Vyšetření ženských vajíček, jak probíhá?

krausule
14. říj 2013

Ahoj holky-mimo toho,že přítel dostal dneska žadanku na spermiogram,tak mne gynekoložka řekla,že příští mesic jak dostanu MS.a budu třeba 6DC-tak ji mám zavolat-a podívame se, jak jsem na tom ja s vajíčkama..nevite co je to za vyšetření a jak to probíhá?Jsem z toho "celá Tumpachova"..na netu jsem četla,že se neco vyšetřuje i s krve,ale to se dela pry i v prubehu menstruace nebo je to jedno kdy..ale mne vyslovene řekla že hned po MS se ji mam ozvat..

janinkapet
23. lis 2013

@krausule držím všechny palce, co mám! 😉 každopádně si udělej test z první ranní moči, která je nejvíc koncentrovaná a hormonu je tam víc! budu se těšit, že brzo napíšeš dobré zprávy!! 🙂

krausule
autor
24. lis 2013

@janinkapet ahoj tak si uplne první komu napíšu že rano koukám..koukám..a na testu,krasna dalnice! 😀 takže zítra volam Brychtove a zeptám se co dál..mnela bych jit co nejdriv na tu hematologii,kuli injekci..a v hlave mam ted šílený chaos-najednou nevim co driv..ale je pravda,že mne porad bolí vaječniky jako u MS..ale to už mne bolí tyden..každou chvíli chodím kontrolovat na WC jestli se to ze mne nespustilo..je pravda,že je to chvilinka..když si vemu po te injekci jak sme na to mneli vlítnout-tak je to teprv ani ne mesic..dekuji moc,že to se mnou probiraš a prožívaš,si skvela 😀 vím to jenom muj a nikomu to prozatim ani rikat nebudu,taky jsem zvedava jak dopadne ultrazvuk..kuli srdíčku a tak-moc holek tady píše,že nebilo..a museli na kyret.. ☹ v každem pripade jsem porad vyhoukaná-že to po 9 mesicich snažení konečne vyšlo..snad je to dobre pro začatek) 😝

janinkapet
24. lis 2013

@krausule tak to je úplně supeeeeeeeeeer! 😎 asi chápu, jak jsi z toho vedle, protože já byla tenkrát taky, vzhledem k tomu, že jsem s tím vůbec nepočítala! 😀 Dr. Bry ti poradí, jestli se na tu hematolku objednat hned. Jsi hodná, že mi to píšeš, protože jsem na tebe hned ráno myslela, jestli si ten test už dneska uděláš! 😉 Akorát na UZ se srdíčkem budem muset ještě chvíli počkat, protože to bývá až tak 6 tt., ale to neva! Takže vitamínky konečně zabraly!

krausule
autor
24. lis 2013

@janinkapet ahoky,jasný-hned zítra ji zavolám..je tam myslím od jedné..tak uvidíme..jinak myslíš,že je to normální-že mne pořad bolí vaječníky jako u MS?Ješte jsem z toho takova vyplašena..a nechci se tentokrát moc "tešit"..i když radost tam je..to je jasný..ale vždyt víš jak to myslím..ješte je hrozne mooc brzo..jinak hezký zbytek nedele.. 😉

janinkapet
25. lis 2013

@krausule já myslím, že nevadí, když tě "bolí vaječníky" - spíš záleží jak moc a jaká je to bolest - pokud jsi z toho vyplašená, tak se poraď s Dr. - doufám, že ses jí dovolala a domluvili jste se co dřív-jestli kontrola u ní nebo ta hematolka. Chápu, že se nechceš předčasně těšit. Prostě to ber tak, že je super, že jsi otěhotněla a je to v pohodě. 😎

krausule
autor
25. lis 2013

@janinkapet tak jsem se dneska objednala na gyndu ale do nemocnice,sestra říkala že podle mesíčku to vypada na 4 +1 a na ultrazvuku to pujde videt stejne až příští týden 5+1,a na hematologii jdu zítra-doktorka mne říkala že tam pak 14 dnu nebude..pry se mám ale připravit na to,že tam budu dlouho čekat..no poteš košte..jo a jak jsem to zhrnula v rychlosti-tak mne řekla,že podle toho co ji říkam si budu pichat každy den injekci..mám to ja pech co?jsem zvedavá jestli to muj zvládne jinak to nevidím..picha se to pry do ramena..chjoo.. 😖 a jak pak se máte vy??

janinkapet
26. lis 2013

@krausule jj, tak na uz to bude takový hrášek 🙂 na té hematolce je to prý na čekání i když normálně ordinujou, ale když tam pak 14 dní nebudou, tak si myslím, že můžeš čekat klidně 2-3h ☹ kamarádka tam tady v těhotenství chodila a pichala si každý den injekci- můžeš do ramene nebo do stehna - to bys zvládla i sama -tak uvidíš, jak se na to bude tvářit tvůj 😕 jinak my se máme celkem dobře-já i malý už máme po rýmě, tak su ráda a doufám, že bude dlouho klid 😀 co vaječníky-ještě bolí?

krausule
autor
26. lis 2013

@janinkapet Ahoj..uff..tak jsem dneska na hematologii čekala od deseti do pul druhé..moje nervy..tam je to pořád na dlouho..neskutečné..už jsem se tam kroutila jako paragraf..ono když te pobolívaj vaječníky sedet tam na te židli 3 a pul hodiny je opravdu balada..přišla jsem cela promrzlá..v té čekárne je to opravdu bájo..tak doufám,že jsem neco nechytla..ješte to tak..a vyfásla jsem tři balíky injekci..tfuuj..vysledky v norme ale pry preventivne nasadíme aspon v tom prvním trimestru každy den Fraxiparine..zítra ráno začínám..mám si to pichat do břicha nebo do stehna.. 😲 noo..to bude ješte komedie..o tři tydny opet kontrola na hemat...asi si tam vemu spacák 😀 no mam pocit,že je to den ode dne lepší..ale ješte pořad trochu pobolívaj..tak snad bude ultr.s hráškem příští týden v pořádku?Jsem objednaná na čtvrtek..do špitálu..držte se!A dekuji mooc za "psych.podporu"

janinkapet
27. lis 2013

@krausule tak to máš dobré, když máš tu hematolku v normě! jak dopadla první injekce? 😕 je to sice blbé pichat do sebe, ale co by člověk pro mimi neudělal, že? jinak nechat čekat 3,5h těhotnou paní mi přijde skoro až trestuhodné! kdyžtak se zkus příště nejak domluvit se sestrou-jako že tam dojdeš a nahlásíš se a pak se zeptáš za dlouho asi půjdeš na řadu nebo něco, aby ses mohla jít projít nebo si dát něco dobrého v bufetu. Držím pěsti na zítřejší UZ, ať je hrášek pěkně vidět! 😉

krausule
autor
27. lis 2013

@janinkapet ahojky zrovna jsem se vrátila z pohotovosti 😒 bolelo mne neustále v podbřišku a začala jsem malinko špinit..dokažeš si představit ty nervy..kor ja..vubec nevím kde se tam vrazit..posílají te od dveří ke dveřím..skončila jsem na gynekologickem stacionaři..takže ultrazvuk..ten potvrdil tehu-jenomže pořadne ješte nic nebylo videt..je brzo..akorat že je to v deloze..pak vyšetření..a dostala jsem duphastan-dve tablety rano-dve večer..takže injekce,prášky..kéž by to k nečemu bylo ☹ ..doktor byl naštestí velice příjemny..říkal,že proste to je život..zatím nevidí nic zavažneho-taky je brzo..ale že nikdo ti nezaručí že za deset minut to muže byt jinak..příroda..nijak to pry neovlyvním..pokud se to ma udržet..tak se to udrží-pkud je neco špatne..nic nepomuže..na tehotenství pry žadna léčba neexistuje..jenom čekat..mam depku..fnuk.. ☹ kéžbych vedela jak na to nemyslet..

janinkapet
28. lis 2013

@krausule tak to mě mrzí, žes musela na tu pohotovost 😖 ale každopádně jsi dobře udělala, žes tam šla, protože ten duphaston je dobrý! kamarádka ho užívala do 12.týdne těhot. Jsou to hormonální léky, které pomůžou embyjku, aby se udrželo! Možná tvoje tělo toho hormonu vyrábí o něco míň, tak se to embryjku nelíbí, ale teď už se to snad zklidní a špinit nebudeš! Myslím, žes i natrefila na dobrého doktora! Doufám, že je ti dnes už líp a budeš mít klídek 😉

krausule
autor
28. lis 2013

@janinkapet Ahojky..no od rana mam trochu "nevolnosti" a taky..to bříško pořad pobolívá..jako u MS..ale čtu tady příspevky..že docela dost holek to má ty první tři meíce..tak snad je to normální?Špinení naštestí ustalo..a na tom ultrazvuku říkal..že se tam jeví i nejake ozvy..ješte to nebylo videt je brzo..ale snad srdíčko říkal?To se dovím..pozdejc..snad už příští týden..mysli na mne..nejak se pořad nedokažu radovat..od včerejška si picham ten fraxiparine..a taky ode dneška beru ty prašky.dva rano a dva večer..tak snad....

janinkapet
28. lis 2013

@krausule některé ženy mívají první měsíc nebo dva dokonce slabou menstruaci, takže vůbec nepoznají, že jsou těhotné - známá od tchýně to zjistila ve 20tt. 😀 to pobolívání podbřišku fakt můžeš mít...pokud ti začne být špatně od žaludku, tak je to dobré znamení, že roste HCG. hlavně si nezapomeň večer vzít ten duphaston 😉 a picháš si ten fraxík sama?

krausule
autor
28. lis 2013

@janinkapet ano pichám no..zatím to docela jde..ale když tech injekcí bude víc..budou i modraky..pak to bude horší.. ☹ najít misto..bala jsem se toho moc..ale tak da se zvyknout na vše..hlavne aby,to k nečemu bylo..protože ten doktor se tvařil na všechny tyto "doplnovaci veci"..docela skepticky..pry je to spíš takova prevence..a berlička..ale pokud je neco špatne-muže ženska pry ležet i cele dny..a nepomuže vubec nic..a naopak když je to dobre-muže pry skakat i ze židle..a udrží se to..pry tyto veci jdou mimo nas..to je pry hlavne na přírode..taky mne řikal,že pokud jsem s novym přitelem dvakrat potratila..muže byt chyby i v nečem jinem..takže pokud by to opet nevyšlo určite budu tvat na vyšetření..genetice nebo ja nevím..no snad to nebude potřeba.. ☹ doufam..

janinkapet
29. lis 2013

@krausule tak třeba se ti to bude dařit pichat dobře a modráky mít nebudeš 😉 dopo jsem nestihla napsat, tak doufám, že jsi v pohodě..a kdy že jdeš na ten další UZ?

krausule
autor
30. lis 2013

@janinkapet ahojky,no modráčky už jsou 🙂 na ultrazvuk jdu ve čtvrtek-to bych mnela být 6tt-tak snad už bude tlouct srdíčko a vše bude o.k..mysli na mne a hezký víkend přeji 🙂

janinkapet
30. lis 2013

@krausule jj srdíčko bývá od 6tt, tak snad na tebe bude blikat, jak světluška! 😉 a co bolesti vaječníků - už se to zlepšilo? to víš, že na tebe myslím a posílám ti pozitivní energii! 😎 pěknou neděli!

krausule
autor
30. lis 2013

@janinkapet no ješte mne pobolíváj no..a ja šílím jestli je to normální..holky co tady píšou -tak nektere mneli taky bolesti..myslím,že jak jsem ted nadopovana tema hormonama-začínám být pekne přecitlivela 😀 no musela jsem snížit tu dávku toho hormonu-mnela jsem brat dva rano a dva večer..a chytla jsem tak šílenou migrenu,že jsem myslela že zblaznim..tak mne napadlo,jestli to nemuže byt s toho leku..a koukla jsem na letaček-a tam bylo že 1 z 10 muže mit takove učinky..taky zavrate..a tak dale-jinak to nečtu,človek si pak mnoho vecí i namýšlí..no ale ja celou noc nespala..a prašek jsem si vzit nechtela..takže jsem snížila davku a beru jenom jednu rano a jednu večer..tak uvidíme..dekuji za pozitivní energii 😉 mej se hezky

janinkapet
1. pro 2013

@krausule s tou migrénou je to teda otrava, ale jediné, co si teď můžeš na bolest vzít je paralen, ketrý ti asi na šílenou migrénu moc nezabere 😢 jedna tobolka ráno a večer by snad měla stačit, ale úplně bych to radši nevysazovala. Doufám, že je ti dnes už lépe! 😕

krausule
autor
1. pro 2013

@janinkapet..ahoj-ja nevím..mám hrozne zvláštní pocit,je pravda,že jsem od te doby parkrat špinila..jenom chvilku..ale předsi..pak se to zastavilo..no a taky mne když moc chodím a neležim docela začne pobolívat v podbříšku..myslela jsem,že to špinení muže mít souvislost třeba s tím Fraxyparinem-předsi jen když se ředí krev..jenomže holky tady mne psali,že žadna s toho nešpinila..bojím se,že je neco špatne..migreny už dobre-jak jsem začala brat jednu rano a jednu večer,bez problemu..ale ty si mne taky psala,že kamoška když to brala-přestala špinit..jsem objednan ve čtvrtek-nevím jestli to "přežiju" do te doby.. ☹ nechci vypadat jako hysterka..ale opravdu se bojím,že to není normalní-a je neco špatne.. ☹

janinkapet
2. pro 2013

@krausule když víc chodíš, tak tě ten podbřišek může začít pobolívat - to je normální, protože na začátku těhu je vždy větší únava, takže co nejvíc odpočívej 😉 víš co, zavolej dnes Dr.Bry a poraď se s ní, protože do čtvrtka by tě to štvalo 😕 ale jinak já věřím, že to máš v pořádku!!! jen se víc bojíš, protože máš špatnou zkušenost a kvuli tomu přeci nejsi žádná hysterka! držím pěstičky a myslím na tebe! 😉

krausule
autor
2. pro 2013

@janinkapet ahojky-tak jsem telefonovala na Tomášov-a Brychtová tam dneska není..to už je druhé nebo třetí pondelí-nevím jestli tam ty pondelky ješte vubec bývá?V tomto je to blbé-že když přijde nejaký problém-tak ji tam človek zastihne akorat ve čtvrtek.. 😖 Takže budu muset vydržet do čtvrtku,snad už nebudu špinit..a ty bolesti(doufam)jenom spusobuje to roztahování delohy-nebo tak..jinak dekuji moc za tvou podporu-moc mne to psychicky pomáhá 😝 a napiš taky neco klidne o sobe a o vas-co mate doma "noveho" a co malej? 😀

janinkapet
2. pro 2013

@krausule no ona bývá většinou 1 nebo 2 pondělky v měsíci, takže jsi to vychytala blbě 😒 ale kdyby tě to furt trápilo, tak zítra zavolej do Baťovky a oni ti ji snad seženou nebo ti řeknou, kdy máš zavolat 😉 jinak já mám dneska celkem blbý den...malý se opět v noci budil, takže jsem ráno byla totálně nevyspaná a nějak mě to dneska víc dostalo...taky u oběda se kroutil, moc toho nepojedl a všechno bylo zakydané od červené řepy ☹ naštěstí mi ráno napsala kamarádka, že bychom mohly jít na procházku a když je dnes pěkně, tak to bylo příjemné-myslela jsem, že malý na procházce usne, ale nezabral, tak jsem šla dom. Je hodný a hraje si, tak chvílu počkám, pak mu dám svačinu a vyjedem znovu. 🙂

krausule
autor
2. pro 2013

@janinkapet Jojo dneska bylo opravdu krasne-tedy vzhledem k tomu,že je prosinec.. 🙂 no ja ješte uvidím..snad nebude potřeba a nejak to do "čtvrtku"..přežiju..takové to vstávání noční to už si ani nepamatuju-je to už 12 let 😀 je to fajn-když má človek v okolí kámošky s deckama stejného veku..ja mnela tu smulu,že když byl synátor malej tak,jsem v okolí stejne stare decka nemnela..a byla to pekna otrava..ja dneska byla ve meste mnela jsem vyřizovaní-a přišla jsem pekne hotova..jakobych nachodila kilometry..šilena unava-a taky mne začalo pobolívat v podbřišku-tak jsem si hned lehla..to je strašnš..připadam si k ničemu 😢 nejsem schopna nic udelat.

janinkapet
3. pro 2013

@krausule no my s tím spaním celkem bojujem, ale mohlo by to být i horší 😒 já zas musím říct, že jsem to vychytala, protože zároveň se mnou nebo pár měsíců po mě otěhotnělo několik kamarádek, takže to můžem spolu řešit, protože já jsem neměla vůbec žádnou zkušenost s péčí o mimi 😕 všechno bylo pro mě nové a doho malý je tak náročný 😝 doufám ale, že ty těžce nabyté zkušenosti využiju u druhého mimča, i když vím, že může být uplně jiné...slyšela jsem, že i každé těhu je uplně jiné, tak uvidíme 🙂 brala bych, kdyby mi na začátku nebylo tak zle...a jak jsi na tom s nevolnostma ty? jinak se netrap, že toho teď zvládneš míň, prostě si toho na jeden den naplánuj míň a pak budeš ráda, že to máš hotové-tak to dělám já-na jeden den jeden úkol 😉

krausule
autor
3. pro 2013

@janinkapet ahoj-no předtím jak jsem byla tehotna jsem neustale zvracela..myslím loni..to jsem do třetiho mesíce zhubla..6 kilo..bylo to šílené..ted prozatím nezvracím..ráno je mne blbe-to ano..nevolnost-pak nekdy v prubehu dne taky..ale da se to přežít..možna to není tak hrozne-prave proto,že hodne ležím(to zas kuli tem bolestem v podbříšku),tak se snažím neco pojest-mín a častejc..a taky když se nehybu-tak ani nemám hlad..já jenom pevne doufám,že mne doktorka v ten čtvrtek řekne-že je vše v normalu ☹ to mne hodne uklidní..mysli na mne 🙂 hned ti pak dám vedet..ja si zas říkala,že pokud to konečne vyjde-pujdu na nejaký kurz-tentokrat nebo tak-abych se s maminama seznamila..

janinkapet
3. pro 2013

@krausule určitě odpočívej co nejvíc-je to dobré jak na tu nevolnost, tak na ty bolesti...potom s mimčem už si moc nelehneš 🙂 tak ještě přežit zitřek a pak se uvidí, co řekne Dr. Bry 😕 ten duphaston je už v pohodě? není po něm špatně? jinak já jsem na těhu kurzu nebyla, ale chodila jsem cvičit na balony a taky plavat, což bylo úplně supeeer! moc na to vzpomínám a určitě chci zase chodit hned, jak mi přestane byt blbě ( a až otěhotním samozřejmě - taková maličkost 😀

krausule
autor
3. pro 2013

@janinkapet No a jak jste na tom "s tehotnením?" 🙂 Mnela bych tady v okolí aspon mamču s ditkem 😀 jojo dneska jsem ležela skoro celej den,koukala na pohadky a četla si..bolesti nebyli-no a ted jak jdu neco vařit k večeři-už to začína bolívat jak chodím..to je strašny!Předsi nemužu jenom ležet pořad..chjoo..no jak beru jednu ráno a jednu večer-myslím tu tabletku-duphastanu-tak jsem včera ani dneska už "nešpinila"(klop-klop-klop),takže snad dobre znamení..ješte ty bolesti aby ustoupili a mohla jsem aspon trochu"existovat"..tak jestli bude vše o.k-vemu si pak od tebe nake kontakty na ty balony a tak.. 😝

janinkapet
4. pro 2013

@krausule s tím těhu jsme na tom furt stejně-čili nijak ☹ nechám to do konce roku a od ledna bych to začla víc řešit - tak jsem to vlastně měla i s minulým těhu 🙂 celkem by se šiklo, kdybych pak otěhotněla v podobnou dobu, jako minule, protože bych mohla využít hodně oblečků po malém, ale to si plánuju hodně 😀 Neboj, ta únava postupně ustoupí...buď ráda, že můžeš sledovat pohádky 😎 jinak moc držím pěstička na zítřejší kontrolu u Dr. Bry a budu se těšit na samé pozitivní zprávy!!! Sluníčko nám dnes svítí, tak ti přeju príma den 😉

krausule
autor
4. pro 2013

@janinkapet ahojky..mne taky "dopomohla"..vlastne až ta načasovaná injekce 🙂 nekdy se tomu hold musí vypomoct trochu..to bude dobre..uvidíš 🙂 jinak dneska rano-jsem opet začala "trochu špinit" ☹ obávám se že zítra nebude muj "štastny den"..mam divné tušení.. ☹ jsem z toho pekne na nervy..no dám ti určite vedet..taky ti přeji krasny den..