Výměna plomb a zelené potraviny před těhotenstvím

marci
21. zář 2006

Ahoj holky, včera jsem byla na preventivní prohlídce u zubaře a dostala jsem tam docela zajímavé informace. Paní doktorka říkala, že je vhodné před plánovaným těhotenstvím vyměnit všechny amalganové plomby, které způsobují zanášení organismu těžkými kovy a doporučila mi začít užívat zelené potraviny – resp. zelený ječmen, který mi pomůže organismus detoxikovat. Takže jsem objednaná na první termín výměny plomb a o zeleném ječmeni taky uvažuji. Nemáte někdo nějaké další informace?

minerva
27. pro 2010

Ahoj, koupila jsem si spirulinu, tak jsem zvědavá, jaké to bude. Zázraky nečekám, chápu to teď na zimu jako takové doplnění živin. Když by nám to pomohlo k otěhotnění, tak bych se taky nezlobila 😉

marky27
13. led 2011

Tak já taky jím chlorellu i ječmen a mám s tím dobré zkušenosti. Cítím se moc dobře. Jo a četla jsem článek od Mudr. Laciny, který se zeleným potravinám hodně věnuje, vydal i publikace s výsledkama různého bádání a tam psal, že se těhotné a kojící maminky nemusí bát, že by toxiny při detoxikaci přešly do plodu či do mlíčka. Prý to tak není.

lucik106
30. led 2012

ahojte, prosím vás o radu, môžem užívať zelený jačmeň a spirulinu počas dojčenia? beriem aj senovku grécku (čeky- pískavici) na podporu laktácie a čaje pre dojčiace ženy.
@minerva
@marky27

marky27
30. led 2012

@lucik106 ahoj, myslím, že jíst zelené potraviny při kojení je super. Četla jsem o tom hodně článků. Nevím teda co spirulina, ale je to taky řasa, jako chlorella, takže určitě taky. Já piju ječmen a jím chlorellu a taky kojím 😉 . Mám 6ti týdenní holčičku a váží už 5,3kg! Neumím si to jinak vysvětlit než tak, že mám díky zel. potravinám výživný mlíčko. Moje starší dcera měla totiž stejnou váhu až ve 3 měsících a zel. potraviny jsem v tu dobu ještě nejedla.
Navíc mám dobrý pocit, že holčičkám dávám opravdu dobrou věc (starší dcerka je baští taky, cca od 6ti měsíců a ještě nebyla nemocná a má dva roky!). Takže neměj strach a bašti 😵

lucik106
30. led 2012

@marky27 ok idem do toho. 🙂

marieev
19. lis 2012

To s těmi plombami je pravda. Mně to můj zubař řekl taky. Tak jsem si všechny nechala vyměnit a začala jsem se zajímat o zelené potraviny. Narazila jsem při tom na potvrzení toho, co mi říkala zubařka (jak jsou amalganové plomby nebezpečné) a prý dokonce téměř každé lidské tělo obsahuje těžké kovy. http://www.greenfit.cz/content/17-dalsi-zajimav... To bylo pro mě docela šokující. Prý ale chlorella pomáhá tyto kovy z těla dostávat. Zatím ji jím jenom několik týdnů, takže je podle všeho ještě brzy na nějaké závěry, ale doufám, že má opravdu tu schopnost.

zelenagw
22. lis 2012

@marci zelené potraviny su super ak budeš chcieť povieme ti o nich všetko a na nič ta nebudeme nahovárať 🙂

marketakr
13. bře 2013

ahoj, mě zelený ječmen docela hodně pomohl, ale ta chuť není příjemná, proto zkouším nyní nově ječmen ve formě tablet:
http://www.drpopov.cz/greenfit-PID2085.html

nevíte, zda se dá očekávat stejné účinky jako u toho nápoje z ječmene?
M.

anika11
13. bře 2013

@marketakr ja som si ho zacala rozrabat v dzuse alebo caji a je ta chut je prijatelnejsia.v tabletach mam chlorelu.tam je pisane,ze sa moze rozhryzt,ale chut je tiez bleee,tak normalne zapijem nerozhryzenu vodou.. 🙂

jennyska
11. lis 2013

Ahoj @minerva @marky27 @lucik106 @marieev @zelenagw @anika11 @matusik111 @marky27 @kive76 @helcenka @marcajda @penn @luciaja

mohly byste, prosím, vložit své případné zkušenosti se zelenými potravinami na https://www.modrykonik.cz/zelene-potraviny/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním maminkám, které zvažují zda zelené potraviny užívat, popř. jak a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den! 🙂
Janča