Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
29. pro 2009

A nebo k nám 😉 😀

kackark
29. pro 2009

Teda, pokud to dneska zvládneme 😵

kackark
29. pro 2009

Strouži, tobě to bude za chvíli ukazovat 30tt, to je neuvěřitelné 😲 Taky se brzy dočkáš maminko 🙂

strouzek
29. pro 2009

holky můžu se zeptat? měli jste taky tak plný zuby chlapů ve 3. trimu? já svýho manžu začínám nesnášet, každý den je to horší, nejen že mě rozčiluje jak žere ty sladkosti a já nemůžu kvůli cukrovce ale hlavně už šílím z toho jeho opečovávání.

holky on mě kontroluje totálně všechno, jak teplou mám vodu ve sprše, jestli mě neškrtí oblečení, co jím, co piju, včera jsem si dala langoše a málem mi ho utrhnul od huby že se mu zdál připálenej, kafe piju potajmu, teď začal hysterčit i u běžných věcí, nesmím vzít ani igelitku s lehkým nákupem hned mě seřve, když jsem šla na vánoční večírek tak mě stropil scénu že jsem nezodpovědná přitom jsem byla asi 15 metrů od baráku v restauraci kde se nekouří. dneska jsem šli na oběd, já šla na záchod a už jsem dostala přednášku že si nesmím sedat na prkénko abych nechytla infekci (jakobych někdy na prkénko v hospodě sedala) 😠 dokonce jsem minule seděla, ruce skřížené pod prsama a už mě seřval že si tlačím těma rukama na břicho a musela jsem si na jeho žádost lehnout. holky já ho do porodu zabiju nebo skončím v bohnicích. 😠 ještě horší že se dověděl o brantranci kterému se narodilo dítko v 7 měs. a je postižené tak je to teď s ním k nevydržení o to víc.

strouzek
29. pro 2009

kači vy jste moc daleko, škoda že vás holky nemám blízko mohli jsme spolu drandit s kočárama. JJ 30 tt mazec za chvíli rodím a nic neumím 😅

tercie
29. pro 2009

Strouži jéé novej obrázek 🙂 Už jsi ho tu jednou měla, viď? 😉
A jestli stříháš kocourovi, tak Nelince se neboj, je to úplně stejný, troufám si říct, že bude i líp držet, jak kocour 😀
Kači študuj, pak nám, matkám začátečnicím budeš radit co a jak 🙂 a to netování se taky poddá, všechny maminy co znám povídaly že to je lepší po těch třech měsících, až si najdete režim... no teď se mi to kecá, ale taky jsem pak na sebe zvědavá 😀

strouzek
29. pro 2009

jj měla chtěla jsem tam dát současnou fotku ale jaksi jsem zjistila že mě nikdo nefotí a že mám šílený vlasy.

kackark
29. pro 2009

Strouži, pro mě byl konec 3. trimestru dost těžký, a kdyby na mě po porodu nečekaly ty komplikace, tak byl pro mne porod vysvobozením, stejně jako psala Evička. Buď ráda, že Tě manža opečovává, ikdyž by si ho nejradši uškrtila a doufej, že pak vrhne svou energii do malé. Popravdě jsem čekala, že se můj manžel víc zapojí. On si malého rád pochová, ale jen když je hodný a nebrečí a i to vydrží maximálně půl hoďky. Když ho uspávám, tak neudělá vůbec nic a sám se natáhne, a když dnes uspával on malého, tak jsem uklidila celou koupelnu a on malého stejně neuspal, tak jsem ho vzala do kočárku ven. Snad časem pochopí, že potřebuji víc pomoc. A to nechodí do práce, až v lednu začne, tak nevím, nevím.

kackark
29. pro 2009

Taky bych vás měla ráda blíž, je to škoda. Ale nějaký sraz musíme někdy určitě podniknout 😉

kackark
29. pro 2009

A holky, ještě jsem si na něco vzpomněla k porodu, bude to asi znít divně, ale mě to opravdu pomohlo. Když jsem byla ve sprše, tak jsem se nestyděla a normálně nahlas jsem prosila čípek, ať se otevírá a vzpomněla jsem si na článek, který jsem četla asi týden před porodem a tam psali, že pomáhá takové to ómování jak se dělalo na rozezpívání při hudebce. Prostě, že funguje nějaké propojení mezi ústy a čípkem, a u mě to zabralo zázračně, asistentka se nestačila divit, jak nález najednou pokročil. Tak třeba vám to za pár týdnů taky pomůže, moc bych vám to přála.

strouzek
29. pro 2009

kači já vím to mi říká kamarádka taky ať jsem ráda že její jeho zase dítko těžce nezajímá ale zase když je něčeho moc tak to fakt člověka dusí. spíš se bojím že tak aktivní bude i po porodu malé a zabiju ho už totálně, protože už teď mi přijde že toho má víc nastudováno jak já, čte si všechny články o těhu a mimčách, pak mě to vykládá hrozně odborně a já si přijdu jak blbka že nic nevím.
tvůj manža se určo zlepší, víš jak chlapům to trvá déle než něco novýho přijmou, já si myslím že neví jak se k malému chovat aby něco neudělal špatně nebo tak něco.

tercie
29. pro 2009

Strouži manža je pěknej aktivista 😀 Já se směju ale tobě asi do smíchu moc není viď... manža se o věci kolem těhu nezajímá, když něco nesmím, tak mu to musím nejdřív vysvětlit, co a proč, sám si info nezjišťuje...no ale když tě tak čtu tak je to možná i dobře.
Předpokládám, že jsi mu určitě řekla, že je ti jeho starostlivost protivná...ani pak nepolevil, ani trochu?

Kači taky jsem zvědavá na mýho manžu jak se bude k malýmu stavět, jestli se o něj bude umět sám postarat... nechtěla bych dopadnout jako švagrová, který manžel prohlásil, že se malo bojí pochovat aby jí neublížil, tak ona mu ji nedávala, on se nesnažil a dopadlo to tak, že ji neuměl pochovat, přebalit, natož nakrmit nebo vykoupat, a když pak byla švagrová nemocná, tak jí s malou musela pomáhat máma... a manžel seděl u tv a s malou se chlubil akorát před kumpánama v hospodě...

strouzek
29. pro 2009

tercie když se chlap nezajímá vůbec je to blbý ale když až moc je taky, fakt někdy na zešílení.

já se až bude malá o manžu nebojím, spíš se bojím že mě bude sekýrovat dál a bude ze mě dělat před lidma špatnou matku. třeba už teď přijde k našim a začne mojí máti vykládat jak jsem si dovolila odnést nákup, jak jsem snědla něco nevhodného pro těhuli atd. samozřejmě moje máti mu přitakává, protože pro ní je můj manža zlatíčko a taky se bojí o vnouče takže ti dva si notují a mě z toho chce prasknout hlava. můj manža je hrozný aktivista na děcka už dávno, kolikrát jsem mu říkala že se musí krotit nebo ho zavřou, on už kdysi byl schopný nakukovat a houpat cizí kočárek před obchodem, na koupališti se otáčí za mimčama, ne-li si s těma dětma chce hrát atd. když je u našich oslava bráchovi děcka po něm skáčou a manža drží jak tele a celý odpoledne je zavřenej s děckama v pokojíčku . však on si dal kdysi přihlášku že chce dělat au pair, tak co ti mám povídat my se budeme o malou rvát 😀

tercie
29. pro 2009

Kači to je zajímavý s tím čípkem, nevzpomeneš kde jsi to četla, taky by mě to zajímalo... Každej fígl dobrej 😀 kdoví co se všechno bude hodit, žejo 🙂

strouzek
29. pro 2009

jinak to si piš že jsem mu to řekla milionkrát, minule jsem po něm hodila už polštář z gauče že ho zabiju jestli toho nenechá ale je to jak do dubu. největší depku mám že kam vlezem a někdo zná manžův postoj k děckám tak poslouchám jak úúúúžasný on bude taťka , hm ale o mě to nikdy nikdo neřekl tak fakt začínám mít pocity méněcennosti, manža má načteno tolik článků a přírůček a já si to čtu ale nic si nepamatuju 😔

strouzek
29. pro 2009

ty jo prosit čípek aby se otvíral no teda to je mazec to mě teda nikdy nenapadlo 😅 ale věřím tomu že budu prosit nebesa a klidně meditovat ke každé kachličce v koupelně jen aby to nebolelo 😀

tercie uvažuješ o epidurálu?? já jo, nebudu dělat hrdinku, čím méně to bude bolet tím líp ale dneska mi manža oznámil že on s tím nesouhlasí že chce abych měla přirozený porod. má smůlu moje tělo moje bolesti přece tam nezdechnu jenom proto že on si zase přečetl nějakej moudrej článek 😠

murynka
29. pro 2009

ahojky

mimi jsme ráda že už jsi doma a je mi moc smutno 😔 😔 za tebe ale půl rok uteče rychle i když ted se ti to zdá nekonečné vid ☹

papu moc na tvoje miminko myslím držíme palečky bude to v pořádku neboj 😉 😵

kači ty máš takového otesánka?? 😀 😀 já ještě nestříhala nehtíky 😅 zatím se jí sami odlupovali ale ted už budeme muset stříhat ale bojím se 🤐 a to jsi musela být hodná když jsi dostala tak krásný dáreček 😵 😵

strouzi ty máš tedy manžela 😠 😀 nevím zda se tomu smát či co.....to je docela přehnaný já ho dost v 3 trimestru neměla tak nevím ale to s enechoval jako ten tvůj 🤐

strouzek
29. pro 2009

mury ahoj no buď ráda, manža aktivista je na zabití 😠 😀

strouzek
29. pro 2009

holky slyšeli jste někdy termín poporodní blues? tak s tím přišel včera manža, zase toněkde vyčetl prej je to když se nám zdá naše mimi málo hezké a my se cítíme neschopné. hm tak to že se citím neschopná mám už před porodem 🙄

murynka
29. pro 2009

strouzi ahoj to jsme neslyšela 😕 ale myslím ž ekaždá maminka má svoje dítě za nejhezčí 😎 😀

jaspina
29. pro 2009

Strouži 😀 😀 Manža dobrý... Ale nic si z toho nedělej, já už jsem dnes sama poslala Jarka k jeho mamce - ať tam jde s klukama na pivo a pak tam přespí - už taky propukla ponorka jak jsme dlouho doma. On navíc je totálně znuděný, takže děs! A já se aspoň v klidu podívám večer v telce na nějakou romantiku 😉
Akorát teda od rána mám nějakou hroznou rýmu -asi viroza, teď večer mám asi i teplotu a leju do sebe uročaj - mám pocit, jak kdyby na mě lezl zánět ☹ Snad ne..

Mimi, zlatíčko hrozně moc mě mrzí, že jsi musela prožít takové vánoce 😢 Doufám, že se Ježíšek zachová jako formát a hned za půl roku ti to bohatě vynahradí! 😉 Opatruj se!

My jsme včera vybírali věci do koupelny - celý den jsme jezdili od čerta k ďáblu. Dojela jsem domů úplně mrtvá.. Ale obklady a dlažbu už máme doma. Ještě musíme dokoupit mozaiku. I světla máme. A ještě musíme koupit dveře, zárubně, kliky... sanitu nám asi objedná brácha - instalatér. Ale vůbec mě to teda nebaví 😠

strouzek
29. pro 2009

taky myslím i když pár holek co se jim jejich mimi ze začátku nelíbilo znám. prej je to že máme předtím větší očekávání, že to bude hezčí, dítko bude hodnější,ale narodí se ukřičenec s odstátýma ušima flekaté ...... no ještě že mám manžu aspoň se něco naučíme no ne? 😀

kackark
29. pro 2009

Terci, vím, že ten článek byl určitě na rodině, vždy mi chodí jednou týdně mail s nejzajímavějšími články, ale asi těžko ho dohledám 😖

Malý se vzbudil, nehtíčky jsme zvládli, tak se mu jdu věnovat. Zatím pá 😵

strouzek
29. pro 2009

jaspi teda ty jseš dobrá žena, to by můj manža uvítal já mu hospodu zakazuju,nesnáším když přijde smradlavý a pak chrápe jak dřevorubec celou noc a já nespím
každopádně se brzo uzdrav, mě bylo divně včera jakoby na mě něco lezlo ale snad je to pryč bo dneska je mi fajn.
až budete mít to vaše hnízdečko hotové takmusíš ukázat fotky jsem hrozně zvědavá

mimina321
29. pro 2009

papu budem moooooc na vás mysleť a držať palce
kočky vy ste toho popísali 😲 stroži tak to máš chlapa extrémne starostlivého 😉
jaspi teším sa na foto novej kúpelne
kači už striháte nechtíky 😕
ešte raz vám všetkým dakujem,budem veriť,že do tretice to výjde

tercie
29. pro 2009

Jéje strouži tys toho napsala tolik že nevím na co hned reagovat 😀
Poporodní blues je že jsi asi plačtivá a tak ne? Prostě klasika hormony vzbouřený v šestinedělí... tak asi si to představuju já...
Epidurál... no když to půjde bez něj tak budu radši ale taky si nebudu hrát na hrdinku... já se jenom bojím toho píchnutí do páteře...než tohle, to radši asi vydržím porodní bolesti,... no uvidíme, abychj o něj ještě neškemrala 😀 Sice jsem jeden porod už zažila, ale co já vím, jestli se to dá srovnávat...holky, povězte? Evi a Kači?

jaspina
29. pro 2009

Strouži fotky pak určitě dodám, ale ještě je to na dlouho.. 😒
A dobrá žena? To nevím 😀 Ale já právě taky nesnáším, když přijde a táhne z něj pivo, celá místnost smrdí kouřem a pak chrápe. To pak spí na gauči. Ale já to prostě nemám ráda vůbec, tak když už to musí být - ať jede, ale přespí si u jeho máti a mě přijede druhý den normální 😉 A ještě musí jet stopem nebo na kole, protože kdysi měl vzíté papíry za zbytkový - jel druhý den a nadýchl 0,0něco málo, ale prostě i to se počítá.. takže auto mi nechá doma. On chtěl dnes do hospy u nás, ale já jsem ho vyexpedovala k mamce.. Já jsem pak nervózní kdy přijde a v jakém stavu a takto to neřeším.. 😉

murynka
29. pro 2009

já bych epi nechtěla 😅 nevím 🤐 chtěla jsme přirozený porod a bolest za to stála 😵 😵 sice nejhorší bolest žádná taková není ale stejně 🙂 nelituji.......a rodit chci znova 😀 😀

jaspi už s etěším až to budete mít hotové 😉 a věřím že tě to nebaví mě to také nebavilo 😅 a vem si že jsme to oblítavala s břichem 🤐

jaspina
29. pro 2009

Mury tak to muselo být šílené, já už jsem včera byla fakt unavená, znechucená.. ale až to bude, to se taky těším! No nic,jdu mrknout na film, mějte se všechny a já zas nakouknu! 😉

strouzek
29. pro 2009

terci no možná i plačtivá nevím manža spíš mluvil o tom že je to diagnoza když si budu připadat jako neschopná matka a dítko mi přijde škaredý 😅 musím se ho zeptat co tam všecko psali 😀

no já se taky bojím toho píchnutí do páteře ale zase se i bojím že pak budu zdechat v bolestech a na epidurál bude pozdě a nechají mě tam trpět. já bych vůbec nejradši šla na císaře, jsem měkká nejhorší že nevím co čekat neumím si představit jak to bolí a hlavně jaký je ten tlak jak leze mimi,bojím se nástřihu nebo se bojím i toho že budu mít přirostou placentu a budou mě tam trápit ještě i po porodu....

jaspi no já manžovi dovolím pivo jen v okruhu 10 minut chůze od baráku, bydlíme na náměstí tak to jde v pohodě. musí hlásit kde a s kým je, zase tak benevolentní žena nejsem, když budu v porodce bude spávat u tchýně ať je pěkně pod kontrolou 😀 manža si teď občas zajde naštěstí se naučil přijít včas, protože jednou se stalo že mi řekl že jede domů a mám ohřívat večeři a pak vypnutý telefon a on několik hodin nedostupný. oběhala jsem snad půlku hospod, bylo už dávno po půlnoci tak jsem ho už viděla někde mrtvého tak jsem ze strachu v noci volala tchánovcům což byla pro manžu pomsta, nakonec dolezl totálně namol tak jsem jako pomstu ještě vymyslela svýho otce který druhý den kdy měl manža extra kocovinu po něm chtěl aby škrábal zdi 😀 . od tý doby hlásí kde je a kdy přijde, vždycky vezme telefon .... on ví že jsem schopná všeho klidně i toho do tý hospody přijít s břuchem a udělat mu scénu že nechá svojí těhotnou ženu doma samotnou a chlastá 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru