Zakloněná děloha, byl problém s umělým oplodněním?

lenkazam
26. srp 2014

ahoj holky,jsem objednaná na první konzultaci do Podolí kvůli umělému oplodnění,takže ani přesně nevím co mě čeká...byla jsem naposledy vyšetřená v Podolí s tím,že je u mě velký problém otěhotnět kvůli zakloněné děloze a defektu u jizvy po prvním porodu císařským řezem,kdy jsem porodila dvojčátka holky...ta děloha nejspíš souvisí s prvním porodem,nevím,nikdo mi přesně nic pořádně ještě neřekl...neměla jste tu také některá takový problém? a byl velký problém otěhotnět? díky za názory 🙂

evcann
26. srp 2014

@lenkazam ahoj, ja mám ted zaklonenou delohu a nikdo mi nikdy nerikal, ze bych kvuli tomu mela problem otehotnet, taky sice navstevuji car, ale kvuli PCO

bzubzalka
26. srp 2014

Ahoj, mám založenou dělohu.Otěhotněla jsem druhý cyklus bez pomocí lékařů.problém byl trochu v těhotenství.Děloha se nechtěla otočit do správné polohy musela jsem měsíc ležet převážně na břiše

lucifereeek
26. srp 2014

já měla normální, ale po revizi v 8tt mi do papírů napsali, že mám zakloněnou dělohu, otěhotněla jsem pak po dalším 4měsíčním snažení, máme holčičku taky narozenou císařem, teď se snažíme už druhý měsíc a zatím nic

betelgeuzz
26. srp 2014

@lenkazam měla jsem zakloněnou dělohu už před prvním těhotenstvím. Otěhotněla jsem po 3 měsících, děloha se na konci prvního trimestru otočila a po porodu se zase zaklonila. po druhé jsem otěhotněla hned, ale po pár dnech těhotenství skončilo a pak jsem otěhotněla po 2 měsících, děloha se zase na konci prvního trimestru otočilo a po porodu zaklonila. v těhotenství jsem žádný problém související s dělohou neměla. Znám i další holky, které měly zakloněnou dělohu a otěhotněly v pohodě. takže si myslím, že v tomhle by problém být neměl.

lenkazam
autor
27. srp 2014

díky holky,s manželem se ,,snažíme" už druhým rokem,chceme holkám pořídit ještě sourozence...dr mi řekla že u mě může být problém kvůli zakloněné děloze a že nám doporučuje jedině polohu ,,ze zadu" tím to haslo....takže jsem se nechala objednat do Podolí,kde jsem předtím i rodila,aby mi udělali pořádné vyšetření...výsledek byl že mám defekt u jizvy a ta zakloněná děloha mi dělá velký problém otěhotnět(dle pana ředitele v ambulanci) a že mi rovnou nechají napsat doporučení na umělé oplodnění,že už i ty dva roky jsou dlouhá doba...takže za týden mám první návštěvu u paní doktorky,aby mi řekla co a jak...takže nevím,ale když říkáte že jste otěhotněly i tak bez problému... 😕

andelka
27. srp 2014

Taky mám zakloněnou dělohu (nevím jestli odjakživa nebo se tak zavinula po prvním porodu, první dítko bylo na první pokus), a druhý prcek se povedl napoprvé (ale s polohou máš pravdu 😅 možná to bylo plus), ani v těhu jsem problémy nikdy neměla.