Začínáme se snažit o 1. miminko a nevíme co a jak

finka13
20. lis 2010

Chtěli by jsme kolem nového roku zažít se snažením o mimčo ale nevíme co a jak, najdu sprřízněnou duši? 🙂

minina
27. led 2012

@dashyyy Ty jo, příušnice, to je spíš sětská nemoc ne?🙂

radus2011
27. led 2012

@minina po pravdě já bych taky hrozně chtěla holčičku a myslím, že manžel taky 🙂 Mě se hrozně líbí jmého Karolínka a manželovi Adrianka. Nedavno s tím přišel. A když někde vidíme roztomilou holčičku, tak vždycky říká, jeee takovou krásnou dcerku bych taky bral.
Jinak na to cvičení existují nějaké podpůrné pásy. Které se i nosí, když trpí záda, kvůli velkému bříšku. A má to i kšandy, takže to pomáha držet bříško při skákání.

radus2011
27. led 2012

@minina
@minina

Slyšela jsem, že pokud neproděláš příušnice jako malá, tak v těhotenství můžou být nebezpečné.
Kamarád to dostal od syna a byl na tři týdny úplně v háji. Pro dospělého to má asi úplně jiný průběh.

minina
27. led 2012

@radus2011 Jj, manžel děti miluje a je mu to víceméně fuk 🙂 Mě se kluci líbí do určitého věku, pak z nich jsou takoví uličníci 😀
To je dobré s těmi pásy, třeba to jednou využiju 🙂
A s těmi nemocemi - děti nějak snáší všechno líp. Třeba trhání mandlí v pohodě a kamarádka z toho byla v háji asi 14 dní a prej horší než porod 🙂

dashyyy
27. led 2012

@minina @radus2011 holky tak příušnice jsou sice dětská nemoc a probíhalo dokonce celoplošné očkování dětí a to od roku 1987.. každopádně kolega ročník 1990 přiušnice jako dítě měl a je i očkován a přesto je chytil znovu a byl doma tři týdny.. pro chlapa je to horší než pro ženskou kvůli tomu, že se mu může dostat do varlat zánět, který může mít za následek neplodnost.. další případ byl kluk očkovaný a příušnice má potřetí ten se do práce ještě nevrátil.. pro mě jako těhotnou na začátku 2. trimestru jsou nejhorší teploty.. taky se přišlo na to, že očokování má účinnost pouhých deset let a potom jakoby člověk ani očkován nebyl. takže žádná sranda

minina
27. led 2012

@dashyyy Tak to jsem nevědela, že je to tak vážný, to buď fakt ráda, že jsi doma, i když je to asi trochu na palici🙂

minina
31. led 2012

Ahoj holky, jak se máte? Já jsem definitivně vysadila antikoncepci a čekám, co se bude dít🙂 největší strach mám, že se mi zhorší pľeť, takže jsem se zásobila krémíkama 🙂 Jak to bylo u vás? Nějaké změny po vysazení HAK nebo pořád stejné?

leni13
31. led 2012

@lennyqq ahojky, já vysadila HA 13. ledna a podle návodu bych měla mít ovulaci mezi 27. a 31. leden, takže jsem si dělala ovulační testy každý den a včera vyšly ||. Chtěla jsem to hlavně pro ověření, že mi nastartovala ovulace, protože jsem HA brala nepřetržitě 10 let. Uvidím ještě dnes, jestli budou || silnější a hlavně jestli se třeba hned napoprvé zadaří 😅

minina
1. únor 2012

@leni13 Ahoj. Tak to by byl fakt fofr, kdyby vám to klaplo hned napoprvé. Budu drřet pěsti🙂 Co jsi měla za ovulační testy? Já mám v plánu měření teploty, ale chci počkat na první MS po vysazení HAK, jestli bude vše OK...

leni13
1. únor 2012

@minina Měla jsem Ovulační test RapiClear 5x LH strips - 5 testíků za ca. 155 Kč. Mimochodem včera byly zase ||, tak jsme si to pro jistotu zopakovali 😅 Chci si dnes udělat ještě jeden, jestli třeba nebude druhá čárka silnější, přeci jen nemám zkušenosti a člověk si chce být jistý 😉

minina
1. únor 2012

@leni13 No já o ovulučních testech vím zatím akorát to, že existují 😀 A jak se tělo vyrovnalo s vysezením HAK? Já se teď pořád pozoruju a čekám, co bude 🙂

leni13
1. únor 2012

@minina No musím říct, že nepozoruju vůbec nic neobvyklého. Ale čekám kdy to přijde 😉 A přitom trochu doufám, že to budou příznaky těhotenské... 😎

minina
1. únor 2012

@leni13 No snad jo, to by bylo super 🙂 Na mě už ty choutky jsou taky docela dost, ale řekli jsme si, že ještě po dovče, zvažujeme nějakou cestu po USA a to už by s mimčem nešlo, takže se na to vrhneme někdy na podzim. Snad to uteče 🙂
Stejně to je zvláštní, najednou to přijde a člověk to mimčo hrozně chce🙂 Na jaře nám přibyde pejsek, tak už se těším na procházky s kočárekm kolem rybníka🙂

radus2011
16. bře 2012

Ahojky, koukám, že nám to tu trochu umřelo 😖
Jak se pořád máte holčiny? Jinak koncem ledna vysazená HAK. A pořád nic. Ale zatím to bereme v klidu. Mám hodně rozhozenou menstruci...

1velrybka
23. srp 2012

Ahoj, koukám, že je tu teď docela prázdno. A přitom ten název tématu pro mě naprosto sedí!

lucika1503
23. srp 2012

@terinda Ahojky, velmi pekne si to napisala....

xrozarka
31. srp 2012

Ahojte holky, my se teda ještě nepokoušíme o miminko, ale je to v plánu. Máte nějaké tipy jak připravit tělo na těhotenství. našla jsem si kyselinu listovou jako prevenci a dál? Děkuji za rady 🙂

lenka.han82
1. zář 2012

@xrozarka já jsem si objednala kyselinu listovou, pak ostropestřec a Gynex Energy na detox, cvičím a snažím se správně stravovat. Co se týče fyziologické přípravy, bylo by to podle mě asi vše. Pak už se jen pozitivně naladit, neupínat se na těhu a užívat si sex 😀

lenka.han82
1. zář 2012

holky, máte někdo zkušenost s cvičením Ludmily Mojžíšové jako podpora ve snažení o mimi?

eiram2010
1. říj 2012

@petrushka1
@terinda mě bude tenhle měsíc 36,jsem měsíc vdaná,bohužel kvůli práci nemůžu zkoušet miomčo už ted. Ale jsem v klidu a neplaším,jsem zdravá ,2,5 roku nekouřím, jíme zdravě a sportujeme i gyn.vyšetření ukázalo,že je vše v pořádku. Dokrorka říkala,že sice starší jsem,ale pokud nemám žádné problémy at se nestresuju. uvidí se co a jak až to zkusíme,pak to budeme popřípadě řešit. Manželovi je 33,hrozně mi mimčo chtěl, já se těším,ale nejsem typ,který z toho šílí. Budeme věřit,že bude vše v pořádku. po 10 letech jsem před měsícem vysadila antikoncepci,dostala jsem to normálně...zatím a budu věřit,že v klidu bude vše dobré 🙂)
Už to,že jsem na těchto stránkách je pro mě velký krok 🙂 na svůj věk o těchto věcech moc nevím tak i tohle beru jako,že začínáme .-)

jitulindaj
12. říj 2012

Ahoj holky, s dovolením se přidám do vaší diskuse🙂 Sice už mám doma 7-letou Julinku, ale teď po 30. mi znova tikají biologický hodiny 😵
HA neberu už min. 7-8 let, cykly jsem měla vždycky 27-29 dní, no ale zhruba od července, co jsme se přestali chránit se mi všecko najednou rozhodilo a poslední MS jsem měla 10.8. TT byl negativní, tak jsem dneska skočila k mudr at na mě koukne. Zjistila, že jsem měla anovulační cyklus,píchla mi Agolutin (progesteron) na spuštění MS, doporučila mi měřit bazálku, ať zjistíme kdy mám ovu a 21. den cyklu má dorazit na malou dávku Agolutinu na podporu případnýho těhu. Byla super milá, všechno mi skvostně vysvětlila, říkala hlavně, že jsem v pořádku a takový malý hormonální výkyv vlivem stresu je naprosto běžný. Mám si dát pohodu. Jsem vegetariánka tak beru Acidofolan (listovka a železo), Chlorellu, Spirulinu, Ječmen a doporučila mi Pupalku dvouletou v tobolkách spolu s vysokou dávkou vitamínu E.
Jinak tělíčko čistím už od jara tím, že nejím nic v čem je jakákoliv mouka, lepek, cukr a kravské mléko a maso samozřejmě)- je to neskutečně bezva pocit🙂

elisafabri
6. říj 2013

ahoj my se s manželem také snažíme o naše první společné miminko, manžel už má 3 děti z min.maželství, ale chci vlastní děti. Mě je 23 a manželovi 36let. Mám zasebou 2 IUI a 1x IVF. na druhý pokus nám nepřežili embrijka při rozmrazení Snažíme se už 2 roky.

ivicka95
5. led 2019

Ahojky chci se s manželem snažit o miminko máte zkušenosti s těma to pilulkama ;)