Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

strouzek
29. pro 2009

mury no tys měla dobrej porod ale třeba rodit 3 dny jak někdo tak fakt asi umřu. já bych chtěla přirozený porod ale musím vědět dopředu jak dlouhý to bude a to mi asi nikdo neřekne takže já chci radši dopředu drogy 😀

murynka
29. pro 2009

strouzi nástřih jsem vůbec necítili a druhý den seděla normálně 😉 nesmíš si nic připouštět jo je to bolest ale děláš to pro miminko 😵 a to je ten cíl a ta bolest za to stojí....

jestli si myslíš že císař je řešení 😅 není to mi věř,maminy po porodu normálně fungujou bolí to ale málo po císaři sotva lezou 😖 a bolest je mnohem větší a ta jizva bolí...no viděla jsem maminy po císaři a ne děkuji 😅

murynka
29. pro 2009

strozi měla to nepopírám 😉 ale o epi jsme neuvažovala ani kdyby to trvalo 3 dny...sama jsem nevěděla jaký budu mít porod 😀

tercie
29. pro 2009

Jéé já bych císaře dobrovolně taky nechtěla... holky a navíc, každej človíček si musí ten svůj příchod na svět prožít, a tím, že ho jen tak vytáhnou a je tu... nechává to psych.následky na hranici podvědomí, já jsem se narodila císařem, a na kineziologii mi paní řekla, že jsem se proto otočila v břiše koncem pánevním, protože jsem ještě nebyla připravená se narodit, a oni mě vytáhli a nesu si to s sebou dodneška, že si nevěřím a tak... a našla jsem o tom i články, takže něco na tom opravdu je...

strouzek
29. pro 2009

mury to si taky říkám že to za to stojí ale že se toho bojím jak čert to nebudu lhát. já vím že i císař je hroznej a že to kolikrát bolí víc jak normální ale jak mi teď říkala kamarádka že její známá teď rodila a tahali jí nejdřív mimčo zvonem a pak kleštěma a že to bylo něco šílenýho tak se mi prdýlka stáhla pořádně.

tercie no já na to nevěřím, já jsem rychloporozená, máti vstala ráno jak tata se chystal do práce, dala si sprchu, řekla tatovi ať dosnídá a šla rodit. žádná hekárna prostě šla na sál a já jsem do 20 minut od příchodu do porodky, prej brnkačka ale nervák, hysterka jsem i tak a taky si nedůvěřuju tak nevím podle co píšeš bych měla být supervyrovnaná pohodářka a to teda nejsem 😵

tercie
29. pro 2009

Jaspi jéé bude nová koupelna, mě to bavilo shánět ale nebavilo mě jak jsme se s manžou hádali jakou barvu dlaždic, on chtěl striktně modrou, a já ne, protože je to studený, no ale svolila jsem a začala vybírat takovou, aby nebyla úplně ledová ale taková ta nebesky modrá jako když v létě svítí sluníčko... no nakonec máme oranžovo bílou a vybral si ji manža sám, ale hádky musely bejt 😝
Ale těším se až hodíš fotky jaký to máte pěkný 😉

Strouži ale prošla sis přirozenou cestou, o to jde. Každej máme něco a ovlivňujou nás různý věci, můžeš to mít daný znamením zvěrokruhu a ascendentem, ale opravdu to vliv má, ten příchod na svět.
Jo a ty příšernosti co o porodech vypráví známí a známí známejch neposlouchej, kolikrát mi přijde jak si to pěkně přibarví, a my co nás to teprv čeká jsme pak z toho akorát předposraný...

Kači děkuju, zkusím si to tam najít, novinky z rodinky mi chodí taky, třeba to někde budu mít 🙂 A nehtíky jste zmákli, jste šikovný!!! 🙂

strouzek
29. pro 2009

jo tak to se snažím neposlouchat, to už jsem si taky kolikrát říkala že si to každej pěkně přibarví hlavně aby vypadal že on to zvládl levou zadní přitom tak šílenej porod a já abych měla pocit že to nezvládnu. prostě nějak to bude, furt si říkám jsou tam doktoři takti mi pomůžou, doufám že budu mít na porod chlapa, páč já prostě doktorům chlapům věřím víc, mám z nich takový dobrý pocit že jsem v lepších rukách jak u ženské doktorky a nemusí to být jen gyndař. prostě nějak malou vytáhnou, hlavně aby byla ona v pořádku a nezkolaboval mi manža 😀 každopádně rodit doma bych nikdy nechtěla, obdivuju lidi co do toho jdou hlavně u prvního mimča, já bych se bála, prostě ten pocit kupy doktorů a sestřiček je pro mě k nezaplacení.

tercie
29. pro 2009

Strouži já mám taky strach, ale zas si řeknu, že jiný to zvládly taky, a že prostě plavat začnu teprv kdybych se začla topit, a že v tomhle se nic nedá předvídat a prostě jak to půjde, tak to bude. Nemá smysl se nervovat dopředu, ven stejně musí a nic s tím nenaděláme 😀
Doma bych si to taky nelajzla, ani ne kvůli sobě, ale kdyby měl malej nějaký komplikace, tak vím že doma by mu nepomohli...

strouzek
29. pro 2009

já kvůli malé i kvůli sebe, kolikrát ženská potřebuje zásah doktora, nebo nutně císaře nebo i jen blbé kapačky a doma to prostě není. nerodila bych doma ikdybych čekala svoje 10. dítě protože každý porod je jinej

tercie
29. pro 2009

Přesně, já si myslím, že to je taky zbytečnej risk...

tercie
29. pro 2009

Hledám ten článek co o něm mluvila Kačka, o tom otvírání čípku, ale asi se nechytám, je toho tam hrozně moc a hlavně netuším v jaký sekci by to asi tak mohlo bejt, to je škoda, protože by mě to fakt zajímalo...

tercie
29. pro 2009

Našla jsem zatím jen tohle, o afirmacích, a taky to má asi něco do sebe... ale asi to chce mít trochu zmáknutý, jen tak z voleje to asi taky každej nedá... http://www.rodina.cz/clanek5991.htm

evanek77
autor
29. pro 2009

jdu zas v rychlosti nakouknout,
mimina,
moc na tebe myslím, z celého srdíčka ti přeju, aby do třetice všeho dobrého byl ro 2010 ten pravý. Půl rok je dlouhá doba, ale uteče, i když se povleče. A my tu budem s tebou, aby to uteklo co nejrychleji 😉 😉 😉
Já po mimoděložním otěhotněla za 4 měsíce, Martinka také myslím vcelku rychle... ono když zvládnou mamči donosit mimčo, které počaly 3 měsíce po císaři, tak možná nemusíte tak úplně poslechnout doktory 😉 🙂 Uvidíš sama, tělo i dušička si samy řeknou, kdy je pravý čas 😉
papua,
držím palce na zítra, budu na tebe s mimískem moc myslet, dobře to dopadne, věřím tomu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale radši nepustím palce ani na chvilku, aby to byla tutovka 🙂
marti,
tý jo, natynka už se umí otočit, to je neskutečné, jak to letí 🙂
kači,
ježíšek byl zlatíčko, dej mu za nás koníkovky pusu, že se ti s náma bude povídat líp 🙂 🙂 🙂

evanek77
autor
29. pro 2009

strouži,
jak píšou holky, císař je o dost horší jak porod, radši fakt přirozeně, pokud to jde 😉

dracekmracek
29. pro 2009

Ahoj vlaštovičky,

mimi jsem moc ráda že jsi mezi námi,a moc ti přeju aby jsi co nejdřív měla důvod se usmívat,jsi naše zlatíčko a jsi moc statečná!

papu věřím že to dobře dopadne,musíš věřit i když je to těžké.

kačenko mě při stříhání pomáhá Jirka,lukýnkovi jsem je stříhala už 3x hrozně mu rostou,nožiček jsem se zatím nedotkla,každý den 3x mu čistím paleček,zarůstá mu nehet chudík.

je to pěkný zlobidlo,doma mi nespinká nejradši by byl v kočárku,na dnešek teda otřes od půl třetí u mě v posteli,přitulil se a pořád mě šmrdlal a nespinkal 🙂 až pak usnul na bříšku an chvilinku a teď zase kňourá ale chci to zkusit vydržet.pořád zkoušíme jaké mlíko,Nutrilon mi blindí ostošest,teď jsme na Hippu a zatím to jde.Dávám mu podle tabulky na krabici ale přijde mi že mu to nestačí,ale i tak zvrací 😖
zítra je nám měsíc a jdeme k doktorovi tak jsem zvědavá kolik má 🙂 taky vám ty děti rostou před očima?🙂

opatrujte se všechny

andara
30. pro 2009

Ahojkyy.
Mimi-ahojky kocko, moc je mi to lito, co se stalo ☹ a verim, ze ted uz se to povede, pul roku utece jak voda, uvidis 😉 Drzim palce.

Strouzku-mne o epi rikala uz gyndarka pred porodem, ze pry pokud bych mela mit krizove bolesti at si ho necham dat, ze je to sileny (a mela pravdu), sice jsem ho v podvedomi nechtela, ale po nekolika hodinach krizaku jsem si o nej rekla (bylo mi sice fakt trapne), no ale co cert nechtel?Doktor rekl, ze by mi ho strasne rad nechal dat, ze ty krizovy bolesti jsou strasny a nevedou hlavne k porodu, ale jelikoz jsem byla jen na 1prst, mela jsem smulu (dava se od 3-4cm) 😒 Takze jsem to zmakla bez nej, za pomoci manzela, kterej mi 2hodky sprchoval zada ve sprse. 😉 Ale az porodis a prvne uvidis ten zazrak cos 9mesicu nosila v brisku, zapomenes na vsechnu bolest.Ja uz se tesim na dalsi porod 😀

kackark
31. pro 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Murynka..... 2.11. porodila holčičku Sofinku
Evanek.......13.11. porodila chlapečka Tomáška
Dracek........30.11. porodila chlapečka Lukáška
Kačka.........12.12.porodila chlapečka Tadeáška
Strouzek.....čeká holčičku
Tercie.........čeká chlapečka
Papua.........našla //
Farmi..........našla //
Sarlotta.......našla//
Jaspina.......................25DC
Mimina.........prodělala mimoděložní těhotenství

kackark
31. pro 2009

Ahoj holky, jdu vám popřát šťastný a spokojený vstup do nového roku. Maminkám zdravé ašťastné děti, těhulkám bezproblémové těhu a bezbolestné porody a mimi a jaspince spoustu štěstíčka, aby se konečně zadařilo tak jak má 😵

kackark
31. pro 2009

Papu, včera jsem na tebe moc myslela a držela pěstičky, doufám, že dnes jen a jen odpočíváš a začneš nový rok se samými dobrými zprávami 😉

Terci, nedalo mi to a začala jsem včera ten článek taky hledat, ale prostě jsem ho nenašla škoda ☹ A jak jsi se ptala, jestli jsou ty porody srovnatelné, tak dle mého vůbec. Já tím, že jsem se na malého tak moc těšila, tak jsem se vůbec nesoustředila na bolest, ale na to, aby už byl u mě, a měl tu cestu k nám co nejjednodušší. Ikdyž, mezi dětmi byl rozdíl 4 kila, tak ten první "porod" byl mnohem, mnohem těžší. Když se nebudeš bát a budeš se těšit, určitě to zvládneš snadněji. A to jsem se tak bála oxytocinu a i ten se dal nakonec přežít 😉

dracekmracek
31. pro 2009

Přejeme všem vlaštovkám s Lukáškem šťastný vstup do nového roku a žádné trápení.

kackark
31. pro 2009

A pak, že se nedějí zázraky 😵

http://www.novinky.cz/koktejl/188080-matka-s-no...

murynka
31. pro 2009

přejeme Se Sofinkou krásného silvestra a štastný nový rok 2010 😵 😵 😵

maminkám přeji hodně dětičky 😀 😀

těhulkám pohodové a rychlé porody jako u mě 😀

snažilkám brzo // na testíku 😵 😵 😵

jaspina
31. pro 2009

Já taky všem přeju jen to NEJ do nového roku!

Já už vím, že mě tento měsíc nic nového nepřinese.. Už ty MS příznaky poznám bezpečně, ale neřeším to - prostě bude laparka a hotovo. Teď jsem navíc tak hnusně nachcípaná, že se mi ani nad tím nechce přemýšlet.. Jeden den mám rýmu a kýchám úplně šíleně a další den v pohodě.. a tak se mi to furt střídá. Hnus 😝 Zítra jsme chtěly s kámoškou jet na akci, ale asi to nejklapne ☹

strouzek
31. pro 2009

ahoj holky jsem tu na skok, přeju dneska krásnýho silvestra, pořádně to oslavte a moc se neopijte 😀 a do novýho roku maminkám a jejich miminkům hodně štěstíčka zdravíčka, těhulce tercie lehký porod a ať je ten rok 2010 nádherně maminkovský a mimince a jaspince přeju ten rok 2010 šťastný a plodný ve znamení nejen // na testíku ale krásnýho těhubříška a mimíška v náručí.

strouzek
31. pro 2009

andaro no právě že jak jsem měla potrat tak jsem měla předtím šílené křížové bolesti, vlastně to moje tělo už chtělo vypudit tu mrtvou tkáň po takový době takže jsem měla kontrakce a bolesti v zádech a bylo to hrozný tak se bojím že porod bude to samé a mnohem horší což asi nedám tak proto uvažuju o epidurálu.

tercie
31. pro 2009

Vlaštovičky moje, přeju Vám do Nového roku 2010 ať se Vám každé splní to, co si nejvíc přeje 🙂 a hlavně ať je pro všechny šťastný!!!!!

Kači já jsem to taky hledala ještě včera, ale už jsem to vzdala, protože to není k nalezení, ale i přesto děkuju 🙂
I za srovnání obou porodů, já si taky myslím, že když víš, že to dobře dopadne je ten prožitek celej o něčem jiným... Docela se na to těším 🙂

Strouži neřeš to dopředu, ať se zbytečně nevynervuješ, ono to nějaký bude, a zvládnem to, neboj 🙂

mar26
31. pro 2009

Holky přejeme Vám i vašim prckům (i těm v bříškách) s Naty a manželem vše nejlepší do roku 2010....ať jste spokojené,prckové moc nezlobí,manžílkové a přítelové taky ne, zdraví a hodně splněných přání.....mimi a jaspi brzy miminko do bříška 😵 a našim těhulkám hladké porody 🙂

dadunka
31. pro 2009

Ahoj vlaštovičky! 🙂

přejeme vám s Tadeáškem moc úspěšný nový rok, ať vám prťata rostou do zdraví a do krásy, těhulindám rychlý a nekomplikovaný porod, snažilkám co nejrychleji nadílku do bříška!!!
Opožděně gratuluji moc novým maminkám, jsem ráda, že už nejsem v tabulce poslední rodící 😎

My se máme báječně, T. je obřík, má 8,5 kg, je mu 5 měsíců, začali jsme s příkrmy, točí se na bok, snaží se zvednout do sedu, je to velký smíšek a strašně hodné mimčo, téměř nepláče. Akorát baští ve dne v noci á 3,5 hod., takže toho moc nenaspím. Od jeho 2,5 měsíců nekojím, mléko doteklo ☹ , ale hlavně, že mu chutná náhradní, že...

Krásného Silvestra všem. 😵

Tady jsou nějaké fotky:

http://daran.rajce.idnes.cz/

mimina321
1. led 2010

moje najdrahšie lastovičky
v novom roku vám želám vela lásky,šťastia a zdravíčka pre vás aj celé vaše rodinky 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
meníme rok,meníme peniaze,meníme túžby,meníme názory,ale nikdy nemeníme svojojich verných priatelov-VšETKO NAJ V NOVOM ROKU 🤐 🤐 🤐 🤐
idem dočítať lebo mám zameškané

farmarska
1. led 2010

ahoj holky, přeju moc hezký, šťasný a veselý nový rok 🙂 čerstvým maminkám hodná dítka, těhulkám brzy zdravá miminka u sebe a snažilkám co nejpříjemnější snažení a brzké dvě// 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru