Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

strouzek
13. led 2010

brý ráníčko holky, včera jsemměla den blbec samé problémy měla jsem mírnou depku ale dneska už je líp. jak se říká ráno moudřejší večera

jaspi neblázni to se stane, chlapovi nic neříkej, v tomhle počasí by naboural i ten nejzkušenější řidit a určitě víc jak ty vždyť tam není ani škrábnutí jak píšeš. počasí a možná máš trošku i nervíky z laparky to všecko dokupy prostě udělá malou nepozornost a hlavně tady šlo spíš o odhad. třeba můj manža klepl jednu paní ve svat. den a to nebyl jen škrábaneček takže nervíky udělaj svoje s odhadem 😀 každopádně chápu že ti to zkazilo náladu, nebo spíš člověk se začne klepat z představy kdyby to ťukl víc nebo se nedej bože naboural úplně.

jaspina
13. led 2010

No já fakt nemám ten správný odhad - prostě jakmile sedím za volantem, tak moje představa kde jsou zrovna kola - při objíždění kanálu třeba, nebo jak je dlouhý předek/zadek je dost mylná 😅 Já jsem ráno vezla mamku a ta z toho byla vybobkovaná víc jak já, ale přenesla to na mě - jinak bych si té značky ani nevšimla - to ona. I když ona se o tom s Jarkem určitě bavit nebude. Ještě mě napadlo, že dnes asi přijede šéf, tak mu řeknu ať se na to mrkne.. Ale stejně potřebuju, aby mě to Jarek naučil - nechci brzdit o zeď pokaždé když pojedu 😀

papua
13. led 2010

ahoj vlastovicky!! idem vas docitat, ale moc tu toho neni teda 🙂

sarlotta
13. led 2010

dobré ránko🙂 jaspi tohle už se mi taky stalo.. zaparkovala jsem o značku🙂), ale nic, dobrý- máme tam gumu. Já bych asi najela a pak vylezla a ještě si popojela až bych to obhlídla... sice jako tydýt... ale z auta tam fakt nevidíš 😅 😎

jaspina
13. led 2010

Tak jsem se stejně přiznala a v pohodě - prý: ježíš to ani neřeš, to se mi stalo už kolikrát! 😉 Takže dobrý..
Jo a našla jsem nádherné štěňátko - úplně mě okouzlilo, ale je to kříženec tuším retrívra s am. pitbulem, tak z toho mám trochu strach - co myslíte? Ale fakt nádherné - hlavně ten pejsek. Je větší a tmavší. Zkusím hodit odkaz..

sarlotta
13. led 2010

jaspi Ti jsou úúúžasní... kdybych měla barák, tak už si pro něho jedu. 😎

jaspina
13. led 2010

šarlot a který se ti líbí? My ho právě chceme ale dovnitř.. Venku už jedno malé telátko máme.. Já chci na tulení

sarlotta
13. led 2010

No mě se líbí víc ten první.. má nádherné rysy pitbula... ale chtělo by to vidět maminu🙂))

mimina321
13. led 2010

ahoj bambulky 🤐
jaspi psíčkovia sú krásny 🤐 🤐 🤐 naše šteniatka už dorástli do veku kedy im hladáme majitelov,to zase budem za nimi plakať najmenej týždeň 😔 som vždy za nimi smutná
dnes mi zase išlo ťažko dostať sa na koníka už to trvá dosť dlho 😠

jaspina
13. led 2010

I mě už dlouho blbne koník 😠
Šarlot mě se taky víc líbí ten.. ale dost lidí mi ho rozmlouvá, že to jsou psi rváči a že má šílený zkus - tak kdyby se proti mě postavil, tak budu připos.. 😅

mimina321
13. led 2010

jaspi ja mám psíkov odmala,intenzívnejšie sa tomu venujem od 17,ale pred plemenami tohoto typu mám rešpekt-nie že by som sa bála ale zdajú sa mi nevypočitatelný
musím povedať že to šteniatko je rozkošné 😉

jaspina
13. led 2010

Mimi a ty máš jorkšíry že? Zamluvila bych si nějakého bobiška, ale Jarek by mě s ním vyrazil. On už celkem povolil s tím, že může být vevnitř, ale nějaké malé chlupaté plemeno to být nesmí..

mar26
13. led 2010

Ahoj holky

jaspi proč nemůžeš mít chlupaté plemeno?

mimina321
13. led 2010

jaspi yorky neplznú je to jeno z mála kt.neplznú 😵
ahoj mar tak ako sa máte s tou malou princeznou?

mimina321
13. led 2010

naše sú ostrihané,aj ten čo som vystavovala v lete mal nehodu tak som musela dať ostrihať aj jeho-pripadá mi šťasnejší ako ked som ho balíčkovala a obliekala do kombinéz aby si nepočuchral a navytrhal srsť,ked sa vystavuje nesmie sa strihať
pred súťažou sme s ním trávili u psej kaderníčky aj 5 hodín,šamponovanie,špeciálne zábaly žehlenie atd tolko procedúr so mnou nerobili ani ked som sa vydávala a nikolas si to užil pred každou výstavou 😀 😀 😀

jaspina
13. led 2010

Mar - jako ten pes může být chlupatý - ale já to myslela tak, že Jarek by mě vyrazil s nějakým malým, chlupatým jak je právě York, maltézák, shi-tzu, westík apod. On to prostě nemá rád..
Mimi teda štěňátko od takového šampióna musí být hodně drahé že?

mimina321
13. led 2010

jaspi fenka je bez pp takže normálna cena 😵
fanku s pp nemám, ani kúpiť neplánujem,ale šteniatka s pp a po kvalitných vystavovaných rodičoch sú naozaj velmi drahé 😉

strouzek
13. led 2010

jé ti pejskové jsou krásní škoda že to tak nezůstane a vyroste to a musí se s tím chodit ven. když vidím teď pejskaře jak lítají v tom mrazu a pomalu prosí na kolenách psa aby se vykadil do tý kupy sněhu tak pro je nej pes kočka s kočkolitem 😀

strouzek
13. led 2010

holky s těma papírovýma psama no já nevím, mě přijde že nejlepší pes je bezpapírový protože kdo má v okolí papíráka šlechtěnýho tak debil na entou. takže pokud ho neplánujete ukazovat na výstavě nebo se živit chovem tak bych brala bezpapírovýho

jaspina
13. led 2010

Strouži mi toho co máme, tak je papírový a fakt jsme měli psa vždycky,ale žádný nebyl jak tento. Fakt chytrý jak žádný před ním. Ale to je podle mě spíš rasou jak papírama. Já papíráka nechci, je zbytečně drahý. Víš co, tam je to spíš o tom, že máš doložený ten chov.. že by tam neměl být připuštěný pejsek s vadou - což třeba u větších plemen je dost důležité, protože trpí na dysplazii kyčle a můžou ti úplně přestat chodit.. Ale náš Rikoš je papírák a stejně má nějak skříplou páteř a už 2x přestal chodit ☹ Ale zatím to vždy přešlo..
A já nebydlím ve městě - mohla bych ho jen pustit terasou ven.. a mamka hlásila, že by taky klidně venčila a hlídala. A někdy bych si ho i mohla vzít do práce.. Já právě jak jsem měla kočku, tak mě to furt smrdělo - víte jak smrdí kočičí eňo.. 😝

mimina321
13. led 2010

stouži ja to mám s venčením vyriešené-bývam na malej bytovke sme vo vchode len 4rodiny.bývam na prízemí a mám urobené schody z logie do záhrady tú sme kúpili od panej čo býva nižšie,síce stála skoro ako stavebný pozemok ale otvorím balkonové dvere,psíci zbehnú po schodoch a venčia sa sami.je to super cez leto tam grilujeme,relaxujeme a sadím si všeličo 😵
s papierakmi je to tak,že bez pp sú šikovnejší tento náš papierak je strašný tlk 😅 ale aj tak ho milujeme 😅 je fakt menej škovnejší ako fenky,alebo že by to bolo tým že je chlap 😀 😀 😀 😵

jaspina
13. led 2010

Tak to ten náš se asi podařil.. 😉 Ale já myslím, že papíry na povahu nemají žádný vliv - prostě jak se podaří.. Jak s lidma 🙂

evanek77
autor
13. led 2010

ahoj holky, jdu nakouknout a oznámit, že žijem, i když vás ukrutně zanedbávám 😀 😀 😀
Doufám, že se daří v rámci možností dobře 😉 🙂

mar26
13. led 2010

jaspi ahááá já myslela,že nemůže být jako takhle dlouhosrstý 😀
přitom jorki je takový trhač,prostě teriér 😀

ahoj Evi super,že si nakoukla, máte se dobře?

mimi my se máme s Naty fajn,děkujeme 🙂 a jak se cítíš ty?

strouží teda ty týdny ti letí, nedávno rodila evička a kačka a teď ty 😵

tercie
13. led 2010

Ahoj kočky, probíráte pejsky? 😉 My měli taky bez papírů a teď nejmladší je s papírama, protože jsme ho chtěli kvůli jeho rodičům, kvůli krevní linii, a povaze, kvůli manžovo práci, ale jinak v tom rozdíl není, jestli je s PP nebo ne, kamarád to je tak, jako tak. Papíráka bych brala jen v případě že bych ho chtěla na výstavy a chov. Jinak je to v podstatě fuk.
U kříženců je jediný negativum, že zkřížením dvou rozdílných ras vzniká povahová nepředvídatelnost, a je třeba vědět o obou, nebo všech rasách aspoň to základní abysme věděli co pes potřebuje, a vyžaduje. Jaký nároky bude mít na péči (třeba o srst), výchovu, výcvik. Já bych se pitbula nebála, s důsledným vedením je to prima parťák, všechno je ve výchově, neexistuje zlej pes, všechno dělají lidi a to, jak se ke psu chovají... Stejně jako pojem bojový plemeno, je dost zavádějící, když psa pro boj nevychovám,žádnej bojovník z něj nebude, nicméně je to zvíře, šelma, a jako takovýho je ho třeba brát, s tím, že jinak může vypadat zranění od malýho a jinak od velkýho psa...

Jéje, to jsem se rozepsala, doufám, že si nebudee myslet že ze sebe dělám chytrou, ale manža je psovod akže je to víceméně můj denní chleba 😀

evanek77
autor
13. led 2010

čas letí neskutečně....
moc se těším na novou vlnu miminek.... a na dve budoucí těhulky, které letos naplní bříška zdravými miminky 😉 🙂
marti,
jj, máme se fajn, už nekojíme 17x za den ale jen 10x, cvičení vojtovky nám upravilo i kojení a celkově malého zklidnilo 😉 Už se umí usmát vědomě, tak z něj tatínek ucvrkává, když večer dojde a malý se rozzáří 😀 😀 😀

evanek77
autor
13. led 2010

terci,
pitbul bojím bojím...

strouzek
13. led 2010

baf jsem zpět z města. šli jsme s manžou kouknout po vysavačích a výběr děs. ty co se mi líbili vzhledově tak měli malý výkon, nebo vysokou cenu ale hlavně bezsáčkových vysavačů malej výběr. prošli jsme 5 obchodů a nic jsme nevybrali 🙄

jaspi no máš pravdu ono jde i o rasu ale třeba můj veterinář který by měl být odborník říkal že ty šlechtěné plemena u koček nic nevydrží, že jsou nepřizpůsobivé, a hlavně mají hrozně moc zdravotních problémů což jsem si měla možnost vyzkoušet u sousedky. my měli obyč kocoura 13 let a super v životě nebyl nemocný, zato sousedka ta měla za tu dobu snad 5 koček šlechtěných a jenom lítala po doktorech a stejně jí vždycky kočka zdechla. hlavně jak se nám oliver otrávil a dr. mu dával pár % na život tak říkal že přežil jen díky tomu že není šlechtěný ale obyč kočka z ulice která má odolnost v genech. ale to mluvím o kočkách o psech nevím, ale mě stačí jet ke tchýni když je tam jejich jorkšír a nebo od švagrové čivava oboje papírové a stačí mi to. debilnější psi jsi v životě neviděla.
a co se týče smradu, no nevím k nám když někdo přijde tak ani neví že máme kočku dokud oliver nevyleze kočka smrdí akorát kožíškem, smrděl by kdyby nebyl vykastrovaný, hovínka smrdí to je jasný ale já hned jak se vyčůrá nebo vykadí tak se to snažím uklidit a koše mám na balkoně. zato když k někomu přijdu se psem tak psí puch se lyne už od rohožky zvlášt když je venku vlhko. 😖

strouzek
13. led 2010

mimi to jste super vyřešili venčení to by se mi taky líbilo.

mar no jo já vůbec nechápu jak mě ty týdny skáčou, za 2. měs. přesně mám TP (13.3. ) a mě to furt nedochází 😅

evulko ahoj to neva my to chápem s malým se už nedá tak často drbnit na koníkovi,aspoň je vidět jak si pečlivá mamina a všechen čas dáváš malému. určitě lepší než když vidím jak má někdo 2 děti (jedno větší jedno mimčo) a vysedává tady od rána do noci a že tu pár takových osůbek je v jiných diskuzích.

tercie jak v jenom máš pravdu, zvíře je dost takové jaké si ho vychováš, jak u psů tak u koček ale stejně bych se pitbula bála že mu hrábne. jako vůbec bych se bála trošku psů, moje teta měla vycvičeného oříška,byl zlatíčko děcka miloval ale brácha když byl malej tak mu hrábl do misky se žrádlem a on ho kousnul do obličeje. jakonebyla to vina toho psa nebo výcviku prostě reflex ale prostě stát se může vše. naštěstí kousnutí se zahojilo ale být to větší pes a nebo jiná situace tak nevím nevím.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru