Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

laada
27. kvě 2009

to je super 😵 moc držím pěsti 😵 červen s červencem se překulí a snad nervíky trochu povolí.

Já sem taky hroznej depkař a snažím se myslet pozitivně ale jak se celej den doma pozoruju tak mi to moc nejde 😅

Opatrujte se 😵

maova
27. kvě 2009

laadi, taky se snažím myslet pozitivně, ale někdy to fakt nejde. Zrovna minulý čtvrtek, to na mě přišla depka, že jsem furt brečela a přítel si vzal v pátek radši dovolenou, aby byl se mnou 😵 Ale to zvládneme 🙂 Ty asi můžeš všechno v pohodě, tak je dobré, že když je hezky, můžeš na procházky a tak 🙂 A taky se opatruj 🙂

dracekmracek
27. kvě 2009

Ahoj prdelky,Martinko ty nejsi vůbec na ICQ abysme si pokecaly 😀 je jasnéí že tě přepadá depka já být na tvém místě po tvých zkušenostech nezvládám to tak perfektně jako ty 😵 a neboj uteče to a zvládnete to,vím to! 😉

Jinak dneska jsem viděla teda slyšela něco úžasného 😵 pan doktor chtěl poslouchat srdíčko ale sám řekl ať se nelekám když ho neuslyším,tak mi jezdil po bříšku,ale ty kopance to srdíčko naprosto přehlušily 😀 😀 😀 miminko lítalo pořád sem tam 😀
Taky říkal že se také přiklání k porodu sekcí,kvůli té operaci v lednu,takže pokud se mi porod nerozjede dřív sám,udělají sekci.že je u mě velké riziko krvácení....a že hned po porodu by to viděl na operaci bříška.
Doufám že zítra screening dopadne dobře,snad už nás nic zlého nečeká.

dadunka
27. kvě 2009

Ahoj Mao, zrovna jsem na tebe myslela a máš můj neskonalý obdiv, jak to můžeš doma vleže takovou dobu vydržet. Jak to děláš??? Já polehávám teprve druhý den a už mi hrabe, nevím, jak si lehnout, sednout, jak psát na NB no děs běs. 😒
Já byla včera na kontole, mimi je opět a doufám definitvně chlapeček. 🙂 Hlava, nohy, břicho vše roste jak má, srdíčko je ok. Váží 1,5 kg. Co je však blbé je můj čípek, Táda hodně naléhá hlavou a čípek je dost zkrácený, konsistence polotuhá, celkově mám CS 4.Doktor mě hnal hned na 4 týdny do nemocnice, tak jsem ho uprosila, že se to pokusím zvládnout doma absolutním klidem. Blbý je, že mám jet v neděli na konferenci asi 1OOkm daleko a pak z ní hned na výcvik do Prahy. Taky mi předepsal magnésko, 6 tbl. denně a já se v příbalovém letáku dočetla, že podávání vysokých dávek ve 3.trimestru může způsobit svalovou ochablost u novorozenců Navíc já tak prášky nerada žeru.
V pátek tam jdu zas jen na ko čípku, jestli se to zlepšilo, v což pevně doufám. Do nemocky nejdu ani oymlem, tam bych se zbláznila už úplně. Taky se s ním chci domluvit na vysazení nebo alespoň snížení dávky toho Mg.
Já doufám, že to vše bylo jen náročným víkendem a pondělím.

maova
27. kvě 2009

dráčku, nějak nebyla moc nálada na nic, tak jsem ani to icq nezapínala. Ale napravím to, jak bude zase líp. Potřebuju se dostat aspoň za 25tt a pak snad budu trochu klidnější 🙂 Je to období strachu.
A hezky tě doktoři hlídají 🙂 a určitě bude všechno v pořádku 🙂 Miminko tam hezky řádí 🙂 Já už cítím hodně pohyby a kolikrát si říkám, co tam může asi tak dělat 😀

dadunko, jak to, že musíš ležet? Aha, už to čtu. No být tebou, tak žádnou konferenci neriskuju a poctivě ležím a ležím. Třeba to nemusí dál postupovat, ale aby sis pak nic nevyčítala a sto km je opravdu hodně. A magnézia se neboj, já beru 4x2 a vysazuje se až třeba kolem 36tt, teď ti spíš pomůže než uškodí. Mě po něm tvrdnutí skoro přestalo, už se objeví jen sem tam. A jak to zvládám? Ono si časem zvykneš 😀 Já už jsem se naučila si nějak pohodlně lehnout, někdy mě teda taky všechno bolí, ale jde to. A psát už taky zvládám všema deseti 🙂, protože jedním prstem to bylo strašně zdlouhavý. Určitě to dadu vydrž a nech se manžílkem hezky obskakovat, ať miminko ještě dlouho vydrží v bříšku 🙂

maova
27. kvě 2009

Zrovna to počítám a já už ležím desátý týden 😕 Tak ještě tak osm minimálně, spíš dvanáct a mám to za sebou 🙂 Ale vydržím 🙂

Holky, taky musíte tak často čůrat? Mě se to dneska nějak rozjelo a musím pořád, až mě to nějak znepokojuje ☹

evanek77
autor
27. kvě 2009

dadu,
jak píše martinka, konferenci bych vzdala, to riziko je příliš velké 😉
Holky,
nevíte, jestli už v druhém trimestru můžu paralen? já mám docela teplotu...

evanek77
autor
27. kvě 2009

mao,
a na záchod lítám tak 3x za noc, docela nechápu, protože docela málo piju, nějak se nemůžu donutit 😀

mar26
27. kvě 2009

Ahoj holky,

dadu zatni zuby a nějak se šetři...víc lež a těch 100km je fakt hodně.

Evi určitě už paralen můžeš..ten se může i v prvním trimestru a až 6 denně,ale obyč ne paralen plus. Ať je ti líp 😵

Co Monča,ještě se po KO neukázala?

Marti já teď byla asi během hodiny 4x...tak že to asi normální je,je dusno a dost piju...teda od rána do teď asi litr a půl vody....

dráčku určitě bude NT v pořádku 🙂 , máš šikovného bojovníčka v bříšku 😵

maova
27. kvě 2009

evi, taky si myslím, že paralen můžeš. A radši si zalez do postele, udělaj si horký čas a citronem a medem a zkus to vypotit. Ať je ti brzy dobře 🙂

marti, děkuju, já jsem chodila častěj, ale dneska je to teda extrém a to určitě piju míň, protože ten pocit je děsný. No zítra kontrola, tak snad to bude v pořádku, mě už znervózní i takováhle věc.

mar26
27. kvě 2009

Marti to je jasný....být tebou,tak mi taky přijde vše jiné podezřelé. Ale taky někdy třeba tolik nepiju,ale vadí mi i kapička v moč. a taky chodím pořád.

evanek77
autor
27. kvě 2009

marti a marti,
oběma děkuju,
čaj s medem už zkouším dva dny a nelepší se to, navíc v těhotenství trpím na krvácení z nosu a jak teď pořád smrkám, tak mi z nosu teče krev o stošest, ach jo. Jdu to zkusit zaspat, bolí mne všechny klouby ☹
ten paralen zkusím na noc, ať se trochu vyspím 🙂

maova
27. kvě 2009

Marti, děkuju. Snad to bude dobré, chytá mě zase panika, protože mě začíná bříško i pobolívat, asi to zkusím chvíli zaspat, jestli usnu.

Evi, jestli máš teplotu, tak bych si paralen taky vzala, ať ti dál nestoupá.

ba111
27. kvě 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Vlastovka... čeká chlapečka
Inneska......čeká chlapečka
Mar........... čeká holčičku - kontrola 9.6.
Jana.jaro.....čeká holčičku
Ba..............čeká chlapečka - kontrola 17.6. Od 4.6. nastupuji na mateřskou 😀.
Dadunka.....čeká chlapečka
Kristynaw....čeká holčičku
Nanai..........našla//
Maova.........našla // 28.5. KO
Evanek........čeká chlapečka KO - 12.6.
Murynka......čeká asi chlapečka - KO 2.6.
Dracek........našla//
Kačka..........našla// 29.5. KO a NT
Jaspina..................16DC
Tercie...................14DC
Strouzek................12DC
Nella......................10DC
Mimina.....................5DC
Sarlotta..................čeká na porevizní MS

jaspina
27. kvě 2009

Mao a nemůžeš mít zánět močáku? To tě nechci strašit - jen mě to napadlo v souvislosti s tím častým čůráním a hlavně bolestí. No ale tys vlastně nepsala kde tě břicho bolí.. Takže to může být jen, že tam mimi tlačí. A při zánětu by tě to pálilo.
Jinak vás zdravím a loučím se zároveň - já jsem dnes byla na kontrole po té cystoskopii, tak jsem nestíhala. Ti šmejdi mě opět cévkovali, ale takovým způsobem, že pokud to nebude nezbytně nutné, tak už tam nejdu. Jako mě to snad dělala uklizečka nebo jinak nevěřím, že sestřička na urologii by mohla být tak levá 😠
Tak se všechny mějte, opatrujte a pá zítra.

ba111
27. kvě 2009

Tak jsem se dostala domů až teď... . Kontrola dopadla na jedničku z hvězdičkou, čípek drží a je dlouhý jak týden před výplatou 🙂 . Jinak miminko odpovídá tt 🙂 , plodové vody mám hodně a za měsíc jsem přibrala pouze kilo. Od dr jsem dostala pochvalu, že vypadám výborně.... co víc si přát?
Chlapeček je pořád hlavou dolů 😉 .
Od 4.6. nastupuji na mateřskou.

dracekmracek
27. kvě 2009

evi já mám dovolený v prvním trimestru panadol a mně moc pomohl 😉

ba to jsem ráda že jste v pořádku 😵

jo jinak dnes jsem se vážila u mudr a opět kg dole,takže mám dole 5kg 😲

dadunka
27. kvě 2009

Holky, já vytuhla 😅

Marti, já měla období, že jsem chodila čůrat hodně často, pak třeba i přes noc vůbec a teď zase dost, myslím, že to je i tím jak mimi kde různě tlačí.
Ty jo, ležíš 10 týdnů, to je mazec! Jak máš NB, sedíš na posteli a máš ho na nohou?
Jinak zdravím ostatní 🙂 , krásně vám přibývají týdny.

Vím, že mě asi ukamenujete, ale, když to bude v pátek OK, tak na konferenci pojedu.
Ono asi bude stačit, když trochu povolím svůj režim, nebudu chodit se psama, na zahradě hrabat jehnědy a sázet a luxovat celý barák a častěji si lehnu, předtím jsem neležela vůbec. Já dám dost na pocity těla a to mi zatím nic šptaného nehlásilo. Pořád jsem jela na plný plyn, tak teď už čestně uberu a bude to ok. 😔

dadunka
27. kvě 2009

Holky, co je s Mimi??? ☹

Jaspi, teda umím si to živě představit chudáčku, au, au, jsi statečná! 😔

kristynaw
27. kvě 2009

ahooj,

tak ko super,mala vazi 2007 gramu (+-300gr), ma vlasky,zivala,otvirala ocicka,hlavickou dolu,cipek super, vody dost,proste super- pridala jsem foto z uzv

evanek77
autor
27. kvě 2009

kristy,
gratuluju, to jsou krásné zprávičky 🙂 😉

ba111
27. kvě 2009

Kristy, krásné 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Moje miminko dr dneska nevážil. Dneska budu jen odpočívat, byla jsem i na procházce ale asi to nebyl dobrý nápad. Funěla jsem jak vagón 😅 😅 😅 😅 .
Ještě 2 měsíce a je to tam 😵

jaspina
28. kvě 2009

Dobré ráno vlaštovičky 🙂
Doufám, že mimi je v pořádku a pustí ji domů.. Mao že se cítí krásně a nic ji netrápí, Kačenčino miminko dnes dopadne na 1s*, Janička bude mít zdravého mimíska, těhulkám že je všem dobře a netěhulky budou těhulky co nevidět! 🙂 Tak -doufám, že jsem na nic nezapomněla 😝
Já jsem dnes natěšená i mám strach dohromady. Jdu na 9 k té nové doktorce, tak mi držte palce. Těším se, že se třeba snad něco bude dít a zároveň se bojím, aby to nebylo z bláta do louže a já nakonec nelitovala, že jsem odešla od té mojí... No snad ne. Jinak čárka na OVU testu mě vůbec nesílí - asi je tam něco špatně, tak snad mě ta doktorka opraví 😀 Jo a taky jsem se včera už naštvala na ty bolesti hlavy a objednala jsem se do ambulance léčby bolesti na akupunkturu. Je tam prý moc hodný malinký pan doktor, tak jsem zvědavá co svede.

kackark
28. kvě 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Vlastovka... čeká chlapečka
Inneska......čeká chlapečka
Mar........... čeká holčičku - kontrola 9.6.
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emu
Ba..............čeká chlapečka - kontrola 17.6. Od 4.6. nastupuji na mateřskou .
Dadunka.....čeká chlapečka
Kristynaw....čeká holčičku
Nanai..........našla//
Maova.........našla // 28.5. KO
Evanek........čeká chlapečka KO - 12.6.
Murynka......čeká asi chlapečka - KO 2.6.
Dracek........našla//
Kačka..........našla// 29.5. KO a NT
Jaspina..................17DC
Tercie...................15DC
Strouzek................13DC
Nella......................11DC
Mimina.....................6DC
Sarlotta..................čeká na porevizní MS

kackark
28. kvě 2009

Ahoj holky, včera jsem se už nedostala k netu, tak se na mě prosím nezlobte, ale tady je zpráva od Janičky:

Ahoj holky, tak Eminka se narodila císařským řezem, začali komplikace se srdíčkem. Váží 2 kg a měří 45 cm. Ještě jsem jí neviděla, prý má hnědý 1 cm dlouhý vlásky. Je zatrt. na dozrání plic. Jsem z toho úplně na nervy, chtěla jsem vydržet co nejdéle. Tak pozdravuj holky a pa JANA.

kackark
28. kvě 2009

Mončo, a Kristy, gratuluji ke krásným a dobrým zprávám z KO.

Jaspi, přeji u nové dr., ať na Tebe dobře zapůsobí a hlavně pomůže.

Kačenko, věřím, že se z NT vrátíš se samými dobrými zprávami 😵

sarlotta
28. kvě 2009

Ahoj kači,díky za zprávičku. Emince moc držím palečky,úplně mám husí kůži-ale 2kg je náááádherná váha. Holčička bude jistě v pořádku,zdravá a krásná princezna. Janičko drž se,všechno bude dobré.

mar26
28. kvě 2009

Ahoj holky,

Kačko děkujeme za zprávičky....Eminka bude bojovnice a brzy bude s maminkou, 2 kila jsou krásná a brzy to vše dožene a Janičce přeji ať je statečná a netrápí se,protože brzy bude mít malou princeznu v náručí 😵 . Teď jde jen o plíce, jinak je Eminka určitě po všech stránkách v pořádku 🙂

Ba gratuluji ke krásným zprávičkám z KO

Mimi snad se tu dnes ukážeš a doufám,že je ti lépe 😵

Dráčkovi palečky na NT 😵

Já si dneska jedu pro mateřskou,pak ji vezu do práce, jdu s kolegyněma na obídek a pak mám předporodní kurz

ba111
28. kvě 2009

Jééé naše Janička už porodila. Holky, naše téma se už dostalo k porodům!!!!! Janičce i Emičce moc moc držím palečky!!!
Já jsem měla klidnou noc, vzala jsem si vaše rady k srdíčku a víc piju. Dneska je venku moc moc krásně a tak půjdu sbírat kontryhel. Po porodu se mi bude hodit. Vždyť víte, že jsem stará babka bylinkářka... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .
Dneska budu dodělávat ten bezinkovej sirup. Mám recept, u kterého se tento sirup dělá tři dny, hezky pomalinku a zatím to vypadá nadějně 🙂 . Chutná prostě božsky. Dneska jej budu plnit do skleniček 😵 😵 .
Káťo, jak se jinak daří? Předpokládám, že nevolnosti už ustoupily... .

evanek77
autor
28. kvě 2009

Ahoj vlaštovičky,
moc gratuluju Janičce, Eminka je krásné jméno pro dvě kila štěstí, má nádhernou porodní váhu, na to, jak si pospíšila za námi na svět 😉 😉 😉 Držím palečky, ať je všecičko jak má být 🙂
jaspi,
tak snad bude změna k lepšímu, těším se na zprávičky 😉 😉
dráčku,
držím palce na NT 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru