Vyšetření hydrosonografie - bolí to? Jak dlouho trvá?

gumak
12. čer 2018

Zdravím, jsem na zítřek objednaná na hydrosonografii a přiznám se,že jako velký srabík mám už teď hrůzu. Byla jste na tom některá ? bolí to ? A jak celé vyšetření dlouho trvá ?
Předem děkuji za zážitky ať pozitivní nebo negativní ať vím na co se připravit 🙂

anita003
12. čer 2018

Ahoj, já to podstoupila před 2 týdny... Ale bylo to laparoskopicky a v narkóze a celá operace trvala necelých 30min (ty to budeš mít kratší) ... Pokud to máš bez narkózy, tak tě upřímně lituju, asi tě čeká peklo... Vůbec si to nedokážu představit... Po operaci jsem vůbec neřešila stehy (to ty mít nebudeš), ty totiž absolutně nebolely. Ale to břicho po tom proplachu tekutinou mě bolelo 2-3 dny, pak to slablo. Nechci tě děsit, ale známá, která byla na tomtéž, co ty, tak při tom brečela... Opravdu ti přeju hodně sil! Kdyztak si vyzadej nějaké oblbovaky proti bolesti. Když si vzpomenu na tu intenzivní bolest asi 5min po probuzení z narkózy, když to přišlo k sobě ... Díky bohu za infuzi proti bolesti, pak už jsem necítila nic😁

gumak
autor
12. čer 2018

@anita003 děkuju za info, i když teď jsem se teda vyděsila tak ,že nevím jestli mě tam nohy donesou 🙂

normalnimatka
12. čer 2018

hele nevim jesi tě potěšim, ale tady je třeba dost zkušeností:
https://www.emimino.cz/diskuse/pruchodnos-vejco...

gumak
autor
12. čer 2018

@normalnimatka děkuju, no mě to právě paní doktorka doporučila (sice si to mám platit -1500Kč) ale já právě kvuli tomu pochopila,že by to mělo být nejmíň bolestivé- asi jsem to špatně pochopila, nabízela mi ještě laparoskopii ale ,že bych musela být 3 dny v nemocnici a doma už máme dceru - takže nechci jít na tak dlouho dobu do nemocnice.

normalnimatka
12. čer 2018

ale teda ze začátku samej katastrofální scénář, pak někdo zas, že úplně v pohodě, ale docela se hoděj informace na dalších stránkách o spolehlivosti vyšetření apod. tak třeba mrkni.

normalnimatka
12. čer 2018

no nejmí%n bolestivý asi ne...:/ ale je to prostě operace s narkózou, tak musíš bejt v nemocnici kvůli tomu pak. ale zákrok samotnej necejtíš a nevim, ajk ej to s bolestí po. ale hydrosono bolí někdy při a většinou po údajně...a hlavně to není moc spolehlivý. pokud to dobře chápu, když jsou vejcovody průchodný, pozná to i tohle vyšetření. když to vyšetření envyjde dobře, pořád je šance, že laparo prokáže, že je to ok.

gumak
autor
12. čer 2018

@normalnimatka no já právě když jsem to hledala tak jsem našla jenom popis co mě čeká ale nic o bolestivosti, tak jsem ráda aspoň za tohle 🙂... no my jsme takový zvláštní případ - první dceru máme a ani jsme ji neplánovali a chtěli jsme děti blízko u sebe a dceři budou 3 roky a sourozenec nikde... manželovi vyšel špatně spermiogram a já musím sem, tak jsem z toho všeho nějaká vystrašená

anita003
12. čer 2018

Za mě musím říct, že ta laparka byla fakt bezproblémová (možná taky tím, že u mě žádný problém nenašli) ... Až teda na ten nutný pobyt v nemocnici, což mi ale nevadilo... Ale je to praktické v tom, že když třeba zjistí nějaké srusty nebo překážky, tak je hned můžou operativně odstranit... Takhle je na prd, že když ti zjistí problém, tak tě na tu laparku stejně pošlou, aby to zpruchodnili.

gumak
autor
12. čer 2018

@anita003 to ano já kdybych neměla doma dítě tak jdu automaticky na tu laparoskopii, jenomže takhle by to bylo hrozně komplikované s hlídáním, doktorka mi řekla,že ta hydrosonografie zabere max. půl hodinky a na to není problém, aby malá měla hlídání. Tak tu bolest budu muset přežít- přežila jsem porod, tak tohle snad nebude horší

anita003
21. čer 2018

Tak jak jsi dopadla? Dalo se to zvládnout? Ještě to cítíš nebo jsi bez bolesti?

gumak
autor
26. čer 2018

jo za mě dobrý, vyšetření jsem vůbec necítila (jenom malé štípnutí) a po tom asi 2 hodinky křeče, jako silnější menstruace.... takže nakonec dobré, ale asi to udělala psychika - na vyšetření byla porodní asistentka,která byla u prvního porodu, tak mě to tak uklidnilo,že ji znám, že jsem se ani nebála 🙂