Zamlklé těhotenství - revize - problémy

katherinka33
4. lis 2015

Zdravím všechny spolubojovnice, které se potýkají s podobnými problémy, nebo se rozhodly podělit o svoje zkušenosti s nimi. 🙂

Protože jsem sama prodělala před třemi týdny revizi po samovolném potratu zamlklého těhotenství (7tt), chtěla bych, aby tato diskuze pomohla všem zúčastněným získat všechny možné informace o a zkušenosti týkající se tohoto problému. Jak všechny víme, není to problém jenom fyzický, ale hlavně po psychické stránce hodně náročný a proto bych byla ráda, kdyby jsme si navzájem pomohly - svěřily své problémy, poradily si, povzbudily se a sdílely i ty lepší okamžiky při uzdravení, snažení, početí a donošení miminka. 😎

Můj příběh je takový... po vysazení HA jsem se potýkala skoro rok a půl se špiněním před začátkem MS, někdo si asi řekne, že toho nadělám, ale pro mě to bylo znamení, že s mým tělem není něco v pořádku. Také jsme se snažili už druhý měsíc o miminko, takže jsem byla na všech možných vyšetřeních, co to špinění způsobuje - nikde zjištěna žádná příčina (hormony, ultrazvuk,...). Zkoušela jsem užívat progesterony (UTROGESTAN)a to bylo ještě horší. Jako poslední možnost mě na konci července paní doktorka poslala na hysteroskopický zákrok, který měl odhalit proč k tomu dochází. Nic se nenašlo. Říkala jsem si, že to je asi znamení, že je vše v pořádku, což mi potvrdila i lékařka. Tak jsme se snažili dál + jsme začala brát DUPHASTON. A ejhle. Najednou šílená slabost, bolest kloubů a zvýšená teplota - byla jsem těhotná. Na testu svítily dvě čárky ( i když ta jedna slabě), tak jsem hned s napětím běžela k doktorce. Na UTZ nic vidět nebylo, ale v krvi už Hcg bylo. Radost se mísila s pochybami (z mimoděložního), ale MS se nedostavila, takže jsem brala jako, že jsem těhotná. Pak jsem z ničeho nic začala špinit. Zašla jsem opět k paní doktorce a na ultrazvuku už byl plod a bylo mu srdíčko! Zatočila se mi hlava štěstím. Všechno bylo v pořádku - velikost odpovídala 7 tt, akorát tam byl drobný hematom, takže jsem šla na rizikové těhotenství. Brala jsem dál Duphaston a k tomu ještě Ascorutin, aby špinění přestalo. Ale to nepřestávalo... naopak, tušila jsem, že je něco špatně. ☹ Po týdnu jsem šla na kontrolu (ten týden utíkal neuvěřitelně pomalu) a na UTZ už nic nebylo.... zhroutil se mi svět. Nedokázala jsem pochopit, jak mohlo něco tak krásného najednou být a pak tak rychle zase zmizet. Byla jsem před zákrokem na vyšetření v nemocnici a všichni mě utěšovali, že se to stává... ale hlava to sice bere, ale srdíčko ne. Každopádně měli termín až za týden, takže došlo na nejhorší- nejen, že psychika a hormony pracovaly, ale propukly bolesti a samovolný potrat proběhl den před revizí. Nic horšího jsem nezažila a to myslím pocitově. Při příjmu jsem to doktorce popsala a protože jsem uvnitř nebyla ještě dočištěná, tak mě i přesto vzali na sál. Po revizi skoro žádné krvácení, jen nafouklé břicho a křeče. Pak jsem zakrvácela a šla k doktorce - měla jsem zánět v děloze! Dostala jsem dvoje antibiotika. Nevěděla jsem, jestli je mi víc špatně z nich, nebo z té bolesti... musela jsem ležet a v hlavě jsem měla milion otazníků! Všechny směřovaly ale jen k jednomu - proč se to muselo stát a budu moct mít ještě někdy děti? Budu mít sílu riskovat, že to zažiju všechno ještě znovu? 😢

Nyní jsem tři týdny po revizi, bolelo mě stále břicho, tak jsem zašla k lékařce a mám na obou vaječnících cysty. Prý se to po MS může zlepšit, ale jsou to jen další otazníky v mé hlavě. Snažím se myslet pozitivně, jíst zdravě, dělat něco se svým životem a zabavit se...dnes jsem začala krvácet, nevím, zda to je MS, nebo další komplikace... 😕

Máte někdo podobné zkušenosti? Budu moc ráda, když se podělíte o svůj příběh a třeba Vám to také trochu pomůže....

misao
4. lis 2015

Ahoj, Je mi to líto....Sama jsem si tím letos prošla 2x (duben a srpen). Zamlklé těhotenství v 10tt+revize. Měsíc po obou zákrocích zánět dělohy. Od druhé revize jsem měla 2x ATB, před měsícem jsem byla i 4 dny v nemocnici kvůli děsným bolestem . Krom počínajícího zánětu nenašli nic.......a zatím mě ještě neráčila navštívit MS (a to jsem se v sobotu radovala, protože už to vypadalo dost nadějně). Každopádně dle Dr. jsem v pořádku, bolesti mít můžu. Jenže u mě už začal být i problém v hlavě, část bolestí mám nejspíš od toho....
Já jsem absolutně ukázkový případ toho, jak to nemá po revizi vypadat 😉

katherinka33
autor
4. lis 2015

Ahoj, jsem moc ráda, že jsi napsala. Tak to je mi moc líto, že sis tím prošla dvakrát a ještě tak krátce po sobě... Ony ty další problémy po revizi ten problém v hlavě ještě umocňují - chápu moc dobře. ☹ Ale pokud se Ti to stalo dvakrát, vypadá to, že už by to měli doktoři začít řešit do hloubky! Dělali Ti nějaké testy? A nenechej to jenom na nich.. zkus přírodní léčbu - Gynex, kontryhel, čínská medicína... zkoušela jsi něco?
Myslím, že u Tebe (stejně jako u mě) bude důležité se s tím srovnat uvnitř. Já jsem se vrhla na poslouchání harmonizační hudby a hledám si kurz jógy, kam zajdu hned po uzdravování...
Bohužel, jak jsem psala, dneska jsem zase ráno zakrvácela, v břiše mě píchá, mám obavy, že zánět je opět zpátky. ☹ A s tím je bohužel těžké myslet pozitivně. 🙄

misao
4. lis 2015

@katherinka33 no to znám, místo aby to člověk uzavřel, pořád se mu to vrací a ta fyzická bolest se prostě přehlídnout nedá. U mě se zánět projevuje bolestí na WC, takže se strašně pozoruju....při prvním jsem skoro bolestí nedošla ani do auta a dr. na pohotovosti se děsně divil, že mě to bolí teprv od toho dne od rána (tak trochu, pak se to začalo rychle zhoršovat, chtěla jsem jít až ráno ke svému), že je tak masivní, že už to asi chvíli trvá.....Momentálně řešíme tu nepřicházející MS, hned po revizi jsem začla pít kontryhel (na který jinak nedám dopustit, ale po revizi se mu jaksi nechce), pak jsem přešla na šalvěj. Popravdě jak moc jsem na bylinky, už mi za ten půlrok lezou krkem 😉 Asi to chce pauzu a čas...

Doktor mě poslal na hematologii, sice tam trochu remcali, že pojišťovna to proplácí až po třetím, ale nakonec mi testy uděalali. Včera mi přišly výsledky, vše negativní. Genetiku budou řešit až po třetím. Se štítkou se léčím přes rok, tam je všechno taky v pořádku, takže nejspíš náhoda. Opakovaná. U mě to posuzujou taky trošku jinak, protože mám skoro 6 letou dcerku, která se narodila úplně bez problémů. A muže mám stále stejného 🙂

katherinka33
autor
4. lis 2015

@misao Ano, ta moje bolest z infekce se taky projevovala při docházení na WC. Taky mě teda bolela nepříjemně záda (jako ledviny) a hrozně prsa - ale to asi doznívající Hcg. Nemáš s tím zkušenosti? Neměla by mi vzít lékařka krev kvůli tomu Hcg?

Já také na kontryhel nedám dopustit. Pila jsem před otěhotněním na srovnání a teď po revizi také. Dokonce mi i začal chutnat. 😎 Sem tam piju šalvěj - kvůli těm infekcím. No a na ty cysty mi byl doproučen wobenzym a brusinky. Bohužel jsem jedna z těch, co na wobenzyn nevěří, takže bych to chtěla řešit buď opět gynexem (na ten jsem reagovala dost špatně - emočně 😀 ), nebo jsem někde četla příznivé účinky čajů MU a shatawari. Neznáš to náhodou? Taky jsem byla u čínského léčitele a mám měsíční kůru na očistu ledvin, které jsou prý s tímto problémem (zánět dělohy) úzce spojené. Jak s cystami to nevím - to je prý problém jater. Bohužel čínské čaje, jež jsou součástí léčby, snáším špatně a přecházím na prášky, snad to klapne. 😅

To jsem ráda, že už máte doma jeden poklad a vše bylo bez problémů🙂 To já bohužel nemám...
Že dělali aspoň nějaké testy je úspěch! Moc dobře znám tyhle přístupy...
Asi to chce teď trošku čas, vypnout, užít si vánoce... máte se doma už s kým těšit, tak se s manželem radujte z toho a ono radosti přibude, ani se nenadějete. 🙂

ammy001
4. lis 2015

Ahoj,Já byla 15.6.15 na přerušení tehu v 16tt.Z důvodu těžké VVVa nevytvorenych orgánů.Po propuštění z nemocnice jsem se objednala po šestinedělí.Pořad jsem se docistovala.Po šestinedělí u mě dr utz nedopadl dobře.Nedocistila jsem se a uzavřela se.Dostala jsem injekci abych se docistovala.Mám nakloněnou hodně dělohu .MS po injekci měla přijít do 3 dnů.A nic.Jen nafouklé břicho a křeče.Injekce nezabrala.A co teď?Dr chtěla abych šla na revizi.Tu jsem odmítla.Přemluvila jsem ji na ambulantní zákrok.Pak jsem si nadavala!!!Takovou bolest jsem nikdy nezazila! Dělala mi diletaci čípku ☹ Ale zabralo to!V srpnu jsem otěhotněla 🙂 Byli jsme šťastný.V 7 TT srdíčko a miminko tam kde má být.A v 9tt mi řekla dr,že srdíčko už není.Takže opět na revizi. Tak teď necham chvilku odpočinout.A budem čekat az to jednoho dne nedostanou 🙂

misao
4. lis 2015

@katherinka33 mě hcg brali až v nemocnici - po 5 týdnech od revize, protože chtěli vyloučit těhotenství, kvůli těm bolestem - výsledek 3,14. Pak mi ho brali pro jistotu po dalších 14 dnech na kontrole, protože na UTZ se objevila dutinka, co vypadala jako těhotenství. Výsledek 1. Poprvé mě ho třeba nenabírali vůbec.

Co se týče alternativních medicín, neznám nikoho, kdo by se jim věnoval ani nikoho, kdo to vyzkoušel, takže neporadím.

Původně jsem chtěla začít se "snažením" okolo vánoc, ale potřebuju víc času, tak to nechám nejspíš až na jaro. Až to přijde...tak to bude. 😉 Kočárek mám vybraný a postýlku na půdě. Ono miminko stejně čeká až na ten pokojíček, co budujem 😀

katherinka33
autor
4. lis 2015

@ammy001 Ahoj Ammy, Ty teda také máš o čem vyprávět...to je mi líto. Bude to teď chtít asi nějaký čas, aby ses dala celá dohromady. Fyzicky a hlavně psychicky. Co jsem pročítala diskuze, tak jsou i případy těch, co hned otěhotněly po revizi, kterým se těhotenství podařilo... ale ve vašich případech tělo ještě asi nebylo úplně připravené, nebo to byla náhoda...
Vždycky jsem si říkala, že to nejtěžší je, aby se podařilo otěhotnět, ale jak to vidím, nejtěžší to bude asi dotáhnout do konce. 😨
Bude to ještě boj, ale musíme věřit. A taky doufám, že se tu pak budeme všechny na jaře chlubit s // testy. 🙂 Moc držím pěsti v uzdravování. 🙂

katherinka33
autor
4. lis 2015

@misao Takový přístup se mi líbí a věřím, že bude úspěšný. 🙂

misao
4. lis 2015

@katherinka33 neříkám, že nemyslím na to, že za 3 týdny bych se chystala k porodu. Je mi to líto...a moc - jenže stalo se....je potřeba jít dál....

A vůbec - co tě nezabije, to tě posílí 😉 😀

ammy001
4. lis 2015

@katherinka33 to jo ☹ dle cytogenetiky u toho posledního tehu byla infekce.Genetik se ptal jestli jsem nebyla nemocná.A já bohužel týden byla.Teplota,rýma a kašel.Závěr je takový,že miminko to nejspíš dostalo odemne a nezvládli to ☹ Naštěstí máme po všech možných vyšetření.Karyotipy v pořádku (u těchjsem se bála kvůli dcerce).Hormony,štítná žláza v pořádku...Tyhle vyšetření byli nejdůležitější. Psychicky jsem na tom už dobře.Hodně mě drží myšlenka,že se brzo zadari.Genetik mi Tikal,že tak ty 3 měsíce.Ale,že nejdůležitější je prý dodržettoto přechodné chripkove obdobi.Říkal,že od prosince tomu můžeme nechat volný průběh.Tolik se tesim až ten den kdy MS nepřijde.Nejradši bych ten volný průběh nechala už od listopadu 🙂

katherinka33
autor
4. lis 2015

To chápu, taky na to myslím... už je to trochu s odstupem, s rodícími se nadějemi, ale stále tam ten strašák je. 😖

Přesně, s každou zkušeností, ať je jakákoliv, je člověk silnější! 😎 😉

ammy001
4. lis 2015

@misao já měla mít chvíli po tobe ☹ Vychazelo nám to na 22.12

katherinka33
autor
4. lis 2015

@ammy001 Je důležité, že se nebojíš a že do toho jdeš s pozitivním myšlením. To je půlka úspěchu!... a pokud Ti bude dobře, budeš se cítit i psychicky připravená, určitě se všechno povede, jak má... 😀

misao
4. lis 2015

@katherinka33 vždyť "I pád na hubu je pohyb vpřed" 😀

Já mužovi řekla, že být těhotná 2x ročně mi bohatě stačí.....musím si něco nechat taky na příští rok 😉 . A mám šanci začít znovu a lépe

ammy001
4. lis 2015

@katherinka33 bojím se toho aby bylo vše v pořádku.Ale to se budu bát jako každá jiná až do konce 🙂 Navíc na Genetice nám vyslo riziko 1:20 ☹ A věkem se to riziko zvětšuje.Takže to je taky důvod proč moc nechci čekat...Ale zas na to nechci tlačit 🙂

misao
4. lis 2015

@ammy001 já 26.11. - no muž mi pár dní po revizi řekl, že si v listopadu určitě ani nevzpomenu.....měl jediný štěstí, že jsem neměla v dosahu těžké předměty, měla jsem chuť ho bacit pánví 😀 . Takže dostal seznam "povolených vět" (Je mi to líto, Chápu tě, Jsem s tebou) a instruktáž dát pusu a obejmout. Mohla jsem být taky celkem mladá vdova, no co už 😎 - chlap, no

Myslím, že až přejde aspoň ten termín, že to bude zas lepší

mabe
4. lis 2015

Holky, je me lito, cim jste si prosly všechny. ja mela 5 tehotenstvi a z toho mam dve dcery. první dva MA dva roky po sobe vždy kolem 10tt s revizi. na psychiku strasny. moje pani dr byvala me rekla, zkusime to do tretice a uvidíme..ja nechtěla zkouset. tak jsem zmenila pani dr. a ta me odhalila spatnou stitnou zlazu, poslala me na hematologii to v poradku. po roce dalším jsem otehotnela znova a mam 5,5letou dceru. pak po dvou letech znova MA v 11t, mela jsem zanet, tak mozna nedoleceny, psychika hruza, ale kdzy mate jedno dite, tak uz zijete pro nej a jde to trošičku lehčeji. po te me moje pani dr. poslala do prahy na imunobiologii, vse v poradku a po dalším roce tehu a mam dvou letou dcerku. vždy jsem otehotnela napoprvé, musela sem si dat rok prestavku, mezitím bylinky, kury procistovaci, zadna HA. je to hrozne tezky, vim to, ale dite prijde, nebojte, jenom ta cesta je pro nekoho slozitejsi. 😝

ammy001
4. lis 2015

@misao taky mi to řekl.Jenže ženská to bere jinak 🙂 Já mám za sebou 5 těhotenství a z toho 1 cacorku.Takže naštěstí ví co může a nemůže rikat 🙂 Usoudil,že je lepší mě nechat a čekat až se o tom zacnu bavit sama 🙂

katherinka33
autor
4. lis 2015

@ammy001 Věřím, že se bojíš... doktorské analýzy se ale často mýlí, takže se musíš řídit jenom pocitem, který máš. Nejlepší bude počkat tak akorát! 🙂 Ten prosinec si myslím, že bude ideální. Navíc je to hezký měsíc plný oslav, dobré nálady a příjemných chvil, že to určitě půjde samo. Doporučuji ale hodně prohřívat (v těch studených měsících to je potřeba), protože jak řekl kamarádce doktor. Rostlinka taky nevyklíčí, když nemá dostatek tepla a příhodné podmínky. 🙂 Já jsem tedy zmrzlý typ, takže to potřebuju jako sůl.

ammy001
4. lis 2015

@katherinka33 to jsme na tom stejně 🙂 Taky jsem zmrzlina 🙂 Právě,že cítímzže je ten praví čas už teď 🙂Ale přemlouvam se abych počkala na prosinec.Ta touha mít bříško a miminko je tak nepopsatelne silna...

katherinka33
autor
4. lis 2015

@mabe Děkujeme za Tvou zkušenost. 🙂 Prošla sis těžkým bojem, ale máš z něho dvě krásné děti a to Ti je určitě velkou výhrou! Taky nezoufáme, jen se z toho otřepáváme. není to jen tak, ale to sama moc dobře víš. Z toho, co jsem četla... myslíš, že si Tvoje tělo potřebovalo dát roční pauzu, že to pomohlo?

katherinka33
autor
4. lis 2015

@misao Já jsem zase pro přítele hypochondr, který se v tom moc plácá. Ale on necítí ten strach, co mám já. Už mám strach se o tom s ním bavit. Vždycky na mě vyjede. Bere to jako hotovou věc, že se nám to zase povede... asi je to taky dobře. Mít vedle sebe někoho, kdo má takový přístup. 🙂

misao
4. lis 2015

@ammy001 on je na tohle......jak to jen říct.....no trochu neempatický....protže zrovna když řeším, jak mi je po zánětech neustále děsně (na těle i na duchu) mi začne vyprávět historku, jak jeho známý "zbouchnul" vdanou milenku a vezl jí na interupci - tak co bys mu na to řekla 😠

ovšem má být po kom...tchyně mi dva dny po revizi oznámila, že "synovce" žena (je to nějak přes koleno, ale přízeň), že čekají neplánovaně třetí...a to přitom věděla - když jsem dělala, že neslyším, tak mi to pro jistotu 2x zopakovala s dovětkem, že jsme mohly mít termín stejně,kdyby... (jako bych to snad udělala úmyslně ☹ )

mabe
4. lis 2015

@katherinka33 telo nevim, jestli si potrebovalo dat pauzu, ale kazdopadne psychika. v hlave to mam porad, jakmile mam MS tak uz me v hlave zase vysvitnou ty revize. proste to z hlavy nikdy uz nevyndám 😝 a taky muj cyklus nikdy nic moc. ja pred prvním tehu brala 10let HA, pak me po vysazeni cyklus vůbec nenaskocil a od te doby ty cykly nic moc. spineni pred ms byl normal. vždy pred tehu jsem brala utrogestan od ovulky, musela sem si merit BT. ale když to spatne dopadlo, tak i on nezabral. ted me ms chodi pravidelne, coz jsu rada, ale s mensim spinenim uprostred cyklu, ted to neresim nijak. další dite uz nechci, nemam uz na to psychicky, cekat, jestli bude tehu v poradku, co porod,...první dcera byla cisar kvůli KP, druha vyvolavacka ukoncena zvonem, pak po tydnu akutni revize kvůli zanechane placente. nechci si stěžovat, proste to tak bylo, mam dve holky, jsu rada, rodina komplet, ale s psychikou to zahazelo dost. 😝

misao
4. lis 2015

@katherinka33 jo, já si stěžovala před prvním zánětem, že mě bolí břicho a on mě odbyl tím "No však mě taky..." 😀 ....jenže on se přejedl - když jsem mu pak pár dní na to volala, ať pro mě dojede, že já už řídit nezvládnu a odveze mě na pohotovost, taky spoustu věcí pochopil. A nejvíc asi když podruhý se mnou prošel celým tím přijímacím řízením k zákroku (poprvé měla malá zrovna neštovice a nebyl kdo by jí hlídal, tak mě jen vyložil před nemocnicí a pa)

katherinka33
autor
4. lis 2015

Holky, teď trošku mimo diskuzi. Jak jsem psala, dneska jsem ráno trochu krvácela. Je to 3 týdny po té revizi, tak jsem si myslela, že přišla dřív MS, ale už zase nekrvácím, vůbec nic! Myslíte, že to je další zánět? Ten první se tak projevoval - bolest břicha a jednorázové zakrvácení. Jen nevím, kde by se zase vzal. Je pravda, že mám dole nepříjemné pocity - ale brala jsem to jako normální stav po léčbě antibiotiky... ACH JO! ☹ Mám s tím za doktorkou? Asi jsem trapná, že tam lítám s každou kravinou, ale já opravdu nechci přijít o možnost mít děti... 😢

misao
4. lis 2015

@mabe ta psychika je pěkná potvora - teď jsem strašně dlouho skoro při každém zavření očí viděla sál....spát jsem chodila skoro se strachem, po 3 hodinách jsem se vzbudila hrůzou a to byl můj veškerý spánek. Uf, konečně je to za mnou a já spím celkem normálně.

mabe
4. lis 2015

@misao no psychika je fakt desna. a ty tehu s nervama, jestli se zase něco nepo...jako u druhé holky uz to bylo lepsi, ale stejne..

katherinka33
autor
4. lis 2015

@misao Jo, to hodně pomůže, když si to ten partner s Tebou trochu prožije. Ten můj si ale asi myslí, že si ty problémy neustále přivolávám snad sama. Ještě jsem za ním nešla od doktorky s pozitivní zprávou... vždycky je tam nějaké ALE.

misao
4. lis 2015

@katherinka33 tak po 'ATB jsme měla nepřijemné pocity taky...a zakrvácel mi občas mi nástřih po porodu - i po tolika letech, kdy nic

jak je to dlouho od dobrání?