Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

vlastovka385
11. pro 2009

Dobré ráno, Kači, to je teda hrozný, je mi to líto. Bohužel příbuzný si člověk nevybírá, ale je zajímavý, že u nás se při výběru partnera tolik nehledí na příbuzenstvo, respektive málokdo by se třeba rozhodl nejít o vztahu kvůli tchýni nebo jiným příbuzným a třeba na Balkáně, odkud je manžel, je to běžný. Tam hraje taky hodně roli národnost a tak, ale když jsme se o tom bavili, tak říkal, že by si nikdy nevzal holku, kdyby měl problémy s tchánem nebo s tchyní, protože to dokáže ten vztah hrozně ovlivnit a že by se pořád hádali... Manžel s mojí máti celekm vychází, i když si o ní myslí, že je trochu na hlavu (což má pravdu), ale má ji rád, protože je fakt hodná. Akorát nemusí moji ségru, ale s tou se tak často nevídáme. Tím chci říct, že si lidi moc neuvědomujou, jakou paseku jim tyhle problémy můžou nadělat ve vztahu.
Kači, ty se hlavně teď pokus nestresovat, budeš potřebovat hodně síly, ten poporodní stav se sám o sobě nápor na psychiku, tak ať to zvládneš. Je super, že máš podporu u manžela.

kackark
11. pro 2009

Mončo, pálila bych nejen botníky a mosty, ale i čarodejnice 😀 😀 😀

Horší je, že si pořád vymýšlím nějaké nemoc (alergie)i, poprvé jsem potratila, protože nejsem schopná donosit miminko, Natálka umřela proto, že já mám určitě nějakou genetickou vadu. A kdo to kdy slyšel, že normální člověk má alergii??? 😲 Takže to by neprošlo před nikým ani náhodou.

Vlaštovko, na Balkáně to mají vymakaný a chytrý, něco na tom je 😉 Na druhou stranu, myslím, že jsem za celý život nepotkala nikoho, kdo by při mě stál, tak jako manžel, když jsme přišli o Natálku atd. Jsme teď oba v kleštích a uvědomuji si to. On má strach, že jednoho dne mi rupnou nervy, seberu malýho, Bessu a odjedu a já se zase bojím, že začne přemýšlet nad tím, co kdyby nějaká jiná holčina tuhle situaci zvládala líp a dovedla si poradit.

Nejhorší ale ze všeho je, že jí nesmíme zakázat sem jezdit a ani se s ní tady nemůžeme dohadovat, darovací smlouva obsahuje kouzelnou větu, že se obdarovaný musí k dárci a jeho příbuzným chovat slušně. Což v překladu znamená nechat si vše líbit.

kackark
11. pro 2009

Mončo, doufám, že je manžel na Tvé straně. A stýká se s ní?

Jinak mě opravdu drží nad vodou ta myšlenka, že jednou se nového baráčku dočkáme a budeme si vážit soukromí a veškerého pohodlí, protože budeme vědět, jak se taky dá žít 😔

vlastovka385
11. pro 2009

Kačenko, hlavně si prosím Tě zakaž úvahy o nějakých cizích babách, co by situaci zvládaly lépe, to je úplná blbost. Kdyby chtěl být Tvůj manžel s jinou babou, tak by s ní byl, ale má rád Tebe, tak je s Tebou. Já si myslím, že vzhledem k tomu, co máš za sebou, to zvládáš úplně skvěle, spousta jinejch by se z toho už zhroutila.

Jednou mi kdosi řílkal, že si představuje vztah jako loďku, ve které sedí dva a každej vesluje jedním veslem. a přijde chvilka, kdy ten jeden už nemůže, tak ten druhej vezme jeho veslo a vesluje za oba, jenomže dlouho to nevydrží, a ten první, jak si odpočine, tak se musí zase rychle vrátit do hry a začít veslovat taky, jinak se loďka začne točit v kruhu a může se i překlopit. Tak to ber tak, že ty jsi teďka oslabená, tak manža chvilku vesluje za Tebe, ale Ty mu to všechno vynahradíš (vlastně vy oba, s Tádíkem 😉 ).

kackark
11. pro 2009

Holky, tak teprve teď jsem se po včerejším zjištění odhodla jít do koupelny, je to horší, než jsem čekala, smrad se táhne do celé koupelny. Nejradši bych vám to vyfotila, aby jste věděly, o jaké lahůdce píšu, ale taková fotka se nedá dát ani do alba. Pevně věřím, že než se vrátím z porodky, tak manža nějaké řešení najde, takhle by to vážně nešlo 😔

vlastovka385
11. pro 2009

Ty Kači, tak to normálně vyhoď ten botník, přece nemůžete být kvůli baráku jejich rukojmí, aby si tam mohli dělat, co chcou.. Jako co se může stát, když to vyhodíš? Maximálně se děda naštve, ale to Ti může být ukradený, za chvíli máš Táďu u sebe a budeš mít mnohem krásnější starosti.

kackark
11. pro 2009

Vlaštovko, napsala jsi to moc krásně, děkuji 😵
Víš, mám strach proto, když mu to ta máma bude pořád dokola vtloukat do hlavy, že si neměl brát mě, tak si třeba jednoho krásného dne řekne, že na každým šprochu je pravdy trochu. Taky kdybych od našich dokolečka poslouchala, jak jsem hloupá, že si nechám vše líbit, a že malý bude v takových podmínkách, atd. Tak by mi to vrtalo hlavou. Oni jsou solidní, politují nás, ale vědí, že s tím nic nenadělají, tak do toho nešťourají a nepřílévají olej do ohně tím, jak je to strašné, ikdyž si to určitě myslí.

Strašně ráda bych to zvládala, ale nevím jak. Když se tomu postavím a začnu bojovat, koupím normální, malý botník, vyházím nepotřebné boty atd. tak budu za zlou hysterku, co nemá úctu ke stáří. A když nebudu dělat nic, tak budeme trpět my s malým.

kackark
11. pro 2009

No ono jde o to, že když se naštve děda, tak má za sebou "celou armádu spásy", která je schopná přijet na nás řvát a já si to v šestinedělí neumím představit, mají to být nejkrásnější, nejintimnější chvíle a já se místo toho bojím, že příjdu o mlíko. Čím dál víc si začínám myslet, že se broučkovi nechce ven, protože cítí, jak jsem na tom špatně 😔

kackark
11. pro 2009

A co je nejhorší, vyhodíme botník, objeví se tam něco nového, je to nekonečný boj naschválů. Prostě je to velmi krutá a vysoká daň. A věřím tomu, že kdyby to jen trošku finanční situace dovolila, tak by manža začal uvažovat o stavbě nového dřív. Jenže tady jsme utopili relativně dost peněz a ty musíme nejdřív splatit, než začneme o něčem uvažovat (a to je ještě minimálně pět let).

strouzek
11. pro 2009

baf jsem zpět měla jsem tu návštěvu jednu koníkovku 😵 jdu vás dočíst kecalky

vlastovka385
11. pro 2009

Kači chápu Tě, že se bojíš toho ovlivňování, ale i když vás neznám, tak věřím tomu, že pokud bude mezi Tebou a manžou všechno v pořádku, tak se od nikoho ovlivnit nenechá. Mně taky ségra tvrdila, jakej je manžel despota, že ze mě bude balkánská žena, že budu muset držet hubu a krok a o všem bude rozhodovat on, atd., jsem to pouštěla jedním uchem tam a druhým ven, protože to tak vůbec není.

S těma naschválama je to blbý, ale podívej, teď ti vadí ten botník, protože smrdí, co se domluvit s manželem, aby si sedl s dědou a popovídali si o tom normálně, že byste koupili menší botník a ty smadlavý boty vyhodili, ať ho pozve na pivo nebo na panáka a žádná konfrontace, prostě normální chlapskej pokec.... Třeba by s tím děda souhlasil.

strouzek
11. pro 2009

kači jak čtu o těch "vymyšlených" nemocech tak to stejný dělali moji tchánovci. nemůžu otěhu že jsem hysterka, tlustá jsem ze žrádla, stejně tak jsem potratila ze špeků a štítnou žlázu jsem si přivodila protože málo cvičím 😠

kackark
11. pro 2009

Vlaštovko, já taky v to doufám, že pokud se nehádáme mezi sebou a snažíme se to vidět stejnýma očima, tak se navrtat nedá. Ale to víš, že může přijít chvíle, kdy ti ten červíček zahlodá. Ale tím se teď trápit nebudu. Musíme řešit problémy postupně.

No on je děda prostě starší (bude mu 83 let) pán, co si to představoval tak, že prostě se sem nastěhujeme, nic nezměníme a budeme mu k ruce (na seno, kozu, slepice, brambory, atd.), což jsme prokoukli až po nastěhování a stále by chtěl všemu velet, tak s tímhle souhlasit určitě neubude. Ale na něj se ani tak nezlobím, má svůj věk a chápu, že ho v podstatě omezujeme, když byl tolik let na něco zvyklý a my se snažíme to dělat jinak. Má nás pořád za malé děti a neváží si ničho co uděláme, když vytřu, klidně se potom projde, ale když mu tu dřív vytíral kdokoli jiný, tak se na to bál šlápnout několik hodin atd. Bere to, jako že si to máme odpracovat. Já se budu ráda starat o barák a okolí, ale když si tvé práce neváží, tak je to těžké. Třeba v létě jsem natřela celý plot (asi po 20 letech) no a on hlídal tchýni psa, když byli na dovolené a natloukl mi tam taková šílená prkna a vůbec neřešil, jak to vypadá, hlavně, aby pes neutekl. Když je venku Bessinka, tak to nechá bránu na auto dokořán klidně půl hodiny a neřešít to. Vadí mi, že měří dvojím metrem, kdyby se ke všem choval stejně, pochopím to. Ale když nemáme žádné zastání z rodiny, tak je to fakt těžký.

strouzek
11. pro 2009

vlašti no jak píšeš o tom chlapským pokecu tak určo je to dobrý nápad a neznám teda dědu od katky ale z vlastní zkušenosti vím že v takových případech prostě nepomůže nic.

naši měli nervy z dědy furt a kolikrát se s ním snažila moje máti normálně domluvit hezky ale akorát to bylo horší, pak jí pomlouval na svatbě od bráchy a i když se o něho celý roky starala tak z ní udělal před hostama tu největší svini co ho využívá a pomalu mu bere důchod a nejhorší bylo že kdo fakt neví jaká je u nás situace že to pravda není mu mohl uvěřit.

to samé bylo i v otázce našeho bydlení s manžovou segrou, jako my jsme spolužačky, dokonce jsme byli kamarádky ale ve chvíli kdy jsem si začla s jejím bráchou a ještě jsme začli spolu bydlet šlo vše pryč. hádky vyhrožování, náschvály, nešlo to ani po dobrý ani po zlým kolikrát jsme se to snažili vyřešit nad flaškou vínka ale prostě to nešlo. ona si tvrdila svoje že já jsem svině co jí utlačuje v jejím bytě já zase že sice to je byt jejích rodičů ale že my ho platíme a ona tam bydlí zadáčo a ještě dělá mejdany a hrabe se nám ve věcech. nešlo to a můžu říct nejde doteď, my spolu s tou segrou nemluvíme už 6 let!! a to jsem teď její švagrovka ofiko po svatbě,dokonce byla manžovi za svědka, třeba teď na svatbě sestřenky jsme seděli že bychom se i usmířili protože teď prostě už o nic nejde nebydlíme spolu,vidíme se jen na oslavách atd. ale ty vztahy už se tak podělali že my už spolu nemůžeme vycházet asi nikdy a dokonce ani když jsme obě opilé spolu už nedokážeme mluvit

strouzek
11. pro 2009

kači no právě, že je starý a je zvyklý na svoje, podle mě to není tím že by ten děda byl špatný člověk a dělal to naschvál ale je to prostě tím že je starý a je zvyklý na svoje. myslím že tak by to bylo skoro všude kdy by bydleli mladí spolu s prarodičema v jejich baráku

kackark
11. pro 2009

No a tímhle krmí manžu celé čtyři roky, co se snažíme o mimi. A teď když přenáším, tak jsem asi taky nějaká divná. Už to prostě neřeším. Víme, že první potrat nejspíše způsobily plicní chlamydie, které mě oslabili. Je zajímavé, že já se jich zbavila po prvních antibiotikách a manžovi to trvalo skoro rok. A s Natálkou to byla jen nešťastná souhra náhod, z genetiky se nic nepotvrdilo. A alergii prostě mám to je pravda, měla jsem i astma, na to se ale už vůbec neléčím. A kdo je dneska storpocentně zdravý? Např. manža na jedno ucho hůř slyší, v dětství trpěl na záněty středního ucha a takhle se to na něm podepsalo, prognozy jsou nic moc a taky bych mohla říct, že to má třeba kvůli tomu, že byl špatně odsávaný 😝

sarlotta
11. pro 2009

Ahojík holky
Tak sem tu, dítě ve školce, podařilo se mi uvařit polévku ... i když sem během vaření musela párkrát otevřít okno .... jéééžiš jak já ten zvedající se žaludek nesnáším ale kdyby mi nebylo šoufl, tak budu panikařit, že mi je dobře
Mám pocit, že se mi nafukuje břicho...furt mě někde píchá a natahuje .... už aby bylo úterý a UTZ.
Drahý má dnes večer sklépek, tak asi nakuknu...teda pokud nevytuhnu...chodím spát kolem 9

strouzek
11. pro 2009

holky popravdě já bych nevydržela bydlet ani s našima takže kači fakt obdivuju že to sice blbě ale ještě tak nějak pořád zvládáte i když ono když tojinak nejde a není kam jít tak se prostě musí. já to vidím sama, mě stačilo bydlet nazpátek u našich měsíc když jsme se z toho jednoho bytu vystěhovali a vyřizovali hypotéku na současný byt. neměli jsme kam jít, tak nábytek zůstal u manži v práci ve skladu a my šli na měsíc k našim, první týden to šlo ale pak se to začlo naprosto stejně projevovat. moje máti se začla dokonce chovat hůř než když jsem tam bydlela jako puberťačka, řešit co jsem si koupila, sledovala mě jak drahé jogurty jsem si koupila, jak stelu postel, dokonce když jsem šla pověsit prádlo šla a převěsila ho podle sebe. měla jsem pocit že mije zase 5 let a co hůř začla brát i mého manžu za svoje děcko takže fakt šílenost. fakt ten měsíc stačil, bydlet tam o chvilku déle tak se pozabíjíme, i tak byli hádky a přesně o tom to bylo, že jsem se dověděla že to je její byt a já budu držet hubu a krok. takže od t doby říkám mladí jen sami takže radši v malém bytě s hypčou než s rodiči ve vile 😔

kackark
11. pro 2009

Strouži, to je ono, jak se vztahy nalomí, tak se těžko lepí zpátky 😔
A s tím dědou si to napsala naprosto přesně, vážně mu to nemám za zlé a chápu ho. Věřím tomu, že když by mu tchýně řekla, že teď, když tu má být malé miminko, že si musí dávat větší pozor na úklid a snažit se, tak by to dělal. Ale ona ho podporuje v blbostech a my nemáme zastání.

A vím, že vy jste jedny z mála kdo mne pochopí, taky jsi to pospsala krásně, kde kdo by mohl říct, že jsme líní, nevděční atd. Prostě kdo si tu neprožije alespoň týden, tak do toho nemůže vidět, a může jen kritizovat. Nejhorší je, že před jakoukoliv návštěvou to je naše vizitka a vypadáme jako čuňata my 😔

strouzek
11. pro 2009

kači to víš že jo dnes není zdraví nikdo takže lidi co někoho odsuzují za nějakou nemoc jsou trapní 🙄

ahoj šarlot no teda takže nevolnosti jo? já ti povím že já v 1. trimu nebyla schopná ani ohřát párky natož uvařit. bylo mi zle z výparů, blila jsem i z vody a v reálu to vypadalo tak že jsem rukama otvírala kocourovi konzervu ale hlavu jsem měla u pytlíku a blila 😀 to píchání je normální a že tě natahuje je jenom dobře, mimišek bude zdravej bojovník, teorie čím víc bliješ tím je mimiš zdravější se u mě potvrdila 😵

kackark
11. pro 2009

Strouži, taky bych s našima bydlet nechtěla 😉 A to je máme oba rádi.
Tady nastal ten problém, že manža mladý, po škole, my bez prostředků a on měl vidinu krásného bydlení ve vlastním baráčku, místo pronajatého 1 s kk, ale asi kdyby tušil vše okolo, řešili jsme to jinak. Já se toho bála hodně, ale milovala jsem ho a miluji natolik, že mi nějaký šprajc nestál za to, abych o něho přišla. A tenkrát by to asi tak dopadlo. Člověk si musí nabít hubu, aby pochopil. Dokud to bude fungovat mezi náma a malý bude zdravý, budu relativně šťastná, kdyby se něco z toho pokazilo, tak mě to už vážně na kolena dostane.

Šarlotko a jakou dobrou polívku sis uvařila? Začátky jsou krušné, ale taky jsem byla ráda, že o miminku vím. Koukám, že úterý bude velkým dnem pro nás obě 😵

kackark
11. pro 2009

Strouži, také potvrzují tvojí teorii.

strouzek
11. pro 2009

kači no právě, ty vztahy jsou u nás už tak špatný z toho minula že teď prostě nejsme schopné je dát dokupy ani když už vlastně o nic nejde. nějak jsme si i na tu nenávist zvykli, ted už si aspoň řekneme čau ale byli roky kdy jsme si neřekli ani slovo ani bychom nebyli schopné si vedle sebe sednout. mého manžu to mrzí chtěl by abychom byli zase kamarádky jako na škole zvláště když čekáme malou ale prostě to nejde ani mě ani jí

s tím dědou si to taky myslím,jako kdyby mu to tchýně řekla tak by určitě nebyl úplně v pohodě, ti staří si to musí vždycky obrblat ponadávat i kdyby šlo o blbost, ale pár dnů by dělal uraženýho a pak by botník sám schoval ale že ho podporuje tchýně tak je jasný že jste v jeho očích ti zlý co mu dělají naschvály a tchýně ta dobrá co ho jezdí navštěvovat a je při něm. u těch starých je to právě hrozně moc o tom kdo jim umí podlézt. vy s ním můžete bydlet, starat se o něho a barák, ale stejně budete vždycky horší než ten kdo tam přijede jednou za měsíc a stráví s dědou odpoledne protože vy máte pořád něco a nemáte čas třeba poslouchat dědovi historky z války. tak to bylo i u nás, děda jak měl nějakého posluchače kolem sebe tak byl schopný naplyvat i špínu na nás jen proto že prostě ho někdo poslouchal a že měl pocit že je někdo při něm.

sarlotta
11. pro 2009

Holky dík, akorát, že loni mi bylo ještě hůř a nedopadlo to ... tak to tak ani nemůžu brát.
Uvařila sem kulajdu ze sáčku..a přidala do ní mléko s krupkama a kyselý kopr zavařený... dá se to sněst 😀

strouzek
11. pro 2009

kači chápu to, já byla stejná taky jsem si musela nabít hubu s tím bydlením s tou segrou, fakt jsem to už psychicky nedávala. např. byl prac. týden my ráno vstávali na 6 a ve 3 ráno přišla ta segra s partičkou 10 lidí domů, já se probudila nademnou v ložnici stál ožralý týpek, bordel až do rána, my nevyspalý odešli do práce a když jsem přišla ještě jsem po nich musela uklízet tu spoušť v předsíni ze zablácených bot. nebo jsem si ráno čistila zuby a kolem mě v koupelně prošel úplně cizí člověk a šel na záchod atd. taky jsme tam šli jen kvůli toho že jsme spolu začínali byli bez peněz,oba jsme pracovali jen pár měsíců a tak moc jsme chtěli spolu bydlet že jsme o tom vůbec nepřemýšeli že by to mohlo dělat problém, brali jsme to však jsme kamarádky bude to parádička budeme si tam pohodově všichni bydlet dokupy, společně vařit střídat se ale realita byla úplně jiná a právě díky tomu jsem teď do života fakt na tohle opatrná. bohužel u vás je to o tom že je to děda a jak jsem už psala člověk má v sobě tu úctu ke stáří a rodině takže nemůžete dědu poslat do zadnice jako já mohla tu segru, navíc máte i tu tchýni která je proti vám, nemáte penízky jít jinam atd. to je fakt zamotaný kruh,my naštěstí měli volbu a i prostředky jít jinam ale že to zkazilo vztahy to teda zkazilo , z ročního bydlení jsou pokažené vztahy nadobro.

strouzek
11. pro 2009

šarlot fakt? no tak ale letos to bude dobrý, smůlu už máš prostě vybranou a hotovo 😉 mě právě bylo loni skvěle a nedopadlo a letos šíleně a koukej 😉

kackark
11. pro 2009

JJ, ti staří lidé jsou asi stejní a hlavně je vidět, jak se ve stáří ty jejich vlastnosti umocňuji. On poslouchá všechny, kromě nás. Takže to bylo určitě tak, že mu tchýně řekla, že mu tam ty boty smrdí, že je dá na chodbu, on jí to odkýval a bylo to. Z jeho hlavy to určitě není a hlavně proč po dvou letech, právě když se má narodit malý? On na slovo poslouchá dr., když mu něco přikážou, zakážou, tak to doslova plní, ale když bych mu já řekla, že mi dr. zakázal styk s kočkou, tak to nepochopí. Stejně jako nechápal, když dr. něco nakázal babičce. Ta byla moc hodná a je mi líto, že odešla tak brzo.
A taky to je o tom, že jsme si několikrát ověřili, že když dědu o něco poprosíme, tak to dělá jen před náma, ale jak vytáhneme paty z domu, nebo když je naštvaný, tak to nedělá vůbec. Jsme pro něj nevděční fakani a to ještě poslouchá všude kam jede, tak se to v něm umocňuje. A nejvtipnější na tom je, že v podstatě tchýně to zavaří nám i jemu a pak si odjede do čisťoučka vypít kafíčko. Přijde mi, že ty vztahy mezi námi a dědou naschvál ničí, aby mohla dokazovat, jak ona je dobrá, a že ten barák měli dostat oni atd. Natvrdo jede proti vlastnímu synovi a to já nepochopím.

murynka
11. pro 2009

holky pomalu dočítám byli jsme s malou venku 🙂

a ted je protivná tak chovám píši jednou rukou 😅

jak jste se bavili o tom koukat na rodinu tak já to tedkom s manželem udělala bývylý z rizvedené rodiny kde se podvádělo sprostě nadávalo a tak to bylo i v našem vztahu 😔 podváděl mě a nadával celý tatínek 🙄 🙄
když jsem poznala jirku koukala jsem z jaké je rodiny...ale asi i kdyby nebyl z nějaké super tak jsem si ho stejně vzala 😅 oo je to těžký no 🤐

kači fakt by nešlo aby si manžel s dědou promluvil 😕 tolik bych ti chtěla pomoci ale jak je mi to líto jak píšeš šestinedělí je střed hormonů atd a člověk potřebuje klid....doufám že ho mít budeš a tadík určitě za vámi chce ale má nějaký důvod proč se ještě dopéká 😉

sarlotta
11. pro 2009

koukám strouži🙂)) mimi byl i loni bojovník, srdíčko v 5+6 a v 9tt taky ok... a pak se to posr. Ale bylo mi teda šííííleně zle-sem se nemohla ani zvednout a jedla suché rohlíky a pak zde dne na den jako když utne.

teď je to tak v normě, že stačí si odpočinout a je to lepší... no ale do 12tt daleko..kdoví jaké stavy přijdou..ať si to nezakřiknu🙂)))

kackark
11. pro 2009

Šarlotko, tak to je určo dobrotka 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru