistentka mě chválila, že dobře dýchám, a že očekávala, že to bude na mnohem dýl. Dostala jsem infuzi na urychlení a kontrakce byly bolestivější, ale stále zvladatelné. Co vím, že mi určitě pomáhalo, byla sprcha, strávila jsem v ní velkou část porodu. Nejvíc jsem trpěla, když jsem musela ležet při natáčení monitoru, to se ty kontrakce hůř zvládaly. Musím maximlálně pochválit mého miláčka, který celou dobu tvrdil, jak na porod odejde, že, by určitě omdlel, ale statečně to zvládl, sice seděl v křesle dál ode mne, ale stjeně jsem vnímala, že tam je. Kdyby byl třeba u hlavy, asi bych ho ani nevnímala a navíc by možná i dost překážel. Porod samotný trval chviličku, na tři kontrakce byl malý venku, při každé jsem tlačila dva až třikrát, dvě sestřičky mi pomohly tlačit na břícho, ale to se taky dalo zvládnout. Těsně na konci mě dr. nařízl, očekával, že malý bude velký, což se taky potvrdilo. Když se narodil, tak hned nezakřičel, tak jsem ho nemohla dostat na břicho, ale jen ho odsáli, tak byl v pohodě. No a pro mě dost nepochopitelně, mě nenechal dr. pořádně porodit placentu a začal jí tahat za pupečník ven. Po ošetření malého přinesli Zdendovi na holé tělo, mezitím mě dr. zašil a pak jsme spolu trávili dvě hodiny na porodním sále všichni tři (z toho jsou ty fotky), byl to úžasný pocit a já byla neskutečně šťastná. Ve 4 hodiny přišla porodní asistentka a začala mi násilím mačkat břicho a krev se ze mě jen řinula, řekla, že to je tím, jak byla veliká děloha, a že se to určitě stáhne, to už bolelo docela dost. Pak jsem měla slézt z křesla a jít do sprchy, na půlce cesty se mi udělalo strašně špatně a když jsme došli do sprchy, tak jsem tam omdlela a šeredně si potloukla koleno. Odvezli mě na pokoj a pořád chodili kontrolovat a mačkat břicho (asi každou hodinu) - bolelo to víc než samotný porod. Taky po čase chtěli, abych vstala, a šla znovu do sprchy, ale tam jsem málem omdlela znovu a vůbec jsem nemohla dýchat, strašně jsem lapala po dechu. Tohle trvalo skoro celou noc. Ráno mi vzali krev a zjistili, že došlo k obrovské ztrátě krve při porodu, a že mi musí dát dvě transfúze. Říkali, že se mi určitě uleví a bude konečně dobře. Jenže zázrak se nekonal, tak mi druhý den ráno dělali UTZ a zdálo se, že v děloze něco zůstalo. Dostávala jsem injekce na zavinutí dělohy a prý by to mělo pomoc vypudit tu zaschlou krev (jak se původně domnívali, že to je). Injekce na zavinování byly snad horší než porod. Dostávala jsem je rovnou do žil. Další den ráno mi dělali kontrolní UTZ a závěr byl, že nález je stejný a musím jít na revizi. Po revizi se mi neskutečně ulevilo, asi i pomohlo, že jsem se po narkoze dostatečně prospala. Do té doby jsem přes bolesti naspala cca 6 hodin. A já jsem byla konečně schopná postavit se na vlastní nohy a trošičku se začít starat o malého. Závěr z revize byl, že v děloze zůstal zbytek placenty a plodových obalů, dr. co na to přišel a revizi provedl moc děkuji, protože mi tím dělohu zachránil a ponechal možnost mít další děti. Přes veškerou tu bolest před revizí jsem malého ale kojila, dokonce i při transfuzi, vždy přišla sestřička, pomohla mi ho přiložit a pak vrátila do postýlky. Jen díky tomu, že jsme to nevzdali si myslím, že teď naštěstí plně kojím. Taky jsem se snažila, aby byl co nejvíce času se mnou a v noci, ty první dny, jsem vždy poprosila sestřičky a na kojení mi ho dovezly. Teď jsme doma všichni šťastní a spokojení. Já v porodnici nechala 12 kg a jsem slabá, ale snažíme se to nějak v rámci možností zvládat a na náš poklad se nemůžeme vynadívat. Krásnější pocit, jsme zatím ani jeden z nás nezažili.
Máme doma hodného andílka.

kackark
18. pro 2009

A časem vám víc napíšu o poměrech v porodnici, teď už musím 😉

monkula
18. pro 2009

kači, krásne napísané, tie stromčeky ma dostali..
No, nechápem, prečo ťahal placentu von.... mne to pri Chiare išlo ťažko, tak ma vycievkovali, mala som plný močový mechúr, čudovala som sa, že som sa pri pôrode nepocikala,a potom mi zavesil an placentu závažie a čakali, kým nevyjde von sama, pri jarkovi som ju musela "porodiť" 😝
Potom ju rozhrnuli a skontrolovali, naozaj dôkladne, asi minútu sa v tom hrabali, fuj 😅 😅 😅 Mm odvtedy nechce jesť pečienku 😀 , teda játra
Noa aj tak po UZV zo mňa na druhý deň vypadol kus krvnej zrazeniny 😝 a odvtedy nejem játra ani ja 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru