Začínáme se snažit o 1. miminko a nevíme co a jak

finka13
20. lis 2010

Chtěli by jsme kolem nového roku zažít se snažením o mimčo ale nevíme co a jak, najdu sprřízněnou duši? 🙂

petrushka1
20. lis 2010

Ahojky. Taky se snažíme s manžou o miminko. Doporučuju koupit v lékárně kyselinu listovou, ta se hodně doporučuje.
Kolik je ti let? Mě je 31, manžovi 38.

gabulenka
20. lis 2010

Ahojky, taky se snažíme 😉 zdravím petrushka1 😀 ještě bych k tomu doporučila zajít na kontrolu na gyndu, jestli je vše ok 😉 mě i manžovi je 27. Odkud jsi?

petrushka1
20. lis 2010

@gabulenka Taky zdravím 😀 Jo, kontrola je určitě taky důležitá. Já jsem tam byla asi v červnu, kdy jsem ještě brala HA, tak MUDr byla ráda, že už nechci napsat další. Ale taky přemýšlím, že pokud v lednu nic, tak se tam objednám. Mám teď super doktorku, sice už asi 4, ale teď jsem teprve spokojená 🙂

gabulenka
20. lis 2010

@petrushka1 já tam bohužel zatím musím každý měsíc na kontrolu, ale aspoň vím co a jak 😉

petrushka1
20. lis 2010

@gabulenka Tak je to určtě lepší, jak píšeš, aspoň víš, co a jak. Já se tam asi objednám na leden, pro klid duše. 😉

gabulenka
20. lis 2010

@petrushka1 do ledna je ještě dlouhá doba 🙂 třeba tam už budeš do té doby volat s pozitivním těh.testem v ruce 😉

petrushka1
20. lis 2010

@gabulenka kéž by to takhle krásně vyšlo 🙂 S manžou si to oba moc přejeme 😀

ssassi
21. lis 2010

ahoj, určitě kyselina listová, žádný kouření a alkohol přiměřeně 😉 zašla bych na gyndu, jestli je vše ok.

@gabulenka @petrushka1 a co vy dvě tady? :o)))))))

terinda
21. lis 2010

@finka13 doporučuji si "snž" užívat. Neplašit hned od prvního měsíce s ovu testíkama, s měřením a plodnými dny. Uchráníš si tak zdravou mysl a rozumný odstup. Partner to jistě ocení 😀
Prostě si užívej nechráněný sex. 😎
Případné řešení s doktory se doporučuje cca po roce marného snažení, kdy se provedou základní vyšetření.

petrushka1
21. lis 2010

Ahojky!
@ssassi No, my jsme se tu s Gabi tak nějak sešly 🙂 🙂 🙂
@terinda Přesně tak, taky zatím nechci plašit s ovu testama a měřením teploty, ale stejně bych ráda věděla, zda ovulku mám. A jak to jinak zjistit, když nemám žádné příznaky? Ale taky se na to snažím nemyslet a užívám si nechráněný sex 🙂

k.jolanka
21. lis 2010

@finka13 ahoj, já už sice miminko mám, tak doufám, že neva 😕 ale téma mne zaujalo, protože i moje těhotenství bylo plánované a i já jsem udělala pár kroků proto abychom se mohli těšit na nový přírůstek 😉 první z nich byl, jak už holky psali, že jsem si zašla na gyndu, jestli je vše ok, moje Dr. mi předepsala kyselinu listovou, ale čistou-ta je pouze na předpis..už jsem jednou prodělala zamlklé těhotenství, tak aby se druhé mimčo úspěšně vyvíjelo...jedla jsem hodně ovoce, zeleniny, moc jsem tomu totiž dřív nedala, tak jsem trochu upravila jídelníček..no a v neposlední řadě jsem si cigaretu a alkohol dopřála jen v týdnu, kdy se dostavila MS...ale jinak jsem to nijak neprožívala, žádné měření bazální teploty, žádné ovulační testy a sex kdykoli, ne jen v plodné dny, prostě být fakt vpohodě...no a za dva měsíce se zadařilo, tak držím palce 😉

laura4
21. lis 2010

ahoj. snazili jsme se cca 2mesice o mimčo a zadařilo se!!! 🙂 🙂 . v prvé řadě nekouřit a alkohol přiměřeně.(nebo vubec)
jinak jsem uzivala kyselinu listovou, v lekarne jich je dost na vyber od vyrobcu od 40kč do x kč. ja si kupovala FEMIBION cca za 500.-.(jsou 2 druhy (pro ty,co planuji a pak pro ty,kterým se zadarilo)
sex 1xdenne staci 🙂 a hlavne nepouzivat ŽÁDNÝ LUBRIKAČNÍ GEL ci neco podobneho !!🙂
pokud i do 2 mesicu bez vysledkuuu, pak je na rade lekarska prohlidka, kde ti gynekolog pravdepodobne predepise nejake vitaminy.

misicka455
21. lis 2010

Neplašit a být v pohodě 😉 Po dvou měsicích snažení kdbych došla k mé doktorce , že se nedaří tak s e mi akorát vysměje 😉 Doktoři to řeší až po roce co se nedaří 😉

terinda
21. lis 2010

Miši, přesně tak 😀
Vitamíny jsou volně prodejné 😉

verru
21. lis 2010

Taky se zapojím. Myslím si, že taky velmi záleží na věku...můj doktor mi říkal, že kdyby se nazadařilo za 3 měsíce, že mám radši přijít a udělali by mi nějaká další vyšetření. Také mi doporučil měřit bazální teplotu, abychom měli jistotu, že ovuluji - brala jsem 10 let HA. Je mi 28let.

terinda
21. lis 2010

... a taky záleží na doktorovi. Tělo po letech braní HA by mělo dostat pár měsíců šanci se vzpamatovat.
Rok snž je optimální doba - nechat to být. A za rizikovější věk se bere dlouho po 30 😉

petrushka1
21. lis 2010

@terinda Tak rizikovější věk mám já. V dubnu mi bude 32 ☹ No, snad se zadaří brzy, rok je neskutečně dlouhá doba ☹

terinda
21. lis 2010

Petru, to bych jako rizikovku nebrala, jsem podobně 😀
Spíš tak 35 a dál 😅

petrushka1
21. lis 2010

@terinda Tobě je taky tak jako mě? A taky se snažíte o první mimi?

terinda
21. lis 2010

Petru, je mi o rok míň - to takový rozdíl není a stará se necítím 😀
Ano, taky o první 😉

petrushka1
21. lis 2010

@terinda Já se taky stará necítím, naopak, myslím, že teď si to mimčo dokážu teprve pořádně užít. No, ale nejdřív se musí zadařit, že? 😉

terinda
21. lis 2010

Jasně, tak hodně štěstí 🙂

petrushka1
21. lis 2010

@terinda i tobě přeju hodně štěstí!!! 😉

ssassi
21. lis 2010

@misicka455 no tak taková doktorka by se mně nelíbila!!!!! snad je normální, že se žena zajímá o své zdraví, ne? no přece není problém se objednat, říct že chci dítě a jestli je vše v pořádku. od toho tam snad ta doktorka je 😎

matsek
21. lis 2010

Ahoj taky se začínáme snažit,asi jsem to vzala za špatný konec. Nejsem úplně zdravá po gyn. stránce takže pro mě bude mimi obížnější. Já začala hned s ovu testama a nic jako bych neovulovala,takže jsem z oho nějaká špatná. Máte nějaký tip na polohy a tak?

petrushka1
21. lis 2010

@matsek Ahojky! A u doktorky jsi byla? Ta by mohla poradit asi ze všeho nejlíp 😉

matsek
21. lis 2010

No moje mudr na gynekologii to nějak neřeší vím že mám i gyn problémy a ještě další,řale íká že až po roce se to řeší,jenže moje mudr. ke které chodím ještě ze ětítnou žlázou říká,že čím dříve tak lépe,že rok může být dlouhá doba když není člověk úplně zdravý. A já nevím už jsem začla s těmi ovu testy a to bylo asi špatně,už vím že nic a pořád na to myslím.

ssassi
21. lis 2010

@matsek souhlasím s petrushkou. s ovu testama bych se nevzrušovala, měření bazální teploty a zkoumání vhodných poloh zaručeně partnera znechutí tak, že nic nebude:o) moje nejhorší sex. zážitky byly 4 - a to prosím ty soulože, kdy jsme "museli" 😀

ssassi
21. lis 2010

@matsek takovou doktorku bych kopla do zadní části těla. takovej problém udělat 12. den cyklu sono, jestli se něco děje? já mám v tomto úúúúplně perfektní doktorku. jsem tam pečená vařená. mám od 13 let gyn. potíže a co chodím k ní, tak je gynda moje oblíbené místo :o)))) nic není problém, pořád se směje, úúúúúžasná!

petrushka1
21. lis 2010

@matsek Nemáš možnost přejít k jiné doktorce? Taky jsem měla takovou, která nic neřešila, tak jsem pak přešla k jiné a teď jsem max spokojená. Odkud jsi?