Zkusit třetí těhotenství po 2 potratech?

24. led 2023

Ahoj maminky, zajímá mě Váš názor. Před 6 lety se mi narodil syn - otěhotnění, těhotenství, porod vše v pořádku, bez komplikací. Nyní bychom si přáli další dítě, ale bohužel se nedaří - v říjnu zamlklé těhotenství, nyní v lednu samovolný potrat. Moje gynekoložka mi dala na výběr, že to můžeme ještě zkusit přirozeně, případně - mi napsala rovnou žádanku do centra asistované reprodukce. Z jedné strany se bojím, že se bude potrat opakovat, ale z druhé strany mám v okolí pár případů, kdy se i po 2 potratech povedlo otěhotnět a dítě donosit. V létě mi bude 35 let, takže není moc na co čekat. Děkuji za Vaše názory.

klokanka31
24. led 2023

Já být tebou tak bych to zkusila ještě přirozenou cestou. Navíc pokud jsi teď měla samovolný potrat, tak je "pohnojeno" a třeba se to podaří hned znova 😊

helen_h
24. led 2023

Je vidět, že samotné otěhotnění jde. Samozřejmě s věkem může být horší kvalita buněk, proto to také příroda umí protřídit. Také bych to přirozeně ještě zkusila.

autor
24. led 2023

Moc vám děkuji za odpovědi. Právě si taky říkám, že to vypadá, že otěhotnění není problém, akorát zatím ta kvalita pokulhává - třeba se to už konečně prolomí...

konidana
24. led 2023

kamarádka chtěla dítě, nešlo (asi 2 roky potratů), adoptovala, a vzápětí otěhotněla. Pak měla ještě další a chtěla i 3. svoje (čtvrté celkem) a to jí také zase trvalo několik let a několik potratů, než ho donosila. Nakonec se vše povedlo🙂 Asi to chce se jen nevzdávat😉

leniczka23
24. led 2023

Počkala bych ještě třeba půl roku, ale.pak už bych asi kvůli tvému věku nečekala a klidně si nechala pomoct. Moc držím palce ať to vyjde ♥️

vernerka01
24. led 2023

Ja pridám ešte skúsenosť z druhej strany, teda z CAR. Podobný prípad, prvé dieťa bez problémov, na druhé sme neúspešne čakali. Po samovoľnom potrate a zamĺklom tehotenstve som sa sama rozhodla pre CAR. Gynekologička nechcela nič riešiť. Narazila som výborne pracovisko a výborných doktorov, ktorí má hneď netlačili do asistovanej reprodukcie. Naopak navrhli najskôr poriadne otestovať a s ich pomocou skúšať prirodzenou cestou, keďže sa nám vždy zadarilo. Bohužiaľ sa u mňa potvrdil imunologický problém, takže každý ďalší pokus by vždy skončil potratom. Nechcem tvrdiť, že u vás nejaký problém je, len že možno časom, až to nepôjde by nebolo špatné nechať sa poriadne vyšetriť. A možno je to len blbá zhoda náhod. Každopádne držím palce, nech to čo najskôr vyjde. Nám sa nakoniec s pomocou liečby zadarilo prirodzene.

sorboni30
24. led 2023

Spíš by ses měla zaměřit na posílení dělohy, pročistit tělo..až pak se snažit. Přirozeně nebo ivf je ve výsledku stejné.. děloha musí být silná, to samé psychika

sishina
25. led 2023

Tak já řeším úplně to samé!!! Jen ZT v červenci a SP v listopadu. Podstoupila jsem imunologické vyšetření - takový ten komplet odběr krve a moči, kde se zjišťuji hodnoty vitaminu a látek v těle, stitna žláza, diabetes, autoimunita, protilátky, hematologie atp. + dvě základní Trombofilni mutace.

Vše v pořádku.

Imunolog i Gynekolog mají stejný názor, zkusit to potřetí přirozeně. Tak do toho jdeme.. Je nám 29.

Jakmile objevim // mám hned naklusat na gyndu a dostanu nějaké léky na udržení plodu.

Tak uvidíme..

Kdybys chtěla nápis soukromou zprávu. Hodně jsem to studovala a řešila..

sishina
25. led 2023

Akorát teda mas tu výhodu, ze už jedno dítě máš. Takže to jde.. To my nemáme :(

autor
25. led 2023

@sishina Děkuji za odpověď. Vy zase máte výhodu, že vám nebylo ještě 30. Závidím, že tě dr. poslala na vyšetření. Mně dala žádanku do centra asistované reprodukce, že prý tam mi poradí a udělají nějaké testy....Zkusila jsem jedno centrum kontaktovat a bylo mi sděleno, že nejsem případ úplně pro ně, že 2 potraty jsou ještě v normálu a že mi můžou nabídnout rovnou, zda bych chtěla absolvovat celý cyklus umělého oplodnění. S manželem se teď rozhodujeme, zda zkusit se ozvat ještě do jiného centra nebo zkusit ještě potřetí přirozeně, ale vypadá spíše ještě na 3. pokus.

sishina
25. led 2023

Já neměla doporučení. Našla jsem si imunologii v Praze a šla jsem tam na svoje rozhodnutí. Doktorovi jsem řekla co se mi stalo a dal mi hned diagnózu habitualni potrácení a udělal všechny testy. Žádný problém s tím neměl.

zuzickan
31. led 2023

Nám se podařilo až na čtvrtý pokus.... po třech potratech, kdy jsem vždy otěhotněla na první dobrou, pak se nám několik měsíců otěhotnět nedařilo, nebyla jsem v pohodě psychicky a to asi taky udělalo své, zdravotně bylo vše v pořádku... dali jsme si tedy pauzu a pak jsem byla rozhodnutá pro poslední pokus a vyšlo to... máme ale tři starší děti, vše se stejným chlapem 🙂, všechna těhotenství a porody bez problémů, až když jsme se rozhodli pro to čtvrté miminko, tak nastaly problémy... ale nakonec to vyšlo, tak to nevzdávejte a jděte do toho... brala jsem tedy od samého začátku léky na podporu těhotenství a měla jsem neskutečný strach, ale nakonec bylo všechno v naprostém pořádku

eviicka
31. led 2023

Měla jsem to také tak, druhé a třetí těhotenství zamlklé. My tomu dali šanci ještě přirozeně, už mi bylo přes 38, takže jsme si doma řekli buď a nebo. Jen jsme tedy dali půl roku přestávku od snažení. A povedlo se, další těhotenství už bezproblémové.

autor
1. únor 2023

@zuzickan
@eviicka Moc Vám děkuji za povzbuzující odpovědi.

hanaalb
5. únor 2023

Po asi 5 nebo 6 jdu do toho znova