Vyjmutí Mireny - následné obtíže, bolestivost

malinkaelinka
16. pro 2016

Zdravím všechny, na téma hormonální tělísko Mirena je tady více diskuzí, ale já bych potřebovala vědět, jak to s vyjmutím, zda to bolí a je potom potřeba odpočívat...jsem NERODIČKA, od prvního zavedení to je už deset let a tenkrát to bolelo šíleně, výměnu mi pan doktor za pět let udělal v krátké narkóze. Teď nechci výměnu, ale jen tělísko vyndat, už to hoří, "prošlo" mi už na konci srpna...ale mám novou práci, nemůžu si teďka brát volno, tak uvažuju, že si k doktorovi skočím ráno před prací, ale bojím se, že mě to sejme jako tenkrát...tak se ptám jiných NERODIČEK, je vyjmutí stejně bolestivé a nepříjemné jako zavedení? Je mi jasné, že je to individuální, ale tak pokud někdo špatně snášel zavedení, tak jak to bylo s vyjmutím? Budu ráda za všechny poznatky 🙂

sebellka
17. pro 2016

Ahoj, jsem také nerodička, ale nevím zda ti pomůžu, mě tělísko nešlo vyndat ambulantně, tak sem musela na sál a pod narkozičku krátkou. A tím pádem nic nebolelo 🙂 ani potom nebyly žádné problémy.

malinkaelinka
autor
17. pro 2016

A jak to přesně probíhalo? Zkoušeli to, nešlo to a hned jsi šla na sál? Jakože v jeden den? Já jsem právě výměnu absolvovala taky takhle pod nárkozou a nic mi poté nebylo...jen ta oblblost z narkozy 🙂 ale tomu bych se teď ráda vyhnula, to by znamenalo, že bych si musela vzít minimálně jeden den volna...

sebellka
18. pro 2016

Nebylo to stejný den. Nejdřív zkoušeli v ambulanci a pak objednali na výkon na sál. Narkozu byla ale krátká takže dvě hodiny ležet a pak domů. Jeden den volna. Druhý den už normálně funkční.

mysplys
5. dub 2018

@sebellka ahoj, prosím tě, můžu se zeptat, proč nešlo tělísko vyndat ambulantně? nenašel dr. vlákna? mě se při vyndávání utrhla, a vypadá to, že může být mirena trochu přirostlá, pod narkozu jdu až za měsíc, ale jsem z toho dost v rozpacích ...dávala jsi si pak novou nebo už ne? děkuji za odpovědi 😉

sebellka
5. dub 2018

@mysplys ahoj, vlákna byla, ale tím že to bylo před mimcem, tak možná byl vchod do dělohy úzký a proto nešlo, já tam začala omdlevat když to zkoušela, tak raději proto pod narkoza. Znovu sem si ji zatím nedala, mám 7 měsíců holčičku ale.premyslim nad tím. Nicméně teď cyklus zase nemám, není pravidelný...ničeho se neboj, je to rychle a vyspis se 🙂