Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

murynka
7. srp 2009

evi a máš odkaz??a máš tam někde tu fotku zveřejněnou 😕 😕

evanek77
autor
7. srp 2009

mury,
vůbec se mi neozvali zpět, nemám...

evanek77
autor
7. srp 2009

a včera jsem dělala ještě jednu, ale nevím.... je to spíš hra pro mne, než to někam posílat... dám ji také do alba

evanek77
autor
7. srp 2009

jdu se oblíkat, v půl jedenácté jedu s kamošem na výlet a na obídek 🙂

murynka
7. srp 2009

evi jsou krásné jak jsi udělal tu poslední?? 😵 😵 😵

evanek77
autor
7. srp 2009

mury,
ha, objevila jsem novou funkci 😉
když si otevřeš zoner, tak úplně dole na té levé liště nabídek jako je žehlička a tak je taková šipka nahoru... no a tou jdou ty stíny, nastavíš si šírku i barvu, je to zábava. no a rezavé vlasy šly z těch mých tak, že kikneš na ten znáček pod žehličkou a nahoře na ličtě si nastavíš, jestli ti to bude doostřovat, měnit jas nebo co... no a já zadala sytost 11% a přejela vlasy a ony zezrzly 😀 😀 😀

jaspina
7. srp 2009

Holky v jednom tématu teď řeší prstíkovou metodu - co si o ní myslíte? A hlavně jak se pozná, kde je to místo správné místo? Asi se ptám jak pako, ale já fakt nevím 😅

evanek77
autor
7. srp 2009

jaspi,
já tu prohlubeń v čípku v pohodě nahmátla a určo bych to být tebou zkusila, každopádně v kombinaci s nohama nahoru 😉

papua
7. srp 2009

ahoj dievcata!!!!!!!
jaspi: ja netusim 🙂!

papua
7. srp 2009

evi: krasne fotky 🙂!

evanek77
autor
7. srp 2009

papu, ty lichotnice 😀 😀 😀
holky, já utíkám, mějte se, ve čtyři jsem zpátky 😉

sarlotta
7. srp 2009

ahojky... Evi, krásné fotečky🙂) moc.

jaspi, myslím, že to funguje 😉

jaspina
7. srp 2009

No dobrý - ale jak poznám, že jsem na čípku? 😀 Já dokud mi ho neoperovali, tak jsem ani nevěděla, že nějaký mám a teď to vím, ale stejně přesně nevím kde.. natož nějaká prohlubeň. Jo a já prý s nohama nahoru ne - mám opačně zakloněnou dělohu, tak mám ležet na břiše

sarlotta
7. srp 2009

Jaspi tak to máš komplikované čoveče.. to Ti měli poradit i nějakou vhodnou sexovací polohu 😉 No čípek je takový tvrdý útvar-nahoře v pochvě-výrůstek a na konci má dírku-asi jako nehet a tama spermijky putují- tak když je tam napatláš, tak jim ušetříš cestu. Při ovulce se čípek zkrátí, je měkčí a dírka je větší.

jaspina
7. srp 2009

Díky šarlot, snad ho nějak najdem 😀

jaspina
7. srp 2009

Holky těhuly - na frekvenci 1 je soutěž o kočárek Teutonia - tak zkuste štěstí - stačí si zahrát pexeso 😉 Mrkněte na www.frekvence1.cz

mimina321
7. srp 2009

ahoj 🙂 len vás narýchlo zdravím a zase letím 🙂
večer dočítam čo je nové 🤐

evanek77
autor
7. srp 2009

šarlot díky 😉 😉 😉 už se těším, až budu fotit malého tomíka, ale to zas nebude čas na retuše 😀 😀 😀

dadunka
7. srp 2009

Ahoj holky, zdravím po delší odmlce a už s děťátkem 🙂
Už jsme s Tádou chytli jakýs takýs rytmus, tak mám i chvilky volna. Je to zlatíčko, téměř nepláče, jen když má prdíky a dost spí. Mám málo mlíka, tak musím dokrmovat Nutrilonem a doufám, že se více rozkojím. Odsávám ,piju čaje, nahřívám prsa atd., tak uvidíme.

Jinak tady kopíruju popis porodu, trochu drámo.
Upozořnuju, že to bude asi román, já to neumím krátce. Tak pardón.

Porod:
v út, v den termínu jsme razili na monitor, pro jistotu už s taškami (jak se nám to pak hodilo ). Sestra mě nejdřív vzala na nějaký obyč starší monitor a tam nemohla Tádu chytnout, pořád se to ztrácelo a navíc to střídavě zachycovalo můj tep a pak jeho a dokola a ten stroj nemohl rýsovat tu křivku. Tak jsem šla na hekárnu na jiný lepší, tam to samé, ale poslechově už bylo srdíčko slyšet, i když pořád tam skákal můj tep, PA poslouchala ten zvuk jeho srdce a nic neříkala a zvláštně se tvářila, takže já začala být na nerv, pak zavolala na dr., aby si to šel taky poslechnout a to už jsem se ptala, co je špatně Tak prý, že to vypadá na srdeční arytmii, znělo to fakt děsně, ťuk, ťuk, ťuk, ticho, ťuk, ťuk, ťuk, ticho...to ticho bylo děsivý. Pak jsem šla na utz na průtoky, ty byly dobré, dr. ještě malého změřil a odhadl porodní váhu na 3,5kg. A pak zavolal primáře na posouzení, to už na mě šly mrákoty a Dan se naprosto klepal a byl hrozně nervní. Primář Shon, pěknej a strašně sympatickej chlapík, takovej šibal na to koukal, pak mě vyšetřil vnitřně, řekl, že nález krásný, že jsem otevřená na 2-3cm, jestli nemám bolesti (neměla jsem, jen ty poslíky o víkendu) a udělal mi Hamiltona (aniž by se teda ptal, jestli ho chci, vůůůbec jsem to necítila, řekl mi to, až když jsem slezla) a že si mě tam nechají, budou dělat monitory a že když se to do zítřka nezlepší, že by mi ve st protrhli vodu a vyvolali porod. Pak mě znovu hnali na monitor, já šílená, co se děje, nikdo nic nevěděl, odhadovali ten omotaný pupečník nebo srdeční vadu
Přemýšlela jsem, jak to přežiju do zítřlka a co v těch chvílích, když nebudu na monitoru a nebudu vědět, jestli je ok nebo není, tak jsme to zvažovali, ptali se dr. a PA, co by dělali na našem místě a pak jsme se rozhodli, že než se nervit, radši ať už je venku, kdyby se cokoliv dělo, taky nás ovlivnilo to, že primář měl ten den sloužit až do rána a je na porody nejlepší. Tak Dan jel pro Redbully,vodu a bagety na benzínu v očekávání dlouhého porodu - haha
Po tom Hamiltonovi jsem začala lehce krvácet a stihla jsem si ještě dojít na velkou, takže jsem nemusela mít klystýr, vyholení jsem nepotřebovala, protože jsem tak normálně, ale myslím, že to necpou jako nutnost. Pak v 13:30 mi primář protrhl vodu, absolutně bezbolestné, voda vychlístla a naštěstí byla čirá, takže taky dobré znamení. Pak další monitor ve 13:45 a první silná kontrakce, pořád se to nechytalo. Mezitím se vrátil Dan a přesunuli nás do žlutého pokojíku a rozhodli, že mi zavedou monitor přímo do pochvy a nalepí mu to na hlavu. Tak to zavedli a to už jsem byla otevřená na 5-6cm, ale i tak to pořád padalo, já jim říkala, že já a elektr. přístroje nejsme kamarádi, nevěřili...
Kontrakce se zintenzivnily a byly častější, ale nedokázala jsem spočítat frekvence mezi nimi a jak dlouho trvají, protože mě pořád někam honili, mezi nohama mi crčely dráty, fakt super Přišel Dan oblečenej v modrým hábitu a byl se mnou. Pak mi jako gól primář řekl, že mi tam k porodu pošlou Dr., která je z PT nemocnice, já nemohla uvěřit, jak je to možný, když měl primář sloužit až do rána, navíc kvůli tomu jsme jeli z PT pryč! No naštěstí tahle byla z těch dvou dobrých co v PT jsou, trochu více se známe, dělala mi loni revizi a i teď, když jsem v PT ležela byla mou ošetřující lékařkou. No tak pak přišla, přivítali jsme se, řekla, že mě vyšetří, já vylezla na kozu a už jsem z ní neslezla (takže žádná sprcha, žádnej balón, žebřiny..), řekla, že jsem otevřená na 8cm a že za chvíli budu moc tlačit, já nechápala, že už má být TEN konec, kontrakce jako prase, časté, no a najednou do mě zase šáhla, to dost bolelo a řekla, že lem je zašlý a že můžu tlačit. Já mezitím upadala trochu do bezvědomí, protože jsem se překysličila (blbě jsem dýchala, moc hluboce), bylo mi strašný vedro, tak mi Dan otíral obličej mokrým ručníkem, otevírali na mě okno, pak mi dali kyslíkovou hadičku na prsa, protože jsem přestala komunikovat, odpovídat, nebyla jsem schopná ani zavrtět hlavou, ale zdálky jsem je slyšela, dostala jsem infuzi glukózy a pak jsem asi 3 kontrakce tlačila, bolelo to jako prase, myslela jsem si, že to dítě nedokážu prostě vytlačit. Dr. mě povzbuzovala, že má vlásky jako tatínek, mezi kontrakcemi si dr. přečetla náš porodní plán. Cítila jsem, že mi prsty pořád obkružuje poševní vchod a pak řekla, při příští kontrakci musí mimi ven, už se mu nedaří dobře, to zabralo, já si řekla, ať se klidně roztrhnu nebo umřu, ale že ho musím vytlačit, na první zatlačení během jedné kontrakce jsem vytlačila hlavu (pěkně jsem si zařvala) a na druhou tělíčko. Pak jsem slyšela, že Dana volají, aby přestřihl pupečník, ale nikdo neplakal a já pořád nebyla schopná otevřít oči a podívat se. Pak ho se sestrou odnesly pryč, začalo se mi vracet vědomí, když mě dr. šila, nenastřihla mě (měli jsme to v por. plánu), ale praskla jsem sama, až ke konečníku. Šití taky dost bolelo, měla tupou jehlu, kterou pak měnila a umrtvení nezabíralo. Já v dáli slyšela bulet nějaký mimino,ale myslela jsem si , že je to paní co rodila vedle a ptala jsem se, proč moje nebečí a oni řekli, že to je moje! Pak přišel Dan měl ho zabalenýho a umytýho a poprvé jsem ho uviděla, byl nádhernej, ale mě to pořád nedocházelo, moje psychika tak krátkej porod prostě tak rychle nepobrala. Do toho mě pořád dr. šila, ani nevím, kolik mám stehů. Pak konečně skončila a rozloučili jsme se. Takže porod bez oxytocinu, bez čehokoliv na bolest, to jsem byla moc ráda a pyšná, že jsem do sebe a do něj nedostala žádnou chemii. Po 30 min.!!!!!!!! přišla dětská sestra a zkusila mi ho přiložit k prsu, ale z boku, takže jsem ho vůbec neměla na sobě, byl asi 1 min. u jednoho a druhou u druhýho, pak ho zas odnesli na vyšetření. nevím, jestli to je standard nebo to bylo jen kvůli tomu pupečníku, ale to mě dost teď štve!
No, pak jsem musela ležet ty 2 povinné hodiny ještě na koze a rozesílali jsme sms a volali. Pak mě převezli na pokoj.

Suma sumárum, strašně rychlé, moje hlava to dlouho zpracovávala, já jela na obyč kontrolu, doma prádlo v pračce, naplánovaný oběd a za 2 hod. všechno jinak, já máma, rotržená až na prdel, prázdný břicho a nádherný děťátko vedle sebe...
Jinak to tam mají pěkně průchozí, takže pořád byly otevřené dveře od nás do hekárny a do vedlejšího sálu a zavřely je až když jsem tlačila. To mi trochu vadilo.

kackark
8. srp 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka 17.8. krev. 21.8. UTZ
Murynka......čeká holčičku - KO 11.8., 22.8 4D ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 21.8.
Tercie.........našla //
Farmi.......................26DC
Mimina.....................21DC
Papua......................16DC
Jaspina......................2DC
Strouzek....................2DC
Sarlotta...................čeká na 3. porevizní MS, výsledky gen.testů jsou v pořádku

kackark
8. srp 2009

Krásné sobotní ránko 😵

Dadu, tvůj popis porodu jsem přečetla jedním dechem. Hlavně, že už to máš za sebou, viď a jste oba s malým v pořádku 😵

tercie
8. srp 2009

Ahoj vlaštovinky 🙂
Krásná tabulka, 15:5, tak ať se těch pět co nejdřív přidá, to pak bude pokoukáníčko 🙂
Kači když jdu na potvrzení těhu k dr. 10.8., píšete to taky do tabulky, nebo jen týdny když je to ofiko?

kackark
8. srp 2009

Terci, píšeme, hned ti to tam připíši 😉 A jak se vlastně cítí naše čerstvá těhulka? 😵

kackark
8. srp 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka 17.8. krev. 21.8. UTZ
Murynka......čeká holčičku - KO 11.8., 22.8 4D ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 21.8.
Tercie.........našla // 1. KO 10.8.
Farmi.......................26DC
Mimina.....................21DC
Papua......................16DC
Jaspina......................2DC
Strouzek....................2DC
Sarlotta...................čeká na 3. porevizní MS, výsledky gen.testů jsou v pořádku

mimina321
8. srp 2009

daunka to bolo rýchle 😲 tak nech sa čo najskôr zotavíš 😵

sarlotta
8. srp 2009

Dobré ránko holčinky🙂)

Dadu ... tak to je teda román🙂))) Jsi šikulka šikovná...krásně jste to zvládli... porod není procházka růžovou zahradou a nějaké komplikace má každá maminka, buď ráda, že to byla rychlovka-otevírala jsi se opravdu ukázkově🙂))
Ani jsi nenapsala v kolik se malý narodil 😀 Taky jsem měla kyslík- je to fajn, člověk je pak takový oblblý🙂))) Ale díky za hormony a ten lehce šokový stav. Tak se už jen tulte a užívejte sami sebe🙂))

sarlotta
8. srp 2009

Jo tak už sem mrkla do albíčka.. je nááááádherný chlapeček🙂)))) a ten 2hodinový porod je opravdu raritka...super... kamoška taky takto rodila ... skoro v autě... on ten kratší porod mívá intenzivnější bolesti-ale zase pak nejsi tolik vyčerpaná- to si fakt nevybereš- příroda rozhodne sama🙂)

mimina321
8. srp 2009

kočky moje dnes sa chystáme na celodenný výlet najskôr na nákup a potom k vodičke velmi sa na to teším
včera som prečítala smutnú správu jitulíka 😔 ☹ velmi som jej držala palce

kackark
8. srp 2009

Mimi, tak si to krásně všechno dneska užíj 😵

O Jitulikovi nevím 😔

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru