Zelené čaje před otěhotněním, máte zkušenost?

hvezdicka2010
15. lis 2013

Ahoj holky,
máte nějaká zkušenosti s popíjením zelených čajů - hlavně sypaných, před otěhotněním? Můj gynekolog je zastánce, že Femibion a jiné vitamínové preparáty jsou spíše reklamní triky. Přiklání se spíše k řešení určitých problémů medikamenty, pokud je prokázána příčina. Když jsem se ho ptala na názor, čím ještě můžu přirozeně podpořit možnost otěhotnění, tak jsem se nedočkala kladné odpovědi na volně dostupné vitamíny, čaje atd... Tak jsem změnila práci, jelikož stres je holt mrcha 🙂 a vyměnila kávu, na které jsem vesměs byla závislá díky směnnému provozu, za zelený čaj.Ještě mě čeká změna jídelníčku 🙂 ale znáte to... 😀 Ale nikde jsem nenašla vyjádření, zda zelený čaj a jeho antioxidační účinky nejsou spíše kontraproduktivní. Máte s tím někdo zkušenost? Piju volně prodejný sypaný čaj z hypermarketu (asi gunpowdeer), pu erh , jasmíňák a Chun Mee. Díky za názory.

fram
15. lis 2013

Myslím, že zelený čaj nemá žádný vliv na otěhotnění. Díky antioxidačním účinkům je určitě zdravý, ale všeho s mírou. Já sama "umělým" vitamínům moc nevěřím, ale kyselinu listovou jsem před otěhotněním a během těhu užívala - je prokázano, že dostatečné množství kys. listové v organismu snižuje riziko vývojových vad. Ke snadnějšímu otěhotnění ale nijak nepomůže 🙂

nonnni
15. lis 2013

Zeleny caj je skvely, doporucuji. Akorat zpomaluje absorbci kyseliny listove, takze od ovulace bych ho radeji nepila.

hvezdicka2010
autor
16. lis 2013

@fram Brala jsem Femibion cca 6 měsíců, dokud mi gynekolog neřekl na to svůj názor. Účinek kyseliny listové je všeobecně znám, jen se jí snažím spíš jíst v přirozené stravě. Žádný "umělý " vitamín nepomůže ke snadnějšímu otěhotnění. 🙂

hvezdicka2010
autor
16. lis 2013

@nonnni Díky za upozornění, o tomto jsem informace nikde nenašla. Je tam nějaké další omezení?

nonnni
16. lis 2013

@hvezdicka2010 neni, co jsem si vedema. K otehotneni asi primo ne, ale k vybalancovani organismu to pomci muze, i kdyby to bylo placebo a hodilo nekoho do klidu, tak to za to stoji🙂

hvezdicka2010
autor
16. lis 2013

@nonnni Moje řeč. Díky 😉