Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
16. zář 2009

Sarlott, napsala by si mi prosím recept na tu omáčku, zní to lákavě 😉 😵
To víš, já se mám moc ráda a zároveň si nedůvěřuji, takže radši neriskujeme 😉

farmarska
16. zář 2009

někteří chlapi jsou totální idioti! 😠 🙄 🙄 Jaspi myslím, že jsi právě na jednoho takovýho narazila 😝

kackark
16. zář 2009

Sarlottko, co jsi koupila malému k svátku? Chystáte nějakou oslavu? 😵

sarlotta
16. zář 2009

kači, to je jednoduché...podusíš krůtí nudličky a kousky hlívy na másle/oliv.olej/ s troškou najemno nakrájené cibulky, zaliješ vodou a chvilku dusíš. Pak do hrnku mléka přidáš lžíci hladké mouky,rozmícháš a naleješ do omáčky a vaříš 15-20minut. Nakonec přidáš kysanou smetanu🙂
Můžeš přidat sladkou papriku, nebo kmín a majoránku podle Tvé chuti. Už do základu jak se dělá maso na másle tu papriku🙂 aby omáčka dostala pěknou barvu.
S těstovinama nebo knedlíkem.

sarlotta
16. zář 2009

ad svátek🙂 koupila sem malému deštník se slonama a domino ... ale sem to nevydržela, takže už to všechno dostal 😅 😀 vezme do školky bonbony a dáme si třeba zmrzku v cukrárně... a to by tak asi na svátek stačilo🙂)))
uvidím co vymyslí babičky- nechávám to na nich.

strouzek
16. zář 2009

ahoj holky 😵 jů tady se vaří jo, holky já z vás mám pokaždý depky , tady se denně hází recepty, vaří a já? já maximálně ohřeju párky, o víkendu vařím to jo ale rozhodně ne takový dobroty jako vy. přes týden jsem ráda když zvládnu nakoupit rohlíky.

kackark
16. zář 2009

Sarlott: díky, tak jsem si to tak nějak myslela, jen jsem chtěla mít jistotu 😵
Tak to měl Kryštůfek určitě radost 😉
Strouzi, já se vůbec nedivím, když chodíš v těhu do práce, já bych to v žádném případě nezvládala ☹

sarlotta
16. zář 2009

jo, z deštníku se mohl zbláznit🙂)))))))) super.

kackark
16. zář 2009

To je dobře, že si ho potěšila 🙂

evanek77
autor
16. zář 2009

strouži,
to bych umřela hlady, já dobré jídlo miluuujuuuu
ale já zas nepeču sladké 😀
a v pondělí, jak dávali na čt1 ten seriál Vypprávěj a byla tam bábovka, tak mne to rozplakalo, že nemám doma mramorovou bábovku, jaký jsem to chudáček... manžel se opět nad mými těhu hormony řezal smíchy 😀
já totiž buchty obecně nemám ráda 😀 😀 😀

kackark
16. zář 2009

Evi, ty můj chudáčku, jestli chceš, tak já ti bábovku upeču a pošlu 😉 🙂
Já sladké miluji, ale né to co peču 😀 😀 😀 Většinu toho pojí manžel a já si dám klidně třeba tatranku.
Ale cukroví na Vánoce to můžu 🙂

evanek77
autor
16. zář 2009

kači,
nebooj, to bylo chvilkové poblouznění bábovkou, už je to dobré 😀 😀 😀
kdo umí číst, umí vařit, ono bych ji určo zvládla sama, ale víš jak, já jsem +12kilo a manžel, ten byl včera chudáček smutný, v Brně je strojírenský veletrh, potkal na něm x lidí, co dlouho neviděl no a několik zažertovalo, že přibral. A on si to hrozně bere 😔 😔 😔

strouzek
16. zář 2009

já taky jídlo miluju ale v poslední době fakt nezvládám vařit, asi to bude tím že chodím do práce i když nejsem si jistá že když budu pak doma že budu zvládat takhle vyvařovat jak vy. nejhorší je že bydlíme na náměstí, všude polední meníčka takže když mám volný pátek tak zavolám manžovi do práce ať dojede a jdeme na meníčko za 60 kč do nějaký restaurace, levný bez práce a ještě stihneme pokecat s manžou.

evi ty jo tak mě bábovky zatím nerozbrečela ale minule mě dostala ta reklama jak je to na nějaký paralen pro děti či co jak jsou tam ty dětičky v kostýmech a včera mě zase dostala znělka na hříšný tanec 😀

kači neříkej že pečeš na vánoce?? 😠 holky já to kašlu, já loni udělala výměnu s tchýní já jí udělala salát a ona mě cukroví a letos jsem už v srpnu sháněla číslo na pekařku co mi napeče pár kousků cukroví na stůl 😅

kackark
16. zář 2009

Evi, jinak si dobře vybavuji, jak jsem ve stádiu těhotenství, ve kterém je teď stroužinka byla schopná za celý den pozřít jen přesnídávku a pár piškotů, takže má můj obdiv, že je schopná zvládnout nákup 😵

JJ, na bábovce vážně nic není.

Můj manža chtěl jet taky na veletrh, ale nevyšlo mu to pracovně, tak je docela zklamaný.
No a jak Tvého manžu včera rozhodilo pár lidí (je mi to líto), tak něco podobného mi udělala moje vlastní mamka, když mi řekla, že nechápe, jak je to možné, že mám větší břicho než těhulky, které k nim jezdí rodit 😕

kackark
16. zář 2009

Strouži: ta reklama na ten panadol mě dostala včera 😵 JJ, peču, nedovedu si představit, že by mi nevoněl byt, loni jsem měla asi deset druhů cukroví (což je pro dva lidi vážně bláznovina 😀 ), ale já si to maximálně užívala. Byl to pro mě relax 😵

mar26
16. zář 2009

Ahoj holky, jdu alespoň pozdravit 🙂

jůů tady se vaří...včera jsemm dostala taky jeden mňam receptík,krůtí rolky plněné špenátem na bílém víně

Za chvíli jedu s Natynkou k jiné Dr. na kyčle,tak snad bude lepší než ta původní

kackark
16. zář 2009

Marti, budeme držet pěstičky, ať s Natynkou slyšíte lepší zprávy 😵
A až budeš mít chviličku, tak sem můžeš ten receptík hodit, necháme se rádi inspirovat 😉

kackark
16. zář 2009

Berušky, já vás taky opustím, jedeme za mamkou, je po noční a uděláme si ty žampiony. Já nemám friťák a z něho jsou lepší 😉

sarlotta
16. zář 2009

🙂 já dělám bublaninu a jablkový štrudl, na Vánoce linecké a perníky a tím to hafne 😎

mar26
16. zář 2009

kačko ještě sii ty luštěniny užívej..dokud to jde 😉

já houby miluju a moooc ráda sbírám 😵 ...letos jsme byli ale jen jednou, na konci s břichem jsem běhala po lese po kopcích 😀

kopíruju receptík
spenat (davam mrazenej nebo cerstvej ve vanicce,ale je to takovej ten drcenej) necham povolit na panvicce+oliv.olej, pak tam pridam nivu (gorgonzolu) a romackam dva strouzky cesneku,+sul,pepr
kureci nebo kruti prsa (tady prodavaj uplne tenoulinky,takze se nemusi rozklepavat),dam tam tu smes spenatu,zabalim,prichytnu to bud paratkama nebo bodackama na mini spizy. Pak ty rolky obalim v hladky mouce a na panvy na oliv.oleji osmahnu. Hodim je pak do pekacku,zaleju pul lahvi bilyho suchyho vinka, prikreju a dam do trouby tak na pul hodky,pak odkreju na dalsi pulhodky...pripadne dosolim,dopeprim,hodim tam masox...

strouzek
16. zář 2009

no to je zase fakt, já zvládám vše jako normálně, teda snažím se, nákupy, chození do práce, dneska jsem lítala po dílně a hledala kostry židlí, po práci dneska letím na poštu, do banky, do drogerky atd. přijdu domů musím vyprat záclony, vyžehlit atd. zase si sednu až večer no naštěstí manža hodně pomáhá ale vařit to fakt nezvládám. maximálně večer udělám chleby ve vajíčku i když si nejsem jistá jestli máme vajíčka a chleba 😀

strouzek
16. zář 2009

s tím vánočním cukrovím a vůní no to je pravda má to něco do sebe až budou děti tak snad péct budu ale teď na to kašlu, vždycky jsem z těch vánoc uhoněná i tak protože v práci je to cvokárna tak letos si s bříškem lehnu a ani se nehnu

sarlotta
16. zář 2009

strouži nejsi superžena náhodou ??? co se tak dřeš, prosím Tě 😀

kackark
16. zář 2009

Marti, úplně jsem si tě s bříškem v lese vybavila 😉
Díky za receptík 😵 Vypadá to báječně, jen teď ne tu nivu. Ale po těhu určitě zkusím 😉

Sarlott: to já jsem blázen bláznu, dokonce jsem do práce pak nesla šedesátileté kolegyni, které se píct nechtělo. Právě zvažuji, zda perníčky od října vydrží, bez nich si Vánoce neumím představit.

kackark
16. zář 2009

Strouzi, mám z tebe depku 😠 😠 😀 😀 😀
A teď už vážně jedu 😵

mar26
16. zář 2009

Kačko ona niva zas tak nevydí,když je tepelně upravená, já na konci těhu jedla i domácí nakládaný hermelín...to teď se hlídám víc

a nechte si chutnat žampiony jsou taky ňam i obalovaná hlíva je super
mamka už je v pořádku?

perníčky taky určitě budou 😵 ,ty co se nemusí nechávat odležet 😵

strouzek
16. zář 2009

jasně superžena 😀 😀

kači neposíláš cukroví i poštou??že bych si objednala 😀

s tou nivou hermošem aj. no já jím vše a kašlu na to, zjistila jsem že loni jsem se hlídala více, to jsem fakt jela podle chytrých článků z netu a stejně jsem o mimi přišla, teď lítám jak hadr na holi, jím párky paštiky a všechno a vše okej. třeba včera jsem jedla pečený nudle u vietnamců a zapíjela to kofolou a co jako, když je hlad je hlad 😀

strouzek
16. zář 2009

jinak holky mazec, ráno přišla do práce návštěva která vůbec nemůže vědět že jsem těhu a na mě přej kdy to čekám???!!! tak jsem koukala jak puk že to jde už tak vidět, já si přijdu sice jako hroch ale že až tak?? asi bych to měla už říct všem lidem vč. kamarádek, já to plno lidem furt tajím ani nevím proč ale už budu muset s pravdou ven

evanek77
autor
16. zář 2009

kači,
manžel s veletrhem o nic nepřišel, letos tam bylo tak 30% toho, co každoročně, hodně to prý upadlo.
A zatímco já se svojí váze v zásadě směju a vysmívám, manžel se v tomhle hooodně řeší, no chlap 😀
marti,
ňam ňam, špenátek jsme měli včera, já miluju bonduelle, ale tenhle receptík zkusím, vypadá dobře a já co jem těhu tak jsem špenátová...
a jinak já na grilovačce také jedla hermelín v alobalu, jím teď už i syrový, jen mne naštvaa ta slanina v tescu, jak hlásili ve zprávách, že v sobě měla listerie a to byla vakuově balená. Z toho je vidět, že by člověk nesměl pro jistotu nic 😝
a luštěniny mi nemluv, já je miluju a nic mi nedělají, manžel si dá 3 fazolky (hrášky, čočky) a má krušný večer i noc, takže je mi jasné, že s kojením budu na přemražených rohlících, jestli malý bude po něm 😔
a vánoční cukroví nepeču, ale manžel má pravdu, že s tomáškem začnu, ty dětské oči, co loudí, to jinak nepůjde 😉 🙂

strouzek
16. zář 2009

jů pepa na grilu to já taky miluju evičko 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru