Výsledky spermiogramu. Můžete mi to prosím vysvětlit?

jandule34
14. pro 2021

Dokáže mi to prosím někdo vysvětlit?samozřejmě k lékaři s výsledky půjdeme,ale znáte to jsem ženská zvědavá. Pokud jsem načetla správně tak je jich sice méně,ale pohyblivost ok takže by to nemuselo být tak horké?

farka
14. pro 2021

@jandule34 pokud koukám správně, tak jich je i dost vadných (s defektem), takže pokud se to spojí v jeden výsledek, tak jich je málo a z toho mála jich je polovina pohyblivých a z toho jen pár normálních…asi to nebude úplně jednoduché, rozhodně bych to nebrala jako konečný výsledek, ale za 3-4 měsíce zopakovala, jestli se to nezlepšilo, po vitamínech, upravit stravu, životní styl, stres…

wladimira
14. pro 2021

@jandule34 co já zas vidim je ze jich je hodně málo to jsou ty vykřičníky můj muž na prvním spermiogramu mel 5mil/ml a 20mil a to nám dr řekl ze je hodně málo za půl roku s vitaminamy 19mil/ml a 100,7mil a s tímto výsledkem jsme v normě 🙏🏻

merope
15. pro 2021

Nevím, jak to je přesně procentně, ale myslím, že patří rozhodně k těm horším spermiogramům. Na druhou stranu v CAR to bude patřit ještě k něčemu v pohodě a rozhodně pomocí IVF se dá otěhotnět i s mnohem, mnohem horšími spermiogramy. A pokud to je jediný problém vašeho páru, tak je to vše triviálně řešitelné a občas si říkám, že lepší znát problém než pořád: "Spermiogram super, všechna vyšetření v pohodě, nevíme, proč to nejde."

katule1990
15. pro 2021

@jandule34 Koncentrace a množství spermií je dost malé. Koncentrace by měla být aspoň 15 mil./ml, aby to bylo v normě, dříve byla norma dokonce 40 mil/ml, takže 2 mil/ml je málo. Nicméně i tak se dá otěhotnět. Ostatní parametry jsou v normě. Navíc spermiogram se dost mění, nasadila bych vitaminy a za 3 měsíce může být výsledek o dost jiný. Manžel měl většinou 0,5 mil./ml, ale jednou to bylo dokonce i 15 mil./ml.

novacek21
15. pro 2021

@jandule34 Jak píší nade mnou, nasadit vitamíny, ty by mohli pomoct, na tohle pomáhají. A takové ty klasické rady - volnější prádlo, nevystavovat koule vyšším teplotám, zdravý životní styl... A za čtvrt roku uvidíte...

lenkalubina
15. pro 2021

@wladimira můžu se zeptat jaké vitamíny bral? Děkuji

westie
15. pro 2021

Manzel to mel velmi podobne - maly pocet a z toho se jich moc nehybalo vubec nebo spatne. Po trech letech naseho snazeni si s tim v CAR dokazali poradit vlastne hned. A muj gynekolog nam rekl, ze vzhledem k vysledku si muzeme uzivat nechraneneho sexu, ze nehoda by byla velka rarita. Tak jsme si po prvnim diteti z IVF uzili jednou a je z toho dcera, takze jsme dospeli k zaveru, ze psychika hraje ohromnou roli i u chlapu - manzel nebral vitaminy, nezmenil zivotospravu, jen mel radost z prvniho ditete a spadl z nej ten stres, jestli vubec nekdy budeme mit dite.