Začínáme se snažit o 1. miminko a nevíme co a jak

finka13
20. lis 2010

Chtěli by jsme kolem nového roku zažít se snažením o mimčo ale nevíme co a jak, najdu sprřízněnou duši? 🙂

finka13
autor
21. lis 2010

Ahoj holky moc díky všem za rady!!!!Jste skvělý!

Trochu o nás - HA jsem vysadila cca v dubnu 2010 a teď jsme se rozhodli že už by jsem mimčo chtěli takže začneme "naostro" 😀 , máme 2 roky po svatbě a strašně moc doufám, že bude vše v pořádku a nějak to půjde.
Kyselinu listovou jsem si koupil a v lékárně a už poctivě zobu🙂

ada22
21. lis 2010

Ahoj tak na lubrigační gel jsem se ptala svého doktora, jestli nevadí když ho používáme, protože jsem různě jednou četla, že vadí a pak zase, někdo psal , že nevadí. A pan doktor říkal, že nevadí. Když už jsem byla v těch otázkách tak jsem se ho ptala ještě na alkohol v době po ovulaci, kdy není jasné jestli se povedlo či ne. A to říkal teda taky , že nevadí. Aby jste si nemyslely, že na vše říká, že nevadí 🙂 . Tak prý není úplně dobré kouření.

finka13
autor
21. lis 2010

No a holky už tam na to někdo odpovídal ale co si myslíte vyloženě o plodných dnech?Někde jsem četla, že pokud je prý styk obden, je to skoro zaručený 😉

terinda
21. lis 2010

Finko, zaručený není oplodnění ani při sexu obden. Některé věci se tak naplánovat nedají 😉
Nevím kolik Ti je a jak moc budeš spěchat, ale doporučuju tomu nechat min. půl roku volný průběh a nestresovat se 😉

finka13
autor
21. lis 2010

Teri díky, já to chci všechno taky nechat v klidu, užívat si snažílkování(snad to půjde a nebudu nervovat🙂

petrushka1
21. lis 2010

@terinda taky tomu nevěřím, že když bude sex obden, tak se to povede. Záleží na spoustě věcech. Já hlavně nechci, aby z milování byl hon na mimi 😉

terinda
21. lis 2010

Možná je taky dobrý omezit koníkování, ono to tady totiž svádí k hromadnému hysterčení 😉 😀
Takže užívejte si sexu a nemyslete na výrobu "mimiska" 😉

finka13
autor
21. lis 2010

Teri:svatá pravda 😀

finka13
autor
21. lis 2010

@k.jolanka Ahoj samozřejmě že neva jsem ráda za každou radu a pomoc🙂Tak snad se nám bude dařit🙂

matsek
21. lis 2010

Ssassi-12den cyklu sono? To u ní nepřichází v úvahu,vždyť ona neodebírá ani krev na jaterní testy a to jsem k ní přešla od mé Mudr. k téhle že tahle je skvělá ale mě to vůbec nepřijde. A pořád nad tím dumám a už teď se nervuju.

petrushka1
22. lis 2010

@matsek Krev na jaterní testy mi brali asi v 17-ti, když jsem si šla požádat o HA. Pak jsem se doktorky ptala, jestli mi třeba nebude brát krev a ona říkala, že jestli nemám problémy, tak je to zbytečné.

ssassi
23. lis 2010

@matsek
@petrushka1 no teď už se s tou krví nevyšiluje jak před pár rokama. ale já teď byla na ultrazvuku co dva týdny - prvně co ovulace, pak jestli už jsem v tom nebo ne, abychom nasadili ten clostilbegyt, pak zas jestli je ovu a píchla mi pregnyl. já mám doktorku úúúplně luxusníííí

petrushka1
30. lis 2010

Tady to nějak usnulo 😲 😀 😀 😀 ☹

radus2011
2. led 2012

Ahoj holčiny, tak i já se pomalu začínám připravovat na snažení 🙂 Kyselina listová je koupená. Prášky budu vysazovat koncem ledna. Chci všemu nechat volný průběh. Abych po dvou měsících nešílela s tím, že se to nevede :D

leni13
2. led 2012

@radus2011 Ahoj, to jsem ráda, že se tu objevila spřízněná duše 🙂 Prášky dobírám 13. ledna a pak to začne 😅
Tak uvidíme jak to půjde...

jana3333
12. led 2012

Ahoj, taky bych se ráda přidala 🙂 Já jsem prášky dobrala už 9.12., zobu kyselinu listovou a piju kontryhel, ale pořád čekám co bude, protože jsem dnes 30 DC, v pondělí jsem si dělala test a byl negativní a menstruace také nikde... @radus2011 - také jsem tomu chtěla dát volný průběh, ale nějak mi to 'nedá' a počítám dny 😀 @leni13 - jsem ráda, že se nás tu alespoň pár najde 😉

radus2011
19. led 2012

@jana3333 Tak jsme se nakonec s manžílkem dohodli, že prášky vysadíme až tak v květnu, máme teď ještě nějaký zařizování kolem bydlení a tak ještě počkáme.

radus2011
19. led 2012

Ty jo ještě mě napadla jedna věc, beru HA téměř 10 let, tak zda můžu vysadit a hned se začít snažit?

jana3333
19. led 2012

@radus2011 🙂 Jé já bych na nic nečekala, protože vím, že se to nemusí povést hned 😒 Jo a já nic, tentokrát to nevyšlo, ale už se zase těším na snažení 😀 😉

dashyyy
19. led 2012

Ahojky, já se sice nesnažím, ale pár typů bych snad dát mohla=) my se snažili pět měsíců neostro a pořád to nějak nešlo ačkoli HA jsem nebrala přes rok no a pak jsem objevila koníka a diskuse o měření bazálních teplot.. začala jsem zobat kyselinu listovou a po měsíci měření teploty, kdy jsem krásně došla k tomu kdy mám OVU ačkoli jsme se nesnažili přesně v den OVU tak to vyšlo a teď jsme ve 13. týdnu=) ze začátku určitě lepší, jak už tu někdo psal, si uživat nechráněného sexu a po pár měsících zkusit i třeba to měření ono není od věci vědět jak vlastně Tvoje tělo funguje 😉

radus2011
19. led 2012

@jana3333 Jani doufám, že se nebudeš hroutit, když se to jednou nebo dvakrát nepovede? 🙂
Já jsem si taky říkala zda vůbec čekat mám, ale posuneme to jen o tři měsíce a to není taková doba
🙂
Kyselinu listovou už mám taky koupenou. A i svojí první knížku o těhotenství 🙂

radus2011
19. led 2012

@dashyyy tak to je super 🙂 Taky se těším, až to tu budu moc časem napsat 🙂

jana3333
19. led 2012

@dashyyy Jé tak to je krásný 😵
@radus2011 Neboj, MS přišla 31.DC, takže teď už jsem 7.DC, takže se pomalu zase blíží OVU 🙂

dashyyy
19. led 2012

@radus2011 to víš, že jo 😉 ono po pár měsících je dobrý sledovat tu teplotu kvůi tomu, že taky můžeš zjistit, že máš anovulační cykly a to už podpoří dr hormonama.. takhle moje kamarádka nechtěla o měření teploty slyšet a ono to půjde a nešlo a nešlo to rok tak šla k dr a zjistili že má ucpaný vejcovody a že jedině umělý oplodnění.. neříkám hned se stresovat teplotou ale je dobrý se připravit že to taky může trvat to přítel si myslel šup sem a tam a je to a ono né 😀

minina
24. led 2012

Ahoj holky, můžu se přidat? 🙂 Chceme se začít snažit sice až v létě, ale teď vysazuju antikoncepci a chystám se na měření teploty. Antikoncepci jsem brala taky 10 let, tak jsem zvědavá, co to vysazení se mnou udělá🙂

radus2011
27. led 2012

@minina Ahojky, to jsem ráda, že se někdo taky začne snažit až dýl 🙂 Já vysadím antikoncepci cca za dva měsíce. Ale už teď papám kyselinu listovou.

Holky stačí forte (400 mg) nebo si mám nechat od Dr. předepsat čistou kyselinu listovou (myslím, že gramáš je 1000). Jestli to není zbytečně silné, když se teprve začneme snažit?

radus2011
27. led 2012

@dashyyy Já zkusím potom ty ovulační testy 🙂 Ale nechci to ze začátku hned hrotit 😀 Takže pokud to nepůjde třeba první půl rok, tak pak zkusím teplotu a ty ovulační testy.

dashyyy
27. led 2012

@radus2011 když budeš chodit na koníka a číst ty příspěvky tak Ti to moc nedá 😀 vlastní zkušenost ze mě mluví 😀 uvidíš třeba to přijde hned 😉

minina
27. led 2012

@radus2011 No my si chcem ještě užít dovču ve dvou 🙂 Antikoncepci fakticky vysazuju zítra 🙂 Chci tomu dát ten cca půlrok, aby se to nějak ustálilo, resp. vůbec nevím, co se teď stane. A měřit teplotu začnu asi skoro hned, ať jsme připravení 🙂

A jak moc dopředu se má brát ta listovka?

radus2011
27. led 2012

@dashyyy Takže myslíš, že ovulační testy a teplotu hned?