Začínáme se snažit o 1. miminko a nevíme co a jak

finka13
20. lis 2010

Chtěli by jsme kolem nového roku zažít se snažením o mimčo ale nevíme co a jak, najdu sprřízněnou duši? 🙂

radus2011
27. led 2012

@minina Já než jsem začala brát HAK, tak jsem měla s menstruací strašný problémy. Tak se bojím, že to bude dlouho trvat než se to ustálí. A právě taky nevím co se stane. HAK beru 10 let. Ale tělo je už vyzrálé a třeba se to upraví hned.
Jinak kyselina listová se doporučuje 1 - 3 měsíce předem. Po 4 týdnech užívání se ti prý hladiny upraví jak mají.
Ještě jsem slyšela o FEMIBIONU, ale ten stojí na měcís 500 Kč, kdežto ta kyselina listová 50 Kč na dva měsíce.

minina
27. led 2012

@radus2011 No já jsem ani problémy neměla, ale přesně - po 10 l etech člověk fakt neví.
Tak to já listovku teda v létě🙂
Jinak já strašně chci holčičku, takže i proto chci vyzkoumat tu teplotu 🙂

dashyyy
27. led 2012

@radus2011 né to zase né 😉 ale jen že když se takhle zamotáš do diskuse různých snaženíček tak Ti to potom nedá takhle jsem to myslela.. v jedné jiné diskusi holčina plánovala otěhotnění až na prosinec od října si hezky pozorovala OVUlku pomocí teploty a pak první snaženíčko a je v osmým týdnu.. ono na jednu stranu když začneš měřit a testovat tak už si nebudeš tolik užívat sex jako takovej.. já taky začala měřit až po čtyřech měsících 😉

minina
27. led 2012

@dashyyy To je dobrý, to by se mi taky líbilo 🙂 Zatím si to tak maluju, že budu hezky měřit a otěhotním, až to naplánujeme 🙂 jasně, že to vyjít nemusí, ale bylo by to hezký ne 😀

dashyyy
27. led 2012

@minina to každopádně 😀 😀 já si to teda ze začátku představovala jako Hurvínek válku.. v červnu se mi zpozdila mrcha a vyšel pozitivní test tak jsem jela k dr a ten říkal že to nic není naopak že jsem měla anovulační cyklus takže je otěhotnění nepravděpodobný dostala jsem vyvolávačku a přemýšlela co to asi znamená anovulační cyklus.. asi měsíc na to jsme jeli na dovču do Egypta tak jsme si říkali jak si přivezem malýho egypťánka a ono zase prd 😀 a tak jsme se domluvli že to necháme na přírodě a já takhle v říjnu našla modrýho koníka a dočetla se co všechno se v těle musí stát a že to má každá jinak a ve finále jsem přišla na to že nemám OVUlku jak všichni tvrděj mezi 10-17DC ale až 25-30DC protože jsem měla delší cykly a pak takhle jednou na wellness víkendu jsme se trefili 😀 takže ono je fajn mít aspoň základní informace 😀

lennyqq
27. led 2012

Ahoj holky..s manzilkem se budeme snazit druhy mesic..na jednu stranu se na to clovek moooc tesi a na druhou by chtel,aby se to povedlo hned.Zobu poctive Calibrum babyplan,tak uvidime..na mereni teploty se zatim necitim..nemate nekdo zkusenost s ovulacnima testama? 😉

minina
27. led 2012

@dashyyy No já si to zas nejdřív nastuduju a pak se do toho pustíme 🙂 Manžel s pokusem o holčičku souhlasí 😀
Já jsem to dřív pořád odsouvala a teď najednou se to strašně změnilo a brala bych miminko hned a hrozně se na něj těším 🙂 Na jaře si pořídíme pejska, tak už se těším, až budeme ve 4 jezdit s kočárem po venku🙂 Připadám si trochu jak Lily v Jak jsem poznal vaši matku - taky měla najednou hroznej zlom a od té doby jediné téma - miminko 😀

dashyyy
27. led 2012

@minina to víš já jsem celkem mladý ucho tak mě nenapadlo to nějak studovat - ponaučení pro mě 😀 pejska už máme tak doufám že budu zvládat kočárek a tu moji divokou holku psí 😀 já se snažím třeba s kamarádka to moc nerozebírat protože jsou na kecy jen o miminku dost háklivé tak se chodím vykecat sem 😀 😀 😀

minina
27. led 2012

@dashyyy Kolik ti je? No moje kamarádky nemají často ani partnera, tak s těma nějaký plánování mimča ani moc rozebírat nechci 🙂 A hlavně to nechci hlásit nějak moc dopředu, dokud to nebude vidět, což bude tak v prosinci podle ideálního plánu🙂

dashyyy
27. led 2012

@minina 23 a s přítelem jsme rok a půl takže jsem to nikde taky moc neříkala.. bydlím celkem v malým městě a lidi jsou zlý a nakonec prd je komu po tom 😉 s kámoškama to mám dost podobný takže když se zeptaj odpovím ale nijak jim to necpu.. zajímá je akorát kde si jak vylejt hlavu a chlapi jsou na posledním místě

minina
27. led 2012

@dashyyy To jsi oproti mě mlaďounká, já jsem čerstvá 30-tka 😀 S manželem jsem od 24, takže ve 23 by to u mě ani nepřicházelo v úvahu, navíc jsem studovala, ale to je individuální 🙂

ivana21m
27. led 2012

ahoj, taky se s pritelem snazime o miminko, me je 21 a pritelovi 25, uz se pres dva mesice snazime o miminko,zacla jsem brat vitamin E protoze, kyselina listova mi vubec nedelala dobre, bolelo me z ni bricho a hlava a bylo mi pekne zle, z vitaminu E mi zatim nic, neni tak doufam, ze to je ok a nam to treba aspon trosku pomuze k vysnenemu miminku .... 🙂

dashyyy
27. led 2012

@minina to já právě už hezky pracuju mám smlouvu na dobu neurčitou a slušnej plat.. máme s přítelem svůj baráček takže to je trošku jinačí a jemu je 25 ale ono to není o věku jak píšeš každej to má jinak 😉

minina
27. led 2012

@ivana21m Ahoj, tak držím pěsti, ať se brzy podaří 🙂 A teplotu měříš nebo tomu necháváš zatím volný průběh?

minina
27. led 2012

@dashyyy No to je vždycky o konkrétní situaci. My chceme třeba jen 1 mimčo, takže byl i relativně čas, navíc jsem si chtěla vybudovat nějakou pozici v práci. Teď jsem OSVČ a neteřskou nebudu mít skoro žádnou, ale už jsem se s tím nějak smířila. Oni to hrozně změnili - být zaměstnaná, mám se svým příjmem skoroo tu nejvyšší a takhle skoro nic:(

dashyyy
27. led 2012

@minina debata o mateřský by byla na dlouho.. jen to že sebrali porodný je hrozný a to že máš nárok na tu nejvyšší mateřskou když máš 30tis hrubýho stejně jako mamina, která má 20tis hrubýho je taky hrozně fér.. vždycky se u toho hrozně rozčílím 😀

minina
27. led 2012

@dashyyy Hele, já už ani ne 🙂 Ale přesně to vystihla moje kámoška, když řekla: Já nic po státu nechci, takˇA´t nechce nic on po mě 😀
Ale zas se to musí brát tak, že kdyby byl člověk od začátku závislej na tom, jestli mu stát něco dá, pak je otázka, jestli je ten pravej čas si pořídit dítě.... Já chci částečně pracovat i na mateřské a co nejdřív začít pak zas naplno.

dashyyy
27. led 2012

@minina no kdyby jsme přemýšlely nad tím, jestli je pravý čas pořídit dítě tak to v tomhle státě pravděpodobně už nenastane a možná lepší teď než za deset let 😀 taky chci částečně pracovat po šestinedělí začít, ale plánovat si můžu co chci 😀

minina
27. led 2012

@dashyyy No já si taky myslím, že jestli se něco změní, určitě to nebude k lepšímu🙂
A přesně, jak se říká: Chceš pobavit boha? Řekni mu o svých plánech🙂
takže to vidím tak, že budeme rády, že poprděné z mimča sedíme doma 😀

dashyyy
27. led 2012

@minina jo přesně tak 😀 😀 😀 tady se určitě k lepšímu nic nezmění ale na jednu stranu kde se něco k lepšímu mění, že? já se teda upřímně těším až se prcek narodí.. moc nezastávám názor, že je to nejkrásnější období v životě.. ono se to třeba ještě změní ale zatím teda neeee.. zlatě kdyby děti nosili čápi a ještě rovnou s nějakým příspěvekem=D

ivana21m
27. led 2012

@minina ne ne, nemerim nechci se tim tak trapit, protoze bych byla mnohem zklamanejsi, kdyby to pak zase nevyslo .... necham tomu volny prubeh a verim, ze to tak klapne 🙂

minina
27. led 2012

@dashyyy Ty jsi můj člověk🙂 Taky bych nejradši našla dítě pod stromečkem a nejlíp tak 2-leté 😀 Já moc cizí děti nemusím, je jich pár, které mám ráda, ale většina mi přijde jako rozmazlení spratci🙂 Ale ono prý je to tak, že některé ženy milují všechny děti a čučí do kočárků a to svoje od okamžiku početí a jiné to tak neprožívají a k tomu dítěti si hledají cestu až po porodu, takže já budu asi druhý případ🙂
Ale moc mě to netrápí, aspoń snad nebudu nikdy na dítě šišlat, protože šišlání na děti a zvířata naprosto nesnáším🙂

dashyyy
27. led 2012

@minina jj přesně aspoň dvouletý dítě 😀 😀 naprosto přesně vím, o čem mluvíš 😀 no jak který děti mám kamarádku a ta má holčinku skoro tři roky a teďka skoro druhý na světě a děcka teda doma nemaj žádnej med.. rozhodně nechci být maminka co bude na dítě šišlat i když prd víme jaká mateřská demence nás potká 😀 na psa taky nešišlám ale má asi milion nesmyslných přezdívek co vůbec nesouvisí se jménem ale to má za to že mi neodpovídá když si s ní povídám.. jsem s ní už tři týdny téměř sama doma tak mi to leze na mozek 😀

minina
27. led 2012

@dashyyy Přezdívky jsou OK, ty používám hlavně na manžela 😀 ALe s tím šišláním si vždycky vzpomenu na scénu z Kdopak to mluví, jak si to dítě myslí: No jo, zbláznila se🙂
A ty jsi na rizikovým?

radus2011
27. led 2012

jeee vy ste to tu zaplnili od rána :D Než přijdu z oběda, tak je tu čtení na půl dne :D

@minina Prosím tě a jak se měří teplota, aby si měla holčičku? V životě jsem o tom totiž neslyšela...

@dashyyy Vím jak to myslíš, člověk by se tu asi nechal úplně zblbnout a začala bych si ovu testy dělat ještě před tím, než vydasím HAK :D

Jinak mě je 28 a říkala jsem si, že mimi do 30 akorát. Jen mám takovej aktivnější život a hodně sportuji, tak si říkám, jak přežiju, když se toho budu muset vzdát. A zda vůbec budu moci cvičit i v těhotenství. Cvičím Zumbu a pokud bych neskákala a neposilovala břicho, tak by to mohlo být ok, ne? 🙂

radus2011
27. led 2012

@lennyqq Ahojky, držím palečky. S ovu právě žádné zkušenosti nemám, tak jsem na to zvědavá.

Nechci to moc říkat před lidma, aby pak další dva roky poslouchala, tak co už? 😠

dashyyy
27. led 2012

@minina 😀 😀 já se potom nedivim, že děti chodej na logopedii a maj různý problémy s řečí když se na ně tři roky v kuse šišlá 😒 nejsem na rizikovým máme v práce příušnicovou epidemii tak pro jistotu pracuju z domu - lepší se tomu nevystavovat v baráku kde dělá skoro 1000 lidí

dashyyy
27. led 2012

@radus2011 jj přesně tak jsem to myslela 😀 ale vesměs se potom člověk dočká utěšení když se něco děje a hlavně spousta rad, který nikdo neví, kdy se budou hodit

minina
27. led 2012

@radus2011 No teplota se měří stejne, ale jde o to zjistit, kd ymáš ovulaci a 3 dny před ovulací je asi 85% šanc,e že bude holčička, pokud se trefíš do ovulace, bude to spíš kluk. Takže stoprocentní není nic, ale chceme to zkusit. proto ale musím přesně zjistit tu ovulaci🙂

Jinak já taky miluju cvičení, teď fitko a walking a heat, tak 3x týdně. Ale myslím, že pokud ti bude dobře a nebudeš posilovat břicho, nevadí skoro nic. Se mnou teď na heat chodí těhotná a nevypadala, že by z toho měla nějaké problémy🙂

A já to nechci taky říkat, přsně - pak se každý ptá a člověka nebaví na to furt odpovídat🙂

radus2011
27. led 2012

@dashyyy Hlavně kdo ví, zda se to povede hned. Pokud je to tedy dané geneticky, tak naši s tím problémy neměli. Ale když vidím kamarádky, jak se snaží dva i tři roky... Většinou je to právě nějaká prkotina, jako nervy...
A pak stačí někam vypadnout, vypnout a je to 😀